anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Walka z nieodebranymi przesyłkami pobraniowymi

DavidPL
#9 Pomysłodawca#

Czy jako Allegro rozważaliście możliwość wprowadzenia ograniczeń w wyborze formy zapłaty za pobraniem, dla tych kupujących który notorycznie nie odbierają przesyłek pobraniowych?

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

LEW433
#21 Demiurg#

Jakiś pomysł?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Wydaje mi się że okres wakacyjny może sprzyjać zwiększeniu wolumenu paczek nieodebranych przez klientów, a już w szczególności tych za pobraniem. 

Może rozważ wysyłkę za pobraniem tylko przez InPost, z tego co wiem przynajmniej zwroty mają darmowe. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@DavidPL Raczej nie da się ograniczyć określonych form przesyłek wybranym kupującym.

oznacz moderatorów

DavidPL
#9 Pomysłodawca#

Ja wiem, że się nie da (na chwilę obecną).
Nie chcemy rezygnować z pobraniówek bo jednak nasi klienci ich używają. Daliśmy na pobraniówki tak zaporową cenę, że pokrywa ona koszty nieodebranych pobrań, jednak cierpią na tym nasi uczciwi klienci.
Chętnie widziałbym rozwiązanie (ale to musiało by być rozwiązanie systemowe, wprowadzone przez Allegro), że jeśli klient nie odebrał więcej niż, powiedzmy 5% pobraniówek (to jest do ustalenia), to niemiałby możliwości wybrania formy płatności za pobraniem. Do tego pierwsze nieodebrane pobranie w roku, albo np raz na pół roku mogłoby się nie liczyć - każdemu może się zdarzyć nieodebrać paczki raz na jakiś czas, z przyczyn losowych.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mylisz pojęcia

to jest niewykonanie umowy przez kupującego

każda nieodebrana pobraniówka, szczególnie gdy kupujący nie odstąpił od umowy

kwalifikuje się do działań prawnych, łącznie ze sprawą w sądzie

oznacz moderatorów

DavidPL
#9 Pomysłodawca#

Tak wygląda teoria.

Znasz kogoś kto procesuje się o każdą nieodebraną pobraniówkę, bo ja nie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Taaaaaaa jeśli liczysz na allegro, które w jakimś stopniu zastosowało by ograniczenia dla konsumenta to zapomnij. Do chwili kiedy to sprzedający traci kasę, a nie Allegro, żadnego rozwiązania nie będzie. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@DavidPL rozwiązanie systemowe allegro istnieje ale jest do bani bo allegro zezwala ci po 3 nieodebranych pobraniówkach wrzucić kupującego na czarną listę mnk na 180 dni

oznacz moderatorów

DavidPL
#9 Pomysłodawca#

Nie chcę wrzucać klienta na czarną listę. Chcę mu tylko wyłączyć pobraniówki. Poza tym aby dodać (legalnie) klientka na czarną listę to musi u mnie 3 razy nie odebrać pobraniówki w ciągu pół roku. Rozwiązanie które proponuję. Rozwiązanie które proponuję mogłoby działać globalnie dla całego Allegro.
Wiem, że Allegro nie jest chętne do pomocy sprzedającym, ale pomarzyć na głos zawsze można 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@DavidPL Wystarczy samemu zrezygnować z odbiorów osobistych oraz pobraniówek i problem zniknie . 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@DavidPL I tu wjeżdża na białym koniu @msniezek i tłumaczy Ci ze to sprawa marginalna i po prostu musisz to wliczyć w koszta - dzięki temu uczciwi klienci będą mieć wyższe ceny. I ze to jest dla Ciebie i dla klientów dobre.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pinsplash to rzeczywiście jest marginalna sprawa 🙂 Zachęcam do zgłaszania nam takich przypadków. Tym niemniej ludzie notorycznie nieodbierający przesyłek pobraniowych (tak w ogóle to co to znaczy notorycznie?) robią to raczej celowo - dla nich obejście ewentualnej blokady, poprzez założenie konta zakupowego na babcię czy ciocię, to kilka minut.

Dla sprzedawcy jedynym stuprocentowo skutecznym rozwiązaniem jest rezygnacja z pobraniówek. Każdy powinien sobie przekalkulować, czy bardziej mu się opłaca ryzyko ich udostępniania.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Casemi1
#9 Pomysłodawca#

każdy klient powinien mieć swoją kartotekę. Jeśli nie odbierze pobraniówki powinien mieć karę i uniemożliwienie czy też blokadę na kolejną pobraniową przez okres 6 miesięcy . Oczywyście powinna być za każdym razem informacja o takiej ewentualności . Nas Allegro prześwietla na wskroś dlaczego nie klienta? Może to nie zakończy procederu wystawiana ale jeszcze wielu nas umie czytać ze zrozumieniem klient także. Warto rozważyć by mieć kontrolę nad klientem

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Casemi1 przedstaw proszę w takim razie jak wyobrażasz sobie technicznie weryfikację takiego klienta, a w szczególności to czy nowo utworzone konto nie jest przypadkiem kontem Jasia który w tamtym tygodniu zapomniał odebrać 100 przesyłek za pobraniem i dziś nazywa się Grzesio 😉

@pinsplash ciii ... zapominasz, że taka sytuacja ma też soje plusy, choć i tak przyznam, że Ci którzy mają kupić na allegro i tak tutaj kupią ... nawet o 50% drożej. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek wiem, miałem ostatnio taki przypadek 🙂  "Może i jest drożej ale mam smarta " 😂  ( w innym sklepie przy tej kwocie przesyłka była gratis)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TOOLSEN_POLSKA
#7 Wielbiciel#

po numerze telefonu 🙂

oznacz moderatorów

Casemi1
#9 Pomysłodawca#

numer ludzie  też mają na słupa i nic nie zrobisz

oznacz moderatorów

Casemi1
#9 Pomysłodawca#

Kiedyś każdy kto chciał założyć konto musiał wylegitymować się pesel .Ponieważ ludziska wystawiali sobie sami opinie lub je zakupili. W każdym razie potrzeby był pesel.(wiadomo teraz też można pokombinować ale już nie tak bardzo. Następnie stworzono dwa sprzedaże , lokalnie i firmowo i hulaj duszo dla klientów. Firmowe konto weryfikowane pod każdym kontem a klient kupuje z 10 kont i sam już nie wie co zamówił i kiedy. Więc mój sposób to weryfikacja klienta . A drugi pomysł. Chcesz pobranie to wpłacasz pieniądze za przesyłkę i ewentualny powrót a następnie przy płatności dana kwota jest odliczana za pobranie . Trochę z tym ciaćkania ale Miłościwie nam panujące Allegro ma fachowców z IT i poradziłoby sobie jakby chcieli.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Casemi1 korzystam z allegro już prawie 20 lat i nie przypominam sobie weryfikacji peselem. 

Wystarczyłaby weryfikacja smsem, zawsze to jakieś utrudnienie w zakładaniu lewych kont.

oznacz moderatorów