anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wada produktyzacji

Pengano
#13 Ambasador#

Mam taki sam problem jak sprzedawcy oryginalnych piłek, butów czy koszulek. Mam produkt z oryginalnymi niemieckimi strunami do skrzypiec. Natychmiast podłączają się masowo sprzedawcy podróbek. Efekt jest taki, że doskonały produkt markowy otrzymuje fatalne komentarze widniejące na mojej ofercie.

Przykład: "Niestety po pierwszym wrażeniu i zasięgnięciu opinii lutnika okazuje się, ze struny sa nieorginalne. Sa to najzwyczajniej w świecie chińskie podróbki, odradzam zakup. Po założeniu i pierwszych dźwiękach struna A pękła. Zenada."

Dlaczego ja jestem opisywany jako oszust, skoro to nie ja sprzedałem podrabiane struny? Proszę aby Allegro nie wyświetlało takich komentarzy na moich ofertach, bo to jest oszukiwanie klientów i szarganie dobrego imienia sprzedawcy. Nie ja dostałem tą ocenę. Niech ten komentarz widnieje u tego sprzedawcy, który wysłał podróbę. Takie same pretensje ma producent strun, bo to jest oczernianie ich firmy i zaniżanie wartości produktu.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mikeza
#20 Guru#

temat wałkowany od dawna, niestety allegro idzie w sukurs sprzedającym badziewie i udającym produkty oryginalne. portal promuje tanie, kiepskie i byle jakie produkty. Taką wybrali politykę i nie widzą w tym problemu, a wręcz wspomagają takie działania.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

No tak, ale nie wolno łączyć komentarzy wypisanych różnym sprzedawcom. Niech ten co sprzedaje podróbki ma wyłącznie swoje komentarze, a ten co oryginały niech ma swoje. Tak samo produkt musi mieć różne oceny w zależności od sprzedawcy, bo jedni są uczciwi, a inni nie. Wtedy będzie łatwo to wyłowić. Produkt sam w sobie nie jest podróbką, więc dlaczego ma zbierać złe komentarze i zaniżone oceny z tego powodu, że pod niego podłączył się oszust?

Przy komentarzach należy uwzględniać to, że kupujący dostał podróbkę, a nie oryginał. Ocena podróbki nie może być brana pod uwagę i zaniżać oceny przedmiotu, który podróbką nie jest. To oczywiste. Inaczej ten cały system ocen można wywalić do kosza.

Tak samo w kwestii instrumentów muzycznych. Decydujący wpływ na oceny i jakość ma finalne przygotowanie, korekty i regulacje. Ten sam produkt od jednego sprzedawcy może być kompletnym badziewiem, bardzo źle ocenianym, a jednocześnie w zależności od sprzedawcy może być doskonale przygotowany, poprawiony, wyregulowany i wtedy dostaje doskonałe oceny. Nie wolno tego mieszać i wrzucać do jednego wora.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to allegro odpisze, żeby zgłaszać takie aukcje, ale ich system weryfikacji to fikcja. nikt tego nie sprawdzi, szkoda naszego czasu i zdrowia. Już kiedyś próbowałem, bezskutecznie. W motoryzacji takie działania to istna plaga. podpina się taki gość pod oryginał, w parametrach podaje nr części oryginalnej, a dopiero w treści dopisuje gdzieś tam, że to produkt zamienny, a sprzedaż mu leci do góry.

Mało tego, nawet samo allegro potrafiło łączyć takie produkty bez wiedzy sprzedawców, co już jest całkowitym kuriozum.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza Kiedyś konsekwentnie zgłaszałem "myfrienda" który umieszczał aukcje w złych kategoriach ze złymi opisami itp... PRZEZ TYGODNIE nic z tym nie zrobiono. Ich "zajmiemy sie tym" to fikcja.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety, dziadostwo stworzone przez Allegro pod szyldem produktyzacji. działa skandalicznie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Widać że bardziej preferowana jest sprzedaż dziadostwa niż produktów dobrej jakości . 

oznacz moderatorów