anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

Kategorie
kupujący
kupujący 946
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
173
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Sprzedawcy spoza Polski - specjalny filtr wyszukiwania

magieramat
#8 Zapaleniec#

Od pewnego czasu Allegro zalewają oferty sprzedawców z Chin. Gdy wyszukuję jakiś produkt, pojawiają mi się atrakcyjne oferty, jednak gdy klikam w na konkretny produkt, aby zobaczyć szczegóły dowiaduję się, że np. towar jest wysyłany z Chin (czas dostawy miesiąc lub więcej), nie ma polskiej wtyczki, sam muszę sprawdzić jakie mam napięcie w gniazdku sieciowym itp. Gdy kupuję przez Allegro, chcę mieć dostawę z Polski, bez sprawdzania, czy zapłacę jeszcze cło, czy mam odpowiednie gniazdko sieciowe itp. Gdyby to był rzadki incydent, w ogóle nie zawracałbym sobie nim głowy, jednak to coraz częstszy problem. Gdy chcę kupować produkty z Chin, mam do tego odpowiednie sklepy. Gdy chce kupować z Polski, mam Allegro. Rozumiem, że inni Allegrowicze mają inne preferencje, dlatego daleki jestem od ograniczania sprzedaży zagranicznych sklepów. Nie mniej jednak jako kupujący, chcę mieć większą przejrzystość i nie tracić czasu na oferty z Chin. Dlatego proponuję dwie rzeczy:
1) aby w filtrach wyszukiwania ZAWSZE była dostępna opcja do zaznaczenia wysyłka z Polski i/lub sprzedawca z Polski. Obecnie czasem taki, lub pokrewny filtr jest dostępny, a czasem nie. Nie wiem jaki algorytm definiuje pojawianie się tej opcji przy wyszukiwaniu produktów.
2) aby klient Allegro mógł na stałe zdefiniować w opcjach wyszukiwania (nie klikać za każdym razem w opcje filtrów), że życzy sobie wyszukiwać produkty wysyłane z Polski i/lub przez polskiego sprzedawcę.

185 Komentarze
Hypermusic
#1 Nowicjusz#

szczerze mówiąc, to jest absurd. Aż odechciewa się korzystania z Państwa portalu, chciałbym prostą w użyciu opcję odfiltrowania sprzedawców wysyłających towar z Chin. Nie chcę towaru z Chin, nie potrzebuję towaru z Chin. Jeżeli będę chciał towar z Chin, zamówię go z innego portalu zaczynającego się na literę "A". Chińskie oferty zalewają Allegro i skandalicznie utrudniają wyszukiwanie tego, co chcę.

piotr123456789pl
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_

 @Hypermusic  to jest jak "głos wołającego na puszczy" ( czy jak ktoś woli na "pustyni") kupujących to wkurza ale allegro i tak nic z tym nie zrobi, bo ważniejsza jest prowizja od chińszczyzny niż wygoda kupujących

 

PrincessMolestia
#7 Wielbiciel#

Prośba o dodanie filtru "Wysyłka z Polski", jako globalnego filtru. Fakt, że znajduje się jedynie w kilku kategoriach to jakaś pomyłka, biorąc pod uwagę przez ile podróbek z Chin trzeba się przebić szukając czegoś. 

siara_acm
#7 Wielbiciel#

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie filtra, gdzie kupujący mógłby wybrać kraj, z którego towar ma być wysłany. Dostawa z zagranicy często wiąże się z dłuższym oczekiwaniem jak i ograniczonym zaufaniem kupującego do sprzedającego.

louve09
#7 Wielbiciel#

Tak, tak i jeszcze raz tak. Najchętniej zawsze wybierałabym tę opcję i również żałuję, że nie zawsze jest dostępna.

Client:42400291
#7 Wielbiciel#

Hmm, co tu dużo pisać, już od jakiegoś czasu jest od cholery ofert chińczyków i jakoś ten wasz filtr widzę mało gdzie, co skutkuje tym że na 5 stron widzę raptem ze 2 czasem 4 oferty z polski, proponowałbym wam zmienić domenę na .cn ...

To proste dać filtr wszędzie i niech ludzie decydują, ale, ale, ale jesteście pazerni i macie coraz bardziej w poważaniu klientów.

Do widzenia, ja się z tego cyrku wypisuje, tak wyszukiwarkę macie najlepszą ale szybciej znajdę coś na słabym wyszukiwaniu u konkurencji niż przebijając się przez naszych drogich "myfriendów" z wschodu, co i innym proponuje.

Sabaa1983
#1 Nowicjusz#

Dostępność w filtrze dostawy z Chin lub innych egzotyków może spowodować że będę kupować na allegro.

Gdy nie mogę odrzucić Chin nie mam ochoty wertować miliona ofert.

s_john
#7 Wielbiciel#

Proszę.. i tak kilka jak nie kilkanaście stron i do tego metoda na chińczyka, towar za grosze dostawa 150zł!
2023-08-17_15h36_29.png

słabo się dzieje, zaczyna być jak na **piiip**s.

AgentX
#7 Wielbiciel#

Takie to ciężkie dla programistów allegro wstawić dwa pola do odhaczania ?

1 pole : towary z wysyłką z PL

2 pole :  towary z wysyłką z poza PL / lub pokazuj wszystkie kraje

To całe allegro staje się takim alli...em tylko z nomralnymi cenami (czytaj wyższymi niż w Chinach)

Facet z obsługi allegro tłumaczy mi że w jakiejś ich aplikacji jest funkcja że ma pokazywać towary z polski , a ja nie chcę żadnej aplikacji , nie chcę żadnego smartfona (bo słabo widzę i nie lubię dotykowych ekranów) chcę komputer z windowsem i tyle i chcę kupować używając strony internetowej. Jestem na allegro ponad 20 lat i chyba usunę swój profil skoro administracja portalu mnie "olewa"  a także innych użytkowników bo zarówno ja , jak i wiele innych osób zgłasza z tym problem. I NIC !!! 

AgentX
#7 Wielbiciel#

A może Świat się zawali i zostanie naruszone kontinuum czasoprzestrzeni , gdyby allegro pozwoli odfiltrować oferty chińczyków ??? Może wszechświat przestanie istnieć??? Może właśnie dlatego administracja allegro nie może wstawić takiego banalnie prostego filtra i tak się przed tym broni ? 

oznacz moderatorów