anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana obsługi aboxów z UPS na DPD

accadia
#12 Orędownik#

Czy w związku ze zmianą od 4 marca firmy obsługującej aboxy z UPS na DPD - na jakich zasadach będzie się odbywał odbiór paczek i czy będzie można je zostawiać w punktach DPD Pickup?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@accadia nie odpowiedzą 😉 A zmiana jest od 1 marca (piątek)

Znaczy podobno bo oficjalnie nie ma żadnej zmiany - w cenniku dalej jest UPS. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pojawiła się pewna plotka mówiąca, że jutro będzie ostatni dzień w którym UPS odbierze przesyłki Allegro One, czy to prawda? Proszę mnie uspokoić, że informacja o zmianie partnera logistycznego jest tylko zabawnym żartem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek w połowie lutego już o tym pisałem ponoć ma DPD przejąć 🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawców/allegro-one-box-obsługa-dpd/m-p/736720

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 pierwszy raz słyszałem o DPD jakoś tak miesiąc po starcie usługi Allegro One, i to się co chwile cyklicznie pojawiało więc przestałem reagować na słowa "DPD przejmie obsługę Allegro One" ... ale jak usłyszałem "UPS ostatni raz odbierze Allegro One w czwartek" tak trochę mnie to zastanowiło. 

Ale spokojnie, o tak ważniej zmianie w OBOWIĄZKOWEJ przesyłce allegro na pewno by nas poinformowało. 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Ja mam info od "mojego" kuriera UPS, który mi Allegroony zabiera z zeszłego tygodnia, że od 1 marca bierze to DPD

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek dowiedziałem się o tym z dwóch niezależnych źródeł 🙂 prawdopodobnie będą lepiej to obsługiwać. tylko obawiam się dopłat 😞 ale tu mamy narzędzie że jak wysyłka OneBox to nie wymyślą za dużo bo mamy ograniczenie w skrytce 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 "prawdopodobnie będą lepiej to obsługiwać" - Jeżeli ktoś to przejmie to tylko i wyłącznie dlatego, że zrobi to taniej. Jeżeli zrobi to jeszcze taniej to na pewno nie zrobi tego lepiej. Jeżeli nie będą mogli "nadrobić" na dopłatach to jakość usługi będzie ... znaczy nie będzie jej. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek myślę że tu powód jest problem logistyczny, DPD ma swoje automaty więc może będą działać trochu lepiej niż UPS który do dnia dzisiejszego zbiera podpisy przy odbiorze 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 podobno kurierzy DPD przeszli już szkolenie z automatów Allegro. 

"UPS który do dnia dzisiejszego zbiera podpisy przy odbiorze" 

Ciekawa sugestia natomiast na takie aspekty trzeba patrzeć regionalnie ponieważ co do zasady wszyscy przewoźnicy wymagają podpisu przy odbiorze przesyłki, natomiast jedni kurierzy to robią inni nie. U mnie nie przypominam sobie bym chociaż raz coś podpisywał kurierowi UPS 😉 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek inni mają kod odbioru co jest jednoznaczne z podpisem, zadzwoń na infolinię i poproś o telefon do kuriera UPS to Ci powiedzą że mają prywatne i ich nie udostępniają, firma niby globalna ale działa jak za kamienia łupanego 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 zapytał Cię ktoś kiedyś o kod odbioru? mnie się to nie zdarzyło 🤣 Tak w sumie super by to u mnie wyglądało, np. z takim InPost-em - 30 paczek i szukaj do każdej kodu. 

Kurier z Poczty jak się nowy pojawia to chce zwykle podpis przez pierwsze dwa dni a później ten wymóg cudownie znika z tej usługi. 

DHL kiedyś też nie udostępniał numerów a ostatnio jak dzwoniłem na infolinię to mnie Pani z Kurierem połączyła - miłe zaskoczenie. Z jednej strony trochę rozumiem nie podawanie numerów, zaraz wszyscy będą dzwonić i mówić, że z pracy wracają po 18:00 a mieszkają w Wyp*** Małym. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 UPS wcale nie działa jak z kamienia łupanego, oni po prostu głównie obsługiwali firmy. A śledzenie paczek mają top 1 - masz mapkę i GPS  z auta kuriera zaznaczony na mapce, opóźnienie max 15 minut.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

DPD na pewno będzie łatwiej wysłać, obecnie nawet w dużych miastach jest problem z ups, u mnie podjazd z UPS musi być zamówiony do godz. 9 inaczej nie przyjadą. A jak się pojawi zamówienie z łone, to zazwyczaj godz. 23-24 dnia wcześniejszego.... to kiedy ja mam to spakować? Pół biedy jakieś małe zamówienie.

A problem z DPD... możliwe dziwne dopłaty oraz paczki muszą być pancerne.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

EEE !!!  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  POBÓDKA !!! , może uchylicie rąbka tajemnicy , bo 1-go marca bedzie ZONK .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja wiem czy będzie zonk, co to zmieni, kto inny podjedzie do automatu czy kto inny podjedzie do firmy tu się nic nie zmieni, DPD też odbiera z epaki itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 a kij wie , DHL parcel nie biorą w E-paka .

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Jeśli to prawda to będzie to bardzo dobra wiadomość. U nas UPS to jest jakiś dramat - podjazdy nierealizowane (już nawet nie zamawiamy, tych łanów jest na tyle mało, że nadajemy w automacie) a zwroty częściej giną niż są dostarczane. Z DPD za to współpracuje się bezproblemowo.

oznacz moderatorów

Krekels
#9 Pomysłodawca#

U nas to samo z UPS.Do świąt jak jeździł Ukrainiec to wszystko przebiegało jak w zegarku,z pełną kulturą.A od nowego roku zaczął się dramat,kurier chyba z pokolenia Z, podjazdy 2 razy w tygodniu ,i z zaskoczenia o godzinie 10 rano 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@Krekels  u nas w drugą stronę - kurier UPS często przyjeżdżał po 16 kiedy już nikogo nie ma… i jak np. Była jakaś paczka nieodebrana przez kupującego o której nie wiedzieliśmy że ma przyjść to kurier nawet nie raczył zadzwonić, dopiero jak kupujący poinformował że nie odebrał paczki i oczekuje zwrotu środków  to się okazywało że były jakieś próby doręczenia ale nikogo nie było. Potem 2-tygodniowe lokalizowanie paczki przez Allegro i kolejnych parę dni na jej dostarczenie. I zwrot ciągnął się miesiąc. I nie była to jednorazowa sytuacja. 

oznacz moderatorów