anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skuteczność wysyłki

mdrogeria
#21 Demiurg#

Temat już był poruszany , ale go odświeżę 

Kupujący w wiadomości dla sprzedającego pisze cyt ,,proszę o wysyłkę w poniedzialek,, zakup wczorajszy  7 wrz 2021, 18:43 Co mam zrobić aby nie stracić na jakosci , kontaktu telefonicznego z klientem niema .  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak często bywa i niestety za dobre serce dostajemy po dupie .Też tak nieraz miałem że ktoś coś kupuje i pisze że proszę wysłać za kilka dni bo mnie nie ma w domu. Staraj się z nim złapać jakiś kontakt ,może uda się dogadać i anulować ten zakup a on zrobi go ponownie pod koniec tygodnia byś mógł go wysłać w poniedziałek.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608 nie mam problemów z jakością , wyślę w poniedziałek jak sobie życzy , bardziej chodzilo mi o stanowisko adminów , czekam też na odpowiedź z supportu , wrócę jak otrzymam ..😁

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Daj znać jak zechcą się ustosunkować do tego ,wszyscy możemy tego doświadczyć i powinni jasno określić swoje stanowisko .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria sprawdziłam to i skonsultowałam dodatkowo z zespołem jakości sprzedaży. W Twoim przypadku (przy tak dużej ilości zamówień nadanych w terminie w ostatnich 30 dniach) ta jedna przesyłka nadana później, niż przewidywany czas dostawy w ofercie nie wpłynie na obniżenie oceny za jakość sprzedaży. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

O.K.  1 przesyłka nie nadana w terminie świata nie zawali, ale nie miałem na myśli tylko swojej jakości , bardziej zależało mi na tym , aby inni sprzedawcy nie tracili więcej . Trzeba coś z tym zrobić .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608 Maamy was g.... 

odpowiedź z supportu cyt,,W tym przypadku jedyną drogą jest anulowanie tego zamówienia i złożenie go ponownie przez Kupującego wtedy, gdy będzie miał możliwość odebrania go w dogodnym dla Niego czasie. Nie będziemy mogli wykluczyć tego zamówienia z jakości. Zachęcam w tej sytuacji do dalszych prób nawiązania kontaktu z Kupującym w tej sprawie.,,

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria skonsultowałam to ponowniei zespół jakości jest związany informacjami z formularza dostawy i działa tutaj automat. Więc rozwiązanie zaproponowane przez support, chociaż zdaje sobie sprawę, że niewygodne, w przypadku znaczącego wpływu na jakość sprzedaży, jest poprawnym. Natomiast moja odpowiedź, która dotyczyła hipotetycznej sytuacji była udzielona zbyt szybko, za co przepraszam, dlatego ją usunęłam. Na pewno w Twoim przypadku (i zostało to potwierdzone z zespołem jakości) jedna taka przesyłka nie wpłynie na Twoją ocenę. Natomiast rozumiem i szanuję Twoją troskę o innych sprzedających i również skierowałam te zastrzeżenia do odpowiedniego zespołu. Jeśli dowiem się czegoś więcej, to na pewno wrócę tutaj z informacją.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@la_nika Miło będzie jak się dokładnie ustosunkujecie się w tym temacie i czekamy na odzew i jakieś pozytywne rozwiązanie które by nie rujnowało statystyk sprzedawcą.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Support "do zaorania" ... mi to samo odpisali przy Kupujacym który wygrał licytację!  - prosze powtórzyć niech wygra jeszcze raz. Chyba bez komentarza?

@mdrogeria było tutaj : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/wyd%C5%82u%C5%BCenie-czasu-w... odpowiedź mniej wiecej jak powyżej, tłumaczę : "pójście na rękę kupującemu oznacza kłopoty dla sprzedawcy. Wiemy o tym ale kogo to obchodzi"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

Sprytne ! Anulować i wystawić jeszcze raz po to, żeby statystyki jakości nie poleciały :] Jest rozwiązanie problemu ? Jest ;]

Jeśli allegro twierdzi, że system jest ok, to by znaczyło, że jeszcze zacząć formatować klientów. "Zamawiasz wysyłkę z opóźnionym terminem ? Minus 500 pkt w jakości zakupów !" ;]

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@la_nika 
Natomiast moja odpowiedź, która dotyczyła hipotetycznej sytuacji była udzielona zbyt szybko, za co przepraszam, dlatego ją usunęłam. 

Przepraszasz za to, że: "odpowiedź ... była udzielona zbyt szybko".
Usunęłaś odpowiedź dlatego, że: "była udzielona zbyt szybko".
Really ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 @mdrogeria @pinsplash @kolekcjoner608 dziękuję za Wasze uwagi, rozumiem je doskonale. Napisałam do zespołu jakości przedstawiając wszystkie argumenty i przed chwilą otrzymałam potwierdzenie, że w takim przypadku gdyby kupujący poprosił o późniejszą wysyłkę, a sprzedający miałby mniej zamówień, (więc jedno) nadane później wpłynęłoby na obniżenie jakości sprzedaży, moglibyśmy wykluczyć takie zamówienie z jakości sprzedaży.  
@A3dam potrafię przyznać się do błędu jeśli go popełniłam, w tym wypadku moja odpowiedź została udzielona zbyt szybko, ale nie była błędna. Po dodatkowej konsultacji i wymianie argumentów otrzymałam potwierdzenie, o którym piszę powyżej 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 🥀 nam nie chodzi o przeprosiny i przyznanie się do błędu , niemniej zostały przyjęte . 😁

Chcemy wyraźnie wskazać niedociągnięcia systemu , temat już jakiś czas temu poruszałem ,ale pozostał bez echa . 

Treść karty zakupu mojego klient jednoznacznie wskazuje na to ,że chodzi o wysyłkę w późniejszym terminie , a mimo tego odpowiedź z supportu przeczy logice . Biorąc po uwagę odpowiedź na zgłoszenie oraz Twoją  🥀 nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie 

,,  MOŻEMY NIE ZALICZAĆ TEGO ZLECENIA DO JAKOŚCI , ALE NIE ZROBIMY TEGO BO !! TWOJA JAKOŚĆ JEST NA ZBYT WYSOKIM POZIOMIE ,,

Weźcie pod uwagę ,że na jakość pracuje się cały miesiąc i nikt z nas nie wie co nas jutro czeka i być może ta właśnie przesylka zaważy na parametrach jakości jeśli przytrafi się coś nieprzewidzianego .

Nie dalej jak miesiąc temu miałem kilka dni urlopu... coś się nie tak w głowie ułożyło i niewłaściwie ustawiłem czas wysyłki / kwestia 1 dnia / jeszcze do dzisaij klilka przesyłek obniża moją skuteczność wysyłki , na szczęście szybko zareagowałem i nic więcej się nie stało .

Moim skromnym zdaniem każdy sprzedawca w imieniu kupującego powinien mieć możliwość przesunięcia daty nadania przesyłki bez utraty jakości oczywiście w oparciu o niedwuznaczne potwierdzenie takiej potrzeby ,a nie liczyć na dobry czy zły humor pracownika ,któremu nie spodobała się wysoka jakość sprzedaży .

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@la_nika 
potrafię przyznać się do błędu jeśli go popełniłam, w tym wypadku moja odpowiedź została udzielona zbyt szybko, ale nie była błędna. 

Czy ja coś napisałem o jakichś ew. błędach w tym temacie ? (chyba, że mamy do czynienia z przysłowiowymi : stołem i nożycami).
Wyrażam zdziwienie, że Allegro częściowo goniąc, a częściowo zjadając własny ogon - wprowadza nowe zasady: przeprosiny za bezbłędne, ale "zbyt szybko udzielone odpowiedzi" i usuwa te odpowiedzi z tego samego powodu.
Jeżeli już prowokujesz aby doszukiwać się błędów - to w mojej ocenie błędem może być przepraszanie za bezbłędną (choć szybko udzieloną) odpowiedź, a tym bardziej za błąd można potraktować jej usuwanie.
Pozostaje mieć nadzieję, że "za zbyt szybko udzielone odpowiedzi" (np. na pytanie Sprzedającego) nie będą wkrótce musieli przepraszać Kupujący ryzykując dodatkowo usunięcie ich odpowiedzi (bo były udzielone "za szybko").

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 i sprawa ostatecznie wygląda następująco . Klient otwiera dyskusję z pytaniem kiedy otrzyma przesyłkę !!@!! , ZGODNIE Z INFORMACJĄ OD KLIENTA W KARCIE ZAKUPU NADANIE MIAŁO SIĘ ODBYĆ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK 

W rozmowie telefonicznej dowiaduję się ,że miał wyjechać ale ....

- przesyłka nie nadana w terminie 🤐

-otwarta dyskusja 🤔

GITARA GRA !!!!🤑

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

Żeby była jasność: ja nie mam do Ciebie pretensji o to jakie allegro jest. Za to odpowiedzialni są twórcy tego całego systemu. Chodzi o to, że nie powinno być w ogóle takiej sytuacji, że trzeba zgłaszać jakąś wysyłkę opóźnioną aby nie została wliczana do jakości. Robienie jakichś "unikalnych" rozwiązań aby obejść system to tylko potwierdza.

O błędach logicznych i podejściem serwisu już był niedawno założony wątek. "Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum". Niestety, allegro bardzo ciężko wycofuje się z ewidentnych błędów. Rozumiem też, że ciężko przewidzieć wszystkie scenariusze, ale mając podane przykłady z życia opór ten jest niezrozumiały. Samo główne założenie (podwyższając jakość sprawiamy, że sprzedający oferują lepsze usługi) jako idea jest może nawet dobre, ale w praktyce stwarza sporo patologicznych sytuacji. To tak jakby prezydent miasta powiedział, że w jego mieście nikt nie będzie handlował, dopóki nie pomaluje ścian w ciepłych kolorach. Sprzedawca w szarym sklepie też potrafi sprzedawać, a o tym gdzie klienci wolą chodzić robić zakupy będą decydować oni sami. Wystarczy, że będą zachowywać się wobec siebie uczciwie. Wystarczyło dopracować system komentarzy (biorąc pod uwagę tendencję spadkową w chęci ich wystawiania) i tyle. Przecież ten system działał i działa w wielu innych portalach i serwisach. A na lokalnie nie ma nawet jego namiastki. Ciekawe. No, ale to teraz zabrnęło już tak daleko, że serwis już się z tego nie wycofa. Na allegro zostaną sprzedawcy ze sklepowymi drzwiami ze złotymi klamkami.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria zgadzam się, że proszenie w takiej sytuacji kupującego o anulowanie zamówienia i ponowny zakup bliżej pasującego terminu dostawy jest z perspektywy obu stron transakcji mało logiczne. Gdyby pojawiły się problemy w Twoich zamówieniach i jakości sprzedaży i byłoby tak jak piszesz, że ta jedna zaważyłaby na obniżeniu oceny, wówczas sytuacja byłaby inna. 
Jeśli jedna nadana w terminie (na życzenie kupującego) przesyłka nie ma żadnego wpływu na poziom jakości sprzedaży, nie bedziemy jej wykluczać. Podobna funkcja - aby kupujący mogli zaznaczyć w formularzu dostawy prośbę o późniejszą wysyłkę - została zaproponowana już odpowiedniemu zespołowi, oczywiście nie mogę obiecać, że zostanie wprowadzona. 
Przykro mi, że miałeś taką sytuację, że kupujący zamiast wysłać do Ciebie pytanie, założył dyskusję. Widzę, że przesyłka została już do niego nadana, w dyskusji odpowiedziałeś w kilka minut, skontaktowałeś się z kupującym. Nie wpłynie to na obniżenie jakości, jest to wzorowa obsługa klienta.  
@A3dam to nie Allegro wprowadza nowe zasady ("przeprosiny za bezbłędne, ale "zbyt szybko udzielone odpowiedzi" i usuwa te odpowiedzi z tego samego powodu.") to ja. Rolę moderatorów na tym forum postrzegam jako sojuszników i pomocników każdej osoby, która pisze z problemem i oczywiście obowiązują mnie pewne zasady jako pracownika Allegro, ale odpowiedzi ani sposób działania nie jest mi narzucany z góry. To ja popełniłam błąd pisząc odpowiedź zanim uzgodniłam szczegóły z zespołem jakości i biorę to na siebie. Mogłam się wstrzymać z usuwaniem, ale nie byłam pewna czy uda mi się przekonać zespół, a zależy mi, aby być wobec Was zawsze rzetelną i uczciwą, stąd taka decyzja.   
@cookie000 dziękuję za Twoją opinię! W skali całego Allegro takie przypadki to bardzo mały procent i podejrzewam, że dlatego nie ma innego rozwiązania, niż unikalne na potrzeby konkretnej sytuacji. System komentarzy będzie dopracowywany, a również na Allegro Lokalnie jest plan, aby wprowadzić system komentarzy, który będzie najlepiej pasował do specyfiki AL. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 znam zasady , nigdy nie pozostawiam klienta bez pomocy o ile pozwoli sobie pomóc, ale gdzie się kończy moja wytrzymałość sam nie wiem . Dzisiaj chyba mam taki dzień bo wygląda na to ,że Inpost mi zgubił paczkę , rózne historie przerabiałem z tą firmą , ale DUUUŻY PLUS dla nich , przez 10 lat i sam już nie wiem ile przesyłek tak na prawdę miałem jedno zaginięcie i teraz pewnie będzie drugie . Wartość niewielka w poniedziałek trzeba będzie wysłać drugą do klienta .

Taki dzisiaj mam dzień .....

oznacz moderatorów