anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 914
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
113
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
-M4ciek-
#8 Zapaleniec#

popieram Cię @dormar18 

W kategorii MODA znalezienie czegokolwiek DOBREJ JAKOŚCI, czyli czegoś co nie jest z Chin, często ze "świetnie" przetłumaczoną ofertą, z "prawdziwymi" zdjęciami itd. GRANICZY Z CUDEM. Nie wiem jaki jest stosunek ofert PL i nie PL (oraz tego, że dużo polaków opisuje wystawiany towar którego nie ma i który "sprowadza" lub "szyje 14 dni" dla Ciebie) 😉
Efekt taki, że coraz to częściej używam google'a z parametrem "-allegro.pl" (pominięcie czegokolwiek z tego serwisu) zamiast w pierwszej kolejności wchodzić na allegro, bo to co raz to częściej strata czasu (i nerwów).

-M4ciek-
#8 Zapaleniec#

jeszcze uzupełnienie:
do tego Chińczycy oszukują! Jest sobie przykładowy chiński sprzedawca, którego oferty, mimo wybrania filtra "dostawa z Polski" się nadal wyświetla! Wybierasz dane firmy i widzisz Guangzhou czy inny Hong-Kong.
Mimo że ma dostawę w te 15 czy 16 dni (czyli zwykle raczej 2x tyle) - to o niczym nie świadczy, ale ma dostawę z np. Gorzów Wielkopolski a tytuł takiej oferty wszystko Ci mówi co to jest, np. "Zima Ciepła Damska Płaszcze Kapturem FUTERKO T"
Nauczyli się obchodzić takie filtrowanie.
Jak najłatwiej zauważyć, że to jednak Chińska oferta czyli jednak nie to co wyfiltrowaliśmy? Po 80-90% jakości obok nicka. Ale dlaczego do jasnej anieli Allegro nic z tym nie robisz? Nie chronicie kupujących w ten sposób!

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@overstyle dziękujemy za Twój pomysł, ale z uwagi na to, że jest on bardzo podobny do istniejącej już tutaj propozycji, połączyłam ze sobą oba wątki. Na wcześniejszych stronach w tym pomyśle znajdziesz nasze stanowisko w tej sprawie. 

kochzg
#1 Nowicjusz#

Witam

Czy istnieje możliwość aby w przypadku wyszukiwania danego towaru można wykluczyć towary pochodzące z Chin? Ostatnio pojawiło dużo ofert z Chin, gdzie trzeba czekać minimum kilka tygodni na dostawę. Obecnie w wyszukiwarce dominują głównie oferty z Chin, co strasznie utrudnia poszukiwania. Najciekawsze jest to, że oferty wystawiane są przez samych Chińczyków bo widać to po opisach, że korzystają z tłumacza Ggle.

Pozdrawiam

 

jarek_bfg
#8 Zapaleniec#

Proszę o dodanie parametru oferty pozwalającą odróżnić w prosty sposób klasyczną Sprzedaż i Dropshipping.

besthurt_pl
#8 Zapaleniec#

Prosze o przemyslenie wprowadzenie na stronach ofert informacji z kad produkt jest wysylany czy to w formie flagi czy innej czesto przy szybkich zakupach wpada sie na oferty chinskie nie patrzac na czas dostawy sadzac ze towar przyjdzie w 24h, skrolujac oferty wyrazniej bedzie to widac i uniknie sie rozczarowania

Jerry1333
#8 Zapaleniec#

Ja również czekam na możliwość filtrowania wg kraju wysyłki, bardzo dużo ofert od chińczyków jest w złych kategoriach a to ułatwiło by odfiltrowanie tego chłamu.

Client:44052296
#21 Demiurg#

pomysł już zgłaszany 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania 

ale warto próbować

olgasw
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Chcę kupić tornister...

wyszukuję: plecak szkolny

Wyskakuje: 1 263 784 ofert

1. link - muszę jeszcze wejsc w warunki dostawy aby zobaczyc ze wysyłka z Polski. ok

2. link - na zdjęciach Chinka (?) - i rzeczywiście - Kraj wysyłki - Chiny

3. link - muszę jeszcze wejsc w warunki dostawy aby zobaczyc ze wysyłka z Polski. ok

4. link - Kraj wysyłki - Chiny

Patrząc po 4 linkach - 50% to Chiny. Może trzeba by było więcej sprawdzić... ale już mi się nie chce... Może do Empiku się wybiorę...

Jak wygląda sprawa zwrotów, reklamacji, ochrony kupującego? Nawet nie chcę próbować.

Nie chcę w ogóle widzieć tych ofert, i niech nie piszą że to trudny filtr, bo powiadomienia o nowościach jakoś można ustawić... Ale akurat ten filtr jest niewygodny dla serwisu  - bo ukrywa oferty...

Nie piszcie że jest filtr po województwach (bo nie będę ćwiczyć 16 opcji).

Niech Allegro uszanuje mój czas! A jeśli nie chcą tego robić - to niech wezmą chociaż odpowiedzialność za tych sprzedawców i zagwarantuje mi 100% ochrony zgodnie z ochroną konsumencką obowiązującą w Polsce, możliwość zwrotu na adres w PL (a nie do Chin) a do tego, że widoczna cena jest ceną brutto (czyli zgodnie z polskim prawem - cena dla osób fizycznych, z Vatem, z oplatami celnymi).

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

Świetny pomysł! Oczywiście, że filtr powinien być wszędzie. Natomiast to, że wypowiada się gość z allegro twierdząc, że byłby nieprzydatny w pewnych miejscach jest śmieszne, bo to NIE ON powinien o tym decydować. Słabo czyta twierdząc, że byłby nieprzydatny gdzieś tam. Nieraz mi go brakuje, więc powinien być wprowadzony na stałe. Kolejna wypowiedź 'msniezek' jest jeszcze głupsza: 'Rozumiem taką potrzebę, ale zapisanie takiej preferencji zbyt głęboko w systemie działałoby na niekorzyść wszystkich, z kupującymi włącznie.' Przecież to my decydujemy gdzie chcemy kupić. Gdybym chciał kupować w Chinach to bym wybrał ali lub inny sklep, a nie allegro. Oczywiście, że powinna być opcja, choćby w moim profilu, w ustawieniach, że chcę widzieć oferty JEDYNIE z Polski. To byłby mój wybór, a nie allegro, które lepiej ode mnie wie, gdzie się taka filtracja przydaje, gdzie nie, a pojedyncze jednostki nie wmawiały by nam, że to by działało na naszą niekorzyść.

Oczywiste jest dla mnie, że allegro nie wprowadzi tego świetnego (brawo 'magieramat') pomysłu, bo woli byście się nacinali na chińskich pośredników, pieniądz nie śmierdzi, czy kupisz z Polski, czy omyłkowo (chyba głównie tak to wygląda) z Chin, allegro zje swoją prowizję. Gdyby zaznaczyć brak Chińczyków w profilu, co zrobiło by mnóstwo osób, allegro straciło by prowizję od tych nietrafionych zakupów. Od dawna platforma allegro stara się pokazać, że sama wie najlepiej co jest dla nas dobre. Chcemy filtracji wszędzie, a tu koleżka buch, że wątek trzeba uzupełnić, bo według niego, pana i władcy, taki system nadaje się tylko w pewnych miejscach. Nie ważne, że MY chcemy wszędzie. Tak działa 'zgłoś pomysł'..:D

Dno.

 

oznacz moderatorów