anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 851 ODPOWIEDZI 1 851

PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

Nigdy nie dałem się im nabrać na smarta. A jak mnie irytowała ich rzekoma troska o moje finanse. O to, ile to ja wydałem na przesyłki.

Szanowne Allegro - co was (celowo z małej litery) to interesuje ile wydaję pieniędzy na przesyłki? Wasze pieniądze? Boli was to, że ktoś nie dał się nabrać na waszą "dobroduszną" propozycję?

oznacz moderatorów

dorothy2
#9 Pomysłodawca#

Ja nie zamierzam tu już nic więcej kupować, a zakupy robiłem nie tylko dla siebie - cała rodzina już wie, że nic im tu więcej nie kupię. Internet jest duży, sklepów jest dość, poradzimy sobie 🙂 Nawet jeśli coś ciekawego tu jeszcze (jakimś cudem) znajdę - sprzedawca będzie miał zapewne swój sklep też gdzie indziej 😉

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

To jest kpina i kompletny brak szacunku. Jeszcze ten tekst o bezzasadności...

Jak uważałem Allegro za coś, z czego mogłem być w Polsce (czy właściwie w polskim Internecie) dumny na tle pozostałych krajów i ich rozwiązań e-commerce, tak znienawidziłem ten aktualnie pożal-się-boże-serwis-aukcyjny. Trudno napisać to, co naprawdę czuję teraz do Allegro, nie obrażając jakiegoś statystycznego korporacyjnego płatka śniegu.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

matdb
#8 Zapaleniec#

@robcio646 " A nawiązując do decyzji biznesowej to jedyne logiczne wytłumaczenie to "dojenie" "

- to dlaczego nam tu kit wciskają, że obecna zmiana ułatwi nam znajdowanie produktów?

Po prostu to ładnie brzmi, niż mówienie do nas prawdy w stylu: mamy was  w... głębokim poważaniu  a liczy się dla nas tylko KASA

 

 

oznacz moderatorów

Cyberius_VP
#7 Wielbiciel#

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Najchętniej podnieśliby swoje prowizje od transakcji ale nie wyglądałoby to dobrze więc prowizji nie tykają. Lepszą metodą skutecznego dojenia sprzedających jest zmuszanie ich do uiszczania dodatkowych opłat w postaci promowania wyróżnieniami, których nadmiar nie wyróżnia tak naprawdę żadnej z pośród kilkudziesięciu wyróżnianych w ten sam sposób ofert, zachęcanie do korzystania z ADS'ów - które nie gwarantują wzrostów sprzedaży a generują dodatkowe wpływy do budżetu Allegro. Nie chcesz to się nie promuj - będziesz miał zagwarantowany spadek sprzedaży - chcesz to się promuj - nie zagwarantuje Ci to utrzymania dotychczasowego poziomu sprzedaży. Przeciwnie, zagwarantuje Ci to jej radykalny spadek. Takim to sposobem dochodzimy do sytuacji gdzie większość sprzedających (z tych którzy mogą sobie na to pozwolić) stara się za dodatkową opłatą wyróżnić swoje oferty z pośród pozostałych a otrzymują jedynie możliwość zaistnienia ich (ofert) w puli kilkuset innych, podobnie dodatkowo opłacanych nieszczęśników nierzadko plasowanych na pozycjach dalszych, nie zbliżonych nawet do początku listy w wyszukiwarkach ale sowicie kosztowniejszych.

Może sprzedający, tak obficie dopłacający do standardowych kosztów, będących jedynie prowizją pójdą po rozum do głowy i zaprzestaną wyrzucania pieniędzy na poczet ADS'ów i wyróżnień i zauważą iż nie wiele to wnosi do ich prosperiti. Wówczas może "patenciarze" z All... zaprzestaną tych, swoich "modernizacji".

Inną rzeczą jest proporcjonalność kosztów wyróżnień w odniesieniu do ceny wyróżnianych produktów. 

Oferując produkty o małej wartości (powiedzmy 2-3 zł.), wydając 19 zł /10dni w żaden sposób nie można zakładać choćby zwrotu z inwestycji w wyróżnienia - cena produktu nie jest czystym zyskiem. Odlicz VAT, koszt zakupu, prowizję Allegro - co Ci zostaje?

Czy ten sam koszt wyróżnień ofert z telewizorami lub lodówkami (nadal 19zł/10ni) rzeczywiście powinien być taki sam co koszt wyróżnień ofert opiewających na  2-3 zł/szt. ? Przecież to jest "chore".

oznacz moderatorów

dorothy2
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak to działa z tymi kosztami. Sprzedawcy już nie konkurują ceną, bo nie ma powodu skoro tańsze nie wyświetlą się jako pierwszy wynik nawet jak się wybiera szeregowanie od ceny najniższej, muszą więc konkurować opłacaniem promowania itp. W sumie też mi ich żal i chyba jedyne osoby, które długoterminowo mogą zarobić na tej strategii, to zarząd Allegro...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Haha, ja nie którym klientom linki teraz wysyłam przed każdym ich zakupem do ofert. To jest jeden wielki CYRK. Nigdy wcześniej tego robić nie musiałam. Powracający klienci nie umieją nic tu znaleźć, piszą do mnie. A ja wchodzę na allegro i wysyłam im link, dopiero kupują. Sama jak zwykle nie wiem czy się śmiać czy płakać ale już kilku takich mam...

