anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

Obecne koszty przesyłek Allegro Smart! wiążą się z metodą dostawy, którą wybierze kupujący. Od 1 lutego 2022 r. to, ile zapłacisz za dostawę Allegro Smart! będzie zależało od wartości zamówienia kupującego. Będą istniały 4 progi:

  • od 40 do 79,99 zł
  • od 80 do 199,99 zł
  • od 200 do 299,99 zł
  • od 300 zł.

Do 31 stycznia 2022 nie zapłacisz za przesyłki kurierskie Allegro Smart!, jeżeli zamówienie jest w przedziale 40-79,99 zł.

Ile zapłacę za przesyłki Allegro Smart?

Wysokość dopłat do przesyłek Allegro Smart! zależeć będzie od tego, w jaki sposób rozliczasz się z Allegro. Podsumowanie dopłat do zamówień realizowanych metodami Allegro Standard oraz Allegro Mix znajdziesz w tym artykule.

Dopłaty Allegro Standard:

mr_oma_0-1641388185083.png

 

mr_oma_1-1641388204634.png

mr_oma_2-1641388239781.png

Dopłaty Allegro Mix:

mr_oma_3-1641389781620.png

Nowe stawki dopłat za realizację zamówień Allegro Smart! naliczymy w większości od
1 lutego. Jednak w niektórych przypadkach zmiana ta zacznie obowiązywać już w ostatnich dniach stycznia. Moment naliczenia opłaty zależy bowiem od danego przewoźnika (może być to moment wygenerowania etykiety, wysyłki, odbioru przesyłki przez kuriera czy jej dostarczenia).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

 A wiesz czemu tak sie dzieje? Bo na allegro jest coraz mniej kupujących, i trzeba skusic nowych, nastepnych, najlepiej darmową wysyłka, cena zanizoną, szybką dostawą itp. 

To oznacza, że coraz więcej kupujacych szuka tego samego towaru w sklepach internetowych tych samych sprzedawców. Zazwyczaj towar tam jest w niższej cenie niż na allegro  bo in minus prowizja allegro, a koszt wysyki porównywalny,

oznacz moderatorów

tech-metsklep
#8 Zapaleniec#

dokładnie czemu sprzedawca ma płacić za przesyłkę kupującemu ...? jak doliczymy koszty wysyłki i prowizje to nic nie zostaje z zakupu za 40zł!!!!!

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#11 Animator#

problemem dużym są też sprzedawcy sprzedający po kosztach gdyby wszyscy dodali 50-60% nie było by z tym problemu .Jak dołożysz 50% do spodni już ich nie sprzedasz bo inny doda 20% odejmujesz darmowa wysyłkę i prowizję allegro i jesteś na 0% .Sprzedaje spodnie za 44 zł zarabiam 8 zł allegro pobiera prawie 5zł- mam 3zł  do tego pakowanie,czas, jeśli weźmie jeszcze fv  płace za każdą 1,50 zł inny ma te spodnie za 39,99 zł 

oznacz moderatorów

Pascon
#9 Pomysłodawca#

a co z programem szybkich dostaw? czy z tym to nie ma pośpiechu?

oznacz moderatorów

majster_man
#13 Ambasador#

a te dopłaty to kto robi, sprzedawca? Czy Unia da?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pascon Cześć. Kiedy program się pojawi, poinformujemy o tym w aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/aktualnosci a także tutaj, na Gadane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#20 Guru#

wspaniały sposób na biznes - sprzedawać kupującym darmową wysyłkę

i pobierać 5% prowizji od kupujących za wysyłkę

konkurencja już się cieszy

oznacz moderatorów

Pascon
#9 Pomysłodawca#

Czyli temat jest olany, wiadomo. Nie wiem jak inni prowadzą biznes, ale my siadamy, liczymy ile za co musimy zapłacić do allegro, za ile kupujemy towar i ile ewentualnie odzyskamy z allegro z tytułu różnych promocji i wychodzi cena, za którą możemy oferować. Więc jak na 2 tygodnie przed startem zmian nie znamy "wszystkich" składowych ceny to jak mamy funkcjonować? na mielarza? zamielimy towarem na 0zł a później się zobaczy?

przy okazji - w momencie wystawiania aukcji, pokazywana jest prowizja za sprzedaż przedmiotu(super funkcjonalność!), warto tam umieścić - prowizję od smarta, znaczy przejęzyczyłem się "dopłatę". 

takie beznadziejne zmiany to zabijanie rynku tańszych, mniejszych towarów za kilkadziesiąt zł, bo jak ktoś ma na tv, konsoli, laptopie, te marży 400-500zł, to mu te 3-8zł nie robi. Jest to ewidentne pchanie Sprzedających i Kupujących na inne portale gdzie ta drobnica jest "lepiej traktowana". Ktoś chyba ma drugi etat u konkurencji 🙂 Oczywiście wiadomo, wszystkie udziały rynkowe itd. mierzone są wielkością obrotu, a obrót na drogich rzeczach łatwiej zrobić. Na papierze pięknie to wygląda, w pracy można zebrać premię, a i inwestorzy zadowoleni. Tylko w momencie gdy wszystko drożeje, a Kupujący mają mniej pieniędzy w portfelach, to ile kupią tych nowy Oledów itd., a i reklama w TV nie pomoże, bo aktualnie Klient jest bardziej świadomy i otwarty, niż jak dawno temu E**y próbował zaistnieć w PL. I każdy Klient doskonale potrafi sprawdzić co i za ile można kupić. Do tego dojdzie, że małe firmy(Kupujący) przechodzą masowa na ryczałt i "koszty" już nie będą potrzebne. Powodzenia!

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Czyli od lutego kolejna podwyżka cen artykułów na allegro o ok. 5 -10 % 🙂 

Endrju
oznacz moderatorów

pphu-nalewajko
#8 Zapaleniec#

Jak nie lepiej drogi Endrju

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Jeśli do 01.02 nie zaproponujecie nowego programu szybkich dostaw to i u nas kurier raczej znika ze smart-a albo kolejna średnia podwyżka w cenę i tyle. 

Ps. szanowny p. Pinokio Moraw. prosił sprzedawców aby obniżyć ceny o 5% a nie ją podnosić 😉  

oznacz moderatorów

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Cóż, muszę dopłacać od lutego 7zł do kuriera to doliczę to do ceny towaru. Czyli zamiast 305, bedzie kosztował 312zł. Klient ciągle myśli że ma przesyłkę gratis.... o to chodzi allegro, o nic więcej. Było coraz wiecej zwrotów, darmowych smartów itp, koszty allegro rosły, teraz muszą odbić sobie naszym kosztem.

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Tylko na zwrocie oddasz te 312 i jesteś w plecy za koszt przesyłki. Więc tak allegro przy zwrocie oddajesz za przesyłkę bo zarobiłem zero !

oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

A 7 zł doliczone to nie jest 7zł, bo trzeba od tego zapłacić jeszcze prowizję 5,5-17%, zatem liczcie na siebie, bo inni policzyli za was.

oznacz moderatorów

cFiat
#11 Animator#

Widzę z już wielu sprzedawców z tego zrezygnowało ja od 1 tez to porzucam. Już dawno pisałem o tym że do tego zmierzacie i jeszcze dalej.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

nawet mi jako kupującemu cisną się ciężkie wulgaryzmy na usta, jednak dobrze robię że coraz mniej tu kupuję. nie pozdrawiam.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Podliczyłem sprzedaż za grudzień 2021 - po prostu jestem w plecy. To na sprzedaży "drobnicy" za kilka - kilkanaście zł. Co z tego, że było tego sporo, skoro koszty przesyłek i pakowania pochłonęły wszelkie zyski. Stąd wniosek, bardzo prosty - znów trzeba dźwigać ceny o 20%, a przy tanich produktach narzut powinien wynosić min. 100%, żeby nie być w "plecy". 

Generalnie - to teraz u mnie w zwykłym sklepie stacjonarnym można taniej kupić niż na Allegro. Czemu się klienci dziwią - bo u nich zawsze było, że na Allegro to najtaniej.

Ale ta "epoka " już mija. 

Jedynie co "trzyma" Allegro to oczywiście reklama i darmowe przesyłki. 

Każdy klient może sobie kupić przedmiot na Allegro za 2 zł z darmową przesyłką - chyba wiadomo w jaki sposób. To jest "chore", lecz w/g Allegro prawidłowe. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A tak swoją drogą - Allegro pobiera od kupujących opłaty za przesyłki SMART. 

Od sprzedawców też jest pobierana taka opłata.

Mam pytanie - kiedy Allegro "przeniesie" na sprzedających pełną odpłatność za przesyłki SMART? To jest proste i konkretne pytanie.

Te koszty są stale i sukcesywnie w coraz większym stopniu przerzucane na sprzedających. A benefity z tego tytułu przechodzą tylko i wyłącznie dla Allegro. 

Czy można otrzymać jakąś informację, kiedy to sprzedawcy w 100% będą pokrywać przesyłki SMART? Czy to będzie się odbywać na "przestrzeni" miesięcy lub lat?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@maxr01, jeśli taka zmiana będzie planowana, odpowiednio wcześniej będziemy Was o tym informować. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

No i coś jest 😲

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/program-alleprogres-informacje-dla-sprzedajacych-x5r2brVzEUK

Wniosek... Inwestuj może dostaniesz może dowiesz się na koniec miesiąca czy coś dostaniesz 😉 

@mr_oma  Rozumiem więc do końca maja nie będzie żadnego normlanego programu szybkich dostaw ?  Proszę o potwierdzenie, że nie planujecie porównywalnego programu Szybkich dostaw dla osób które nadają tego samego dnia? To ważne aby każdy wiedział czy od lutego powyłączać określone formy dostawy czy modyfikować ceny. 

 

Jeśli ktoś ma odbiory u kuriera o 13:00 to aby móc zwiększyć ów procent musiał by mieć np. o 15 - większość sprzedawców nie ma na to wpływu. Albo nie przesunie nikt godziny granicznej w paczkomacie. 

 

Będzie więc jeszcze jakiś inny program szybkich wysyłek czy nie ? 

 

oznacz moderatorów