anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
msniezek
Administrator
Administrator
13 166 103K

Witaj! Nazywam się Maciej Śnieżek i mam przyjemność przedstawić Ci Allegro Gadane -  serwis społeczności klientek i klientów Allegro, z którego możesz korzystać na wiele różnych sposobów:

  • Jeżeli masz pytania lub wątpliwości dotyczące zakupów lub sprzedaży na Allegro, opisz je, a z pewnością ktoś bardziej doświadczony Ci pomoże.
  • Jeżeli sam jesteś doświadczonym sprzedawcą, jeżeli sprzedaż na Allegro nie ma przed Tobą tajemnic, podziel się swoją wiedzą z osobami mniej biegłymi od Ciebie, odpowiadając na ich pytania.
  • Jeżeli chcesz po prostu porozmawiać z innymi osobami, które korzystają z Allegro - znajdziesz ich tu całkiem sporo!

 

KOGO MOŻNA TU SPOTKAĆ?

Na Allegro Gadane spotkasz przede wszystkim klientów Allegro - takich jak Ty. To praktycy, którzy wiedzą o Allegro najwięcej i najszybciej wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości różnych funkcji serwisu.

Oprócz nich są tu również pracownicy Allegro, których zadaniem jest rozwój społeczności, pilnowanie przestrzegania zasad, a także pomoc tym, którzy mają pytania dotyczące Allegro Gadane:

Maciej Śnieżek  (@msniezek) - menedżer społeczności. Pracuje w Allegro od 19 lat. Współtwórca pierwszej społeczności Café Allegro, współorganizator i uczestnik kilkunastu Spotkań Allegro, wieloletni przedstawiciel firmy na zewnętrznych forach. Prywatnie ojciec dwóch córek i miłośnik serwisów streamingowych. Wolny czas spędza zazwyczaj wśród pól, lasów i jezior Suwalszczyzny.

Natalia (@nat_not) od lat wspiera klientów w bezpośrednim kontakcie z Serwisem. Prywatnie czasem sprzedaje tu książki, które nie mieszczą się na półce i kupuje (ze Smartem) przedmioty trudno dostępne gdzie indziej. W wolnym czasie bawi się z kotem i marudzi.

Ola N (@_HolaOla_) to szczecinianka z urodzenia, w zespole Allegro od 2019 roku. Zapalony kierowca, fanka siatkówki, zakochana we wszystkim, co związane z Argentyną. Jeśli nie odpisuje tutaj, to zapewne szuka sposobu, jak mieszkać w dwóch miastach jednocześnie.

Monika (@la_nika) chciała pracować w Allegro, ponieważ lubi pomagać. W wolnych chwilach ogląda filmy, czyta reportaże i tuli swoje koty. Uwielbia podróżować i zdobywać wiedzę przez doświadczenie. Gdyby nie mieszkała w Poznaniu, byłaby w Nowym Orleanie.

Ola K (@ko_alka) lubi pięknych ludzi, a ich wygląd jest jej przy tym całkowicie obojętny. Uważa, że dzień bez uśmiechu to dzień stracony. Kocha wszystkie zwierzęta, aczkolwiek jej uczucia względem stawonogów mają status "to skomplikowane". Najlepiej czuje się w siodle, przemierzając leśne tereny w akompaniamencie stukotu kopyt. Fanka majonezu Winiary.

Wiktoria (@w_kiwi) to na co dzień typowa kocia mama. Lubi czasem coś zmalować i pogrzebać w glinie. Góry to zdecydowanie jej żywioł, chociaż zawsze zastanawia się, co zrobi, jeśli spotka niedźwiedzia. 

 

Z CZEGO SKŁADA SIĘ ALLEGRO GADANE?

W tej chwili struktura społeczności Allegro Gadane to dwie kategorie tematyczne podzielone na dziewięć forów. Linki do kategorii znajdziecie w prawej górnej części każdej strony, natomiast boks z linkami do poszczególnych forów zobaczycie po wejściu do kategorii.

  1. kategoria Dla Sprzedających, składa się z sześciu forów:
  2. kategoria Dla kupujących to trzy fora:
  3. Blog Społeczności (właśnie czytasz jeden z wpisów na tym blogu) to osobne miejsce, w którym znajdziesz komunikaty od ekipy Allegro Gadane dotyczące ważnych wydarzeń w ramach społeczności, a także najistotniejszych zmian w samym Allegro.
  4. Zgłoś swój pomysł! to miejsce, w którym możesz się dzielić ze społecznością swoimi pomysłami na usprawnienia serwisu Allegro. Składaj tam propozycje zmian i zbieraj głosy. Najpopularniejsze pomysły przejdą wewnętrzną weryfikację, zyskując szansę na wdrożenie. Pomożesz nam zmieniać Allegro na lepsze.

 

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Warto się zarejestrować! Możesz przeglądać i czytać Allegro Gadane bez logowania, jeżeli jednak chcesz zabrać głos w dyskusji, zadać pytanie lub przyznać czyjejś odpowiedzi W punkt! - powinieneś być zalogowany. W Allegro Gadane logujesz się swoim loginem/adresem e-mail oraz hasłem z Allegro.

Po pierwszym zalogowaniu zostaniesz poproszony o zaakceptowanie Regulaminu Społeczności. To wszystko! Twoje konto na Allegro Gadane jest już w pełni funkcjonalne.

aktualny zrzut1.png

Skonfiguruj swoje konto. Kliknij w link, jaki otrzymasz na podany adres e-mail, dzięki temu będziesz dostawać powiadomienia dotyczące Allegro Gadane (możesz je szczegółowo ustawić tutaj).

Ustaw swój awatar, wybierając jeden z kilkunastu udostępnionych przez nas ikon. W przyszłości, gdy osiągniesz odpowiednio wysoką rangę, będziesz miał w tej kwestii większą dowolność 🙂 Zdecyduj w jakiej formie i jak często chcesz otrzymywać od nas powiadomienia dotyczące Twojej aktywności na Allegro Gadane.

Czym są rangi? Na Allegro Gadane stworzyliśmy system rang. Podczas pierwszego logowania otrzymasz rangę Nowicjusz. Kolejne rangi - jest ich łącznie 21 - będziemy Ci przyznawać w zależności od Twojej aktywności i stażu. Dlatego wpadaj do nas jak najczęściej, zabieraj głos, dbaj o to, aby Twoje odpowiedzi były merytoryczne i wyczerpujące, a gdy zadajesz pytanie - pamiętaj, aby oznaczyć prawidłową odpowiedź, gdy się pojawi, (klikając link To jest rozwiązanie!).

Czym jest "W punkt!"? "W punkt!" to oznaczenie, które każda zalogowana osoba może przyznać konkretnej odpowiedzi, jeżeli uważa ją za trafną, prawidłową czy wartościową - lub jeżeli chce po prostu wyrazić poparcie dla jej autora. Przyznawanie oraz otrzymywanie “W punkt!” ma wpływ na zdobywanie kolejnych rang, a osoby, których wypowiedzi są przez innych oznaczane najczęściej, widnieją w rankingu na pierwszej stronie.

Jeżeli masz pytanie dotyczące Allegro Gadane, na które nie znalazłeś odpowiedzi powyżej - przejrzyj nasze FAQ. A gdy to również nie wystarczy - po prostu skomentuj ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z Allegro Gadane, napisz do nas na spolecznosc@allegro.pl 🙂 

166 Komentarze
TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#

@msniezek napisał: "Tym niemniej ecommerce jest już na zupełnie innym poziomie, niż w czasach Cafe Allegro - różne są też oczekiwania osób korzystających z internetu. W efekcie różna jest też rola Allegro Gadane. Nie wrócimy do tamtej rzeki."

OK. Chyba rozumiem. "Społeczność A" będzie się kręcić tylko wokół A samej w sobie? Nie będzie tu miejsca na rozmowy niedotyczące działalności A?

TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#

Chciałem dać "w punkt" @lecho901 , ale mi nie pozwoliło 😞

TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#

Edit: a może pozwoliło? Dziwnie się ten system zachowuje: żadnego potwierdzenia wykonanej akcji...

lecho901
#8 Zapaleniec#

@TeppicymonXVIII właśnie to jest tak, że jakby było forum, była by normalnie zakładka "INNE/SPAM" u byśmy mogli sobie rozmawiać, a tutaj moderatorzy będą trzymać "porządek" zgody z ideą firmy bez nawet jednego działu luźnego.

Właśnie też nie mogę dawać łapki w górę, pewnie trzeba być moderatorem 😄 wtedy premiowane wpisy to te zgodne z ich wolą - zakładam, że tak to działa. 

Dodatkowo nie da się wyłączyć otrzymywania powiadomień na e-mail. Ogólnie wydaje mi się, że to będzie straszny spam, nawet systemu tagów nie ma -  ogólnie to wygląda tak jakby ktoś napisał jakiś prosty system komentarzy i załadował to pod "społeczność.allegro" - ale wiesz co, moim zdaniem oni po prostu mają mocno korporacyjne podejście i to ich subdomena, robią co chcą, co z tego, że Invision Power Board ma wszystko czego potrzeba, ale przecież trzeba załadować Khorosa totalnie nie z tego rynku i się dziwić, że ludziska narzekają.

Szkoda, że z poprzedniej załogi allegro nie został nikt i nie wytłumaczył dlaczego tak ważne były te zakładki 😄 

Ogólnie ja ich staram się nawet zrozumieć, ale całość wygląda jak projekt na studia, a nie jak miejsce dla handlarzy z największego marketplacu w PL

EDIT: już wiem, to wygląda bardziej jak intranet dla firmy albo tego co ma w środku niż system dla osób z zewnątrz.

TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#
Mam podobne odczucia... Nie lubię totalnej krytyki, zwłaszcza wstępie, więc chyba na chwilkę się wyłączę i poobserwuję rozwój sytuacji... A miałem szczery zapał, aby włączyć się w tę "społeczność". Kiedyś, pod innym nickiem, dość aktywnie uczestniczyłem w życiu dawnego forum, fb nigdy nie założyłem, bo to nie mój styl, a teraz widzę, że chyba miałem inne wyobrażenie o tym "powrocie" do życia w społeczności A. Szkoda... tylu fajnych ludzi tam było...
dsp
#9 Pomysłodawca#
Ta struktura jest chyba zrobiona po to, żeby Allegro znów nazywało się serwisem społecznościowym... Natomiast jak dla mnie, forum drzewiaste sprawdzało się świetnie, ale skoro "nie wrócimy", to nie wrócimy, nie pogadamy, nie będzie ożywionych dyskusji, a to właśnie kilkanaście lat temu dzięki forum zaczęły się zawiązywać wspaniałe znajomości i przyjaźnie... To se ne vrati. Maciek - pozdravki dinozaurowe ślę 😉
msniezek
Administrator
Administrator
Panowie, W punkt! można przyznawać klikając "łapkę" (nie napis). Poprawimy też wskazanie godziny (tak, żeby była podawana w systemie 24-godzinnym). Co do społeczności, to rzeczywiście wydaje mi się, że to kwestia różnych oczekiwań. Allegro Gadane ma być przede wszystkim miejscem, w którym można dowiedzieć się czegoś na temat samego Allegro, uzyskać pomoc w zakupach czy sprzedaży. Nie oznacza to, że zamierzamy pozbywać się wszelkich innych tematów, jednak nie planujemy w tej chwili tworzenia specjalnego forum o mydle i powidle (na którym można byłoby np. rozmawiać o najnowszym odcinku serialu "Na Wspólnej" czy plotkować na temat nowej kreacji Dody) - takich miejsc jest w Internecie całe mnóstwo. Jestem z "poprzedniej załogi", brałem udział w tworzeniu Cafe Allegro w 2003 roku. Dobrze wspominam tamte czasy, ale dobrze wspominam też czasy IRCa w 1997 roku - nie znaczy to jednak, że i dzisiaj spędzałbym na kanałach IRCowych całe dnie (i noce) 🙂 Mam nadzieję, ze na Allegro Gadane trafią również dawni bywalcy Cafe, ale jestem pewien, że trafi tu też całe mnóstwo osób, które w czasach Cafe albo nie mieli jeszcze internetu, albo chodzili do przedszkola czy podstawówki. Nie zamykajmy się :) PS. Khoros działa na wielu forach również w Polsce, te co znam odniosły sukces - spełniają swoje zadanie. System tagów również tu jest, ale wyłączyliśmy go. Jeżeli będzie taka potrzeba i uzasadnienie, włączymy.
pogotowie-it
#13 Ambasador#
@msniezek Pytanie czy taka forma jak obecnie ma sens? Wszyscy wiedzą "co to" jest Allegro. Nie trzeba się pytać o to na forum, chociaż na chwilę obecną forum to ciężko nazwać. Forum powinno mieć kategorie tematyczne, formę drzewiastą.
dsp
#9 Pomysłodawca#
@msniezek, skoro tu jest tak, jak jest i zostały podjęte takie, a nie inne decyzje przez inwestorów... To może chociaż dodać godzinę ostatniego postu w danym "wątku" na "liście ogólnej"? Pozdravki Damian
TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#
1. Przestało mi działać "@ i pierwsze litery nicka" 2. Klikam w łapkę, a nie w napis - i tak się nic nie dzieje, a przynajmniej nic nie wskazuje, żeby się działo 3. Jak to jest z odpowiedziami na stary wpis?
TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#
P.S. Poprzednie punkty rozdzieliłem enterem, ale i tak zostało to scalone w nieczytelną całość 😞 Takiej podstawowej edycji wpisów też nie przewidujecie?
dsp
#9 Pomysłodawca#
@TeppicymonXVIII formatowanie też nie działa... Enter czy Shift+Enter - też nie działa... Dlatego testujemy nowe rozwiązanie dla tych, którzy byli w przedszkolu, jak działało świetnie działające Cafe Allegro...
msniezek
Administrator
Administrator
@pogotowie-it mamy tu kategorie tematyczne - Dla Sprzedających i Dla Kupujących. W ich ramach funkcjonują na początek trzy fora (2 w Dla Sprzedających i 1 w Dla Kupujących). Ta struktura będzie się rozwijać w miarę zapotrzebowania. @TeppicymonXVIII dzięki za zgłoszenie tych błędów (rozdzielanie enterem, oznaczanie loginów, przyznawanie W punkt!), przekazuję je dalej - właśnie po to mamy ten tydzień, aby przed otworzeniem się na świat naprawić takie drobiazgi. Z tego co widzę, problem dotyczy komentarzy na blogu (a właśnie tu jesteśmy) - na forach działa to prawidłowo i wygląda trochę inaczej (są np. dwa poziomy wypowiedzi, a tutaj tylko jeden).
pogotowie-it
#13 Ambasador#
Jak będzie to miało formę "drzewa" tak jak na starym Caffe Allegro (lub coś podobnego) byłoby to bardziej czytelne. Poza tym przycisk "podgląd" nad oknem gdzie wpisuje się komentarz jest przez to okno przykryte. Zgłaszałem to w którymś wątku wraz ze zrzutem ekranu. Tu nie mam jak dodać zrzutu.
msniezek
Administrator
Administrator
@dsp godzina ostatniego komentarza na stronie głównej ma sens - przekazuję, dzięki! @pogotowie-it tak, rzeczywiście ten przycisk się schował, również przekazuję i dziękuję 🙂
pogotowie-it
#13 Ambasador#
@msniezek to jak już jest kosmetyka to w zakładce "Rozwiązanie" jest "No messages". Można to "spolszczyć" 😉
msniezek
Administrator
Administrator
@pogotowie-it słuszna uwaga - jutro będzie spolszczone (choć mam też nadzieję, że jutro ta sprawa będzie już nieaktualna, a w zakładce pojawią się wątki) 🙂
pogotowie-it
#13 Ambasador#
To ja mam jeszcze pytanie. Na dole (strona główna) pojawia się pozycja: Moje zadania: moderowanie To jest tylko dla moderatorów czy będzie to miało jakąś funkcję w przysłości?
kuba223311
#8 Zapaleniec#

Mam wrażenie, że cała strona działa baaardzo mozolnie. 

Generalnie to myślałem, że ta Społeczność ma służyć bardziej do dyskusji nt. produktów czy np. dyskusji pomiędzy sprzedającym a kupującym (i nie, nie chodzi mi o rozwiązywanie problemów a o rozmowy, opinie czy porady na temat produktów a nie samego allegro, bo o czym tu w sumie rozmawiać?).

Ciekawe, jak będzie, "lud" na pewno zweryfikuje! Osobiście trzymam kciuki, bo może zapowiadać się fajnie.

Jestem też ciekawy, czy Społeczność będzie wrzucona w aplikację mobilną Allegro czy powstanie nowa aplikacja? A może nie planujecie aplikacji mobilnych społeczności?

...i błagam, dodajcie tryb nocny, bo okropnie daje po oczach.

 

pogotowie-it
#13 Ambasador#
@kuba223311 Czy się przyjmie to pokaże czas. Ja jestem ciekawy czy pojawią się tu weterani starego Caffe Allegro / Społeczności Allegro i jak oni taka formę przyjmą. Nie wiem czy jest sens wprowadzać taką formę "forum" do aplikacji mobilnej. Wielu funkcji, ze zwykłego Allegro nie ma w aplikacji mobilnej.
Vryko
#18 Luminarz#

Siema Młody, sto lat Cię nie widziałem. Od jednego z ostatnich spędów? Od czasu automagicznego zniknięcia Cafe..?  😉

Napisze tak - zdaję sobie sprawę z tego, że jako testerzy jesteśmy tu od wyłapywania byków, zgłaszania poprawek i - być może - ewentualnego doradzenia, co zmienić i usprawnić. Jako że jest to moja piewrsza wizyta i pierwsze 5 minut na nowym forum Społeczności, mogę napisać tylko tyle, że stare Cafe było, jak dla mnie, bardziej intuicyjne i świetnie poukładane tematycznie. Tego mi tu brak na pierwszy rzut oka. Trzy podfora na krzyż, gdzie wszyscy będą pisać na tysiąc różnych tematów, to trochę ubogo...mam jednak nadzieję, że jeśli projekt wypali, pojawią się stosowne działy. Z tym że jeśli ich nie będzie, projekt może jednak nie wypalić 😉 Wyżej ludziska tez o tym piszą, więc coś w tym pewnie jest. Ale zdaję sobie sprawę z możliwych ograniczeń, w tym z tego, że w korpo ma się zwykle niewiele do gadania i wykonuje się ściśle zalecenia przełożonych. A jak oni zapatrują się na Społeczność - nie wiem przecie. Mogę jedynie podejrzewać, że średnio, sądząc po zamknięciu starego Cafe... Ale co tam. Fajnie, że komuś (mam zresztą swoje podejrzenia, komu...) udało się reanimować to miejsce. I wyobrażam, sobie, że łatwo nie było. W końcu znam Allegro od tak wielu lat, że niewiele mnie tutaj może już zdziwić. 

PS - Pochwaliłeś się organizacją Spotkań Allegro...czyżby był ku temu jakiś powód? 😉 

Pozdrawiam. 

R.

msniezek
Administrator
Administrator

@kuba223311 ten kierunek rozwoju społeczności, o którym mówisz (produkty), jak najbardziej mieści się w naszych planach - to zapewne perspektywa kilku miesięcy.

Ten pierwszy okres (z udziałem kilkudziesięciu osób, można powiedzieć "matek-założycielek" i ojców-założycieli" - owszem, mamy również wirtualne odznaki 🙂 ma charakter rozruchowy. Gdy już otworzymy się na świat, zaczniemy mówić o Allegro Gadane i kierować tu z różnych popularnych miejsc, będziemy mogli oceniać popularność poszczególnych elementów i dodawać nowe.

