anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży na Allegro już od sierpnia 2023 roku

now4kids_pl
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

Widzę po Allegro gadane, że nie tylko mój sklep odnotowuje spadki w sprzedaży na Allegro.

Nie wiem jakie zabiegi Allegro do tego doprowadziły ale był to gwałtowny spadek o 50% a w tym roku 2024 to już  70%. 

Sprzedaję ubrania dziecięce i młodzieżowe, nadal się promuję, teraz nawet więcej, prowadzę kampanie ADS a tu bez szału, sklep leży.

Szkoda ale jak nic się nie zmieni, będę zmuszona zamienić Allegro na cos innego.

Może ma ktoś wiedzę, co jest przyczyną takich spadków na Allegro?

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@now4kids_pl u mnie ub. rok i początek obecnego był całkiem spoko , ale jak się zaczęło od kwietnia tak do chwili obecnej plaża jakiej nie pamiętam od ponad 30 lat , fakty jakie kojarzę z przed lat zmierzają tylko ku jednemu wytłumaczeniu , nie jest to spowodowane polityką allegro , to tylko moja sugestia poparta wieloletnimi statystykami .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@now4kids_pl 

A sprawdź sprzedaż w kategorii w Allegro Analitycs. Tam się można dowiedzieć czy to tendencja globalna czy może tylko Twoja. Porównaj miesiąc do miesiąca z poprzedniego roku.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Ja zauważyłem, że mimo tego spadku sprzedaży faktury są coraz większe 😉

W mojej branży nie mamy konkurencji. Żadne Tamtemy czy Alibabki nam nie zagrażają. Amyzony również nie. Posiadamy asortyment pod konkretną grupę kupujących: piekarnie, firmy kurierskie, przewozy osób i towarów. Jeszcze w 2023 nienadążaliśmy z pakowaniem paczek pod Allegro. Obecnie ? MOżna spać lub pójść na bezpłatny. Allegro prawie martwe.

Kiedyś kupujący szukał części po jej numerze i widział, że jest lub nie ma. Obecnie jeśli nie ma, dostaje sugestię 340 innych produktów wg widzimisie Aliny AI.

 

Na co skarzą  się klienci:

- znalezienie naszych ofert po produktyzacji utrudnione. Schowane i niewidoczne, podklejone pod artykuł innego sprzedającego. Sam swoich aukcji czasem nie mogę znaleźć.

- sortowanie po popularności - jakiś kosmos. Sort wyświetla bez najmniejszego sensu.

- sortowanie po cenie. Jakiś cyrk. Droższe pokazują się wyżej w  wynikach niż najtańsze.

- otrzymanie od kupującego oceny to już święto na wsi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- intuicyjność portalu spadła porównywalnie do obsługi arkuszy ZUS lub PIT.

- przerażająca ilość chińczyków odstrasza kupujących. Brak jasnej separacji kto nasz, kto obcy i brak zaufania do ofert. Takie mam sygnały.

- zakłamanie ze strony serwisu sugerujące kupującym zupełnie inne terminy dostawy niż ustawił kupujący.

 

podsumowując wszystkie wyżej, wspólny mianownik jest jeden. BRAK ZAUFANIA DO ALLEGRO.

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@brakestop w samo sedno

Sam swoich aukcji czasem nie mogę znaleźć.

dzwoni do nas kupujący by zapytać o jakiś parametr oferty

podaje jej nazwę a my nie możemy znaleźć jej w serwisie u nas 🙂

dopiero jak potencjalny Kupujący znajdzie jej numer to możemy sobie porozmawiać 🙂

 

Odnośnie sprzedaży - nie znam innego podmiotu market place, który w tak perfidny sposób zniszczył swoją siłę i popularność.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@now4kids_pl a masz sklep internetowy, masz jakieś porównanie, bo jak sprzedajesz tylko na allegro to cięzko jakieś wnioski czy analizy wyciągnąć ?

Ogólnie to jeśli chodzi o Twoją branżę to rozpycha się tem u czt she in, mają agresywną reklamę, która zabija nawet allegrowe budżety, do tego wysyp chińczyków na allegro ponad połowa ofert z azji + sortowanie i udogodnienia allegro nie pomagają w tym 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

now4kids_pl
#7 Wielbiciel#

Niestety nie mam porównania bo na rynku jestem dopiero od 2 lat ale pierwsze 15 miesięcy było szaleństwem, sprzedaż szybko kwitła i pracy było po pachy. A teraz sprzedaż stanęła i to tak nagle.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#
@now4kids_pl możesz mi napisać, jak to się robi, że masz SKLEP a ofert 0 ?
4k.jpg
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop zmień se widok na konsumencki 🙂

Zrzut ekranu 2023-09-28 192338.png

@now4kids_pl a Ty zmień że wystawiasz faktury bo nikt kto ma konto firmowe nie widzi Twoich ofert sam zobaczyłem 0 jak wlazłem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

now4kids_pl
#7 Wielbiciel#

Dzięki z podpowiedź

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

@kostas11 i jak ma być dobrze, jak trzeba coś zmienić, żeby zobaczyć Cosik 😉

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop życie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów