anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sposób prezentacji ofert od 01-10 a sprzedaż

_Likos_
#21 Demiurg#

Zbliża sie 01 pażdziernik a wiec i włączenie nowego sposobu prezentacji ofert. Jak myślicie jak bardzo sprzedaz poleci ?

Tak naprawde klient bedzie widział jedną ( tajemniczo wybraną przez algorytm) oferte z danym produktem a pozostałe będą "niewidzialne"

Ponieważ dla nas jesien to okres zwiększonych zakupów i zamówień na towary sprzedawane wiosną to mam problem na ile przewidywalny bedzie przyszły sezon. Bo jeśli przy takiej prezentacji ofert sprzedaż produktów znanych które ciągnęły obrót nagle spadnie o kilkadziesiąt procent to może być niefajna niespodzianka.

Ja w tym momencie zastanawiam sie na ile jeszcze kupowac marki producenckie i bić sie z innymi o sprzedaż a na ile już przestawiac sie na allegro wyłacznie na własne marki. Gdzie może nie bedzie rozpoznawalności ale nie bedzie też konkurencji.

A Wy co myslicie? Będą duże tąpnięcia ? czy raczej zmiany nie beda miły wpływu na sprzedaż?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jest coraz trudniej znaleźć dobry towar w przyzwoitej cenie a jak jeszcze portal będzie "losowo" pokazywał pojedyncze produkty od "zaufanych" sprzedawców to mali ale bardziej uczciwi sprzedawcy mogą stracić możliwość zbytu . Czas pokaże , ale nie wygląda to dobrze.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ niestety będą , zbyt dużo ich kosztuje program ,, allegro ceny ,, chcą tym wymusić wyścig szczurów , na razie się gapię i pomału odpuszczam sprzedaż na allegro . Wszystkie statystyki i analizy , które prowadzę od lat i były pomocne teraz staną się nic warte , inwestowanie większych środków w towar do sprzedaży na allegro jak dla mnie jest już za dużym ryzykiem .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@_Likos_ 

A mnie się wydaje że ten 1 Października jest nazbyt mityczny.  Pytam wszystkich znajomych, którzy korzystają z Allegro i wszyscy od dawna mają widok produktowy. Jest inny kłopot.

Oni sobie z tego nie zdają sprawy

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Jeżeli całkiem zniknie przycisk "rozłącz te same produkty" i nie będzie można używać normalnie wyszukiwarki, nawet w trybie incognito, to sprzedaż z pewnością spadnie większości sprzedawców, zwłaszcza małym/średnim. Pozostanie zgłaszać to masowo do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji, bo ukrywanie prawie wszystkich ofert danego przedmiotu poza jedną, to działanie wybitnie antykonkurencyjne. Tym bardziej, że spora część tych przedmiotów różni się od siebie, a Allegro wrzuca je do jednego worka, poprzez powiązanie EAN-em.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ nie ma co panikować, myślę że na dziś i tak z 70 % ma już połączone oferty na stałe ( ja mam i przestałem kupować 😄 ) ludzie i tak w większości nie wiedzą co się dzieje, kupują co się wyświetli co allegro oznaczy super cena nawet jak nią nie jest 😄 

Może być że z czasem się połapią że przepłacają dawałem już przykład z dyskiem ssd jak to wygląda w praktyce https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/czy-allegro-wprowadza-w-błąd-kupujących-manipu...

Wygrane na 100 % będzie Allegro o ile nie wyjdzie im ta zmiana bokiem i nie uciekną kupujący a cześć sprzedawców może paść a inni będą mieć obroty x2, pożyjemy zobaczymy 😄

Na pewno na dziś allegro nie jest partnerem na którego warto stawiać całą sprzedaż, patrząc od kilku lat jest strasznie nieprzewidywalne 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów