anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 332 ODPOWIEDZI 1 332
Madoniowie
#8 Zapaleniec#

I to jest chyba ten błąd, który popełnili:

Zrobili testy i wyszło im, że ludzie, których na "testach" zmusili do korzystania z widoku produktowego kupują dużo szybciej i częściej znajdują produkt. Pomyśleli sobie, że ludziom łatwiej znaleźć, a oni więcej zarabiają. Więc trzeba to wprowadzić przymusowo wszystkim. To zarobią jeszcze więcej. Nie wzięli pod uwagę, że ludzie zmuszeni do korzystania z "ulepszenia" najpierw wyszukiwali jako niezalogowani, żeby nie mieć tego guana, a gdy znaleźli co trzeba logowali się i kupowali. A te durnie myślą, że dzięki ich wspaniałej innowacji ludzie wchodzą na allegro i cyk, od razu kupują.  

"Jesteś z nami: 21 lat, 1 miesiąc, 14 dni"... Było OK. Szkoda. Pewnie czasem będę tu kupował, ale duuużo rzadziej i tylko drobiazgi. Kupowałem na Allegro z kilku powodów. Smart, dużo sprzedających w jednym miejscu i... łatwość wyszukiwania. Smart przestał być już ich atutem, sprzedających można znaleźć w wielu innych miejscach. Wyszukiwanie ciągle było atutem. Było. 

Kupujących pewnie wielu nie odejdzie. Gorzej będzie, jak sprzedających ubędzie sporo. A jest to możliwe. Niejasne zasady, która aukcja będzie jako tytułowa, trudności z przebiciem się, to będzie dla nich mocny "red flag". Przedsiębiorca, który przejrzy, jak bardzo jego życiowy interes jest zależny od kaprysów giganta zacznie szukać innej drogi. 

I tego ci, drogie Allegro, życzę. Żeby wam bokiem ta pogarda dla swoich klientów wyszła.

oznacz moderatorów
^Got^
#11 Animator#

Wyszukiwanie ciągle było atutem. Było.

Popieram kolegę... ja byłem z nimi tylko " 23 lata, 8 miesięcy, 15 dni"

 

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów
Client:65132902
#8 Zapaleniec#

Analogicznie jak wyżej.

 

Ja już zacząłem głosować za zmianami na Allegro 🙂

Życzę Zarządowi szybkich zmian, i błyskawicznego przewentylowania po spotkaniu z rzeczywistością.

Na chwilę obecną 1200 zł, które wydałbym na Allegro - wydałem poza serwisem. Brawo ja.

Pominę zabawy z supportem i cytowanie przed support paragrafu 8 cośtam, jakoby allegro na podstawie niego miało prawo do wrzucenia użytkownika do testów. No nie ma. Jeszcze coś im tam napiszę niech zamkną ticket. Bo mi szkoda energii. O formułkach modów nie wspomnę.

Wiele osób pisało o UOKiK - a ile cokolwiek napisało i złożyło pisma? Żeby nie było, jak to w Polsce, zastanówmy się i zróbcie 🙂

Tak ode mnie - Czas spędzony na portalu nie zwiększy sprzedaży, w moim przypadku jedynie powoduje frustrację. Bo nie mogę nic znaleźć. Atutem Allegro było to, że wchodziłem i kupowałem.

Macie (jak to było w: Jak wywołałem II WŚ - dziś rocznica btw.) ******** bum bum. (gwiazdki moje, kto oglądał ten wie).

 

Moja własna decyzja biznesowa skutkuje brakiem zakupów na Allegro.

Po prostu głosuję portfelem,

 

Życzyłbym sobie Allego kręcącego Legendy Polskie. Umówmy się tak. Jak w telewizji zrobicie kampanię z nową serią to pomyślę, czy wrócić.

Teraz pasuję.

 

Tak mnie jeszcze naszło: może wdrażają Pareto (80/20) - bo im matematycznie źle wychodzi. Ale z drugiej strony mam prawie 9k "oszczędności" smart na koncie więc nie wiem, do którego segmentu się zaliczam 🙂

Z mojej strony powodzenia, szerokiej drogi już czas 🙂

oznacz moderatorów
robcio646
#10 Popularyzator#

Nasuwa mi się jeszcze jedna sprawa. Jako że stoję z obu stron barykady tzn i sprzrdaję i kupuję to jako sprzedający jestem dosłownie przerażony prowizjami jakie się nalicza za sprzedaż czegokolwiek aktualnie wystawiłem swojego laptopa na sprzedaż za 2900 zł prowizja od sprzedaży to 142 zł czy kogoś tam kur... poje...ło? Żona też sprzedaje na allegro kategoria pielęgnacja ciała, jakieś kremy, prowizja sięga 10% to taka norma ale jest jedna perełka gdzie prowizja wynosi 20.91%. Kto to ustala? Całe szczęście jesteśmy na działalności nierejestrowanej ale mając firmę gdzie trzeba opłacić pie.r.dyliard podatków to podsumowując sprzedaż na allegro hmm a może alle.drogo (lepiej pasuje) jest totalnie nie opłacalna... 

oznacz moderatorów
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@robcio646 opłaty w Allegro są na poziomie średniej rynkowej. Dokładnie to analizujemy i weryfikujemy. Wysokość prowizji możesz razem z żoną sprawdzić jeszcze przed sprzedażą w naszym kalkulatorze: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat. Kalkulator nie dotyczy Allegro Lokalnie i jest dla kont firmowych

 

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
robcio646
#10 Popularyzator#

Nie mamy kont firmowych. Ale pomimo to uważam że wasze prowizje to złodziejstwo... 

oznacz moderatorów
Elektron5
#9 Pomysłodawca#

No to musicie sobie odświeżyć działania konkurencji, bo jesteście głęboko w lesie. Oto ebaaaaaaj  Po osiągnięciu progu prowizja jak 20 lat temu u was. Progi w niektórych kategoriach absurdalnie niskie dla tych co prowadzą działalności. Sam dopiero niedawno to zauważyłem i no cóż... nie będę wystawiał tylko u was. Zobaczymy co będzie. Wystarczy że sprzedam 1szt sprzętu i już wchodzę na 2 sprzedaż w próg 2%. U was jest to obecnie 9% po dodaniu dodatków. Niestety najbardziej tragiczne jest to, że nieważne ile ktoś wam wygeneruje, to zawsze łoicie tyle samo. Staż nieważny, opinie, jakość nieważna. Nigdy, przenigdy nie daliście nawet 1% promocji na mniejszą prowizję bez dodatkowych ukrytych kosztów. Zawsze w każdej akcji są dodatki, że nawet gdybym chciał zwiększyć sprzedaż ilościowo poprzez obniżkę ceny w okresach np black friday, to wam muszę zapłacić jeszcze więcej. Wy po prostu ani razu w swojej historii nie daliście sprzedawcom zarobić więcej procentowo. Nigdy!! Po prostu nigdy nie dbaliście o to, aby sprzedawca został u was, bo uważacie, że bez was nic nigdzie nie sprzeda. Przez 20 lat nie było czegoś takiego "Panie Elektron5, Dziękujemy że jest pan z nami kolejny rok! Z tego względu mamy dla pana niespodziankę. W następnym miesiącu nie pobierzemy od pana ani 1zł prowizji. Pozdrawiamy i życzymy rekordów w sprzedaży". Wy nawet nie zdajecie sobie sprawy jak taki gest wpłynąłby na sprzedawcę i przywiązanie. W sumie może już wkrótce będziecie zmuszeni do takich akcji. Liczę na to. 

 IMG_20240901_195313.jpg

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To akurat jest norma nie tylko na allegro. Biorą przykład z banków. Stare konto nawet po 15 latach  nie dostaje promocji, chyba że na lokatę, bo potrzebują kasę na pożyczki.  Zamknij konto, idź do konkurencji, wróć za 2 lata jako nowy klient, zgarniesz w sumie z 1000ka od obu banków... Liczy się tylko nowy klient, stary może spadać. Będzie się znów liczył jak wróci jako "nowy". Tu tak samo. Promocje dla nowych kont. Piękne reklamy. A jak już jesteś to...

oznacz moderatorów
Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Promocje dla nowych kont? Czy o czymś nie wiem? Czy nowe konta mają mniejszą prowizję? No chyba nie 🙂 Doskonale wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale dla takiego molocha co to jest np tydzień promocji na rok dla użytkownika? Nic, a PRowo i marketingowo strzał w setkę.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Mniejszej to może nie. Ale przez 3 miesiące nowa firma nie płaci prowizji do 10 000 max + darmowe wyróżnienia.

oznacz moderatorów
Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Nawet nie wiedziałem, że dali taki Pakiet Powitalny. A dla tych już byli oczywiście była tylko podwyżka 😁

oznacz moderatorów
ScrixU
#7 Wielbiciel#

Gadałem z SUPER SPRZEDAWCĄ z Allegro prywatnie w wiadomościach,(wcześniej mnie oszukał) złodziej za**bany, na kazdej grupie hejtowany za zle wysłane zwierzęta, typowy złodziej, i podczas rozmowy opowiadał, że zablokowali go na allegro bo dużo skarg było i komuś czegoś nie wysłał, z beki pytam go czy allegro nic z tym nie robi bo stwierdził ze za 3 dni go odbanują i tu strzał mistrz, napisał że allegro interesuje tylko $$, zapłaci im fakture i go odbanują, nie interesują ich firmy, a co dopiero prywata. Czekam aż usuniecie ten syf...

