anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z dostawą

Client:78576853
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry. Zamówiłam przesyłkę do Allegro One Box, bo miała być następnego dnia po zamówieniu czyli 22.08.2023. Wczoraj dostałam informację o przepełnieniu paczkomatu i prośbę o wybór alternatywnego punktu, co zrobiłam, a paczka ( z tą moją ekspresową dostawą ) nadal leży w jakimś magazynie. Dotyczy przesyłki o numerze A0001VG8G1. Będę wdzięczna za przyśpieszenie działań dostawcy.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Allegro_One
Ekspert Allegro.pl

@Client:78576853 Wyjaśniamy tę sprawę.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:78576853 Informacje o terminie doręczenia wyświetlane na allegro (i przez allegro) to jedynie przewidywane terminy doręczenia - nie są one w żaden sposób gwarantowane.

Zgodnie z regulaminem Allegro ONE:

Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);

Co do sprzedającego - może on jedynie zadeklarować czas na nadanie przesyłki - tu bywa różnie ale najczęściej są to 24 godziny a liczy się to od północy dnia następującego po dniu złożenia zamówienia i należy pamiętać, że na wyświetlanie przewidywanych czasów doręczenia sprzedający nie ma bezpośredniego wpływu - jest to informacja wyświetlana przez samo allegro.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

idealne robienie kupującego w ciula next day tłumaczone z angielskiego to max za 3 dni robocze 😄

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Jeszcze lepsza jest usługa "same day" - dwa dni robocze 🙊

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

szkoda że taki uokik nie działa instant albo chociaż w czasie usług allegro one box

oznacz moderatorów

Tomald0
#8 Zapaleniec#

Ta usługa to jakiś żart, na dużą skalę. Sprzedawcy powinni to zbojkotować, gdyz to oni mają pewnie z tym największe problemy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Tomald0 ale to właśnie po to byś nie miał smarta w ofercie będziesz się niżej pozycjonował mniej ludzi u ciebie kupi do tego zobaczą brak darmoszki dostawy to od razu podejście nie po to mam smarta bym za dostawy płacił bo mimozy kupujące nie porównają se że z dostawą taniej niż ze smartem allegro wkopało sprzedawców na minę wariant 1 sam rezygnujesz ze smarta bo nie masz zamiaru udostępniać usługi robiącej ci tony gnoju na koncie za nieterminowość, wpierdzielanie paczek, i uszkadzanie paczek lub wariant 2 masz onebox do czasu aż ilość gufna wybije szambo i cię zaleje taka lawina negatywów że twój smart, tytuł SS oraz jakość sprzedaży pójdą w pis du

oznacz moderatorów

Client:78576853
#7 Wielbiciel#

Tylko, że tu było " zamów do 14:15, a przesyłka będzie jutro w punkcie". Mogę zrozumieć dzień poślizgu, ale nie to, że dostawca odkłada paczkę w magazynie aby sobie poleżakowała....

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:78576853 Jeśli faktycznie zamówiłeś 21.08 przed godziną 14:15 to sprzedający powinien ją nadać jeszcze tego samego dnia ale wystarczy poczytać tu na forum ile problemów jest z tą metodą dostawy - zamówieni kurierzy nie przyjeżdżają po odbiór paczek itp.

Należy jednak nadal pamiętać, że "przesyłka będzie jutro w punkcie" to nadal przewidywany termin doręczenia i nie  jest on w żaden sposób gwarantowany bo ten wynosi 3 dni robocze.

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro.pl

@Client:78576853 Paczka dzisiaj powinna dotrzeć do punktu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Allegro_One wylewny nie jesteś , ale przydało by się jedno czarodziejskie słowo .... tak...tak... wiem , nie będziesz w kółko pisał tego samego jak zdarta płyta  ,to choć od oka rób kopiuj - wklej 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria magiczne słowo w przypadku oneboxa? mhm nie mamy pana paczki i co nam pan zrobisz? idź sprzedawcy skalp piłować on za wszystko odpowiada za nasze wtopy i nie chciało mi się tyż... nie ma co oczekiwać słowa na P... od kogoś kto ma tak przerypane że musi toto obsługiwać bo już się topi w ilości wybitego szamba, przepraszanie za zarząd i akcjonariuszy że odpalili tak niewydarzoną usługę zakrawałoby już pod masochizm 

oznacz moderatorów

Client:78576853
#7 Wielbiciel#

Miło by było. Dziękuję

oznacz moderatorów

Tomald0
#8 Zapaleniec#

To się bierzcie teraz za moją paczkę, bo mało mnie to bawi.

"Wiemy, jak w codziennym biegu ważny jest dla Ciebie czas. Zamawiając do One Box by Allegro i One Punkt by Allegro, przesyłkę odbierasz nawet tego samego dnia. Zielony automat paczkowy czeka na Ciebie po drodze czy podczas spaceru. Możesz go zapisać jako ulubiony w panelu Moje One."

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tomald0 ,, nie poganiaj mnie bo tracę oddech ...,,

oznacz moderatorów

Client:78576853
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Jednak nie dotarła. Co więcej ze strony przewoźnika nie ma żadnego ruch. W szczegółach zakupu jest oznaczona "W DRODZE" od 22.08.2023 14:37. Natomiast w pełnej historii są informacje - Kurier przekazał przesyłkę do magazynu 22.08.2023 14:37:37 (czyli dokładnie wtedy gdy niby znalazła się w drodze), a kolejny punkt informuje o tym, że przesyłka oczekuje na wyznaczenie punktu alternatywnego 23.08.2023 12:12;45 (co zrobiłam po otrzymaniu powiadomienia) i od tej chwili cisza. Czy to znaczy, że w punkcie nie zwolniła się żadna skrytka przez ponad dwie doby?! W alternatywnym również nie można jej umieścić??? Jak można to wreszcie ruszyć, skoro nie ma żadnego kontaktu z przewoźnikiem, który najwyraźniej robi sobie żarty z klientów i to bynajmniej nieśmieszne. Nigdy nie miałam takich problemów z innymi przewoźnikami.

oznacz moderatorów

Client:78576853
#7 Wielbiciel#

CUD,  Już nieważne. W chwili gdy opublikowałam przyszło powiadomienie o dostawie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:78576853 nie chwal dnia przed zachodem słońca jeszcze może się okazać że nie twoja paczka lub paczka rozdupcona

oznacz moderatorów

Client:78576853
#7 Wielbiciel#

Trochę musiałam popytać o ten alternatywny punkt, ale mam już w garści i jest wszystko co powinno. ALLELUJA. Nigdy więcej!

oznacz moderatorów