anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot/ reklamacja/rajstop noszonych

MAMY ROZWIĄZANIE!
grazas12
#9 Pomysłodawca#

Dzien dobry.

Klientka kupila rajstopy 40 den.Po kilku dniach zalozyla dyskusję ze rajstopy byly zaciagniete przy otwarciu.Jest to bardzo malo prawdopodobne.Przysyla mi zdjęcie rajstop noszonych /uzywanych/ z dziurami i oczkami i zada zwrotu pieniedzy.Na kazdej aukcji jest informacja iz rajstopy nalezą do bielizny i zwrot jak i reklamacja porzysluguje tylko dla rajstop nie uzywanych.Jednak pracownik allegro nie sprawdzając danych na aukcjach wymusza na mnie przyjęcie reklamacji,ktora z gory skazana jest na odrzucenie.Proszę o info co dalej bo widzę ze regulamin i informacje na aukcjach dla pracownikow allegro są niczym.Sprzedajacy zawsze winien.SKANDAL.grazas12

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mikeza
#20 Guru#

jeśli reklamacja to odrzucasz, jak odstapienie od umowy potrącasz koszty zużycia, czyli według mnie, bo zakładam, że produkt do wyrzucenia - 99% wartości.

Niestety pracownicy allegro będą wymuszać zawsze oddawania kasy klientowi, bo taka jest ich praca. Trzeba się nie dać i trzymać litery prawa.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
grazas12
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A cóż dziwnego ze ktoś składa reklamację? do zwrotu mógłbyś się czepiać że noszone>używane.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@grazas12 reklamacja porzysluguje tylko dla rajstop nie uzywanych ???

Ten zapis jest nie zgodny z prawem, jak są kiepskiej jakości lub mają wady to konsument może reklamować nawet używane poł roku 🙂 więc pracownik ma rację reklamację musisz przyjąć ale czy ją uznasz czy odrzucisz to Twoja sprawa !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

wiesz że pierwsze rajstopy były wręcz niezniszczalne? osłabili je właśnie dlatego żeby kobiety 5 parami całe życie nie obskoczyły 😄

oznacz moderatorów
Client:103353772
#7 Wielbiciel#

Witam, a mogłabym prosić o podstawę prawną  do odrzuconej reklamacji musze się odwołać, 

Sprawa przedstawia się następująco. Zakupiłam 6 szt. rajstop w salonie Calzedoni w Gorzowie Wielkopolskimi. Szczęśliwą przyjechałam do domku zaczęłam szykować się na wyjście ubieram rajstopy cieniutkie ponieważ 8- ka w roz.3 zawsze nosze 2 ale pomyślałam wezmą większe ponieważ cieniutkie .proszę sobie wyobrazić ależ było moje zdziwienie gdy mój partner  do mnie mówi ze mam dziurkę w raj stopie malutka na wysokości uda w szoku byłam wiem ze nic nie zaciągnęłam, no nic myślę odłożę zalezę następne w końcu kupiłam kilka par . proszę osobie wyobrazić ze zakładając następna parę rajstopy założyłam były niby cale, proszę sobie wyobrazić ze po 15 min. zrobiły się dwie malutkie dziurki również na wysokości uda. Szok nigdy nie miałam takiej sytuacji, założyłam inne grubsze. będąc w w Szczecinie po 3 dniach myślę sobie zabiorę i zareklamuje w salonie te nieszczęsne rajstopy, co tez uczyniłam. po kilku dniach otrzymuje informacje ze reklamacja została odrzucona - pisze w odpowiedzi, proszę o uzasadnienie oraz dane osoby odrzucającą reklamacje a tutaj minie informują w sms - wada nie jest uszkodzeniem mechanicznym. ma pani możliwość złożenia odwołania od decyzji ma na 14 dni i musze napisać wniosek odręcznie o ponowne rozpatrzenie reklamacji i złożyć w salonie. zastanawiam się co powinnam podać w odwołaniu i jest jakaś podstawa prawna? nadmienię że koszt rajstop nie mały, 2 szt. prawie 100zl. będę wdzięczna za podpowiedz ,pomoc. 🙂 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

obecnie od 1 stycznia 2023 w przepisach istnieje domniemanie że wada fabryczna w towarze była od momentu zakupu przez pełne 2 lata reklamcyjne więc nie musisz niczym uzasadniać bo w starych przepisach po 1 roku trzeba było uzasadnić dlaczego wada towaru objawiła się tak późno. Złóż zwyczajnie odwołanie w sklepie albo wyślij do producenta zdjęcia i opisz co i jak z zapytaniem o gwarancję albo przyczynę powstania takiej usterki podaj nr serii może jakaś wadliwa się okaże 

oznacz moderatorów