anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 917
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
117
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
zoomb
#8 Zapaleniec#

Cóż, allegro nie jest jedynym portalem handlowym w Polsce - równie dobrze mogę się "pilnować" robiąc zakupy u bezosa ¯\_(ツ)_/¯

Stewie-Pol
#7 Wielbiciel#

To jest jakiś cyrk... Pajac z Allegro (bo inaczej go nazwać nie można), bredzi coś o utrudnionym dostępie do ofert jak taki filtr założą... Ale Po to są filtry, ażeby właśnie odsiać śmieci. Ja do chińskich ofert mam **piiip** a do polskich chcę allegro. Wasze działanie powoduje jedynie moją irytację i szukanie produktów na innych portalach, jak i bezpośrednio w sklepach. Obecne allegro, to śmietnik. Na 130 ogłoszeń dozymetrów, dosłownie kilka jest wysyłanych z Polski... Dlatego wolałem dopłacić 2 stówki, wsiąść w samochód i zakupić OD RAZU !

kudlatygf
#7 Wielbiciel#

Cześć,

moglibyście dodać do opcji filtrowania: "kraj wysyłki/nadania"? oglądam podkategorię "procesory" w "komputery" i mnóstwo tam produktów nadawanych z Chin. i nie mam opcji żeby je odfiltrować. filtr "lokalizacja" ogranicza się tylko do miast/województw w polsce. dzięki

Jeskenis
#1 Nowicjusz#

proszę dodajcie opcję "wysyłka z Polski" do filtrów.

Tłumaczenie czemu tego nie robicie kompletnie nie przekonuje. Przecież to filtr, który użytkownik zaznacza podczas wyszukiwania, a nie preferencja na stałe. 

A tak, przy takim zalewie ofert z których nie chcę skorzystać po prostu często rezygnuję z zakupu na Allegro - zamiast tracić czas na ręczne odsiewanie ofert, z których nie chcę korzystać, wolę dopłacić kilka złotych i zrobić zakup w innym miejscu.

don_stanislaw
#8 Zapaleniec#

@msniezek "filtr jest obecny w tych kategoriach, w których kupujący są zainteresowani" "nie planujemy wprowadzić go wszędzie" - Może Pan chociaz podać faktyczną przyczynę? Np. optymalizacja zapytań do baz danych, zmniejszenie pojemności baz danych etc. Nie rozumiem dlaczego ta opcja zniknęła? Istniała wszędzie globalnie z punktu widzenia kupującego "towar jest w polsce" oraz dla sprzedajacego "nie wysyłam, wysyłam za granicę". Ta oszczędność powoduje że dosłownie portal zmienia się produkt made in china - szajs. Jako pracujący w Blegii. Wielokrotnie chciałem kupić towary na Allegro nie mogłem bo sprzedawcy nie wysyłali za granicę albo po prostu koszt był większy niż wysyłka z **piiip** z UK do Belgii. W międzyczasie zauważyłem istnieje czeskiej odmiany Allego, zauważyłem iż wielu sprzedawców wysyła z Niemiec, wysyła z Anglii prawdopodobnie polacy tam mieszkający towar importują z Chin. Jest wysyp towarów kategorii RTV AGD -> Elektronika (części elektroniczne) z Chin właśnie. Gdybym chciał zakupić towary chińskie to bym wbił na **piiip**s. Kwestia podstawowa to termin wysyłki w obecnych czasach również pewność że ona wogóle dotrze. 

To jest wręcz sprawa fundamentalna, jeśli koszt jej wprowadzenia nie wiem co powoduje że allegro ma dobry powód to po prosu było dobrze nas poinformować. Jako programista hobbysta, webmasterka to jest dla mnie względna nowośc rozumiem obiektywne ograniczenia, jeśli to stoi na przeszkodzie - ludzie zrozumieją. Jak narazie zauwazyłem że programiści zajmują się psuciem nie naprawianiem. Taka funkcja istniała globalnie we wszystkich działach. Mógłby Pan po prostu jasno klarownie określić "słuchajcie kochani zajmuje to nam 1% więcej zasobów to kosztuje kupę kasy". Błagam nie zmieniajcie portalu na gorsze. 

lwiczek
#7 Wielbiciel#

Kolejny głos do dodania opcji "Wysyłka z Polski" (czy nawet z UE, byleby odsiać badziew z Chin) w całym Allegro i do tego możliwość dodania takiego filtru permanentnie w profilu użytkownika (żeby nie musieć każdorazowo klikać w tą opcję).

 

W ogóle byłoby dobrze, gdyby Allegro dodało możliowść skonfigurowania w profilu permanentnych filtrów typu zawsze chcę mieć "wysyłka z Polski", "Kup teraz", "Nowe" i do tego "Allegro smart" z "Darmowy zwrot" (zwłaszcza te ostatnie by się przydały, bo człowiek się przyzwyczaja, żę "allegro smart jest wszędzie" a tu się okazuje, że trafia się na aukcje/sprzedawcę bez smarta... :/)

 

Tłumaczenie Allegro, że nie chcą ograniczać użytkowników jest cokolwiek **piiip**yczne, bo przecież filtry istnieją! Chodzi o to, żeby było łatwiej...

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

Wy naprawdę wciąż myślicie, że allegro przestanie robić kapuchę na wysyłce z chin i dropshipping'u? Nadal uważacie, że ograniczą wpływy, bo nam to nie pasuje? Że nie jest im na rękę, że kupicie choćby przez przypadek coś z Chin skoro nabijacie im tym samym kieszeń? Pieniądz nie śmierdzi - dla nich, czy wezmą prowizję od sprzedawcy z Polski, czy taką samą zarobią, gdy Ty, On, my, kupimy przypadkiem z wysyłką z Chin - jest bez różnicy; zarobią i o to chodzi, a nie o to co my sobie chcemy. Liczy się tylko pieniądz, zarobek, a Wy myślicie, że pisząc tutaj cokolwiek zrobią, czyli ograniczą sobie wpływy. Forum jest po to byście myśleli, że możecie coś zmienić - tyle. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej. Dropshipping od ruskich? Allegro otwiera ramiona jak na Chiny (które zresztą nie negują posunięć z Kremla). Weźcie wreszcie przestańcie się łudzić, że przez Wasze wpisy prezesi allegro ograniczą swoje premijki.

Już dawno pokazali Wam moderatorzy, że mają gdzieś ten wątek. Jeśli wpadnie Wam pomysł jak jeszcze nabić kieszenie allegro - o! wtedy z chęcią zajmą się tematem.

Dareq71
#7 Wielbiciel#
  • Witam.Mam sugestie iż gdy zaznaczam opcje wyszukiwania brak jest opcji aby towar był wysłany z kraju.Trzeba bardzo dobrze wczytywać się w aukcje gdzie dużo towaru wysyłane jest z Chin i trwa to bardzo długo.W wyszukiwarce powinno być możliwość zaznaczenia że dostawa z Polski.Pozdrawiam
Stewie-Pol
#7 Wielbiciel#

Tyle lat minęło a dalej te łase na pieniążki baranki z alegro nie dodali (wysyłka z polski) we wszystkich kategoriach, jak i bez zaznaczania jakichkolwiek kategorii ! Jak bym chciał kupować z dostawą 2 miesięczną to bym alicośtam se zainstalował ! Ps znajdźcie np. Dozymetr wysyłany z Polski, bo na 250 ogłoszeń, dosłownie dwa są z Polski ! To jest skandal i działanie na szkodę klienta !

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

I gdzież to pochowali się:

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów