anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wypłata z pok kupującemu

MAMY ROZWIĄZANIE!
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Jak to jest, kupujący zgłosił zwrot wibratorów bez podania przyczyny , zadzwoniłem poinformowałem że te produkty nie można zwrócić.

On otworzył spór , marudził że ma prawo..., allegro mu podpowiada że może może inny ma powód do zwrotu ,wtedy wymyśla bajkę o braku instrukcji, tylko że takiej brak w opisie. Upiera się że mam prawo i basta , odpowiedziałem że spoko niech wysyła ja mam prawo stwierdzić żę jest użyta i o kosztach itp.

 

Po jakimś czasie przestał pisać dał se spokój chłopaczek. A dziś informacja w sporze

"

Jeśli problem został rozwiązany, zakończ dyskusję. W przeciwnym razie możesz poprosić nas o pomoc, albo oznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpić o zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących.
18 lutego 2022 17:39
Kupujący oznaczył problem jako nierozwiązany.
 
18 lutego 2022 17:39
....., przykro nam, że nie udało się rozwiązać tej dyskusji.

Jednak nie wszystko stracone, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w ramach Programu Ochrony Kupujących. Szczegółowe informacje.
 
 
No i o 19.04 pieniądze trafiają na konto widze kupującego o 19.05 już zwrot prowizji za tranzakcje
 
Jakim prawem allegro zwraca pieniądze i wysyła mi maila w której jasno daje do zrozumienia że grozi mi blokada konta jak nie wyjaśnie sprawy ps o 17,42 czyli przed wyrokiem z 19.04 a odpowiedziałem 0 17,48
 
. Ktoś u was pracuje, czy boty już wszystko rozpatrują
Teraz podstawę prawną proszę podać że jest na korzyść kupującego.
Czy przeprosicie za to że musiałem poświecić czas swój na wyjaśniania sprawy, bo skoro zgłoszony zwrot , nie wysłał w ciągu 14 dni go mimo ustawowego terminu , to jakim prawem on ma rzecz i pieniądze teraz?
Rozumie że zwrot prowizji to przeprosiny dla mnie ,wy z własnej kieszeni mu zrobiliście prezent. 
Jutro spór zostanie zamknięty , 
Wpierw mu zwrócicie środki,następnie każecie oddać. Jemu zostanie usunięta możliwość komentarza, bo jak widzę wpłynęliście właśnie na opinie o transakcji. On nie pisał ani nie odesłał ani nie mścił sie a teraz dziś sie cieszy jak dziecko które dostało loda bawi się zabawką i kasa się zgadza. pięknie. Lincz się wam należy, na czacie jakoś nikogo nie ma co osądza, i każą czekać do jutra, wiec kto potwierdził zwrot mu boot tak,
Wiec po 80 minutach wyrok skazujący bez możliwości obrony, i teraz będę miał negatyw przez to i wy nie będziecie mogli go usunąć bez zgody coooo????????? stara śpiewka,
oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
LEW433
#21 Demiurg#

, kupujący zgłosił zwrot wibratorów  to podlega zwrotowi? 

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

według ustawy nie podlega, ale nie zaznaczyłem tego i on się upierał że ma przez to prawo. Wytłumaczyłem jak dziecku ale cwaniak się pobawił i się znudziły. Alegro wpierw informowało też o tym po czym po chwili dało sugestie by z innego powodu zwróciło. I tak to jest z allegro,. Byle lizać d..e kupującemu

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@uOlusia 
Co do warunków odstąpienia, niestety ale takich szczegółów musisz pilnować. My w przypadku towarów nie podlegających zwrotowi, oprócz podania warunków w ofercie, wysyłamy dodatkowo Kupującym plik ze szczegółami zwrotów. Automat ustawiony, by po zakupie przesyłał szczegóły Kupującym. Co jeszcze miłe, ląduje to w "centrum wiadomości", Kupujący więc nie ma jak się tłumaczyć, że nie wiedział, nie otrzymał warunków itp. Allegro niby wysyła kopię z Allegro, ale nie doprosisz się by potwierdzili, że w tym konkretnym przypadku wysłali. A tak nie ma się czego Kupujący czepić.

Co do instrukcji obsługi. Towar konsumpcyjny musisz wydać z instrukcją obsługi w języku polskim i/lub udzielić jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania z rzeczy sprzedanej.
Po zgłoszeniu więc takiej wady należało taką instrukcję obsługi stworzyć, na podstawie innej, choćby za pomocą translatora, poprawiając oczywiste błędy. Instrukcja może być również w formie graficznej. Tu aż się prosiło dopisać na końcu pogrubioną czcionką, by użył włącznika i wsadził sobie urządzenie wiadomo gdzie. I w żadnym wypadku przy wibratorach nie mógłby twierdzić, że to go obraża. 😛😎

oznacz moderatorów
elektro_lodz
#8 Zapaleniec#

Jakiego automatu używacie?

oznacz moderatorów
elektro_lodz
#8 Zapaleniec#

@medalik_2009 

Jakiego automatu używacie?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 TAK, podlega. ty nie wiedziałeś? Nie dziwię się. Jeśli opakowanie nie zostało otwarte podlega pod zwrot bez podania przyczyny, a jeśli zostało otwarte, podlega pod zwrot w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A gdzie mądralo napisane że nie zostały rozpakowane, poprzychodzisz tylko tu się awanturować, niczego więcej nie potrafisz, mądralo.😋

Wytłumaczyłem jak dziecku ale cwaniak się pobawił i się znudziły a może jednak były otwarte.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie będę rozstrzygał kto jakim jest głupolem, skoro uważasz że można zwracać takie rzeczy to życzę powodzenia, nie mylić z przyjemnością.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@uOlusia No właśnie. A gdy ja tu piszę o Dyskusjach i POK, sprzedający naśmiewają się, że straszę. Ja nie straszę, ja ostrzegam. Reklamacje i zwroty lepiej załatwiać tak, aby klient był zadowolony. Szkoda się szarpać o parę zł, aby potem mieć zablokowane konto i ponosić z tego tytułu duże straty. 

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  napisał(a):

@uOlusia No właśnie. A gdy ja tu piszę o Dyskusjach i POK, sprzedający naśmiewają się, że straszę. Ja nie straszę, ja ostrzegam. Reklamacje i zwroty lepiej załatwiać tak, aby klient był zadowolony. Szkoda się szarpać o parę zł, aby potem mieć zablokowane konto i ponosić z tego tytułu duże straty. 

zgłoszenie przedmiotu które otworzył,za pewne użył już każdy wie jak i gdzie.

mimo allegro też napisania oraz brak zwrotu choć się upierał na niego to dał spokój,  to jakim prawem allegro rozstrzyga sprawe przez jakiegoś boota po godzinie i konsultant nie umie wyjaśnić dlaczego, czy skoro była już decyzja sąd i wyrok to powinna być uzasadnienie do niego a nie że jakaś grupa xyz jutro odpisze co to ma oznaczać żę przedszkole to jest czy portal.

I ja się nie boją ludzi którzy chcą mnie szantażować ani nie będę dotykał po kimś wibratora nie wiem jakim syfem mogę się zarazić, wystawi negatyw sorry wyśmieje go publicznie oraz pozwie do sądu

 

 


 

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@uOlusia 

Przykro mi, ale nie masz racji. Wibrator można zwrócić - pod warunkiem, że jest nierozpakowany. Podobnie podpaski, tampony czy pieluchy.

Kupującego należy poinformować o braku możliwości zwrotu rozpakowanego wibratora, i trzeba zrobić to mailem, nie przez telefon.

Dla mnie reakcja klienta - brak odesłania towaru - jest normalna, skoro usłyszał, że nie przyjmiesz zwrotu.

Masz dowód, że kupujący rozpakował towar? Kłóć się. Nie masz? Przeproś, oddaj kasę i obiecaj poprawę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To taka Kościelna regułka? Przeproś, oddaj kasę i obiecaj poprawę. Błąd w opisie, wykorzystany przez kupującego, głupol ze mnie, ale nie kupię tego ze zwrotu.😳

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

To taka prawna regułka - takie są przepisy. A z przepisami można się albo zgodzić, albo próbować je zmienić.

Nie mówię o sytuacjach skrajnych, kiedy prawo nakazuje denuncjować Żydów czy palić czarownice.

PS. Kupisz, kupisz... Nawet nie będziesz wiedział, że to ze zwrotu, bo sprzedawca ma prawo wystawić jako nowy😋

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bedę unikał takiego niszowego, unikatowego produktu, ale mam dużo płynu od obajtka, darmowego.😷

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Serio kultury i wstydu to już w tym kraju nie ma, wszędzie ta propaganda poprawności gdzie toleruje się wolność i wielkie prawa i tu przykład gość by zwrócił majtki tylko kilka razy nosił i nie ma śladu. ..jak z śladami w swietle UV wibratora. No tak on ma prawo  bo on nie wiedział-Bo nie było zaznaczone że taki towar to jest że rozpakować nie można. 

 

No  ja mu napisałem, że może zwrócić bo nie zaznaczyłem opcji i ja też mam prawo odmówić gdy stwierdze używanie.

Nigdy nie zaprzeczył by użył je,więc skoro nie zaprzeczył nawet gdy wspomniałem że nie mam zamiaru się zarazić po nim jakaś chorobą weneryczną.

To ucichł na wiele dni. Aż do kolejnej okazji. Gdy to alegro zasugerowało kolejną furtkę bramkę nr 3

Czy skoro allegro wysyła mi mail.  oświadczenie że jak nie odpisze na POK to blokada konta. I ponad  godzinie już wyrok. To gdzie jest sprawiedliwość? .Teraz to się usprawiedliwia bo może. No może zaraz inny konsultant zmieni zdanie

 Zrezygnował odesłania Smartem to rezygnuje z kontynuacji sporu.

 

I w ogóle po co spór kupujący może otworzyć ?prędzej niż po 14 dniach od odebrania towaru przez sprzedawcę czyli po okresie ustawowego zwrotu pieniędzy.  Nie raz tacy mądrale otwierają spór by się spytać o coś bo nie wiedzą jak zadać pytanie.

Czy allegro musi utrudniać kupującym kontakt po zakupie?

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@uOlusia no utrudnia kontakty między sprzedawcą a kupującym. Zdanie, które mieliśmy w ofertach - "w razie wątpliwości prosimy o kontakt" - musieliśmy zmienić, bo słowo "kontakt" trafiło na czarną listę i nie dało się wznawiać ofert. Paranoja coraz większa.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@medalik_2009 

Coś mnie dziś na parafrazy wzięło...

Rozumiesz, jest taka wkurzenia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna

Wycięło "kontakt"?

a) pół godziny radosnego rechotu dla poprawy nastroju

b) Słownik synonimów w garść i do boju

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

 

@Kasiulki2 

Aż przyjdzie czas gniewu, dopełnią się miary
I z wibratorem ktoś stanie we drzwiach. 😂🤣

Nierozpakowanym 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów