anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
12 166 44.2K

Witaj! Nazywam się Maciej Śnieżek i mam przyjemność przedstawić Ci Allegro Gadane -  serwis społeczności klientek i klientów Allegro, z którego możesz korzystać na wiele różnych sposobów:

 • Jeżeli masz pytania lub wątpliwości dotyczące zakupów lub sprzedaży na Allegro, opisz je, a z pewnością ktoś bardziej doświadczony Ci pomoże.
 • Jeżeli sam jesteś doświadczonym sprzedawcą, jeżeli sprzedaż na Allegro nie ma przed Tobą tajemnic, podziel się swoją wiedzą z osobami mniej biegłymi od Ciebie, odpowiadając na ich pytania.
 • Jeżeli chcesz po prostu porozmawiać z innymi osobami, które korzystają z Allegro - znajdziesz ich tu całkiem sporo!

 

KOGO MOŻNA TU SPOTKAĆ?

Na Allegro Gadane spotkasz przede wszystkim klientów Allegro - takich jak Ty. To praktycy, którzy wiedzą o Allegro najwięcej i najszybciej wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości różnych funkcji serwisu.

Oprócz nich są tu również pracownicy Allegro, których zadaniem jest rozwój społeczności, pilnowanie przestrzegania zasad, a także pomoc tym, którzy mają pytania dotyczące Allegro Gadane:

maciek.jpg

Maciej Śnieżek @msniezek - menedżer społeczności. Pracuje w Allegro od 17 lat. Współtwórca pierwszej społeczności Café Allegro, współorganizator i uczestnik kilkunastu Spotkań Allegro, wieloletni przedstawiciel firmy na zewnętrznych forach. Prywatnie ojciec dwóch córek i miłośnik serwisów streamingowych. Wolny czas spędza zazwyczaj wśród pól, lasów i jezior Suwalszczyzny.

 

natalia.jpg
Natalia (@nat_not) od lat wspiera klientów w bezpośrednim kontakcie z Serwisem. Prywatnie czasem sprzedaje tu książki, które nie mieszczą się na półce i kupuje (ze Smartem) przedmioty trudno dostępne gdzie indziej. W wolnym czasie bawi się z kotem i marudzi.
 
ola.jpg
Ola (@_HolaOla_) to szczecinianka z urodzenia, w zespole Allegro od 2019 roku. Zapalony kierowca, fanka siatkówki, zakochana we wszystkim, co związane z Argentyną. Jeśli nie odpisuje tutaj, to zapewne szuka sposobu, jak mieszkać w dwóch miastach jednocześnie.

 

 

maja.jpg
Maja (@mr_oma) lubi ludzi i uważa, że ma co do nich nosa. Zdarza jej się zagadywać psy mijane na ulicy. Wieczorami zabija czas serialami na Netflixie lub powieściami fantasy, w których głównymi bohaterami są dziewczyny o supermocach. Kiedyś zamieszka nad morzem.
 
monika.jpg
Monika (@la_nika) chciała pracować w Allegro, ponieważ lubi pomagać. W wolnych chwilach ogląda filmy, czyta reportaże i tuli swoje koty. Uwielbia podróżować i zdobywać wiedzę przez doświadczenie. Gdyby nie mieszkała w Poznaniu, byłaby w Nowym Orleanie.

 

 

 

 

Z CZEGO SKŁADA SIĘ ALLEGRO GADANE?

W tej chwili struktura społeczności Allegro Gadane to dwie kategorie tematyczne podzielone na dziewięć forów. Linki do kategorii znajdziecie w prawej górnej części każdej strony, natomiast boks z linkami do poszczególnych forów zobaczycie po wejściu do kategorii.

 1. kategoria Dla Sprzedających, składa się z sześciu forów:
 2. kategoria Dla kupujących to trzy fora:
 3. kategoria WOŚP, stworzona na potrzeby aukcji Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, składa się z dwóch forów:
  1. WOŚP - kupujący
  2. WOŚP - sprzedający
 4. Blog Społeczności (właśnie czytasz jeden z wpisów na tym blogu) to osobne miejsce, w którym znajdziesz komunikaty od ekipy Allegro Gadane dotyczące ważnych wydarzeń w ramach społeczności, a także najistotniejszych zmian w samym Allegro.
 5. Zgłoś swój pomysł! to miejsce, w którym możesz się dzielić ze społecznością swoimi pomysłami na usprawnienia serwisu Allegro. Składaj tam propozycje zmian i zbieraj głosy. Najpopularniejsze pomysły przejdą wewnętrzną weryfikację, zyskując szansę na wdrożenie. Pomożesz nam zmieniać Allegro na lepsze.

Będziemy oczywiście rozwijać tę strukturę, poszerzając ją o nowe fora tematyczne, związane np. z konkretnymi usługami czy zagadnieniami. Kiedy to się stanie? Zależy to wyłącznie od poziomu zainteresowania daną tematyką. Im więcej regularnie pojawiających się poświęconych jej postów - tym szybciej znajdą one swoje osobne miejsce.

 

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Warto się zarejestrować! Możesz przeglądać i czytać Allegro Gadane bez logowania, jeżeli jednak chcesz zabrać głos w dyskusji, zadać pytanie lub przyznać czyjejś odpowiedzi W punkt! - powinieneś być zalogowany. W Allegro Gadane logujesz się swoim loginem/adresem e-mail oraz hasłem z Allegro.

Po pierwszym zalogowaniu zostaniesz poproszony o połączenie konta Allegro z Gadane oraz o zaakceptowanie Regulaminu Społeczności. To wszystko! Twoje konto na Allegro Gadane jest już w pełni funkcjonalne.

aktualny zrzut1.png

Skonfiguruj swoje konto. Kliknij w link, jaki otrzymasz na podany adres e-mail, dzięki temu będziesz dostawać powiadomienia dotyczące Allegro Gadane (możesz je szczegółowo ustawić tutaj).

Ustaw swój awatar, wybierając jeden z kilkunastu udostępnionych przez nas ikon. W przyszłości, gdy osiągniesz odpowiednio wysoką rangę, będziesz miał w tej kwestii większą dowolność 🙂 Zdecyduj w jakiej formie i jak często chcesz otrzymywać od nas powiadomienia dotyczące Twojej aktywności na Allegro Gadane.

Czym są rangi? Na Allegro Gadane stworzyliśmy system rang. Podczas pierwszego logowania otrzymasz rangę Nowicjusz. Kolejne rangi - jest ich łącznie 21 - będziemy Ci przyznawać w zależności od Twojej aktywności i stażu. Dlatego wpadaj do nas jak najczęściej, zabieraj głos, dbaj o to, aby Twoje odpowiedzi były merytoryczne i wyczerpujące, a gdy zadajesz pytanie - pamiętaj, aby oznaczyć prawidłową odpowiedź, gdy się pojawi, (klikając link To jest rozwiązanie!).

Czym jest "W punkt!"? "W punkt!" to oznaczenie, które każda zalogowana osoba może przyznać konkretnej odpowiedzi, jeżeli uważa ją za trafną, prawidłową czy wartościową - lub jeżeli chce po prostu wyrazić poparcie dla jej autora. Przyznawanie oraz otrzymywanie “W punkt!” ma wpływ na zdobywanie kolejnych rang, a osoby, których wypowiedzi są przez innych oznaczane najczęściej, widnieją w rankingu na pierwszej stronie.

Jeżeli masz pytanie dotyczące Allegro Gadane, na które nie znalazłeś odpowiedzi powyżej - przejrzyj nasze FAQ. Regularnie będziemy je rozbudowywać o kolejne kwestie. A gdy to również nie wystarczy - po prostu skomentuj ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z Allegro Gadane, napisz do nas na spolecznosc@allegro.pl 🙂 

166 Komentarze
gpz500
#12 Orędownik#
Dzień dobry 🙂 "Czysta babska ciekawość" każe mi zadać to pytanie - dlaczego postanowiliście przywrócić forum, które kiedyś siłą zlikwidowaliście? I czym ma się różnić od Cafe Allegro? Pozdro! gpz500
_HolaOla_
Moderator
Moderator

Cześć,

witamy w naszej Społeczności 😉

Cafe Allegro nie funkcjonuje od kilku, dobrych lat, a przez ten czas rzeczywistość internetowa i cały rynek ecommerce w Polsce mocno się zmieniły.  Tutaj będziemy proponować Wam wiele rozwiązań i funkcjonalności, których tam nie było. O wszystkich nowościach na pewno będziemy informować, więc obserwuj uważnie najnowsze wiadomości na blogu.  Jak pierwsze wrażenia tutaj? 

lecho901
#8 Zapaleniec#
Kicha, bo poprawność polityczna, konieczność zachowania korporacyjnego tonu i fakt, że ludzie chowają się na nickami powoduje, że Facebookowa grupa jest lepsza 😕
gpz500
#12 Orędownik#
Szybko wyciągnąłeś wnioski i oceniłeś...
gpz500
#12 Orędownik#
@_HolaOla_ - jak wgrać zewnętrzny avatar?
_HolaOla_
Moderator
Moderator

@gpz500  Na razie możesz wybrać jeden z kilkunastu proponowanych przez nas awatarów. Możliwość dodawania własnych, zewnętrznych pojawi się wraz z kolejnymi rangami, które osiągniesz. Swoje osobne awatary, a właściwie zdjęcia, ma tylko nasz zespół moderacyjny. 

pogotowie-it
#13 Ambasador#
Hmm Inna forma niż kilka lat temu. Trochę mało przejrzyście tak na pierwszy rzut oka. I jak odpowiedzieć konkretnej osobie?
_HolaOla_
Moderator
Moderator

@pogotowie-it  We wszystkich wątkach wystarczy skorzystać z opcji "odpowiedz", komentarze obowiązują tylko tutaj, bo jest to artykuł na naszym blogu. Możesz również skorzystać z @ przed loginem, wówczas z listy proponowanych użytkowników, wybierasz tylko osobę, której chcesz odpowiedzieć.

pogotowie-it
#13 Ambasador#
Właśnie zauważyłem, że tylko tutaj nie ma opcji "odpowiedz". A teraz szczerze... Skąd decyzja o powrocie Społeczności Allegro? Już nie ważne w takiej czy innej formie. Wtedy funkcjonowało to fajnie dobrze i nagle taka decyzja zapadła.
lecho901
#8 Zapaleniec#

@pogotowie-it  Dyskusja o Allegro przeniosła się na Facebook, gdzie allegro nie ma takich możliwości na moderowanie dyskusji, więc musieli przenieść się na własną platformę #oczywiste zaraz przestaną odpowiadać na Facebook i przeniosą dyskusje tutaj 🙂 

pogotowie-it
#13 Ambasador#
@lecho901 Też mi się tak wydaje. Ale jest to dla mnie decyzja trochę nie zrozumiała. Wtedy funkcjonowało to super. Były różne grupy tematyczne.
lecho901
#8 Zapaleniec#

@pogotowie-it teraz wydaje mi się, że łatwiej takie coś opanować im, ciężej nam. Po pierwsze nie da się podwiesić wątku, po drugie nie ma podziału na kategorie, więc łatwiej wątek zniknie jak napiszesz 10 innych...

Moim zdaniem też zwykłe forum było by lepsze, a to może i nowe, ale niewygodne, bo trzeba linki zapisywać w przeglądarce. 

Brak podziału na tematykę powoduje też, że właściwie nie warto subskrybować czegokolwiek więc ludzie rzadziej przyjdą narzekać 😛 

_HolaOla_
Moderator
Moderator

Dyskusje o Allegro toczą się nie tylko na Facebooku, ale też w innych mediach społecznościowych. Nie każdy, kto korzysta z internetu ma konto na Facebooku. Gadane ma być miejscem zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, gdzie można dzielić się doświadczeniami i poradami na temat Allegro, a także zadawać pytania i prosić o pomoc innych członków społeczności.

pogotowie-it
#13 Ambasador#
@echo901 O tym mówię. Wtedy było bardziej przejrzyście. Teraz zaraz wątek ucieknie i go nie odnajdziemy. I jak wyłączyć e-mail do każdej odpowiedzi? Zaraz mi skrzynkę zaspamuje? Odznaczam "ptaszka" - "Wyślij do mnie wiadomość email, gdy pojawi się odpowiedź" ???
julia_f83
#8 Zapaleniec#
@lecho901 niekoniecznie, bo Facebook coraz częściej postrzegany jest jak random-śmietnik. W grupach FB możliwość filtrowania, obserwowania, ale przede wszystkim zbierania pewnych informacji i uczestniczenia w grywalizacji (mówię tu o rankingu), jest ograniczona. Zdecydowanie wolę zasięgnąć opinii tutaj - w bliższej mi społeczności Allegro, niż czytać masowe komentarze od trolli na FB, by wyłowić to, co mnie na w danym momencie interesuje. +Allegro zmienia się dla użytkownika, FB dla reklamodawcy 😉
_HolaOla_
Moderator
Moderator

@lecho901 zachęcam jednak do głębszego i dłuższego testowania, bo opcja subskrybowania jest dostępna. Wystarczy ją zaznaczyć i dostaniesz powiadomienie oraz maila o każdej, nowej wiadomości w danym wątku. Kategorie również już wprowadziliśmy, w tej chwili istnieje podział na Sprzedających i Kupujących, ale wraz z rozwojem Społeczności mogą pojawić kolejne. Jeśli masz więcej uwag dotyczących funkcjonowania Gadane, każda opinia jest dla nas ważna, więc czekamy na Twoje propozycje.  

 

pogotowie-it
#13 Ambasador#
Spoko pojawiło się Allegro Gadane to czy teraz cała pomoc i pytania do Adminów, zgłaszanie błędów przeniesie się tutaj?
pinsplash
#21 Demiurg#
FUNDAMENTALNE Czy będą pojawiali się również pracownicy Allegro wyjaśniający pojawiające się wątpliowści, odpowiadajcy na pytania ( np o Allegro Lokalnie)? Dałoby im to możliwość usprawnienia ty rozwiązań oraz "wsłuchanie się w głos ludu 😉
_HolaOla_
Moderator
Moderator

@pogotowie-it nie. Wszystkie dotychczasowe kanały kontaktu i pomocy pozostają bez zmian 🙂 

pinsplash
#21 Demiurg#
@_HolaOla_ subskrybcję TRZEBA wyłączyć jeżeli masz zamiar aktywnie uczestniczyć w społeczności. Mój filtr już ją zaliczył do spamu 🙂
pogotowie-it
#13 Ambasador#
@pinsplash dlatego ja wyłączyłem zupełnie.
lecho901
#8 Zapaleniec#

No i co gorsza, wiadomo, że już tutaj jest tyle osób z allegro w dyskusji broniącej tego, że to nie ma sensu totalnie, ja spadam. 

TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#
Witam, wiem, że za wcześnie na krytykę, ale jakoś ciężko mi się tu odnaleźć; sądziłem, że to Cafe Allegro wraca w odnowionej formie, a tymczasem... Przeczytałem dwie strony wpisów różnych osób i niewiele mi to dało. Zadam więc swoje pytanie: czy wrócą działy tematyczne np. książka, film, muzyka?
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
Struktura społeczności z pewnością będzie rozbudowywana (niewykluczone, że również o kategorie tematyczne, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie). Wygląd pewnie też będzie się zmieniał. Tym niemniej ecommerce jest już na zupełnie innym poziomie, niż w czasach Cafe Allegro - różne są też oczekiwania osób korzystających z internetu. W efekcie różna jest też rola Allegro Gadane. Nie wrócimy do tamtej rzeki.
TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#
Uwaga techniczna. Skoro już zdecydowaliście się na umieszczanie informacji o godzinie wysłania postu, to niech to już będzie zegar 24H. Amerykanie mogą sobie pozwolić na 03:19, ale przynajmniej dodają AM lub PM.
pogotowie-it
#13 Ambasador#
@TeppicymonXVIII Słuszna uwaga 😉
TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#
Chyba czegoś nie doczytałem, ale jak mam odpowiedzieć na konkretny wpis (nie ostatni na liście)?
msniezek
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
Tak, tę zmianę mamy "zakolejkowaną". Dzięki!
TeppicymonXVIII
#8 Zapaleniec#

No właśnie: którą zmianę? Do kogo te słowa od @msniezek ?

 

lecho901
#8 Zapaleniec#

@msniezek pisze CI kolega, że 😄 chciałby podział na kategorie, a Ty mu, że e-commerce wygląda inaczej, e-commerce może tak, ale ludzie mają te same oczy i te same mózgi i dodatkowo to Ci sami ludzie - oczekują może lepszego narzędzia, a nie "my wiemy lepiej co wy potrzebujecie" 😄 

 

 

 

oznacz moderatorów