anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup dla monet, a ich zwrot dla sprzedającego

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

Witam, 

Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat. Mianowicie pewien użytkownik, bo nie mogę go nazwać klientem, zrobił zakupy w moim sklepie na prawie tysiąc złoty tylko po to, aby wyłudzić monety. Zgłosiłem sprawę, użytkownik został zablokowany, ale niestety monety nie zostaną wrócone, gdyż jak pisze konsultant Allegro: 

"Koszt monet, które pochodzą z Kampanii monetowych, jest zwracany razem ze zwrotem prowizji. Natomiast monety pochodzą z programu Super Sprzedawca, nie są zwracane do puli monet." 

No i tego drugiego zdania całkowicie nie pojmuję. Na otrzymanie tych monet ciężko pracowałem, tymczasem nagle tracę prawie 100 z nich i tylko dlatego, że Allegro ma błąd w systemie. Nie za bardzo wiem czym zawiniłem, że ponoszę karę 😛 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

Udowodnij, że on zrobił zakup tylko po to, aby wyłudzić monety.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie na temat.... @lukaszflak14 pytał o co innego - na to pytanie moze Ci odpowiedziec tylko Allegro. Może masz rację i znalazłeś kolejnego buga w ich systemie ?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Szukaj swoich wtrętów nie na temat.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak ktoś nie wie jak pomóc to po co pisze takie dyrdymały .

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@xyz96  ja doskonale wiem, że udzielasz się pod każdym tematem, nawet w takich w których nie masz nic pomocnego do powiedzenia, ale @pinsplash ma rację - chodzi mi o monety, które pochodzą z programu Super sprzedawcy. Zaznaczyłem to w głównym poście.  Tych, pomimo udowodnienia zakupu przez użytkownika tylko dla monet, Allegro nie zwraca.

Uważam, że jest to mocno niesprawiedliwe, bo osobiście nie czuję się w żaden sposób winny zaistniałej sytuacji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lukaszflak14 Udowodnij, że on dokonał zakupu tylko dla monet. Nie udowodnisz, chyba że masz jego pisemne oświadczenie - tak, kupiłem to tylko dla monet.

Zwróć też uwagę, że zwracający mi uwagę także Ci nie pomogli.

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@xyz96  czyli jeżeli ktoś włamie się w nocy do twojego domu, przetrząśnie  cały dom i złapiesz go trzymającego w dłoni biżuterie Twoje żony to rozumiem, że jeżeli sam się nie przyzna i nie powie "Tak, chciałem cię okraść" to ta osoba pozostaje niewinna, bo przecież nic nie możesz jej udowodnić?

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

Allegro - właściciel tego portalu uznał, że to był zakup tylko dla monet i zablokowało mu konto. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No tak, ale dowodu nie ma 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lukaszflak14 Jak będzie temat o złodziejach biżuterii na forum o kryminalistyce, chętnie się odniosę. Teraz jest temat a allegrowych wirtualnych monetach.

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@xyz96 Jaki ty jesteś ciężki.. jak nie rozumiesz paraleli to nic nie poradzę.. 

Cytując klasyka "Ręka mnie świerzbi, żeby Panu przy..." idź Pan gdzie indziej, na pewno jest jeszcze kilka postów na których nie nabiłeś sobie punktów. Tutaj chciałbym znaleźć rozwiązanie, albo wyjaśnienie sytuacji, a ty nie masz ani wiedzy ani kompetencji, żeby to zrobić.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lukaszflak14 Nigdzie nie pójdę. Ciszę się, że inni Ci skutecznie pomogli i zaliczyli punkty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Udowodnij, że on zrobił zakup tylko po to, aby wyłudzić monety."
@lukaszflak14 wyraźnie napisał "Zgłosiłem sprawę, użytkownik został zablokowany". Za darmo nie dostaje się bana, tylko za coś. Skoro allegro uznało, że był to zakup tylko dla monet, to widocznie tak było i nie powinnaś tego kwestionować (skoro sama nie dalej jak wczoraj napisałaś, że oni [w sensie allegro] "działają zgodnie z zasadami" - a ty przecież lubisz zasady, prawda?).
Po raz kolejny pokazujesz swój kompletny brak obiektywizmu i zaburzoną perspektywę objawiającą się naskoczeniem na sprzedającego (tylko dlatego, że nim jest) i hołubieniem kupującego (tylko dlatego, że nim jest).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek  @_HolaOla_  Ten użytkownik ma zakaz odnoszenia się do moich wypowiedzi, wydany w tym wątku; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/nie-mog%C4%99-zrobi%C4%87-przelewu-ani-z-... Złamanie tego zakazu miało skutkować blokadą na forum.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Ten użytkownik ma zakaz odnoszenia się do moich wypowiedzi"

