anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na windykację fałszywych zadłużeń wobec Allegro

wicekdw
#12 Orędownik#

Szanowni Państwo, chcę Państwu przedstawić moją opinię na temat działań windykacyjnych firmy Allegro i rzekomo współpracujących z nią firm Intrum i Altus RMS na podstawie mojego doświadczenia.

Uważajcie gdy otrzymacie wiadomość o windykacji zadłużenia od "Allegro" lub "Intrum" lub "Altus RMS" - to może być fałszywa informacja! Tak jest w moim przypadku! Dokładnie sprawdźcie czy żądane zadłużenie faktycznie istnieje i czy należy do Was.

W moim przypadku firmy Intrum i Altus RMS, działające rzekomo we współpracy z Allegro, próbowały nakłonić mnie do spłaty kilku różnych, nie należących do mnie zadłużeń!

Chciałbym przestrzec wszystkich potencjalnych użytkowników serwisu Allegro.pl ponieważ moim zdaniem takie praktyki są szokujące i nieuczciwe.

Jakiś czas temu nagle otrzymałem od rzekomej windykacji Allegro - firmy "Intrum" (bez numeru tel.)  podejrzanego SMSa o treści: "Dzien dobry, przyjelismy do obslugi sprawe <tu nr sprawy> dot. nieuregulowanego zobowiazania wobec Allegro.pl. Tylko niezwloczna splata zaleglosci 715.29 zl, na rachunek 78109000047440049090015241 pozwoli na wstrzymanie dalszych czynnosci windykacyjnych."

Podobne wiadomości SMS otrzymywałem później wielokrotnie, przybrało to już w moim odczuciu formę nękania.

Jestem pewny, że nie mam i nigdy nie miałem żadnych zaległości wobec Allegro, tym bardziej na taką kwotę! Myśląc, że to wiadomość od jakiegoś oszusta zgłosiłem sprawę do Allegro. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zamiast pomocy w odpowiedzi od pracownika Allegro otrzymałem maila z informacją, że po weryfikacji przez ich "Zespół Windykacji", stwierdzają, że zadłużenie dotyczy jakiegoś innego niż moje konta ale zostało ono powiązane z moim kontem na Allegro i jest na nim dane zadłużenie. "Zatem, należy opłacić firmie windykacyjnej należności."

Nie wiem w jaki sposób, kto i dlaczego, bez mojej wiedzy i zgody powiązał moje konto na Allegro z jakimś zupełnie innym kontem. Jak wynika z mojej rozmowy z konsultantem Allegro oni sami sobie powiązali moje konto z jakimś innym, twierdząc, że używa go ta sama osoba. Nie wiem dlaczego tak twierdzą, być może oszust podał w danych mój numer telefonu a Allegro nie potrafiło tego zweryfikować i zablokować próby oszustwa.

Sytuacja jest poważna ponieważ Allegro i jakaś firma windykacyjna Intrum oraz Altus RMS żądały ode mnie spłaty nie mojego zadłużenia, a ja jestem przekonany i mam na to dowody, że ani dług ani to drugie konto nie należy do mnie. W mojej ocenie jest to nic innego jak próba wyłudzenia ode mnie nienależnych pieniędzy i oszustwa przez firmę Allegro i firmę Intrum oraz Altus RMS na moją szkodę.
Do faktycznego wyłudzenia nie doszło tylko i wyłącznie przez moją czujność i pewność, że nigdy nie miałem takiego zadłużenia. Gdybym w to nie wnikał to pewnie wpłaciłbym pieniądze.

Allegro przez cały czas ma możliwość weryfikacji moich danych, ponieważ ma je w systemie, są ze sobą powiązane a więc jednoznacznie przypisane do mojego konta i mojej osoby. To, że jakiś oszust podał mój numer telefonu to jest już problem Allegro a nie mój, mają narzędzia informatyczne żeby to zweryfikować i zablokować próbę oszustwa ale widocznie tego nie zrobili.

Już ponad miesiąc wcześniej informowałem Allegro, że jakiś inny użytkownik Allegro podaje bezprawnie mój numer telefonu w swoich danych. Firma Allegro najwyraźniej nie zareagowała skutecznie, w konsekwencji czego ponownie ktoś posłużył się fałszywie moim numerem telefonu.

Moim zdaniem Allegro złamało też przepisy RODO ujawniając moje dane osobowe (nr telefonu również jest daną osobową) jakiejś firmie windykacyjnej nie mając do tego podstaw. Nie zweryfikowali wcześniej czy to rzeczywiście ja jestem dłużnikiem!

Sposób kontaktu ze mną rzekomej firmy windykacyjnej "Intrum" oraz "Altus RMS" również jest szokujący. Otrzymuję nagle wiadomość SMS o tym, że rzekomo mam jakieś zadłużenie wobec Allegro, z podaną kwotą i numerem konta do wpłaty i żądaniem opłacenia pod groźbą windykacji. Wiadomość nie zawierała żadnych wyjaśnień co do powstania zadłużenia, żadnych dokumentów, danych firmy i nie miała formy oficjalnej. Nie otrzymałem też od tej firmy żadnej korespondencji pocztowej. Taki sposób działania kojarzy mi się raczej z grupą przestępczą lub oszustami a nie z poważną firmą.

Ponadto dziwi mnie fakt, że pomimo rzekomego występowania na moim koncie Allegro znacznego zadłużenia wcześniej firma Allegro w żaden sposób nie próbowała skontaktować się ze mną poprzez posiadane moje dane. Nie otrzymywałem wcześniej żadnych e-maili, żadnych SMSów, telefonów czy korespondencji w tej sprawie od Allegro. W rozmowie telefonicznej konsultant zachowuje się moim zdaniem bezczelnie, twierdząc (nie chcąc podać podstaw tego twierdzenia), że mojego i jakiegoś innego konta na Allegro używa ta sama osoba. W żywe oczy wypiera się faktów o przesyłaniu do mnie żądań spłaty zadłużenia. A na końcu robi mi łaskę, mówiąc, że sprawę będą dalej weryfikować ale nie wcześniej niż w poniedziałek!!! Allegro moim zdaniem stawia się w roli sądu!!! Notorycznie ignorowali też moje maile.

Firma Allegro nie odpowiedziała również na moje żądanie na pytanie w jaki sposób przetwarza moje dane i komu je udostępniła. Co najgorsze sytuacja powtarzała się już notorycznie przez kolejne miesiące i to coraz częściej, a to jest już jest moim zdaniem karalny stalking! Ciekaw jestem czy nadal będzie się powtarzać.

Przez takie działanie firmy Allegro i firmy Intrum oraz Altus RMS żyję teraz w ogromnym stresie, tracę moje zdrowie, mój czas i martwię się komu jeszcze udostępniono moje dane osobowe.

Dlatego chciałem Państwa wszystkich przestrzec przed możliwością, że tego typu, moim zdaniem nieuczciwe i szokujące a przede wszystkim nieprofesjonalne praktyki ze strony Allegro i firmy Intrum oraz Altus RMS mogą spotkać również Państwa! Dokładnie sprawdzajcie czy zadłużenie, którego żąda windykacja należy faktycznie do Was!!!

O zaistniałych wydarzeniach poinformowałem odpowiednie organy, UOKiK oraz Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych i media.
Wielokrotnie prosiłem również o oficjalne oświadczenie firmy Allegro w tej sprawie ale póki co się nie doczekałem i nie zanosi się na to żebym się doczekał!

W zasadzie oprócz zdawkowych odpowiedzi konsultantów oficjalnych przeprosin również nie otrzymałem.

Jeśli Państwo doświadczyli podobnej sytuacji to nie dajcie się oszukać spłacając fikcyjne zadłużenie, od razu zgłaszajcie sprawę policji lub prokuraturze.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@msniezek Czekam jeszcze na kampanię antyreklamową w mediach, odnośnie mojej osoby.

Ciekawie by było. Obawiam się niestety, że allegro na to stać ( w sensie finansowym i moralnym).

oznacz moderatorów

DobreLaptopyPL
#8 Zapaleniec#

Więcej powiązań? Ma Pan na myśli adres zamieszkania, który w żaden sposób nie jest przez was weryfikowany?

A może chodzi o pliki, które przechowuje przeglądarka? - W taki sposób to weryfikujecie? Że komputer, z którego logowała się osoba z zawieszonym kontem zostanie "oflagowany" i niczego nieświadoma inna osoba po zalogowaniu się z takiego sprzętu utraci dostęp również do swojego konta? To znaczyłoby, że nie mogę przykładowo zalogować się z komputera znajomego, aby przypilnować licytacji, która ma w niedługim czasie dobiec końca, gdyż moje konto również zostanie z automatu zablokowane i zostanę wmieszany w cudze zadłużenia wyłącznie za to, że zaloguje się przez komputer, z którego korzystała wcześniej osoba z zawieszonym w waszym serwisie kontem.  

Prosiłbym żeby jakiś pracownik Allegro wskazał mi podpunkt w regulaminie, który zabraniałby mi logowania się na urządzeniu należącym do osoby z zawieszonym kontem lub chociaż informujący o ryzyku z tym związanym, bo nic takiego się niestety nie doszukałem. 

Dlaczego serwis Allegro jak i też jego pracownicy tak bardzo nie chcą ujawnić w jaki sposób powiązywane są te konta i na jakich zasadach to działa? Czemu w odpowiedziach na zapytania dotyczące funkcjonowania tego systemu odpowiadacie bardzo ogólnymi podpunktami z regulaminu, które tak naprawdę niczego nie wyjaśniają? Zasłaniacie się obowiązującymi was procedurami i ignorujecie prośby o udostępnienie danych osobowych - Kpina. Prawda jest taka, że serwis Allegro uważa się za bezkarny ze względu na swój wyraźny "monopol" i popularność na terenie Polski. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@DobreLaptopyPL są to powiązania, które bylibyśmy w stanie udowodnić przed sądem - to musi wystarczyć. Żadnych bliższych informacji nie mogę udzielić, ponieważ ujawnienie naszych metod prowadziłoby do ułatwienia ich obchodzenia.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

DobreLaptopyPL
#8 Zapaleniec#

Dostęp do tego typu ZWERYFIKOWANYCH danych wykracza znacznie ponad to co możecie sprawdzić i co rzeczywiście sprawdzacie w czasie rejestracji konta, a bazując na moich doświadczeniach jak i też moich znajomych mogę stwierdzić, że prawie na pewno przy weryfikacji "powiązań" wykorzystujecie dane z przeglądarki i bardzo możliwe, że również resztę informacji, które podajemy wam jako użytkownicy podczas rejestracji, a których w żaden sposób nie weryfikujecie. - Mam tu na myśli min. Adres oraz numer telefonu.

Tak naprawdę pomijając to, co podają wam użytkownicy portalu podczas rejestracji nie macie dostępu do niczego konkretniejszego. Szkoda, że nawet tych danych nie potraficie dobrze zweryfikować - Co widać na przykładach sytuacji innych osób wypowiadających się w tym wątku, a bazujecie jedynie na swoich przypuszczeniach. 

Myślę, że po skierowaniu sprawy do sądu nie bylibyście w stanie udowodnić tych powiązań, gdyby zajął się wami ktoś nieco bardziej siedzący w temacie. Wystarczyłoby pytanie w jaki sposób weryfikowane są przez was takie dane jak adres lub nawiązując do sytuacji, która przytrafiła się osobie zakładającej wątek - numer telefonu. 

Oczywiście mogę się mylić, ale skoro powiązywanie różnych osób to dla Allegro taki sekret pozostaje mi jedynie zgadywać i próbować zrozumieć ten system bazując na przykrych sytuacjach, które spotykają innych użytkowników serwisu. 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@DobreLaptopyPL Niestety stosowane są praktyki łamiące prawo. Nic tu nie ugramy. Odpowiedzi będą wymijające, a sąd orzeknie za 5 lat. Wiedzą o tym i się nikogo nie boją.

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@DECO-MASTER Mimo wszystko warto podjąć konkretne kroki prawne, skończy się gnębienie niewinnych ludzi. Dobrze, że coraz więcej użytkowników zauważa te szokujące praktyki.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@msniezek No kurka, nie wyszło. He. he!

Bzdury! Nic przed sądem nie jesteście w stanie udowodnić.

Jedynie fakt logowania w sieci użytkownika z blokadą.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@msniezek Powrócę do tematu. Co mi powiesz na temat wysyłania przez "windykatorów" numeru konta do spłaty? "Nie mamy na to wpływu?" A mnie to nie interesuje. Wysyłki w 24h zależą od kuriera. Nie mamy na to wpływu. Podoba się porównanie?

To było delikatne. Pracownicy INTRUM, czy coś tam, wysyłają w sms-ach numery kont do spłat.

Może swoje prywatne? Praktyka jakby mafijna.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek duże profesjonalne portale zachodnie potrafią przysłać w ramach RODO informację, których domagają się w tym wątku piszący

a allegro odmawia - jak to świadczy o serwisie?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@DobreLaptopyPL próbują wyjaśnić sprawę swojej blokady

a allegro odmawia - jak to świadczy o serwisie?

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Sami wszyscy możemy wyciągnąć wnioski, oni nawet nie próbują udawać, że podchodzą do problemów poważnie i uczciwie. Tak to świadczy o serwisie i jego zarządzie jak i cała reszta ich podobnych akcji - jedna wielka ściema i żenada, mydlenie oczu klientowi a w siedzibie się pewnie z tego śmieją i dalej robią swoje. Ale cóż... pycha kroczy przed upadkiem. Róbcie tak dalej i życzę powodzenia w biznesie. Jak już mówiłem niejedna wielka korporacja się przejechała na takiej ignorancji. Myślicie, że jesteście największą i jedyną taką firmą na polskim rynku i nikt wam nie podskoczy. To złudne założenie ale jeszcze się o tym przekonacie. Nosił wilk razy kilka...

oznacz moderatorów

Nefertari3
#7 Wielbiciel#

Niestety mnie też ściga firma Intrum za dług którego nie jestem właścicielką, powstały z niewiadomo czego na koncie nie należącym do mnie. Ciekawsze jest to, że trzykrotnie zgłaszałam sprawę na policję ale mnie olali. W mailowych odpowiedziach tylko, że muszę zgłosić, otrzymać papierek z komisariatu o przyjęciu sprawy i wysłać do Allegro. Tu na forum odpisał już mi moderator, że to pomyłka i nie powinno do mnie wogóle to pismo trafić. Tylko w takim razie dlaczego wciąż na mój adres jakieś niepolecone listy przychodzą? Moje autentyczne konto sprawdzali i jest czyste. Co tu robić bo zaczyna mnie ta sytuacja irytować. Pisma adresowane na mój adres zameldowania. Poza tym nic więcej. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nefertari3 Widzę, że korespondencja w tej sprawie jest w toku. Proszę, żebyś poczekała na kolejną odpowiedź konsultanta, który zna szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów