anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: Wysyłka tego samego dnia - zmiany od 2 listopada

#8 Zapaleniec#

I bez złośliwości, u nas reorganizacja będzie taka:

Zamiast kolejnych 2 tys aukcji usuwamy prawie tysiąc.

Niestety nasz kurier nie ma z Wami umowy. Ja nie mam zamiaru go zmieniać bo współpracuję z nim bez żadnych problemów od 6 lat.

Stratni jesteśmy wszyscy - Wy i ja.

To jest Wasz wybór.

Google ADS się nie obrazi jak tam trafi część nakładów na reklamę zamiast na allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#11 Animator#

A może to Allegro zastanowi się nad własnymi działaniami. Dlaczego parametr czas wysyłki 24h w jakości sprzedaży pokazuje, że wymaga poprawy, gdyż mam za mało aukcji z wysyłką w ciągu 24h? Na jakiej podstawie zmuszacie sprzedawców do wysyłek w ciągu 24H?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Mamy spełnione wszystkie warunki opisane w podanym artykule. (pow 95%). Od kilku tygodni nie uzyskujemy konkretnej (%, ilość, itp.) odpowiedzi na pytania do pomocy Allegro dlaczego nie jest podawana informacja "Kup do godziny xx ..."

Sam algorytm tworzy jakąś inną nieznaną rzeczywistość czasową-znaczeniową np.

• poniedziałek godzina 22:00 - na liście ofert mamy opis dostawa pojutrze (czyli środa). Jest to zgodne bo mamy ustawioną wysyłkę w tym samym dniu jeżeli zamówienie jest do 14:00
  • wtorek godzina 6:00 - na tej samej liście mamy opis  dostawa pojutrze (czyli czwartek

Proszę o informację lub korektę swojej informacji (artykułu)

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@zak_pr Nie widzę na Twoim koncie korespondencji mailowej w tej sprawie. Jeśli dotyczy ona innego konta, niż to, z którego tu piszesz, podaj mi jej numer.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Zgłoszenie nr 11831209. 

Proszę również o rozwiniecie wspomnianego stałego określenia "pojutrze"

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@zak_pr Ta sprawa jest w toku. Konsultant prosił Cię o wskazanie rozbieżności, które zgłaszasz, żeby móc skonsultować zgłoszenie z zespołem technicznym. Tylko tak możemy zweryfikować czy doszło tu do błędu. Poczekaj na odpowiedź mailową. 

Jeśli chodzi o wskazanie terminu dostawy, prześlij zrzuty ekranu, na których będzie widoczny cytowany komunikat, a także ustawienia godziny granicznej zamówienia. Podaj też numer oferty, któej dotyczy ten problem.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Przykład został wysłany w nowym zgłoszeniu 12212665.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#2 Obserwator#

Witaj, 

Mam podobny problem, zajrzyj proszę do mojego tematu może problemem są tu WEEKENDOWE NADANIA: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/weekendowe-nadania-psuj%C4%85-przewidywany...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Grupowanie dostaw różnych przewoźników w jednym opisie czasu dostawy na liście towaru jest dosyć dyskusyjnym rozwiązaniem.  Nie wysyłamy w sobotę i niedzielę jak w Twoim przypadku. Pomimo to mamy  nieprawidłowe oznaczenia czasu, brak oznaczenia kup do godziny ... Od początku listopada zgłaszamy problem. Ostatnia sugestia konsultanta to "za mało wysyłamy"  i to ponoć jest problem dla algorytmu. Allegro nie potrafi odpowiedzieć ile mamy wysyłać. Cały czas brak konkretu jakiego warunku nie spełniamy z artykułu na początku wątku.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Założenie jest słuszne ale nie do końca uczciwe w tym momencie.

Po pierwsze nie liczycie kurierów, z którymi Wy nie macie umowy.

W moim przypadku to Rohlig Suus - mimo, że wysyłam praktycznie wszystko w deklarowanym terminie allegro nie bierze pod uwagę tego kuriera - bo nie ma z nim umowy.

Wiem, że za chwilę otrzymam odpowiedź, że zawsze mogę zmienić kuriera na takiego, z którym macie umowę...super.

A czy ktoś bierze pod uwagę, że tzw. Wasz kurier "nie obsługuje" w pełnym zakresie naszej lokalizacji lub wcale ?

Że firma PEKAES, która ma umowę z Wami ma przesyłki paletowe to gwarancja 1 gwiazdki - bo to jedna z najgorszych firm do obsługi B2C ?

To nie jest prawdziwa ocena jakości sprzedaży firm.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

System z założenia zamyka możliwość nadawania przesyłek np. FedEx. Mam 100% nie nadanych w terminie wg Allegro, co oczywiście jest bzdurą bo wszystko idzie na czas.
Niezbyt fajne zmuszanie sprzedawców do korzystania wyłącznie z dostaw firmowanych Allegro 😞 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

To moje generalne podsumowanie działań Allegro.

Generalnie wszystko zmierza do 4-ech liter.

Zacznę od otwarcia "oficjalnego sklepu Allegro". Miał on służyć testom itp. Co z tego wyszło - to widać, wykaszanie konkurencji. Dużo by się rozpisywać na ten temat.

Widzę, że toczy się szereg postępowań w sprawie prakty stosowanych przez Allegro. osobiście nic nie zgłaszałem, jedynie informowałem pracowników Allegro, że to nastąpi - odpowiedź : wszystko zgodne z prawem. Ano zobaczymy, jak wygląda opcja naliczania prowizji od kosztów wysyłki. Więcej nie mam czasu zgłębiać.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

przepraszam ale do waszych cudownych wysyłek typu allegro kurier allegro smart

kurier podjeżdża tylko raz dziennie i może odebrać powyżej 5 paczek bo tak to wynegocjowaliście z inpostem

więc jak mam wysyłać towar tego samego dnia?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

U mnie w poniedziałki jest przed 10:00

Zgadnij, ile paczek do tego czasu moge zapakowac?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#2 Obserwator#

Słyszałem, że allegro zablokowało konto pod pretekstem podejrzenia pochodzenia towaru z nielegalnego źródła, sprzedawca został poproszony o przesłanie faktur zakupowych. Był to towar unikalny na allegro który sprzedawał się dobrze i z dużą marżą, tylko ten sprzedawca to miał, po przesłaniu faktur zakupowych do allegro również nagle sklep allegro też miał to w ofercie.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

Sorry, ale nie potrafię uwierzyć w to. Przecież za to jest "kryminał". Z różnymi rzeczami na All się spotykałem, ale takie rzeczy "ze słyszenia" są mało wiarygodne.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#11 Animator#

Także wredne jest nie zaliczanie do Smart np. DHL, nawet jeśli na swój koszt ustawię warunki w pełni zgodne ze Smart. To jest nieuczciwa konkurencja. Darmowe Smart wyświetlają na początku filtrów, a darmowe DHL, hen na trzecim ekranie, żeby nikt nie znalazł. Wyjątkowo podła dyskryminacja.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#21 Demiurg#

@pulkownik66 A ja tu bez żadnego trybu"o co chodzi"?🤣

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#17 Koryfeusz#

Nie wiem, kto wam wymyśla te cudowne rozwiązania. Ale powinniście chyba rozważyć zakneblowanie go...

Highlighted

#11 Animator#

Czy można wysyłkę w paczkomacie o godzinie 0:59 zaliczać do poprzedniego dnia? W covidzie lepiej wysyłać po północy, bo wtedy nie ma żadnych ludzi. A czy wyślę o 23:59, czy o 0:59 to nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla dalszych losów paczki.

Odpowiedz
Ładowanie...