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

Ja też swoje hobby związane co prawda z audio i grami/konsolami opieram obecnie na obserwowaniu konkretnych sprzedawców bo opcja którą nazywają "od najnowszych" nie wiem co mi wyświetla za losowe czy tam opłacone oferty, ale na pewno nie to co zostało ostatnio dodane bo nie pokrywa się to z tym co przychodzi mi na maila na drugi dzień. Wyszukiwanie ręczne czegokolwiek żeby później przekopywać kilka bądź kilkanaście kontenerów z tym samym na kilkudziesięciu czasami zakładkach także jest zwyczajnie męczące. Coś co miało wg pomysłodawcy tego badziewnego katalogowania usprawnić wyszukiwanie, zwyczajnie powoduje potężny bałagan w ofertach i frustrację użytkowników ale jak już powszechnie wiadomo mają to w głębokim poważaniu bo najwidoczniej hajs się zgadza.

oznacz moderatorów

Soldiumek
#7 Wielbiciel#

Malkontentem nie jestem i w tego typu tematach się nie wypowiadam... ale czasem trzeba zrobić wyjątek.

Aktualnie z allegro nie da się za bardzo korzystać w dziedzinie wyszukiwania konkretnych przedmiotów, czasem sobie po allegro skacze przekopując retro komputery, teraz jest to już nie możliwe

Nie będę rzucał klątwami, po prostu przykro mi żegnać się z allegro, którego używałem od dziecka jeszcze w latach 200X.

Pora ruszyć na **piiip** na stałe.

oznacz moderatorów

marcinox
#7 Wielbiciel#

"Jesteś z nami: 24 lata, 3 dni"

 

Popsuta opcja wyszukiwania stawia pod znakiem zapytania sens tego serwisu. Szkoda. Po tylu latach czas na zmiany...

oznacz moderatorów

Atexor
#9 Pomysłodawca#

W sumie minęły już może 2 miesiące odkąd ta zmiana pojawiła się u mnie. Na początku byłem sceptyczny, że to źle działa, ciężko coś znaleźć i jest bez sensu itp. Teraz stwierdzam, że... to źle działa, ciężko coś znaleźć i jest dalej bez sensu. Tylko z jedną z jedną małą różnicą - teraz częściej szukam czegoś poza Allegro, na "guglu" i porównywarkach cen. I wychodzi praktycznie tak samo lub niewiele drożej (tańszy produkt, ale się płaci za wysyłkę). Ale za to więcej ląduje u sprzedających, bez pośrednika.

Dziękuję Allegro za przywrócenie starego dobrego internetu, gdzie zamiast mieć wszystko w jednym miejscu, to szukam w wyszukiwarkach. Jeszcze tylko usunąć "fejsbóka" i przywrócić fora dyskusyjne oraz gadu-gadu i będzie stary dobry internet.

oznacz moderatorów

Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Hehe... Allegro chyba jednak już wie, że jedyne zakupy jakie u nich obecnie można robić to ponowione, bo inaczej nie da rady nic znaleźć. I jeszcze ten tekst "jak oszczędność czasu to" 

To brzmi normalnie jak chichot ludzi z działu reklamy, na ten który odpowiada za wyszukiwarkę. IMG_20241013_153840.jpg

 

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

I jeszcze zasłonięta grafika wyszukiwarki tym tekstem. Faktycznie wygląda na szyderę. 😆

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

Niech mnie dunder świśnie, to jest w języku polskim? Naprawdę? "Jak oszczędność czasu, to kup ponownie". Bomba! Przychodzi mi do głowy kilka haseł w podobnym stylu:

"Jak nowa wyszukiwarka, to szukaj a nie znajdziesz"

"Jak odpowiedzi moderatorów, to wal się"

"Jak wspaniały katalog, to burdel na kółkach" 

Jestem zachwycony. W ogóle to coś się tam komuś odkleiło pod kopułką, i odkleja coraz bardziej. Co chwila mamy nowości i człowiek się dziwi. Mam antykwariat, wystawiam książki. Parę tygodni temu ni z tego, ni z owego, przybył nowy parametr: "Grupa tematyczna". Co za licho? Nie wiadomo. W każdym bądź razie dzieli się na: "Dla dzieci" i "Young adult". Jest we wszystkich kategoriach książkowych. To znaczy, na przykład - wystawiam podręcznik do fizyki kwantowej - no i zagwozdka: to jest dla dzieci? czy może jednak young adult? Nie wiem! "Zbrodnie nazistowskie" - hm, dla dzieci chyba nie; czyli wychodzi na to, że to musi być young adult.

Ktoś w Allegro chyba doszedł w końcu do wniosku - po testach oczywiście - że coś z tym parametrem jest nie tak. Więc tydzień temu zmiana - parametr daje nam teraz to wyboru: "Lektura szkolna" albo..."Young adult".

Informuję zatem wszystkich miłośników książek, bo może o tym jeszcze nie wiecie - wszystkie książki, wszystkich epok i tematów, dzielą się na: lektury szkolne i young adult.

Gdyby to wszystko nie było tak cholernie frustrujące, byłoby się z czego pośmiać!   

oznacz moderatorów

Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Patrząc na ostatnie wiekopomne zmiany śmiem twierdzić, że w kadrach zarządzających są sami "young adult". W sumie każdy z nas to takie duże dziecko, więc podział ma w sumie sens 🤣🤣🤣🤣😁😁😁😋😋😋 tylko po co dodawać kolejne rubryki które nic nie wnoszą? Ja nie wiem, ale chyba przykład z ilością papierologii idzie z góry i np ustawy o VAT. 

oznacz moderatorów

merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

Wiesz, może się zdawać, że pomyliłem wątek – ale mi się to wszystko układa w jedną całość. Po usunięciu przycisku rozłączania ofert, katalog produktowy stał się pod względem funkcjonalności Allegro absolutnie priorytetowy – i gdy sobie wyobrażę, że w obecnej chwili jakieś zespoły pracujące nad nim dochodzą do wniosku, że trzeba koniecznie wprowadzić nowy parametr do działu książkowego dzielący wszystkie książki na „lektury szkolne” i „young adult” – i że ktoś tam to zatwierdził – i że programiści musieli do doklepać do kodu - - - to mi się robi dziwnie.

Dziwnie się czuję, gdy dostaję od Allegro powiadomienie o treści: „Czy wciąż Cię kuszą klamki do drzwi?”.

Nie napiszę jakie miałem skojarzenia, gdy pierwszy raz otrzymałem „Sobotnią polecajkę” - bo bym mógł dostać bana na 8564 minuty, jak jeden z moich przedmówców.

W wątku w którym ludzie się burzą z powodu usunięcia przycisku „Szukaj w opisach” moderator odpowiada, że – po pierwsze: nikt z niego nie korzystał – i, po drugie: pożerał ich zasoby technologiczne. Niech ktoś sobie oba powody zsumuje i zobaczy co mu wyjdzie (bzdura na resorach?). Po prostu: ten przycisk to był wirtualny wampir, który im żarł serwery więc wyłączyli.

W tym samym wątku, gdy ludzie pomstują, że w katalogu panuje nieopisany chaos, moderator odpowiada: „Sprzedawcy umieszczają produkty w złych kategoriach, to problem stary jak Allegro”. No i wszystko jasne. To wina sprzedawców. Źli sprzedawcy psują dobre Allegro. No a gdy użytkownicy piszą, że po 20 latach muszą zmienić serwis, bo nic się nie da znaleźć, to wychodzi na to, że mają cholernie kiepski refleks – tak naprawdę to mierzą się z tym problem już od 20 lat i dopiero teraz to do nich dotarło.

Mamy tu do czynienia z narodzinami nowego języka i nowej logiki.

Jestem pod wrażeniem! 🙂

oznacz moderatorów

michaellll86
#7 Wielbiciel#

Na zmianę czytam na forum, co ci ^#%$#%$# zrobili i próbuję zrobić coś z wyszukiwarką i... Chyba coś znalazłem, co chociaż umożliwi komuś wyszukać coś sensownego. Wpisywanie więcej niż jednej frazy. 

Przykład poniżej (żeby ktoś nie musiał wklikiwać konkretnych filtrów):

https://allegro.pl/kategoria/bielizna-meska-skarpetki-256931?rozmiar=43-46&rozmiar=44-45&rozmiar=44-...

Szukam skarpet o konkretnym składzie. W wyszukiwaniu powyższym jest 0 ofert, ale dopiszcie do tego "elastan 95" po spacji jeszcze "skarpety" - pojawia się 61 ofert i każda ma w składzie 95% bawełny oraz 5% elastanu (dokładnie takiego składu szukam).

Zatem wniosek: CHCĄC WYSZUKIWAĆ W OPISACH OFERT TRZEBA PODAWAĆ WSZYSTKIE WYSZUKIWANE ELEMENTY PO SPACJI, ALE CO NAJMNIEJ JEDEN Z WYRAZÓW MUSI BYĆ W TYTULE.... Przynajmniej do czasu aż znowu nie wpadną na jakiś genialny pomysł, żeby "było nam łatwiej"...

oznacz moderatorów

Grabarz1209
#8 Zapaleniec#

Od paru dni też mam ten sam problem, na allegro days w zeszłym tygodniu początkowo była masa atrakcyjnych ofert, a od wtorku czy środy wszystko poznikało, nic się nie da wyszukać, na 1800 ofert pokazuje mi 113 wyników, z czego interesujących mnie produktów jest może kilka, po prostu nie ma z czego wybierać. Działa to tragicznie.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#
Panie co pan na to?
oznacz moderatorów

Necromancer1981
#8 Zapaleniec#

Spieszcie się pisać na tym forum, niewiele czasu już zostało 😉Bez tytułu.jpg

oznacz moderatorów