anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box - krytyczna ocena pracy

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

W uproszczeniu i skrócie, allegro zmusiło wielu sprzedawców do dodania w opcjach wysyłki SWOJEGO kuriera Allegro One Box

W naszej firmie na 9 nadanych paczek Allegro One Box od 1 do 16 listopada 2023

mamy takie akcje:

1)

Paczka nadana 2023-11-13, 12:59

wtorek, 14 listopada 2023, 21:25:59

Dyskusja z ...

kupujący ... nie otrzymał zamówienia i właśnie rozpoczął z Tobą dyskusję.

Opis problemu: Dzień dobry. Proszę o wyjaśnienie sytuacji. W paczkomacie znalazłem rozerwaną i pustą kopertę bąbelkową, która nie miała szans pomieścić pokrowca na deskę (skrytka w sumie też)

środa, 15 listopada 2023, 10:23:07 - klient napisal

Niewykluczone, że temat sam się rozwiąże, bo odezwał się do mnie czlowiek, który podobno ma moją paczkę. Zaproponowałem spotkanie i czekam na odpowiedź.'

czwartek, 16 listopada 2023, 06:51:17  klient napisal

'Przesyłka zamieniona przez kuriera. Udało się odzyskać. Zamykam sprawę i dziękuję. ''

2)

Paczka nadana 2023-11-14, 11:06

Dzień dobry UciekajZaMiasto,
Kontaktujemy się z Tobą, ponieważ kupujący poinformował nas o braku przesyłki A0006X0K45.

Teraz najlepsze... Wyjaśnij sprawę bezpośrednio z kupującym oraz wspólnie ustalcie dalsze kroki: ponowne wysłanie towaru lub zwrot środków. 

Piszemy do klienta i oto odp:

czwartek, 16 listopada 2023, 16:52:27

Tak po zdalnym otwarciu skrzynka okazała się pusta

Dziś 17 listopada rozmawiałem z klientem i co usłyszałem, że już raz miał wątpliwości co do uczciwości właśnie konkretnie Allegro ONE, gdyż po otwarciu skrzynki okazało się, że koperta zawierająca zamówiony towar była otwarta, na szczęście zawartość nie zginęła.

SPRAWA braku naszej paczki w zielonym paczkomacie NA CHWILĘ OBECNĄ JEST WYJAŚNIANA 

3) 

Teraz wisienka na torcie:

27.08.2023 nadaliśmy paczkę w folio paku gabaryt średni M

Pod koniec Października allegro naliczyło nam KARĘ w kwocie 204.54 zł. !!!

Przyjęliśmy reklamację. Numer sprawy: "36975125" [ ref:!00D240aE05.!5003V0dW0Kd:ref ]

Nie zgadzamy się z dopłatą. Reklamacja kosztów dodatkowych UPS, z jakiego powodu zostały naliczone koszty UPS dla paczki w folio paku gabaryt średni M? UPS / dopłata 104,55 i 99,99zł , za dużą paczkę ??
Uwagi: UPS A0002383N8 Allegro One Box
Wysyłka z dnia 28.08.2023, paczka w folio paku, nie przekraczała wymiarów 50x35x15cm , waga niecałe 2 kg, - w załączeniu zdjęcia

czwartek, 16 listopada 2023, 11:01:49

Na wstępie miło mi poinformować, że uznałam Państwa reklamację. Sprawdziłam, że niesłusznie naliczyliśmy opłaty dodatkowe za "Dopłata do Przesyłki o wadze pow. 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)" oraz "Dopłata za Dużą Przesyłkę" i bardzo za to przepraszamy.

 

Nie dość że Allegro prawem kaduka zmusiło nas do korzystania z usług Allegro One Box, to teraz UPS bezczelnie okrada nasze paczki oraz wyłudza dodatkowe opłaty w kosmicznych kwotach!

 

 

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

a kto Cię zmusza  do korzystania z usług Allegro One Box ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Taka usługa smark się zwie jak nie masz to lecisz z pozycji na 20 stronę przeglądania a za negatywa na 25stronę 

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Allegro - nie wiesz o tym?

 

oznacz moderatorów

ElTorero
#8 Zapaleniec#

szitowa usługa, często zapchane albo jakieś błędy - nie mozna nadać

oznacz moderatorów

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

Jutro mija 7 dzień od momentu nadania paczki, która jest intensywnie poszukiwana przez Allegro i jego podwykonawcę UPS. Tymczasem... mamy się zakochać w Allegro One, dziś już wiemy że to jest miłość platoniczna.

Allegro_One ‎28-08-2023 09:01 Ostatnio opublikowano w dniu ‎29-08-2023 01:55 , maxr01
0
13
 
UciekajZaMiasto_0-1700490085071.png

 

0
13
 
UciekajZaMiasto_1-1700490085072.png

 

Allegro_One ‎24-05-2023 14:04 Ostatnio opublikowano w dniu ‎23-06-2023 20:58 , TomBanknoter
0
15
 
UciekajZaMiasto_2-1700490085073.png

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie platoniczna tylko masochistyczna

oznacz moderatorów

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

@Allegro_One  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Jutro mija 8 dzień od momentu nadania paczki, która jest intensywnie poszukiwana przez Allegro i jego podwykonawcę UPS.

Klient czeka na dostawę towaru za który zapłacił i zawierzył reklamie allegro.

Jak długo mamy czekać na wyjaśnienie sprawy?

Odpowiedź na zgłoszenie nr "37449922" [ ref:!00D240aE05.!500Ti0yhLX:ref ]

"Dzień dobry,

przepraszam za wydłużony czas oczekiwana na odpowiedź.

Sprawa jest nadal w trakcie weryfikacji. Gdy otrzymam informację, od razu wrócę z odpowiedzią.

Gdyby miał Pan dodatkowe pytania, proszę śmiało pytać.

Życzę udanego dnia!"

Pozdrawiam
// Wiktoria [edycja]
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

@Allegro_One  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

Czy ktoś kompetentny potrafi zająć się rozwiązaniem naszego (sprzedawcy-klienta_allegro-UPS) problemu?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@UciekajZaMiasto 30dni po złożeniu reklamacji mają na odpowiedź pytanie czy to zgłoszenie do poszukiwania liczy się jako reklamacja

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@UciekajZaMiasto przykro mi, ale ani ja, ani nikt inny z naszego zespołu nie jest w stanie przekazać więcej niż to co już wiesz z wiadomości mailowej. Wczoraj otrzymałeś maila od naszego doradcy, który wyjaśnił Ci, że nasz przewoźnik szuka Twojej przesyłki i poprosił Cię o więcej informacji na jej temat. Nie mamy żadnych, dodatkowych informacji na temat Twojej paczki, więc najlepiej będzie jeśli będziesz kontynuował korespondencję mailową z naszym zespołem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Mi także jest przykro. Kompletnie nic ( ZERO ) jakiejkolwiek informacji i pomocy z waszej strony. Doradcy Allegro nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania. Wasze odpowiedzi nic nie wnoszą do rozwiązania problemu i teraz w dodatku Pani "sugeruje" żebym zamilkł?.

Czego się obawiacie, pewnie tego że wasi klienci oraz partnerzy biznesowi, tak partnerzy a nie niewolnicy waszego systemu dowiadują się jak Allegro zapragnęło połknąć kolejny kąsek i zrobić konkurencję Inpostowi tworząc Allegro ONE box przy pomocy pośrednika, pracującego na granicy opłacalności finansowej? Mamy XXI wiek i co, informatycy obsługujący system nadawania paczek nie radzą sobie, czy zwyczajnie na terminalach lub w drodze do klienta "znikają paczki". Jakim cudem UPS nie jest w stanie prześledzić losu paczki? Nawet gdyby naklejka z numerem nadania została zniszczona, to wewnątrz paczki każdy szanujący się sprzedawca umieszcza swoje dane adresowe, nr. telefonu i e-mail. Faktycznie mamy czekać 30dni jak piszą inni oszukani przez Allegro One BOX sprzedawcy? Co to jest? Kwarantanna jak za Cowid?

oznacz moderatorów