anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart - zwroty ( płatne)

Kategorie
kupujący
kupujący 845
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
10
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
196
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
949
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Smart - zwroty ( płatne)

pinsplash
#21 Demiurg#

Sugeruję aby zwrot części towaru w systemie Smart był płatny. Jeżeli oczywiście towar zwracany będzie wartości poniżej 40 czy 100 PLN (kurier). Pozwoli to ograniczyć zakup typu :10 szt przedmiotu za 4 PLN aby zwrócić za darmo 9sz i mieć zakup 4 PLN bez kosztów wysyłki.

65 Komentarze
jomardyan
#9 Pomysłodawca#

@DetalTaniejHurt  + My i allegro zapłacimy za kurier 10-15 zł. (od dopłat do smarta + allegro dofinansuje 80% koszt kuriera)... 

tanieczytanie_pl
#7 Wielbiciel#

Od ponad 20 lat sprzedaję na Allegro. Przeżyłem różne zmiany w tym serwisie i różnego rodzaju patologie, ale to co dzieje się ostatnio nie tylko u mnie  uważam za zagrażające całemu serwisowi Allegro.

Sprzedaję asortyment w przedziale cenowym od 5 do 40 zł. Już od dłuższego czasu doświadczam kupujących, którzy aby mieć krzyżówkę za 5 zł  z darmową wysyłką domawiają do niej produkt za 40 zł, który natychmiast po otrzymaniu przesyłki zwracają. Wcześniej zdarzało się to sporadycznie, ale teraz to jest plaga. Zaraz po dokonaniu wysyłki zacząłem wysyłać do siebie maile z prognozą zwrotu i jak ostatnio szósty raz trafiłem to i mnie coś trafiło. Miałem tylko jednego Klienta, który z góry napisał aby wysłać tylko część bo reszta to pójdzie do zwrotu i abym nie wysyłał, ale nie tędy droga.

Umieściłem posta (124 komentarze obecnie) w tej sprawie na FB i Izabela Palińska przekierowała mnie tutaj. 

Jakie mam rozwiązanie tej sytuacji?

W przypadku gdyby kupujący ze Smartem zwracał część produktów a produkty które zostały u Kupującego nie "łapałyby" się na Smarta to musiałby on ponieść koszt wysyłki. Proste, Smart jest dla zakupów powyżej danej kwoty i jeśli kupiłeś za mniej to płacisz za wysyłkę. Zwrot oczywiście byłby darmowy czego nie neguję a w czym największy problem widziała Pani Izabela.

Wiem, że tym pomysłem narażę się cwaniakom i kombinatorom, ale chyba nie o to chodzi aby dawać się ...

Naprawdę takich przypadków jak mój jest bardzo dużo co utrudnia funkcjonowanie sprzedawcom i znacząco zmniejsza zyski firm kurierskich oraz Allegro.

Mam pytanie do Allegro, o ile musiałaby zwiększyć się ilość zwrotów aby ktoś przejrzał na oczy. Czy zwiększenie zwrotów o 200-300% spowodowałoby już bunt przewoźników, pozostaje tylko to sprawdzić.

Pozdrawiam wszystkich, zarówno kupujących, sprzedających jak i zespół Allegro.

Ryszard Żądło

 

LEW433
#21 Demiurg#

Temat wielokrotnie poruszany, nie przejdzie.

kostas11
#21 Demiurg#

@tanieczytanie_pl nie nam o tym decydować, ale można to zrobić bez problemu, czytałem opinie komisji europejskiej gdzie takie praktyki są zgodne z Dyrektywą 2011/83/EU 🙂

Wystarczy jasno poinformować konsumenta że  w przypadku zwrotu części produktów, zostanie obciążony kosztami dostawy  ( Regulamin darmowej dostawy i kosztach jakie poniesie przy dostąpieniu )

A że jest regulamin smarta to nie problem żeby allegro to wprowadziło !!!

majster_man
#14 Krzewiciel#

Zamiast wystawiać krzyżówkę za 5 zł wystaw wszystkie po 45 zł. Klienci będą zadowoleni że mają bezpłatną wysyłkę.

Isellanything
#7 Wielbiciel#

Klienci oszukują ich własny system tworząc właśnie takie bez sensu zakupy i zwroty, a to sprzedawca ma najwięcej z tym roboty drukowanie paragonów/fiskalizacja spinanie w całość... Współczuję bo wcześniej miałem podobnie ale całe szczęście że pracuję i sprzedaje obecnie tylko w allegro biznes, mniejsza sprzedaż ale no cóż coś kosztem czegoś. Zwrot powinien być raz na tydzień albo i na miesiąc darmowy, albo jeszcze lepiej uregulowany, kiedyś czytałem że janusze biznesu kupowali kaftan dla kota po czym prali i odsyłali na zwrot... to brakuje już słów dla takich dzbanów... Wszystko dla klienta a sprzedawca ma coraz mniej praw i jeszcze musi dopłacać do przesyłek smart... Także jeszcze trochę lat i sami producenci z marżą 100-500% zostaną na tej platformie bo im dalej się będzie to opłacało sprzedawać mimo zwrotów. 

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja też sprzedaję na All od ponad 20 lat.

System komentarzy i ocen - oceniam negatywnie, to jest bez sensu.

Przesyłki SMART - ok. , niech już będą, klient kupi towar za 45 zł i ma darmową przesyłkę.

Ale to jest obecnie patologia i nie ma nic wspólnego z założeniami tego programu.

Klienci kupują towar nawet za 4 zł, dobierają resztę do 40-45 zł i mają darmową przesyłkę i zwrot, Z czego korzystają nadmiernie. 

Potem przychodzi sobota, a sprzedawca zamiast zajmować się sprzedażą musi obsługiwać przez kilka godzin zwroty, często bez paragonów, bo kupujący nie musi go zwracać. Tak mija sobota. Same straty - zwroty kasy, czas, bujanie się ze zwrotami prowizji z Allegro, odmowy, reklamacje itd.

Uważam, że Allegro łamie lub nagina prawo i swój własny regulamin.

A prawo jest jasne:

- kupujący zakupił produkty za 45 zł, bo chciał mieć darmową przesyłkę paczkomatem (to akurat nieważne, liczy się kwota) - np. paczkomat za 9,99 zł, przy zakupach za 45 zł - za 0,00 zł.

- kupujący odstąpił od zawartej umowy i zwrócił towar za 40 zł, pozostawiając sobie 1 szt. towaru za 5 zł.

- Czyli kupujący zmienił warunki umowy, dokonał zakupu tylko za 5 zł, w świetle prawa zakup pozostałych przedmiotów po prostu nie miał miejsca, taka transakcja jest uznawana za niebyłą.

- Jest na to podstawa prawna - kupujący odstąpił od zawartej umowy i zwrócił towar, w świetle prawa taka transakcja nie została zawarta - to chyba jest logiczne

- Czyli kupujący kupił towar za 5 zł, sprzedawca ma prawo doliczyć koszty wysyłki

- Regulamin Allegro nie może naruszać obowiązującego prawa - kupujący zakupił towar za 5 zł, w takim przypadku obowiązuje kupującego opłata 9,99 zł

- Jednak Allegro twierdzi, wbrew obowiązującemu prawu, że kupujący zakupił towar za 45 zł. To jest nieprawda i niezgodne z naszymi prawami i ustawami.

Jak się mylę - proszę o info.

Przez kilka lat twierdziłem, że zwrot towaru nie jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy. Uczony z Allegro - Śnieżek - cały czas mi zaprzeczał. Tylko OSA miał dostępny formularz do reklamacji i do odstąpienia od umowy. Po kilku latach został on udostępniony wszystkim, a na forum pojawiło się info, że zwrot towaru nie jest jednoznaczny z odstąpieniem od umowy. 

Szkoda tylko, że w tak oczywistych sprawach "walka" z "twardogłowymi" z Allegro trwa tyle lat.

Przepisy prawa swoje - a Allegro ma swoje, ważniejsze.

Jak komuś się nie podoba - może iść do sądu.

 

 

mm-computers
#10 Popularyzator#

a te wszystkie niepotrzebne zwroty to w trosce o planetę i ślad węglowy......

brakestop
#12 Orędownik#

Znam wielu sprzedających w tym kraju, którzy nie mogą się doczekać, aż Allegro trafi takie coś z nieba na literę S 😉

oznacz moderatorów