@Vryko to też się okaże... 🙂

pogotowie-it
#13 Ambasador#
@msniezek To ja mam jeszcze pytanie. Na dole (strona główna) pojawia się pozycja: Moje zadania: moderowanie To jest tylko dla moderatorów czy będzie to miało jakąś funkcję w przyszłości?
pinsplash
#21 Demiurg#
@msniezek Maciek po pierwsze to jesteś za młody aby pamietać IRCa 🙂 Po drugie ( sorry za krzyk ) TO JEST MEGA NIEINTUICYJNE to odpowiadanie tutaj..nie wiadomo na który post. Brak drzewa nie pomaga.... Napiszę coś rano, odpowiesz po południu i ja chcąc odpowiedzieć wieczorem musze się przebijać przez inne posty... A pomyśl sobie co będzie jak się "otworzycie" na świat... Wg mnie tutaj też użytkownicy ( może od którejś rangi - np 6 i 3/4 ) będą mieć taką możliwość?
pinsplash
#21 Demiurg#
@msniezek - Nie podpowiada nicka po wpisaniu @ na blogu - Jak nie jesteś na pierwszej stronie posta, i pierwszy wpis "wisi" na górze tej strony ( co ma sens - bo widzisz temat) to nie możesz tam dodać "w punkt", musisz wrócić do początkowej strony posta
msniezek
Administrator
Administrator

@pinsplash takiego drzewka jak na Cafe nie będzie. Natomiast drzewko (trzypoziomowe) jest na forach (teraz jesteśmy na blogu). 

pinsplash
#21 Demiurg#
@msniezek - no i wszedł post nieczytelnie - nie uwzględnia "enter" ( nowej linijki)
misia_la
#10 Popularyzator#
Wtrącę się trochę... Jestem za nowa na Allegro Cafe, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istniało, więc mam inne spojrzenie... Jednak trochę inaczej spodziewałam się tej społeczności. Chyba miałam nadzieję, że połączenie tego z pracownikami Allegro ma na celu wsłuchiwanie się w potrzeby użytkowników (sprzedających i kupujących) i szybsze reagowanie na problemy, ew. usprawnianie całej machiny, by działała jeszcze lepiej... Jednak jak czytam wpisy, zwłaszcza pod tym postem utwierdzam się, że jest to miejsce raczej do dyskusji między sobą, nie wniesie to i tak żadnych zmian, raczej do niczego nie doprowadzi... Mam wrażenie, że to forum powstało z myślą o tym, by ludzie mogli gdzieś się wygadać, stracić czas, ew. uzyskać odp., jeśli ich pytanie dot. czegoś, co już funkcjonuje... Trochę się niestety rozczarowałam...
pogotowie-it
#13 Ambasador#
@misia_la za dawnych czasów taką funkcję po części pełniło Caffe Allegro. Była tam sekcja Pomoc gdzie pracownicy Allegro, jak i sami użytkownicy pomagali rozwiązywać bieżące problemy. Super to funkcjonowało, ale to były czasy 2003-2010
Vryko
#18 Luminarz#

@misia_la Znając Allegro, od ...nastu lat, mogę Ci zagwarantować, że będą bardzo uważnie wczytywać się w nasze sugestie i prawdopodobnie - czasem reagować. W tym i usprawniać. To zapewne jeden z celów, a pewnie i warunków, powstania - czy raczej reanimacji Cafe. Oczywistym jest też to, że żadne pojedyncze sugestie nic nie zmienią, ale przekonywaliśmy się kiedyś wielokrotnie o tym, że nawet Allegro potrafiło zmieniać błędne decyzje, czy dostosowywać się do oczekiwań userów. Być może i teraz tak będzie. Bo chyba należy zadać sobie pytanie - skąd pomysł na reanimację trupa? Moim zdaniem, choć mogę się mylić, główne powody mogą być dwa - spadek obrotów/zarobków i ogólny marazm sprzedażowy - a co za tym idzie - nagłe zainteresowanie All przyczynami i dalej powstanie Społeczności. Ewentualnie jest to próba wprowadzenia nowego/starego rodzaj marketingu, łącznie ze spotkaniami na żywo, imprezami, organizowanymi przez All i ogólnie pojętą integracją. Czego osobiście trochę mi dziś brakuje.. Ale, jak wspominałem, to wyłącznie moje zdanie i powody mogą być bardziej prozaiczne - np. żona/córka/kochanka Capo di Tutti Capi całego All, mogła któregoś dnia wstać z rana i zapytać słodkim głosikiem: "A może byśmy zrobili znów Cafe..?" 😉 

I na koniec - jeśli nie znasz starego Cafe, nie będę w stanie wytłumaczyć Ci chyba fenomenu jego popularności. Może FB i jego grupy byłyby dobrą analogią..choć nie do końca. No Cafe było zaje...fajne. Serio 🙂

 

 

oznacz moderatorów