anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 653
inne
inne 139
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
36
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
68
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
188
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
649
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

85 Komentarze
piomq
#8 Zapaleniec#

Kiedyś była zgłaszana taka propozycja to pracownik allegro powiedział, żeby podać mu konkretne kategorie w których chcesz filtr "wysyłka z polski" bo przecież nie będą tak podstawowego parametru wprowadzać na całym allegro, bo użytkownik będzie miał za dużo przycisków w zaśmieconych filtrach wyszukiwarki i się biedny pogubi 🙂

 

O np. tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/sprzedawcy-spoza-polski-spec...

"Nie planujemy wprowadzić go wszędzie, bo w wielu miejscach byłby po prostu nieprzydatny (a staramy się usuwać z Allegro elementy, z których nasi użytkownicy nie korzystają). Natomiast jesteśmy otwarci na sugestie, w których konkretnie miejscach go brakuje. Każdy taki pomysł przeanalizujemy."

mrmask
#7 Wielbiciel#

Mnie filtr dotyczący kategorii karty pamięci i ogólnie komputery. Zapisy Gwarancji podają że produkt musi być z dystrybucji EMEA  

domkar04
#14 Krzewiciel#

tu już jest dosłownie chińska platforma sprzedażowa na A, odechciewa się tutaj czegokolwiek szukać, dlatego też nie przedłużam swojego smarta. elo

Torturro73
#3 Debiutant#

Dramat.
Allegro ma użytkowników w nosie.
Przykład: golarka : nie ma opcji wyboru - z obszaru Polski.
Czytam setki ogłoszeń - wiele nie po Polsku...
Wybór miasta - bez podania np dodatkowo ile km od miasta - nic nie daje - zawęża wybór do np 3 sztuk z pierwotnych kilkuset.
Porażka, zmusza mnie do czytania wszystkich nagłówków ofert po ich powiększeniu.

wyprzedaz_2010
#9 Pomysłodawca#

No to wracamy do początku. To, że Allegro uważa, że użytkownikom taki filtr jest zbędny to jest tylko ich opinia. Pozostaje maglować ten temat do skutku. Gdyby Allegro zechciało w tej sprawie utworzyć ankietę dla użytkowników, np. z mechanizmem takim jak ankieta po kontakcie z konsultantem Allegro to musiałoby się ugiąć "przed presją tłumu".... Niestety Allegro skutecznie filtruje wszelkie sugestie mogące zakłócić ich "jedyny słuszny punkt widzenia".

Z mojej strony:

Absolutnie popieram umieszczenie filtra "wysyłka z Polski" we wszystkich kategoriach!

grzyweczka
#7 Wielbiciel#

Dalej to wałkujecie?

Nie widzicie, że:

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Mają **piiip**ane jak całe allegro na nas? Liczy się hajs, nie kupujący. Pieniądze, nie to co ktoś chce. Już dajcie spokój, bo tylko się ośmieszamy pisząc sami do siebie, bo allegro dawno ma na nas **piiip**ane.

 

Pieniądze. Kropka. Czy z dropshipp'ingu, czy z czegoś innego - byle były.

Wy macie złudne forum byście myśleli, że coś możecie zmienić, że ktoś was czyta, słucha, gdy tymczasem co chyba każdy normalny widzi - mają na nas **piiip**ane, byle hajs się zgadzał.

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Wielokrotnie tak miałam, że nie można było zaznaczyć dostawa z Polski 🥴

Ten punkt powinien pojawiać się bez wyjątku, zwłaszcza, że za niektóre zakupy z Chin trzeba zapłacić cło.

 

piochem
#7 Wielbiciel#

Dlaczego nie wprowadzacie filtru wyszukiwania kraju dostawcy? Jest filtr wyszukiwania po miejscowości, po województwie (obie średnio potrzebne), a nie ma po kraju. Mam dość, i myślę że nie tylko ja, przeglądania ton ofert z Chin. W każdą trzeba kliknąć, by się o tym przekonać.

piotr123456789pl
#2 Obserwator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

1. Wszystkie produkty które mogą podlegać Cłu powinny być oznaczone (znaczek, widoczny napis lub coś podobnego),

po co informacja po zakupie typu (" Zgodnie z prawem taka przesyłka może podlegać opodatkowaniu VAT według zasad obowiązujących w kraju, do którego będzie dostarczone zamówienie.

Z tego powodu może się okazać, że przesyłkę odbierzesz tylko pod warunkiem zapłacenia podatku VAT (i ewentualnych opłat dodatkowych) przewoźnikowi lub organom celnym.") 

jeśli nie ma tej informacji w chwili zakupu ????? a klient zostaje poinformowany już po opłaceniu zamówienia

2. powinna być możliwość wyszukiwania produktów bez Cła

 

oznacz moderatorów