anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 844 ODPOWIEDZI 1 844

matdb
#8 Zapaleniec#

"Koniecznie wrzuć linka, o ile nie ocenzurują oczywiście."
Jak podaje to wyskakuje:
"Nie masz wystarczających uprawnień.
Wróć do oryginalnej strony"

No chłopaki z allegro sobie nieźle radzą... "nie masz uprawnień" a wam kto dał uprawnienia do wciskania ludziom kitu i robienia ich w konia, że niby nowy sposób prezentowania ofert bez braku wyszukiwania w opisach to 8 CUD ŚWIATA!?

oznacz moderatorów

merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

@matdb 

A gdybyś rozstrzelił ten adres np. spacjami, też Ci go filtr nie przepuści? - myślę jak to obejść...

 

oznacz moderatorów

Rafiusz
#9 Pomysłodawca#

Tylko jak w tym śmietnikowym niby forum znaleźć tego linka?!

Portale nie nagłośnia sprawy bo mają kasę z reklam od allegro. Pozostają skargi UOKiK bo wyniki i ich sortowanie np. od najtańszych wprowadzają w błąd. Przecież dostali m.in. za to karę. 

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Jezu czepiasz się... w chinach też cenzurują internet i w rosji też.... to prawie połowa świata... a co ma do tego takie małe forum **piiip**ianego Allegro 🤣

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

kostek300i
#3 Debiutant#

Dajcie ludziom wybór, czy chcą sobie włączyć/wyłączyć to gów.niane porównywanie ofert bo w chwili obecnej Allego to jest jedna wielka porażka
 @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:113409223
#7 Wielbiciel#

.

 

 

oznacz moderatorów

korek99
#7 Wielbiciel#

Dla mnie również allegro z tak nieudolnym katalogowaniem i grupowaniem jest bezużyteczne. Po ponad 20 latach użytkowania powoli przenoszę zakupy i sprzedaż na inne platformy. Chociaż mam jeszcze cichą nadzieję, że allegro się opamięta.

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

Jeżęli chcę wyszukać karmę dla zwierząt, to jasne, wiem czego szukam, jestem w stanie przewertować po katalogu i znaleźć najtaniej (no bo Was algorytm najtańszej opcji nie pokazuje).

Głównie wydawałem kasę wchodząc w ulubioną kategorię, odświeżając parędziesiąt razy dziennie wyszukanie po najnowszym, a średnio raz czy dwa na miesiąc wertując wszystkie +100 stron po najtańszym (w poszukiwaniu rabatów, co wskoczyły). Teraz tego nie robię 🙂 

Ja nie zawsze wchodzę na allegro z wiedzą, co chcę kupić - szukam zakupów, szukam interesujących tematów po dobrej cenie. Od 1 października już tego nie mogę robić 🙂 Spłacę Allegro Pay, wyłączę usługę. Smart zostanie, bo jednak karmę kupuję parę razy w roku, ale gier już raczej nie będę. W moim przypadku to było około 15-20tys zł rocznie zostawione na allegro. Nie jestem sam, zakupowiczów rzeczy używanych/tanich/szukających, co chcą kupić, było pewnie całkiem spore grono. Już tego nie można robić. 

oznacz moderatorów

szatan74
#9 Pomysłodawca#

Przez ponad 20 lat dzięki Nam stali się wiodącym portalem a teraz mają nas wiadomo gdzie.W biznesie nie ma sentymentu.Oby odbiło im się...Już inne chinskie portale depczą im po piętach,aby patrzeć jak ich przescigną.

oznacz moderatorów

isoroku
#7 Wielbiciel#

Co za ironia! Słowa wypowiedziane kilka tygodni temu.

Chcemy być najbardziej lubianą platformą zakupową w Europie. Klienci muszą z nas korzystać jak najchętniej i jak najczęściej do nas wracać – mówi Roy Perticucci, prezes Allegro.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

"...i jak najczęściej do nas wracać " - zawsze słyszałem, że na istniejących klientach najłatwiej się zarabia dosprzedając im nowe towary/usługi. Allegro wydaje bimbaliony na reklamę, aby pozyskać nowych klientów, a jednocześnie pozbywa się dużej ilości stałych klientów wydających na Allegro od lat dziesiątki tysięcy złotych (albo i więcej), którzy i tak by tutaj kupowali niezależnie od głupawych reklam. Teraz nie za bardzo mają jak...
Jak ktoś nowy, zachęcony reklamą Allegro kupi jakiś "proszek do prania", czy "płyn do płukania" wybierając "najkorzystniejszą" (pokazaną przez Allegro) ofertę, a po chwili zorientuje się, że w tej samej cenie ma w sklepie obok (i to od ręki), to kolejny raz nie wróci...
Wśród znajomych z pracy (duże miasto), sąsiadów (wieś) wszyscy, którzy korzystali z Allegro narzekają i zdecydowanie mówią, że zmniejszają ilość zakupów tutaj...
Liczenie na to, że mamy jeszcze tak dużo nieświadomych ludzi, którzy nie korzystali z zakupów internetowych, a przez reklamę w TV zaczną dużo kupować na Allegro jest chyba jakąś aberacją...
Każdy kto pracuje i zarabia jakieś pieniądze będzie w ten czy inny sposób weryfikował koszt zakupu i pójdzie tam, gdzie będzie taniej. Ci co mają za dużo kasy, albo wydają nie swoją kasę (np. rodziców) pewnie kupią tak czy siak, ale liczenie na to, że pokryje to odpływ klientów, którzy kupują celowo i mają (mieli) zaufanie do Allegro jest wg mnie gruba pomyłką, a przede wszystkim utratą przewagi biznesowej, jaka miało Allegro wobec innych, podobnych platform. 
Na moim koncie widnieje "Oszczędności SMART" (za bieżący okres) w kwocie:  8949,70 zł, czyli widać ile tutaj kupowałem...
Teraz moje zakupy tutaj spadły o 90%-95%, zacząłem więcej korzystać z innych portali na A..., T..., E... itp.
Taka jest moja "decyzja biznesowa" i mam nadzieję że także dużej ilości innych niezadowolonych użytkowników, bo może dopiero to spowoduje, że komuś w Allegro spadną słupki i włączy myślenie....

oznacz moderatorów

dorothy2
#9 Pomysłodawca#

Właśnie to zauważyłem po wyszukiwaniu książki - nie sortuje od najtańszych, bo tak naprawdę pod trzecim produktem dopiero jak się wejdzie, jeszcze raz posortuje, to jest najtańsza oferta. A to tylko książka!! więc nie ma wielu "produktów", jakbym chciał kupić najtańszą wiertarkę niezależnie od producenta, to jest to już nie do zrobienia 😄 bo nikt się nie przeklika przez 85 stron, na każdej ileś "produktów", gdzie trzeba by w każdy wejść i na nowo ustawić sortowanie... Skoro więc nie mogę, to tu nie kupuję - proste. Wolę kupić gdziekolwiek indziej, tam gdzie się mnie nie robi w jajo. Allegro, gratuluję decyzji biznesowej...

oznacz moderatorów

DumDum-D1
#7 Wielbiciel#

Ze SMART'a można zrezygnować jak już się zwróci, oddadzą pieniądze za pozostały czas (wypowiedzenie trwa 14 dni).
A jak już nie będzie innej możliwości niż allegro to kupić jeszcze raz i znów zrezygnować.

oznacz moderatorów

Client:126620821
#7 Wielbiciel#

Zacznijmy wklejać ten tekst tak jak moderatorzy wklejali odpowiedzi na pytanie dlaczego nie ma przycisku rozłącz oferty, skoro oni mogą działać na zasadzie kopiuj wklej to my też.

Namawiam wszystkich zacznijcie spamować tym tekstem:

Zniszczyliście sprawnie działający, logicznie skonstruowany portal na rzecz "nowego", aczkolwiek ułomnego i nie działającego tak jak powinien.

1. Stwierdziliście, co dumnie raczyliście przedstawić Społeczności Allegro, że nowa wyszukiwarka a zarazem "produktyzacja" sprawia, że użytkownicy SZYBCIEJ znajdują to czego szukają. - KŁAMSTWO. Użytkownicy szukają konkretnych produktów o wiele dłużej a w konsekwencji często REZYGNUJĄ z zakupów, co można przeczytać w WIELU wątkach. Nie znalazłem ANI JEDNEJ pozytywnej opinii i nowej wersji wyszukiwarki, choć usilnie jej szukałem, daję słowo.

2. Załóżmy, że ludzie zechcą przestawić się na nową wersję wyszukiwarki. Wpisują frazę "XYZ". W wynikach wyszukiwania otrzymują "teoretycznie" prawidłowe wyniki. Klikają porównaj np 15 ofert tego produktu. Po kliknięciu w porównanie TEGO SAMEGO produktu, ponad połowa to produkty ZUPEŁNIE INNE, nie związane nawet z tą kategorią. Kolejne KŁAMSTWO. Co one tam robią? Po co użytkownicy mają klikać ZGŁOŚ OFERTĘ BŁĘDNIE POŁĄCZONĄ Z PRODUKTEM, skoro nic z tym nie robicie? (oferty które zgłaszałem kilka miesięcy temu nadal są błędnie połączone z katalogiem, oraz często w absurdalnych kategoriach - NIKT z tym NIC nie zrobił i nie robi)

3. Twierdzicie że wyłączyliście opcję szukania w opisie bo NIEWIELU z tego korzystało. KŁAMSTWO. Nawet jeśli by korzystało z tego 5 osób, przeszkadzało wam to? Po co wyłączać coś co działa i nawet dla tych choćby 5 osób było przydatne? Po oburzeniu i liczbie postów w tej kwestii widać ewidentnie, że nie była to garstka ludzi. Tym bardziej, że niektórych ofert nie da się odnaleźć z trafnymi wynikami bez szukania w opisie. Twierdzicie również że nowa wyszukiwarka automatycznie wyszukuje frazy zawarte w opisie produktu - KŁAMSTWO. Wpiszcie sobie jakiekolwiek słowo którego nie ma w tytule oferty czy produktu a jest w opisie, wyników NIE BĘDZIE bo automatyczne wyszukiwanie w opisach NIE DZIAŁA.

4. Mnóstwo ofert które mam zapisane w ulubionych "na kiedyś", magicznie zniknęło po wprowadzeniu nowej wyszukiwarki. Tzn są aktywne gdy kliknę w nie bezpośrednio z panelu Ulubionych, gdy natomiast wpiszę je w tą wspaniałą wyszukiwarkę, są po prostu niewidoczne. Jakim cudem?

5. Sens Allegro gadane - zgodnie z tym co dumnie twierdzicie wszem i wobec, że Allegro Gadane powstało po to by społeczność miała wpływ i swój udział w rozwoju allegro, logicznie myśląc powinniście brać pod uwagę propozycje, reakcje i ogólny odzew na jakiekolwiek zmiany, zwłaszcza tak znaczące. Widząc jak bardzo negatywny jest odzew na nową wyszukiwarkę - jakie podjęliście/podejmiecie kroki by zadowolić niezadowolonych? Zdaję sobie sprawę, że wszystkich się nigdy nie zadowoli, ale jeśli niezadowolonych jest cała armia, może coś jest na rzeczy?

6. Społeczność Allegro zadaje pytania administratorom/moderatorom, co oczywiste. Powstał nawet specjalny przycisk "oznacz moderatorów". Brawo. Z tego co widzimy, nie jest to jedna osoba a kilka/kilkanaście. Domyślamy się również, że z całą pewnością nie są to osoby niepełnosprawne umysłowo, a logicznie myślące osoby których zadaniem jest między innymi odpowiadanie na pytania użytkowników bądź ewentualne rozwianie wątpliwości. Dlaczego więc, w sytuacji gdy użytkownicy zadają WAM pytania, wasza odpowiedź praktycznie zawsze jest odpowiedzią wymijającą, unikaniem w jawny sposób na odpowiedzenie wprost, czy po prostu odpowiadanie tak, jak by pytanie brzmiało zupełnie inaczej i dotyczyło zupełnie czego innego? Czy Moderacja/Admini to też już Boty jak Allina? Pytam serio, bo takie wrażenie można odnieść w rozmowie z wieloma z Was. Pytasz o konkretną ofertę produktu, która nie wyświetla się choć powinna, moderator odpowiada że nowa wyszukiwarka sprawia że przytłaczająca większość użytkowników jest zadowolona. SERIO???????

7. Dlaczego najtańsze oferty tego samego produktu w sortowaniu od najtańszych są ukrywane choć są podpięte pod prawidłowy produkt, natomiast oferta o kilkadziesiąt % droższa ma GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY, choć tak na prawdę nie jest najtańsza? W sytuacji gdy użytkownik znajdzie tańszą ofertę tego samego produktu i odnajdzie "Widzisz tańszy produkt – zgłoś to!" jego zgłoszenie zostanie olane, bo zostanie stwierdzone że któraś z tych ofert została przypięta pod błędną kategorię czy produkt. Jakim prawem oznaczacie coś GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY choć wiecie doskonale że nie jest to najniższa cena tego produktu, a faktyczna oferta z najniższą ceną jest pomijana przez tą wspaniałą wyszukiwarkę?

8. No i ostatnia kwestia - Allegro Days. Udajecie nieprzytomnych czy liczycie że kupujący są nieprzytomni?

Produkt oznaczony Allegro Days, w super hiper promocji reklamowanej wszędzie gdzie się da, po kliknięciu okazuje się że faktycznie cena tego produktu od TEGO sprzedawcy była o wiele wyższa w ciągu ostatnich 30 dni, lecz po chwili wyszukiwania nawet przy pomocy tej ułomnej wyszukiwarki, okazuje się że u innych sprzedawców TEN SAM PRODUKT bez ŻADNEJ promocji jest dużo tańszy niż u tego którego reklamujecie z WIELKĄ PROMOCJĄ.

 

Czy zamiast bezczelnie oszukiwać użytkowników, kłamać im prosto w oczy, wmawiać że coś jest dla ich dobra choć wcale nie jest to lepsze od tego co było i zdecydowanie utrudnia korzystanie z Allegro, zaczniecie faktycznie działać na korzyść społeczności i z nią współpracować? Obecny wasz "wkład" w pomoc społeczności Allegro można jedynie krytykować, niestety. Użytkownik mówi że teraz trudniej mu znaleźć coś czego poszukuje - wasza odpowiedz "mylisz się, teraz łatwiej ci znaleźć"/. Użytkownik twierdzi że nie widzi oferty która jest pewien że istnieje i faktycznie istnieje lecz nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania - wasza odpowiedź "nie ma takiej oferty skoro nie ma jej w wyszukiwarce". ITP. ITD. SERIO???? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

adro5
#8 Zapaleniec#

Pierwszy przykład z brzegu komiks dział licytacje czas do końca najmniej 

Aukcją ninja gutter porównaj 99 ofert klikam i mam 2 oferty gdzie są pozostałe wyparowały rotfl 

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

to samo jest z sortowaniem od najnowszych, wychodzi na to że przed super zmianami w dziale gier i nie tylko pojawiało się kilkaset tytułów dziennie a obecnie 2-3 gry. Na maila zaś dostaję z obserwowanej kategorii rano że jednak gry ktoś wystawia i jest ich co najmniej kilkadziesiąt czyli co jest mi prezentowane przy sortowaniu od najnowszych? Ktoś coś? Czy pozostaje szklana kula i wróżbita Maciej? 🤣

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

Pozostaje znalezienie alternatyw, jak ja z grami. Jak pisałem wcześniej, zostawiałem 15-20tys zł rocznie w dziale gier - teraz już to nie ma sensu, wolę dopłacić parę złotych i kupić gdzie indziej. Wchodziłem na allegro naście razy dziennie, czy aby promocja/okazja nie wskoczyła. 

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

Dokładnie, tym była przecież kwintesencja Allegro. Poza kupowaniem tego co konkretnie się szukało to właśnie polowanie na okazje, ciekawe dziwne rzeczy, odświeżanie stron i polowanie na nie wiadomo co 🙂 I wszystko to zepsuli i ciekawe co jeszcze wymyślą, może całkiem usuną wyszukiwarkę bo na co to komu jak i tak nie działa 😅

oznacz moderatorów

mruczek1488
#2 Obserwator#

Ech... stronę i tak już ciężko się przeglądało przez reklamy na każdym kroku. Teraz jeszcze trzeba będzie kilka razy więcej się naklikać, żeby przejrzeć wszystkie oferty. 🙄

Tęsknię za tym allegro gdzie można było po prostu wejść, przeglądać oferty i może trafić na coś ciekawego. Teraz kupowanie czegokolwiek bardziej przypomina jakiś męczący obowiązek. 😑

oznacz moderatorów

aniaania2000
#7 Wielbiciel#

To jest prawdziwy strzał w kolano dla allegro. Jestem może bardzo malutkim użytkownikiem tego portalu ale takich jak ja jest mnóstwo. Kupowałem "coś" przynajmniej 5 razy w miesiącu. Teraz to będzie raczej sporadycznie. Potrafię znaleźć lepsze oferty. Ta ich nową wyszukiwarka to totalny badziew. Tylko przez ostatnie dwa dni pomimo allegro days zakupiłem poza allegro już trzy produkty i to taniej nawet niż ze smartem. Pozdrawiam cały zarząd. Róbcie tak dalej !¡! 

oznacz moderatorów