anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect zlożyłam wniosek. Dostałam odmowe i kazano mi isc na policję.

czarno99
#8 Zapaleniec#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Kupiłam klimatyzator za 1400zł na allegro. Zauważyłam że leci z niego woda,i zalało mi panele które nadają się do wymiany. Zgłosiłam reklamację odesłałam produkt 22.08.2024 roku dotarł do sprzdającego. 23.08.2024 roku sprzedający odpisał że został wysłany do serwisu. 28.08.2024 piszę że został uszkodzony w transporcie 22.08.2024. Przysyła zdjęcia i formularz spisany z kurierem. I obarcza mnie że źle spakowany karto  plus folia bombelkowa. Składam wniosek allegro protect no i allegro 29.08.2024 wstrzymuje i karze mi isc na policję. Co ja mam powiedzieć policji jaki zabrać dokumenty?? Czemu allegro zostawia mnie bez pomocy. Nie mam ani klimatyzatora ani pieniędzy. Czy tak działa allegro protect??? Bardzo proszę o pomoc!! Dziękuję.

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

LEW433
#21 Demiurg#

Wg regulaminu AP jest taki warunek, oczywiście nie zawsze stosowany, ale wystarczy zgłosić, mieć potwierdzenie zgłoszenia i rekompensatę dostaniesz.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przestepstwie-AVm...

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@LEW433  napisał(a):

Wg regulaminu AP jest taki warunek, oczywiście nie zawsze stosowany, ale wystarczy zgłosić, mieć potwierdzenie zgłoszenia i rekompensatę dostaniesz.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przestepstwie-AVm...


Nieprawda. Może kiedyś to działało (tak samo jak inne, podstawowe funkcje Allegro), ale niestety obecnie Allegro Protect to fikcja. Samo zgłoszenie nic nie da, bo konsultanci-boty będą wymagać coraz to nowszych dokumentów, potwierdzeń itd. (np. potwierdzenie wszczęcia postępowania przez policję - to całkiem inna rzecz niż potwierdzenie zgłoszenia sprawy), a często nie da się niektórych z nich uzyskać, po czym uśmiechnięte Allegro mówi np.:
"Przykro mi, jednak nie możemy zaakceptować Pana/Pani wniosku na podstawie odmowy wszczęcia postępowania."
I kupujący zostaje na lodzie - bez pieniędzy, bez towaru lub z wadliwym towarem. I nie otrzymuje ŻADNEJ pomocy ze strony Allegro.

Polecam przeczytać choćby TEN  temat.

Niestety - obecnie ochrona kupujących na Allegro nie istnieje.

 

@czarno99 zapomniałem Cię oznaczyć na początku posta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot ze smartem to Allegro wprowadza Cie w błąd.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

22.08 paczka dotarła do sprzedającego

23.08 otrzymałaś informację, że zostanie wysłany do serwisu

28.08 otrzymujesz informację, że zawartość przesyłki została uszkodzona w dniu 22.08?

Trochę to dziwne.

Nie rozumiem po co masz iść na policję i co konkretnie masz zgłaszać - to kompletnie bez sensu.

Może  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  to wyjaśnią?

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Dla mnie też sprawa jest podejrzana. Powinien 22.08.2024 odrazu powiadomić mnie że są uszkodzenia a nie po 6 dniach. Alegro umywa rączki. Karze iść na Policję, ok. Ale co ja mam zabrać co ja mam zgłosić. Jestem zielona w tej sytuacji, nigdy nic nie zgłaszałam na policji  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@czarno99 na protokół szkody jest 7 dni od odebrania, jeśli masz protokół i zdjęcia złóż reklamację, Ty odpowiadasz za zapakowanie, policja się takimi rzeczami nie zajmuje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@czarno99 O ile nie ma tu czegoś czego nam nie mówisz to nie widzę tu nic co można by w ogóle zgłaszać na policji - oni się takimi sprawami nie zajmują.

Jeśli już to byłaby to sprawa z powództwa cywilnego ale policja nie ma tu nic do rzeczy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne oni uważają że coś może być nie tak, te 6dni po odebraniu, sprzedający może coś kręcić, zabrać musisz to co się da wysyłkę śledzenie i to że po 6dniach zgłasza nieprawidłowość,

oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

To sprzedający zamawiał kuriera. Skoro mam 7 dni czasu na zgłoszenie do DPD to czemu mnie informuję po 6 dniach?? A nie odrazu 22.08 2024 gdy odebrał paczkę. Czemu on Sam nie zgłosi tego do DPD...  I czemu allegro karze mi isc na policję??? Co ja mam zgłosić?? Jakie papiery zabrać??

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@czarno99 W mojej opinii nie masz po co w ogóle iść na policję bo oni się takimi rzeczami nie zajmują.
Poczekajmy aż zajrzy tu moderacja i może coś się wyjaśni.

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@czarno99 poprosiłam naszego doradcę,  aby ponownie zabrał głos w dyskusji.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

czarno99
#8 Zapaleniec#

Chcę dodać że sprzedający nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czemu nie powiadomił mnie 22.08.2024 o uszkodzonej przesyłce. Reklamację odrzucił beż żadnego uzasadnienia i dokumentu z serwisu. Allegro karze isc na policję. Nie chcę wypłacić z wniosku allegro proteck. To tak działa ochrona kupującego???? Porażka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@czarno99 Nie daj się wciągnąć w żadne przepychanki, sprzedający zamówił kuriera, wziął odpowiedzialność za przesyłkę, Ciebie nie obchodzi w jakim stanie dojechała.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

wow ... kiciuś się obudził bo ktoś podsunał rozwiązanie problemu 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Mnie najbardziej zastanawia jak to jest, że paczka dotarła 22.08, po czym 23.08 kupująca została poinformowana że towar trafi do serwisu a po kolejnych kilku dniach 28.08 sprzedający informuje o uszkodzeniu przesyłki w dniu 22.08. Coś tu nie gra.


@czarno99 Jak już pisałem - na policję nie ma w ogóle sensu iść bo nie ma tu czego zgłaszać - policja nie zajmuje się takimi sprawami.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell idąc na logikę przed wysłaniem do serwisu powinin zweryfikować paczkę 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Właśnie to mam na myśli. Skoro poinformował o wysyłce do serwisu to logicznym założeniem jest to, że sprzedający zweryfikował przesyłkę i zawartość.

Ciekawe też kto i w jakim celu zasugerował zgłoszenie sprawy na policję... przecież tu nie ma czego zgłaszać a tylko wprowadza to niepotrzebne zamieszanie.
Chyba że jest coś o czym nie wiemy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell nie wiesz kto ? ...bo ja wiem 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria "Nie wiem choć się domyślam" cytując klasyka 😁

oznacz moderatorów