anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Moderator
Moderator
2 2 1,925

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem sprzedaży na Allegro, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Bez obaw! Cały proces nie jest skomplikowany. Opisaliśmy go poniżej. 

Jak założyć konto na Allegro?

Pierwszym krokiem w rozpoczęciu swojej sprzedaży na Allegro, jest założenie konta. Możesz założyć konto zwykłe lub firmowe. Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż, rozważ konto firmowe. To, jak założyć konto na Allegro, tłumaczymy tutaj. Jeśli Twoje konto jest już zarejestrowane, pamiętaj o jego pełnej aktywacji. Proces ten jest niezbędny, aby móc m.in. wystawić produkt lub wypłacić zarobione środki.

Informację o rodzaju posiadanego konta znajdziesz w zakładce Dane konta. Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, skorzystaj z Allegro Lokalnie (dodane tam oferty są widoczne również na Allegro).

Jak wystawić przedmiot na sprzedaż na Allegro?

Jeśli masz już aktywne konto, możesz wystawić produkt na sprzedaż. Zrobisz to:

mr_oma_1-1647425062985.png

Wybierz produkt

W pierwszym kroku poszukaj w Katalogu Allegro produktu, który ma te same parametry co przedmiot, który chcesz sprzedać.

mr_oma_2-1647425140891.png

Gdy go znajdziesz i wszystkie dane się zgadzają, kliknij [wybierz].

mr_oma_3-1647425192268.png

Zaproponujemy wówczas tytuł oferty na podstawie nazwy produktu, kategorię oraz automatycznie uzupełnimy parametry. Dane uzupełniamy wartościami z Katalogu produktów Allegro.

Jeśli produktu nie ma w naszym Katalogu, dodaj go. Wybierz najlepszą kategorię dla swojego asortymentu, dodaj tytuł i uzupełnij parametry produktu, który chcesz sprzedać. Wprowadzaj tylko poprawne wartości. Jeśli ich nie znasz, sprawdź dokładnie pudełko i instrukcję. Gdy nie znajdziesz tam wymaganych informacji, skontaktuj się z producentem.

mr_oma_4-1647425216298.png

Ostatnim krokiem jest dodanie zdjęć produktu oraz stworzenie kompletnego opisu. Obie te kwestie opisaliśmy szczegółowo w E-booku Mistrzowie sprzedaży Allegro.

Jaki format sprzedaży wybrać?

Twoje oferty mogą być sprzedawane za stałą cenę (opcja Kup teraz) lub w formie licytacji. Wybierz jedną z tych opcji lub połącz je - opcja Kup teraz zniknie z licytacji, jeśli pojawi się w niej pierwsza oferta kupna lub cena minimalna zostanie osiągnięta. Nie zapomnij podać ceny, liczby oferowanych sztuk przedmiotu oraz czasu trwania oferty.

Uzupełnij zakładki Ustawienia Sprzedaży

Opis oferty na Allegro powinien zawierać wyłącznie informacje o sprzedawanym produkcie lub usłudze. W opisie oferty nie umieszczaj informacji związanych z dostawą, danych kontaktowych, informacji o reklamacjach czy usługach dodatkowych. Do tego służą m.in. te zakładki:

Cennik dostawy

W zależności od tego, co wysyłasz, cena dostawy może różnić się między sobą. Określ Cennik dostaw w każdej ofercie. Możesz go zmienić w przyszłości. Warto, aby nazwa cennika była dla Ciebie łatwa do rozpoznania w przyszłości.

mr_oma_5-1647425329221.png

Swoje cenniki znajdziesz w zakładce Ustawienia dostawy. Nie usuniesz zapisanego szablonu cennika - możesz go jedynie edytować.

Nie wiesz jakie metody dostawy wybrać? W tym artykule opisaliśmy metody, które rozliczysz bezpośrednio z Allegro - bez konieczności podpisania umowy z przewoźnikiem!

Po zdefiniowaniu cennika dostawy, wybierz czas wysyłki. Pamiętaj, aby był on realny i jak najbardziej dokładny. Kupujący chcą wiedzieć, kiedy otrzymają swoje zamówienie - to bardzo ważne, aby wskazać rzeczywisty czas wysyłki. Na jego podstawie wyświetlimy przewidywany czas dostawy w Twojej ofercie.

Ostatni krok

Czy wszystko się zgadza? Kliknij w [zobacz podgląd oferty]. Jeśli chcesz jeszcze coś zmienić - [wróć do wystawiania]. Wybierz [wystaw przedmiot], gdy wszystko jest gotowe do opublikowania. Po tej czynności Twoja oferta pojawia się na allegro.pl. O zakupie oferty przez kupującego poinformujemy Cię mejlowo oraz w zakładce Zamówienia.

Zakładka Mój asortyment zawiera wszystkie informacje o wystawionych przez Ciebie ofertach.

Jeśli chcesz trafić ze swoją ofertą do większej liczby klientów, sprawdź nasze opcje promowania i dowiedz się więcej o Allegro Ads.

2 Komentarze
oznacz moderatorów