anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TERMINOWE ODPOWIEDZI NA WIADOMOŚCI KLIENTÓW

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Właśnie dostałem super info że straciłem status super sprzedawcy 🙂 dlaczego? bo allegro wprowadziło sobie jakiś dziwny punkt że muszę odpowiadać na 99% wiadomości.

 

To teraz pytanie do was ALLEGRO, czy jak klient zada mi pytanie a ja na nie odpowiem, a on w odpowiedzi na moją odpowiedź napiszę np dziękuję, czy ja mam mu na jego "dziękuję" odpisać że dziękuję za dziękuję? a co jeśli odpiszę a on też mi odpisze ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2 Najlepiej odpowiadaj na wszystkie wiadomości, obojętnie jak. Po "dziękuję" wyślij cokolwiek, choćby kropkę, wtedy z tego powodu nie będziesz miał obniżonych punktów za procent odpowiedzi.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Do statystyk liczy się tylko odpowiedź na pierwsze pytanie klienta ,dalsza część rozmowy w tym samym temacie nie podlega ocenom .Musisz jednak pamiętać że dany użytkownik może mieć więcej kont i raz pyta z jednego potem z innego o tę samą rzecz i wtedy odpowiedzieć musisz jak nie chcesz problemów.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CERAMTRANS2, w terminowych odpowiedziach na wiadomości kupujących liczy się procent wiadomości, gdzie klient otrzymał odpowiedź w ciągu 24h - uwzględniamy wiadomości z ostatnich 30 dni. Odpowiedzi należy udzielić mejlowo lub przez Centrum Wiadomości. Czas odpowiedzi nie jest liczony w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy.

Liczy się również średni czas, w którym kupujący otrzymają odpowiedź na wiadomości. Obecnie uwzględniamy czas odpowiedzi na pierwszą wiadomość wysłaną z poziomu oferty w ramach “Pytania do sprzedającego”.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Super, coraz więcej kłód pod nogami,

a co jeśli wstawię urlop 7 dni i przez te dni będę miał zapytania i odpowiem na nie po 24 h ?

też mi uwalicie ocenę?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CERAMTRANS2, urlop jest jedynie informacją uwzględnianą przy obliczaniu czasu dostawy, który wyświetlamy w ofertach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Czyli urlop nie jest urlopem, zgodnie z definicją słowa "urlop"?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, @CERAMTRANS2 urlop na Allegro to funkcja, która nie zwalnia sprzedającego m.in. z: 

  • wysyłki towaru w deklarowanym przez niego czasie,
  • odpowiedzi w terminie w Dyskusjach oraz na wiadomości klientów,
  • rozpatrywania reklamacji oraz realizacji na czas odstąpienia od umowy (zgodnie z przepisami prawa).

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Ja to wiem 🙂 Wynika z tego, że urlop nie jest urlopem, zgodnie z definicją tego słowa. Urlop to funkcja, a urlop powinien być urlopem 🙂

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

czekam na pełną odpowiedź typu tak lub nie, czy jeśli wstawię urlop bo np wyjadę gdzieś i nie będę miał dostępu do internetu czy jeśli odpowiem na pytanie po 24h liczy się to na moją niekorzyść 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@CERAMTRANS2 
czy jeśli wstawię urlop bo np wyjadę gdzieś i nie będę miał dostępu do internetu czy jeśli odpowiem na pytanie po 24h liczy się to na moją niekorzyść 

Tak.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2 kupujący może napisać

nie odpowiadaj mi na tą wiadomość bo i tak jej nie przeczytam

lub

zgodnie z prawem nie życzę sobie wiadomości od Państwa

 

a allegro w tym przypadku w pewnych sytuacjach może zmuszać do łamania prawa

przepisy np: tutaj

https://www.uokik.gov.pl/konsument_w_sieci.php#faq963

i tutaj

https://www.uokik.gov.pl/konsument_w_sieci.php#faq968

wg mnie

regulamin allegro powinien określać jakie wiadomości może dostawać użytkownik serwisu

 

 

oznacz moderatorów