anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro kara sprzedawców za pracę swoich kurierów ?

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry. Allegro odejmuje punkty sprzedawcą za pracę swoich kurierów ! Otóż kolejny raz kurier nie odebrał przesyłki z paczkomatu Allegro One Box !!! Może i nie było by w tym nic dziwnego bo takie praktyki są na porządku dziennym ale dlaczego Allegro za pracę ( lub brak ) przy obsłudze swoich paczkomatów  odejmuje punkty za wysyłkę w terminie ? Ja jako sprzedawca nie mam żadnego wpływu na pracę kurierów ( DPD). Zgłosiłem w dniu wczorajszym poprzez formularz kontaktowy reklamację numer "41661331" ref:!00D240aE05.!500Ti09BqJ5:ref i ze zdziwieniem dzisiaj zobaczyłem że odjęto mi punkty za wysyłkę w terminie 😞 Czy w Allegro nikt już nie czyta zgłoszeń ???? Zostały tylko boty które mają problem ze zrozumieniem treści pisma ??? A ponoć za kilka tygodni mają wprowadzić przymus poszerzenia usług ...... już zaczynam się bać o to kiedy i czy kurier podejmie przesyłkę z paczkomatu .......

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kakabe_2007 Wiesz jak jest > kowal zawinił, Cygana powiesili

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

Wiem jak jest 🙂  U mnie to nie pierwszy przypadek nieodebrania przesyłki przez kuriera Allegro, ale do tej pory jakoś udawało się wykluczyć takie przesyłki z jakości sprzedaży. Tym razem obsługa Allegro prócz automatycznego potwierdzenia przyjęcia reklamacji nie zrobiła NIC aby zapobiec naliczaniu punktów KARNYCH !!! Czytając wypowiedzi innych sprzedawców dochodzę do wniosku że chyba w Centrali Allegro odbywa się jakieś "LOSOWANIE" którymi zgłoszeniami mają się zająć konsultanci........

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kakabe_2007 Konsultanci odpowiadają w kolejności zgłoszeń. Jeśli wiadomości jest dużo, czas oczekiwania na reakcję również się wydłuża.

Dodam, że ewentualne wykluczenie ze statystyk może nastąpić dopiero, kiedy czas na wysłanie paczki minie. Podaj proszę numer zamówienia, o które chodzi?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

Numer zamówienia 3ba703d0-0346-11ef-9814-a581ecc1d523 paczka nadana w dniu 26.04.2024 o godzinie 06:10

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo może.🤐

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

Czy udało się Pani potwierdzić że przesyłka leżakuje w paczkomacie od wczorajszego dnia od godz. 06:10 ?

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ Czy któraś z Pań zechce udzielić mi odpowiedzi kiedy zostanie wyłączone ze statystyk sprzedażny zamówienie numer 3ba703d0-0346-11ef-9814-a581ecc1d523  Zamówienia nie odebrał kurier Allegro z zielonego paczkomatu i leży sobie biedne w paczkomacie prawdopodobnie do poniedziałku. Co z informacją jaką przekazało Allegro klientowi że przesyłka dotrze do niego w poniedziałek ???

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kakabe_2007 moich leży 5 w Łonomacie od czwartku   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  mają to w nosie , pomoc również 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@mdrogeria Trzeba pogratulować allegro za narzucenie tych swoich form dostawy . Te co sobie całymi dniami leżakują tylko blokują miejsce innym które też by chętnie swoje odleżały a tak muszą się udać do tymczasowego punktu odpoczynku.

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@mdrogeriaOstatnio zaobserwowałem jakiś "dziwny" wysyp przesyłek do Allegro One Box i zastanawiam się czy przypadkiem "Firma Matka" nie prowadzi jakiejś akcji promocyjnej ? Jeszcze jakieś dwa tygodnie temu tych przesyłek było tylko kila w skali tygodnia ..... a od tygodnia po kilka dziennie ... U mnie UPS odbiera (jak ma ochotę) przesyłki z paczkomatu tak do godz max 11 choć i zdarzało się że już po godz. 9 kurier wygarniał zawartość paczkomatu i nie podjeżdżał już później. DPD pojawiło się w tym tygodniu i na trzy przesyłki jedna zalega .... Ciekaw jestem co za armagedon czeka nas gdy wprowadzą za kilka tygodni przymus korzystania z kolejnej firmy kurierskiej ? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kakabe_2007  "Dlaczego Allegro kara sprzedawców..."

Masz odpowiedź:  wypowiedź moderatorki @nat_not - za mało pracowników obsługi, zbyt wielu użytkowników.  Można zatrudnić więcej osób obsługi lub pozbyć się klientów. Pisać dalej?

Ale skoro są sprzedawcy i zgadzają się  być karanymi to dlaczego ich nie karać ?

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

Ciekawe ze przy przesyłkach InPost tych reklamacji przez rok miałem tylko JEDNĄ i to tylko z tego powodu że właściciel posesji nie opłacił w terminie rachunku za prąd. Przy przesyłkach Pocztexu nie miałem żadnego problemu ........ Problematyczny jest DHL - nie odbierają przesyłek z paczkomatów, zaginione przesyłki ..... ale w porównaniu z Allegro One Box to drobnostka ....... Nie panują nad tym i tyle ..... 

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  W dalszym ciągu nie podjęto żadnych działań mających na celu wykluczenie zamówienia ze statystyk sprzedaży. numer zamówienia
3ba703d0-0346-11ef-9814-a581ecc1d523  Zmuszacie sprzedających do korzystania z usługi nad którą straciliście zupełnie kontrolę ! Wprowadziliście drugą firmę do obsługi Allegro One Box co powoduje jeszcze większe zamieszanie. Macie z tego powodu tak dużo reklamacji że konsultanci przestali reagować na zgłoszenia od sprzedających ........ A wystarczyło by wprowadzić algorytm które przesyłki zostały nadane w paczkomacie w deklarowanym terminie ! I nie mówcie że to ne możliwe bo skoro sprzedający i kupujący widzi taką informację w historii zakupu to i Wy też to widzicie. Macie przecież doskonałych programistów .........

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kakabe_2007 Jak już napisała Natalia, sprawy są rozwiązywane w kolejności, w jakiej trafią do doradców. Twoja sprawa oczekuje na przypisanie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi w_kiwi  To aż tyle macie skarg na działanie Allegro One Box ...... od piątku popołudnie

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Opłaty na allegro coraz wyższe, jakość obsługi coraz gorsza.

oznacz moderatorów

MIDAS_SYSTEM
#7 Wielbiciel#

Czy Wy faktycznie nudzicie się i szukacie sobie zajęcia?!  WSZYSTKIE dane niezbędne do tego, aby wykluczyć daną wysyłkę macie w systemie. Wasz system, Wasz kurier jaki sens ma tracenie czasu sprzedawców? Tylko po to, aby płacić Waszym zbędnym pracownikom. To powinien robić AUTOMAT. My mamy to samo. Zgłoszenie podjazdu Allegro One PRZED godziną graniczną, BRAK PODJAZDU kuriera (sam przekłada sobie na następny dzień). Zgłaszam wniosek racjonalizatorski (jak Wy nie wiecie jak  to zrobić) - kryterium oceny dla kuriera Allegro One powinna być godzina i data ZGŁOSZENIA nie odbioru. Proste i LOGICZNE.

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

Udało się po prawie trzech dniach od zgłoszenia wykluczyć zamówienie

oznacz moderatorów