anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WzA - nowy Pocztex - kolejny błąd

MAMY ROZWIĄZANIE!
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  pomocy!

Przy próbie nadania przesyłki Pocztexem wyskakuje komunikat:

"Błąd przetwarzania
Nie można zamówić wybranej paczki:Problem z nadaniem przesyłki. Skontaktuj się z nami. Pomożemy jak najszybciej."

Zamówienie d16a8471-4310-11ed-ad87-839207097a9b

Parametry przesyłki: 21 kg, 83x61x18 cm.
Dodatkowe opcje: Usługa "Ostrożnie".
Oddział nadawczy: UP Częstochowa 7, Aleja Pokoju 7, 42-207 Częstochowa

Podejrzewam, że macie ustawione w WzA na ten oddział poczty limit paczek 20 kg, natomiast przyjmuje ona paczki do 30 kg:
pp.jpeg

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Halo @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  bo chciałbym zadbać o wysyłkę w terminie towaru do Kupującego. Allegro mi to jednak utrudnia. 😎

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@medalik_2009 nadaj przez EN 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 a ja bardzo chcę nadać przez WzA. To przecież takie cudowne narzędzie. 😎

Tak jak równie cudowni są odpowiadający na zgłoszenia. Właśnie jakiś gamoń po kilku godzinach jedyne co wymyślił to czyszczenie ciasteczek w przeglądarce.

oznacz moderatorów
DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

W opcji kurier Pocztex 48 da się wystawiać etykiety powyżej 20 kg, w nowej opcji wyskakuje błąd i prośba o kontakt z zespołem. Niestety mimo zgłoszenia kilka dni temu, problem nie został rozwiązany.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DeoKrakow nadaj przez EN mają problem z integracją allegro - Poczta Polska 😞

Poprawka tu masz rozwiązanie https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wza-nowy-pocztex-kolejny-b%C5%82%C4%85d/m-...

Zmień na większy gabaryt XXL 🙂

tu masz wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wza-nowy-pocztex-kolejny-b%C5%82%C4%85d/m-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@DeoKrakow tak jak napisał @kostas11 paczkę między 20 a 30 kg musisz wpisać jako rozmiar 2XL. Podejrzewam, ze to kwestia ułatwienia dla kurierów Pocztexu - wyraźna informacja, że paczki nie można pozostawić w żadnym punkcie odbioru, tylko dostarczyć pod wskazany adres. Paranoja, ale tu ze strony przewoźnika, nie Allegro.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Możesz do nas napisać z konta, którego dotyczy ta sprawa? Zamówienie, które wskazałeś, to sprzedaż na koncie, którego dane są zupełnie inne niż Twoje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@nat_not zgłoszenie do Allegro przez pomoc posłałem już z konta na którym była sprzedaż, brak odzewu.


zgłoszenie numer "26690480" ref:_00D24aE05._5003VTDRPT:ref



oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Poprosiłam już o dokładne sprawdzenie tej sytuacji z Twojego zgłoszenia przez zespół odpowiadający za Wysyłam z Allegro, ale dzisiaj niestety niczego się już nie dowiem. Wrócimy do Ciebie z informacją, ale najwcześniej jutro rano. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ przekażę więc Kupującemu, że nadam mu przesyłkę najwcześniej jutro rano, bo takie są standardy usług Allegro. 🙃

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Wiem, że to rozwiązanie nie będzie dla Ciebie satysfakcjonujące, ale tak jak napisał Kostas, jeśli nie chcesz czekać, to możesz też nadać tę przesyłkę przez EN 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Jednak udało mi się zdobyć trochę informacji dla Ciebie jeszcze dziś 🙂 Nie jest to na pewno błąd ustawień Wysyłam z Allegro, bo taki komunikat dostajemy z API Poczty Polskiej, dlatego też to wspólnie z nimi musimy znaleźć przyczynę i rozwiązanie tej sytuacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Tak nieśmiało zapytam, czy wiadomo już, kiedy będziemy mogli nadać Kupującemu przesyłkę? 🤔🙄

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Parametry przesyłki: 21 kg, 83x61x18 cm.

Nie będę czekał na Wasze rozwiązanie - zmieniłem wagę przesyłki z 21 kg na 20 kg i list cudownym sposobem się wygenerował.

Problem jest więc taki, jaki od początku podejrzewałem - WAGA PRZESYŁKI. Mam nadzieję, że to pomoże "fachowcom" czy to Waszym, czy z Poczty Polskiej w usunięciu błędu.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 w imieniu Oli przekazuję odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Poczty Polskiej.
Zgodnie z Regulaminem świadczenia usługi Pocztex w obrocie krajowym, umieszczonym na tej stronie nadanie przesyłki Pocztex 2.0 o wadze do 30 kg możliwe jest dla przesyłek w formacie 2XL. Czyli przesyłka może mieć 30 kg tylko jeśli ma rozmiar 2XL, podana przez Ciebie ma rozmiar L. 
Przykro mi i rozumiem, że odpowiedź może nie być dla Ciebie zadowalająca, ale takie jest oficjalne stanowisko Poczty Polskiej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika czyli wpisywać większe wymiary przy cięższych przesyłkach trzeba? Przecież to jakaś paranoja 🙃

Tym bardziej jeśli do przesyłki jest dokupiona usługa "Ostrożnie", co powoduje całkowicie inny sposób sortowania i przewozu takiej przesyłki.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Masz rację, ale ta sytuacja nie jest w najmniejszym stopniu zależna od nas. Taki zapis widnieje w regulaminie Poczty Polskiej, dlatego jako Allegro nie mamy na to wpływu i nie możemy tutaj wiele zdziałać. Jeśli chcesz nadać paczkę cięższą niż 20 kg, to musi być ona większa. Innego sposobu na ten moment niestety nie ma.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Luz, po wyczerpującym wyjaśnieniu nie mam do Was pretensji.* Domyślam się o co chodzi, by doręczyciel po zerknięciu na etykietę widział, że nie nadaje się do pozostawienia w punkcie, tylko musi doręczyć.

*Może warto byłoby w przewodniku po nowym Pocztexie zamieścić takową wzmiankę - "jak nadać paczkę między 20 a 30 kg".

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 Postaram się podziałać w tej kwestii, ale możesz podesłać mi dokładny link, który przewodnik masz na myśli? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów