anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od lipca

chmielna12
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

w związku z planowanymi zmianami odnośnie wymogu połączenia z katalogiem produktów czy będzie można sprzedawać od lipca na allegro książki bez isbn wydawane do lat 80? Winyle? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

kostas11
#21 Demiurg#

@chmielna12 wszystko masz w mailu 🙂

Nie dotyczy to ofert wystawionych w części kategorii – ich listę znajdziesz w tym pliku PDF.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cosmogonia
#9 Pomysłodawca#

Z przesłanej przez Allegro listy wyłączeń wynika że nie, nie będzie można sprzedawać książek bez ISBN.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zostaje Lokalne.☹️

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

wydaje mi się, że to będzie dla nich wizerunkowy strzał w stopę. Swoją drogą usuwanie z Allegro w lipcu ofert wystawionych wcześniej z bardzo krótkim okresem na przygotowanie się do tej zmiany moim zdaniem kwalifikuje się do UOKiKu. W wielu przypadkach oznacza to utratę dorobku, który powstawał ręcznie (robienie unikalnych zdjęć czy opisów) czasami przez wiele lat.

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Witam!

Kategoria "Elektronika" -> "RTV i AGD" -> "TV i Video" -> "Części i podzespoły"
Przez cały czas był "Brak wymogu połączenia z katalogiem". Nie było żadnych progów procentowych, żadnych informacji, że będzie to kiedyś wymagane - NIC !!! Z tego względu, tworząc oferty, nie zwracałem uwagi na to, że nie łączą się z katalogiem. Teraz nagle dowiaduję się ni z gruchy, ni z pietruchy, że jednak muszę poprawiać ponad 130 ofert, bo jak nie, to mi je zamkniecie! Czy wy jesteście normalni??? Zdajecie sobie sprawę z tego ile pracy i czasu trzeba w to włożyć? Kto za to zapłaci?

Druga kwestia:
Przykładowa oferta: 14252894624. Tego typu wiązki nie mają żadnych oznaczeń (producent, model, itp.), numerów katalogowych - nic. Są typowymi "no name". Jak mam je połączyć z katalogiem? Mam wymyślić sobie producenta i model?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ogryz7 Cały czas dążymy do pełnego skatalogowania ofert na Allegro i co jakiś czas wdrażamy wymóg w kolejnych kategoriach. 

Jeśli chodzi o drugą kwestię, dopytam odpowiedni zespół i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@w_kiwi

I co tam zespół odpowiedział?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ogryz7 pozostanie Ci Lokalnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Masz jakiś dobry pomysł gdzie się można przenieść z antykami głównie stare wyroby ze srebra i złota . 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Mój szwagier ze starociami przeniósł się na giełdę i mówi że nie żałuje. pracuje 4 weekendy w miesiącu a pozostałe dni ma wolne.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@krejzole Na giełdach też się wystawiam i z każdej jest obecnie niezły zysk ale szkoda trochę tych weekendów .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 myślę że można spróbować na Lokalnie i tak większość się tam przeniesie a co za tym idzie i kupujący tyle że to chwilkę potrwa zanim się połapią że nie ma zbyt wiele ofert z kolekcji na allegro, można też rozhulać Er l i jak będzie dużo ofert to i kupujący zaczną tam zaglądać 🙂 Gdzieś to się na pewno przeniesie kwestia tylko gdzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Pożyjemy ,zobaczymy .

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ogryz7 W ofercie wskazałeś wartość, która wygląda jak kod producenta. Jeśli uważasz, że w kategorii brakuje parametrów, mogę zgłosić prośbę o ich dodanie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@w_kiwi Z całym szacunkiem do twojej osoby, ale czy rozumiesz sens problemu? Tego typu elementy nie mają żadnych oznaczeń typu Producent, Model, itp. W tamtej ofercie podałem parametry, ponieważ musiałem - formularz to wymusza. Stąd producent "Philips", bo wiązka pochodzi z TV Philips i model "b/n", czyli brak nazwy. Obecnie w polu producent mogę wybrać "Brak marki", ale nie mogę pola "Kod producenta" zostawić pustego.

Jeśli będę miał takie wiązki z 30 różnych TV Philips (w każdym jest inna), to wszystkie podepną się pod ten sam produkt, bo przy każdej siłą rzeczy będę musiał podać ten sam model ("b/n") i producenta ("Philips").

Mogę też podać model TV z którego wiązka pochodzi, ale wtedy oferta podepnie się pod cały telewizor i będziecie mieli jeszcze większy syf w tym śmiesznym katalogu.

Dlatego proszę o rozwiązanie - jak wystawiać tego typu oferty, nie narażając się na problemy i usuwanie ofert.

Kolejne pytanie, bardzo istotne z punktu widzenia mojej działalności: czy allegro planuje w przyszłości wymuszać kod EAN przy każdej ofercie, tak jak obecnie wymusza połączenie każdej oferty z katalogiem? Niemal 100% elementów które sprzedaję nie ma kodu EAN, więc jego wymuszanie będzie dla mnie oznaczać bankructwo.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witaj w klubie .  Mam łącznie kilkanaście tysięcy aukcji ( na kilku kontach ) z tego wiekszość bez EAN. 

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na pytania, zadane powyżej?

1) Jak wystawiać i łączyć z katalogiem przedmioty, które nie mają marki, modelu, kodu EAN?

2) Czy allegro będzie w przyszłości wymuszać EAN przy każdej ofercie?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ogryz7 rozumiem Cię doskonale ale masz większy problem

gdybym wysłał do Ciebie inspekcję handlową

to by sprawdzali czy produkt ma prawidłowe oznaczenia typu producent, importer, normy czy instrukcja obsługi

nie ma możliwości podania tego na allegro i to jest problem a nie ean

np:  w ofercie
https://allegro.pl/oferta/l7805abd2t-tr-stabilizator-smd-5v-1-5a-15307180618

chciałbym widzieć coś takiego:

https://www.mouser.pl/datasheet/2/389/l78-1849632.pdf

zobacz jak to prezentuje ta strona

https://www.mouser.pl/ProductDetail/STMicroelectronics/L7805ABD2T-TR?qs=LL%252BsqOK9SqOQ%2FfZD5ZsNqA...

masz podane certyfikaty, normy, karty charakterystyk

dlaczego tak nie można zrobić na allegro?

dlaczego tych opcji nie ma katalog allegro? - wtedy to by było naprawdę coś

 

 

oznacz moderatorów