oznacz moderatorów
Elektron5
#9 Pomysłodawca#

To że Allegro zmierzało tylko i wyłącznie w kierunku zwiększenia zysków kosztem jakości było widać po jednej decyzji: USUNIĘCIU 20 LETNIEJ HISTORII KOMENTARZY SPRZEDAWCÓW. Miało się sprzedawać więcej i miało być jak najwięcej ofert. Teraz jeszcze doszło ukrywanie i wykluczanie komentarzy, bo ktoś np napisał jak tutaj "pier@do@@ła", co jest traktowane jako słowo zabronione XD. 

oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

ayo80 Algorytm przyznający oznaczenie TOP OFERTA jest tak przeraźliwie prymitywny, że wierzyć mi się po prostu nie chce, że takie badziewie przeforsowaliście jako w chwili obecnej przewodnią metodę prezentacji produktów! - wystarczy, że w jakieś grupie produkt ma status Nowy, a może być nawet 20 razy droższy - i tak jest to TOP OFERTA jeżeli pozostałych 200 produktów z tej samej grupy ma status Używany; jeżeli wszystkie są Używane - TOP OFERTĘ ma najtańszy, choćby, dajmy na to, miał wysyłkę 3 razy droższą niż inne w tej samej grupie. TO JEST PO PROSTU ŻAŁOSNE! - 

A teraz pytanie: nie chce mi się też wierzyć, że ktoś kto decydował o wprowadzeniu tej tandety, nie pomyślał o sprzedawcach, którzy używane przedmioty oznaczą sobie jako Nowe, zyskując w ten sposób darmowe wyróżnienie względem innych produktów (jeżeli pozostałe są Używane). Jest to banalny trick - a przychodzi mi do głowy jeszcze inny, trochę bardziej złożony, ale dużo skuteczniejszy - zatem! - BARDZO PROSZĘ O POINFORMOWANIE NAS CO ZAMIERZACIE ZROBIĆ W TEJ KWESTII - tylko proszę bardzo nie odpowiadać w stylu: "Niech Pan poda numer aukcji itd.". Bo nie zamierzam spędzać swoich dniówek na raportowanie oszustw, którym otworzyliście drogę - inny kolega już pisał o tym, a propos telefonów - więc proszę nas oświecić: jak zamierzacie ten problem rozwiązać (będę wdzięczny za KONKRETNE INFORMACJE). 

oznacz moderatorów
martingo1
#8 Zapaleniec#

Ode mnie zmniejszyli zyski bo  od tej ich nowej wyszukiwarki ode chciało mi się robić i szukać kilku zakupów więc kupiłem w jednym z wielu sklepów internetowych.

oznacz moderatorów
assasin_zlotow
#11 Animator#

piszcie gdzie robicie zakupy, jakie alternatywy dla allegro
ja polecam olks i ali ekspress+zakupy łączone

oznacz moderatorów
martingo1
#8 Zapaleniec#

Sklep, który wystawia na allegro, szukam ich strony internetowej i o dziwo nawet z przesyłką na ich stronie wyszło mnie taniej. Dużo jest takich przykładów.

oznacz moderatorów
robcio646
#10 Popularyzator#

Nic dziwnego że wyszło dużo taniej bo sklepy na swojej stronie nie ponoszą opłat z tytułu kosmicznie wysokich prowizji serwisu alle.d.rogo. Pisałem o tym kilkanaście postów wcześniej. Za sprzedaż laptopa liczą sobie 142 zł - 4.9% ceny sprzedaży - za taką kwotę na olks mam 5 miesięcy promowania i żadnych kosztów po sprzedażowych. Inny przykład totalnie z du.py wziętej prowizji - sprzedaż kremu eucerin Urea Repair 5% - krem warty różnie od 70-170 zł zależnie od sprzedawcy a prowizja za sprzedaż jednej sztuki to 20.9% przecież to już totalne złodziejstwo... 

oznacz moderatorów
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

To samo! Szukałam frytkownice i po 30 minut beznadziejnego wyszukiwania, bo połączone oferty do jednego produktu tragicznie róźnią się parametramy, zmęczyło mnie klikanie w Porównaj oferty i po 30 minutach zrobiłam zakupy w innym sklepie internetowym. A ostanie dużo lat kupowałam wyłącznie na Allegro. Teraz oferty nie są przejżyste, kupowanie zrobiło się zbyt uciążliwym.

oznacz moderatorów
AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj szukałem używanej matrycy dla swojego laptopa. To jest po prostu CHORE 😄 Do 1 laptopa pasuje 200 różnych modeli, musiałbym 200 razy wchodzić w "Porównaj x ofert" zeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę 😄 

Życzę, żeby prezes Roy Perticucci do końca życia żarł pizzę z ananasem.  

oznacz moderatorów