"3. Dyskutuj
Nie ignoruj również odmiennych opinii. Masz inne zdanie lub wątpliwości do treści zamieszczanych w Społeczności, wyraź je w odpowiedzi na post. Wiele kwestii warto przegadać w gronie specjalistów, którymi tu wszyscy jesteśmy, bo korzystamy z Allegro codziennie i mamy podobne lub odmienne doświadczenia.

7. Pisz całą prawdę i tylko prawdę
Ponieważ sens i cel działania Allegro Gadane chcemy oprzeć na wzajemnym zaufaniu, dlatego nie zamieszczaj tutaj informacji nieprawdziwych, które wprowadzają w błąd innych."
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog/kilka-dobrych-rad-na-pocz%C4%85tek/ba-p/16

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@lukaszflak14  To wyjątkowe świństwo. Napisz do Allegro. Zablokowanie konta kupującego jest moim zdaniem przyznaniem Ci racji przez Allegro. Kiedyś kupiłam towar i dostałam monety, ale postanowiłam zwrócić, z uwagi na złą rozmiarówkę. Monety zostały pomimo, że nie zamierzałam ich wyłudzić.

@msniezek , @nat_not  - zróbcie tak, jak z punktami payback. Możecie przyznawać monety za zakup, ale "zamroźcie" je aż upłynie termin możliwości zwrotu towaru. 

Wiola
oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@Wioletta2701 ależ pisałem i dostałem odpowiedź, że takie monety, otrzymane z programu Super Sprzedawcy zwyczajnie przepadają. Nawet w takiej sytuacji. Właśnie ta sytuacja o przepadających monetach z programu Super sprzedawcy bez względu na okoliczności  jest według mnie czymś niesprawiedliwym. 

Właśnie tego dotyczy ten post. Mam nadzieję, że któryś z adminów odniesie się co do zaistniałem sytuacji.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@lukaszflak14  W takim razie gdzie tu sens i logika działań serwisu 🤔

Blokada konta kupującego powinna skutkować zwrotem monet.

Co więcej, jeżeli kupujący zdążył je wydać, serwis powinien naliczyć równowartość monet w postaci salda i nakazać jemu zwrotu tej kwoty.

Twoje monety powinny trafić z powrotem do Twojej puli monet.

Uważam zresztą, że nie powinny być one dostępne do chwili upływu 14 dni na zwrot towaru. Tak samo, jak blokowane są punkty Payback, tak samo powinni postępować z monetami.

Wiola
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lukaszflak14  tak jest, zwroty nie dotyczą monet, które Sprzedający otrzymał w ramach programu Super Sprzedawcy. @Wioletta2701 w dziale Zgłoś swój pomysł pojawiła się podobna sugestia do Twojej jednak to natychmiastowość nagrody najbardziej zachęca Kupujących do korzystania z ofert, w których mogą otrzymać dodatkowe monety, dlatego nie zdecydowaliśmy się na proponowaną zmianę. Niemniej jednak przesłałam Wasze uwagi do działu zajmującego się programem monet, jeżeli otrzymam dodatkowe informacje na ten temat, wróce tutaj.    

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów