anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy Wasz żałosny system wysyłkowy zacznie działać poprawnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Allegro_One

Przesyłka w drodze przez tydzień, od dwóch dni status się nie zmienia. Pytanie: dlaczego "przesyłka jest w trakcie przenoszenia do innej skrytki", dlaczego to tyle trwa, i dlaczego kupujący nie jest informowany na bieżąco?

I wreszcie pytanie podstawowe: jak wam w ogóle nie wstyd wciskać takiego bubla sprzedawcom przymusowo?

Podaj numer przesyłki

  1. Przesyłka jest w trakcie przenoszenia do innej skrytki

  2. Kurier przekazał przesyłkę do magazynu

  3. Przesyłka została podjęta z maszyny przez kuriera

  4. Przesyłka została nadana

  5. Przesyłka została przygotowana przez nadawcę
oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A może zysk jest ważniejszy od moralności i wstydu? 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Ale czy na tak kiepsko działającej usłudze może być jakikolwiek zysk?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Tego nie wiem ,sam nie korzystam i póki to nie będzie działać na poziomie jakości jaki allegro wymaga na mnie jako sprzedawcy to nie zamierzam .

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Dramat polega na tym, że już wkrótce Twoje oferty nie otrzymają oznaczenia Smart!, jeśli nie będziesz udostępniał tego badziewia. Przy pewnych asortymentach oznacza to drastyczną redukcję sprzedaży, bo konkurencja nie odpuści.

Tak czy inaczej, zapewne jest to obliczone na to, że część sprzedawców zrezygnuje ze Smarta - co Allegro bardzo odpowiada, bo te "darmowe" wysyłki strasznie ich rypią po kieszeni.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Przy pewnych asortymentach oznacza to drastyczną redukcję sprzedaży, bo konkurencja nie odpuści.

Ci co nie odpuszczą i tak stracą smarta za negatywy jak to będzie tak dalej działało 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Rozumny kupujący (a z takimi mamy przeważnie do czynienia) wie, że to nie jest wina sprzedawcy - bo widzie, że przesyłka została nadana prawidłowo.

U mnie jest to do tej pory już druga przygoda z Allegro One, na około 20 nadanych przesyłek. Czyli 10 %. Porażka to bardzo łagodne określenie.

Dramat polega na tym, że w branży kolekcjonerskiej często mamy do czynienia z materiałem niepowtarzalnym. To nie są produkty przemysłowe, więc często się da po prostu wyjąć nowego towaru z magazynu i wysłać jeszcze raz.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@TomBanknoter oczywiście że są bo odpowiada sprzedawca a nie usługodawca 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Pan Bóg, jeśli chce kogoś ukarać najpierw odbiera mu rozum.

Właśnie to się dzieje  aktualnie na Allegro.

Tworzenie całkiem nowej sieci logistycznej w konkurencji do innych dostawców  jest bezsensowne  i podyktowane jest prawdopodobnie jakimiś chorymi ambicjami.

To miało by sens gdyby stworzono jakieś rozwiązanie lepsze, nowocześniejsze, a mamy nieudolną próbę naśladowania tego co istnieje. Gdyby Allegro stworzyło taką sieć na przykład w SanEscobar na pewno byłby sukces.

No i mamy to co mamy, będzie sukces kiedy Allegro przerwie ten dość drogi eksperyment.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Proszę uprzejmie o wyjaśnienie co oznacza ten dziwaczny status A0001H2NU3  oraz kiedy przesyłka trafi wreszcie do odbiorcy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @kostas11 @kolekcjoner608 @br. A jakby tak zrobić własnego smarta? Czyli zagwarantować tylko darmową dostawę przy zakupie na 45zł inpost paczkomat i kuriera inpost 65zł? I przerzucić sie tylko na jednego przewoźnika i z nim ogarnąć dobre warunki dostawy i cenę?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@az1rael Warto nad tym pomyśleć . Z InPostu nawet ostatnio dzwonili i zachęcali do dogadania się na tańsze wysyłki . 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Allegro_One wypadałoby napisać choćby .... ,, mam Was .....,,  to taka moja sugestia , kulturarny człowiek odpowiada jak się go ktoś pyta .

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@mdrogeria W innym wątku otrzymałem od @Allegro_One dziś rano odpowiedź, że sprawa jest w trakcie konsultacji. Kupujący z kolei poinformował, że dostał odpowiedź na maila, w której piszą, że pomylono skrzynki i są na etapie poszukiwań. Zapewne paczkomat jest wielkości Stadionu Narodowego, skoro poszukiwania trwają już trzeci dzień 😎

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter ,,w innym wątku ,,,.... hmmm jak mnie pyta ciocia Grażyna to nie odpowiadam wójkowi Stefanowi ......

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@mdrogeria Nie bądźmy zbyt wymagający 😊 Tam ktoś miał podobny problem, więc "przy okazji" zapytałem, kiedy dostanę odpowiedź na to zapytanie. Pewnie z rozpędu Ekspert kliknął właśnie tam.

Tak przy okazji, ostatnio zaczął się pojawiać kuriozalny status brak-czasu-brak-możliwosci-doręczenia Mrożek by tego nie wymyślił 😂

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Stanisław Bareja jakby żył maiłby temat do nowego serialu .😁

oznacz moderatorów
Allegro_One
Ekspert Allegro.pl

@TomBanknoter Przepraszamy za długi czas oczekiwania na odpowiedź.

Mamy potwierdzenie, że paczka została zlokalizowana i wkrótce zostanie doręczona. Otrzymałeś od nas również wiadomość mailową w tej sprawie.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Allegro_One Tak jest, dziękuję, dostałem maila. Rzeczywiście, trudno zrozumieć, dlaczego to trwało tak długo, ale cieszę, że przesyłka się odnalazła, i sprawa zbliża się powoli do końca.

pozdrawiam. Tomek

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jeden poważny problem. Klienci nie otrzymują kodów odbioru przesyłek. to już 4 przypadek w tym tygodniu, jedna paczka już do mnie wraca. To jest jakiś dramat. Dotyczy to paczek obsługiwanych przez UPS. Nie wiem czy problem leży po stronie firmy kurierskiej, czy allegro, ale nie może tak to wyglądać @Allegro_One

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów