anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wstrzymane wypłaty za sprzedaż bo przesyłka jest 10dni

MAMY ROZWIĄZANIE!
renifer611
#10 Popularyzator#

wybierając się na urlop,a Allegro zlikwidowało  informację jaka była kiedyś "sprzedawca jest na urlopie ,przesyłka może się opóźnić",więc  ustawiłam przesyłkę 10dni,ale wróciłam,a sporo osób wpłaciło z przesyłką za 2 dni i 10 dni ponad 500zł i mimo ,że wszystkie już zamówienia są zrealizowane,wysłane Allegro nadal blokuje pieniądze dopiero nie ,że  za 10 dni ale w lipcu ,kolejno 2,4,5 lipiec i co kto wpłaci to późniejszy termin , konsultant twierdzi ,że nie można nic z tym zrobić , mam już przesyłkę 2 dni ,ale jak ktoś wpłaci z 10 dniową (zbierają sobie porcelanę) to znów nie otrzymam wpłaty . Sprzedałam , klienci zapłacili, otrzymali swoje  zamówienia  a Allegro swoje zarobił, pobrał prowizję i  dysponuje moją wypłatą bo, jak tłumaczy takie przepisy, nieważne ,że do końca miesiąca uzbiera się na opłaty-tak liczę,ale mają to gdzieś pożycz sobie gdzieś , czy to jest normalne?,czy prawnie  prawidłowe? Pracownik wykonał zlecenie i kaprys szefa nie da?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@renifer611 Tak, to są działania zgodne z naszymi zasadami. Informowaliśmy o opóźnieniu wypłat, jeśli przewidywany czas dostawy jest dłuższy niż 10 dni. Jeśli chodzi o urlop, to teraz jest dostępna opcja "przerwa w sprzedaży". Zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Rozumiem ,że jest to dla bezpieczeństwa transakcji, ale skoro wpłacający ma przedmiot już u siebie , bo wszystkie transakcje są zrealizowane , to nic tu nie ma bezpieczeństwo transakcji,jest to przetrzymywanie pieniędzy ,tym bardziej ,że są zablokowane wpłaty , wysłanych przedmiotów np 8 szt z czego 1 przedmiot jest z 10 dniową przesyłką , a 7szt z 2dniową- tego regulamin nie dotyczy,  wpłata za 4 przedmioty 1 z 10 dniową ,3 pozostałe z 2 dniową. Allegro ma swoją prowizję a ja za co mam zrobić opłaty ,następne będę odsyłać ,zawiesić sprzedaż i iść dorobić na innej platformie sprzedaży

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Poproszę o nr przepisu blokownia wypłat w przypadku przesyłki 10dni ,mimo zrealizowanych zamówień , od razu po wpłacie oraz nr przepisu blokowania wpłat zamówień gdzie przewaga jest z 2 dniową przesyłką. Dla mnie  jest to bezprawne przetrzymywanie przez 17dni pieniędzy .

Allegro  ma swoje wewnętrzne prawa ,które sprzedawca zaakceptuje,musi je przestrzegać ,ale poza Allergo takie przetrzymywanie pieniędzy jest bezprawne i widomo ,że ktoś korzysta na prowizji przetrzymanych pieniędzy

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@renifer611 Informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

od 2 lat czekamy aż allegro wprowadzi możliwości dopisania informacji dla kupującego informującej go ile taka przerwa w sprzedaży trwa i kiedy nastąpi reaktywacja ofert. Czy jest szansa, że ta sugestia, która już dawno została pozytywnie zweryfikowana przez portal będzie kiedyś zrealizowana, czy trzeba będzie czekać kolejne lata na tak prosty, a jakże ważny element, który buduje zaufanie pomiędzy sprzedawcą, kupującym i allegro ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
tapilarspzoo
#3 Debiutant#

U mnie też taka sytuacja że przywłaszczyliście sobie środki mojej spółki. Klient dokonał zakupu, towar wysłany, a pieniędzy nie ma. I tak jak mówisz, kierujecie się własnymi zasadami.
Ale czy są zgodne z prawem ?.
Dowiem się u prawnika, bo działacie na szkodę finansową mojej firmy.
Muszę rozliczyć się z urzędem skarbowym za czerwiec, a pieniędzy nie chcecie wypłacić.

Ja może takie zasady wprowadzę u siebie.
Prowizja może zostać wstrzymana, do czasu otrzymania środków wpłaconych przez klienta.

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

przerwa   w sprzedaży skutkuje tym ze nie ma jej w ogóle

 masakra, ja tez za chwile wyjeżdżam i chciałem ustawić 7 dni na wysyłkę 

jaka jest maksymalny czas na wysyłkę bez blokowania ?

 

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Jak nic się nie zmieni to w trakcie urlopu,nie warto nic wystawiać ,ani przed bo ktoś się znajdzie ,że zapłaci zaległą  transakcje i polecą punkty,na przyszłość wiem ,że na miesiąc  zawiesić w Allegro  i tutaj nie będę propagować ,co dalej ,ale są sposoby by zarobić tak by powracając mieć pieniądze na opłaty,a nie  blokowane ,że urlop wychodzi mi gardłem

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Ja będę sprzedawał i inf że mam urlop jeśli nie chce ktoś czekać id razu zwrot 

Też jest to rozwiązanie 

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Najbardziej przykre było to, że w sobotę tuż z samolotu i całą niedzielę wzięłam się za pakowanie 12 paczek po kilka sztuk w paczce  porcelany, zamiast spędzić weekend z przyjaciółmi chciałąm lojalnie klientom zrobić przyjemność,by za długo nie czekali na cacak ,a tu co ? klienci zadowoleni ,dziękują a Allegro wypłata dopiero w lipcu i nie szkodzi czy masz 2 dniową wysyłkę ,znajdzie się m1 paczka z 10 dniową i też blokada.!  Ale cóż Allegro  stara się by ułatwić życie sprzedawcom:)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AlleMakijaz tak jak Wiktoria pisała, opóźnienie wypłat zostaje uruchomione, jeśli przewidywany czas dostawy jest dłuższy niż 10 dni.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

dłuższy niż 10 dni hmm Autorka problemu miała ustawiony wysyłka za 10 dni 

czyli liczycie 10 dni czy od 11 dni 

czy robocze czy kalendarzowe 

?

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Mają inny przelicznik:)

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

zrobisz tydzień przesyłki też blokada  bo "przewidywany czas dostawy powyżej 10 dni  to  twoje 7 dni  + 7 dni czasu na dotarcie do klienta. Jak sprzedajesz czas wysyłki 2 dni to liczą 1-2 czsu na dotarcie, a potem opóźnienie. taki przelicznik ...

oznacz moderatorów
musashi2007
#13 Ambasador#

@w_kiwi Rozumiem, że dajmy na to idę na urlop od 05.07.2024 do 15.07.2024. Nie korzystam z przerwy w sprzedaży tylko wydłużam czas wysyłki powiedzmy na 14 dni. Wszystkie zamówienia z tego okresu z wydłużonym czasem wysyłki wysyłam 16.07.2024 po czym zmieniam czas wysyłki na jeden dzień.
I teraz wszystkie wpłaty za zamówienia, które były złożone w okresie wydłużonego czasu wysyłki będą wstrzymane maksymalnie do 45 dni? 
Potem wszystko wróci do normy?
Proszę o informację czy dobrze zrozumiałem. Gorąco dziś i mózg średnio pracuje i domaga się urlopu :))).

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Jak masz na urlop to odłóż sobie  na opłaty, bo w twoim przypadku pieniądze za 21dni ,ale to już kompetencja odpowiedzi Moderatora.

oznacz moderatorów
musashi2007
#13 Ambasador#

@renifer611 Chodzi Ci o ZUS, podatki itd? To wiadomo, że zawsze musi być rezerwa na minimum dwa miesiące (różne rzeczy mogą się wydarzyć).
A Allegro samo sobie rozliczy z wpływów więc jest git.

oznacz moderatorów
renifer611
#10 Popularyzator#

Każdy ma oszczędności ,ale  jeśli wszyscy otrzymali zamówienia,  wywiązałeś się ze wszystkiego  dlaczego  ktoś korzysta z twoich zarobionych pieniędzy , bo inaczej tu nie ma innego wytłumaczenia przetrzymuje bo taki przepis.Pracodawca przetrzyma  wypłaty pracowników dużego przedsiębiorstwa da do banku ,ma zyski i tyle  w temacie..

Temat rzeka kiedyś  wybierałaś urlop wyświetlało się sprzedawca ma urlop ,klienci widzieli i zawiadomienie ,że przesyłka może się opóźnić-automatyczne ,nie było problemu, wracałeś z urlopu spokojnie wysyłałeś ,nie było z tego powodu konsekwencji. Proste funkcjonalne. Teraz tyle zmian ,że sami kupujący też się gubią. Miłych urlopów życzę wszystkim:)

oznacz moderatorów
musashi2007
#13 Ambasador#

@renifer611 Ja Cię doskonale rozumiem i pamiętam te czasy kiedy nagle coś wyskoczyło (pogrzeb, lekarz, sytuacja losowa), zmieniało się czas wysyłki na dwa dni już.
Te czasy niestety minęły zapewne bezpowrotnie.
Rozumiem też po części Allegro. Blokada wypłaty jest niezłym zabezpieczeniem wobec ewentualnych oszustów. A w życiu niestety to uczciwi cierpią przez oszustów...

oznacz moderatorów