anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 287 ODPOWIEDZI 1 287
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@kuba-345 słusznie to zauważyłeś. To celowe działanie w formie testu, z którego nie można się wypisać. Po prostu testujemy różne opcje wyświetlania listy wyszukiwania. Nie jest to błąd czy wina systemu. Zwiększyliśmy po prostu grupę kupujących korzystających z elementów produktyzacji, które obecnie wyświetlamy na Allegro.  Jak z każdego testu, będziemy z niego wyciągać wnioski. Dziękuję za Twoją opinię.

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_1515_
#7 Wielbiciel#

przymusowe grupowanie ofert jest fatalnym pomysłem. nie da się nic wyszukać, o stratach sprzedawców nawet szkoda wspominać. Dział książki - w produktach nadal jest niesamowity bałagan, ta sama książka pojawia się czasem w kilku, kilkunastu wersjach, w produktach są błędy, braki parametrów obowiązkowych, są wystawione w niewłaściwych kategoriach. bez uporządkowania tego - a roboty jest na lata - grupowanie to fatalna idea. 

oznacz moderatorów
subjasz999
#9 Pomysłodawca#
Kiedy w końcu będę mogła rozłaczać oferty? Jest to nierówne traktowanie konsumentów oraz naruszenie moich interesów.

Prawo zakazuje stosowania przez przedsiębiorców nieuczciwych praktyk rynkowych wobec konsumentów. Są to praktyki sprzeczne z dobrymi obyczajami, które jednocześnie w istotny sposób zniekształcają lub mogą zniekształcić zachowanie rynkowe przeciętnego konsumenta przed zawarciem umowy dotyczącej produktu.

Jeżeli nieuczciwa praktyka rynkowa godzi w zbiorowe interesy konsumentów, może być uznana za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.  

Nieuczciwą praktyką rynkową jest w szczególności: 

  • praktyka rynkowa wprowadzająca w błąd,
  • agresywna praktyka rynkowa
Zmuszanie do łączenia przedmiotów jest wbrew interesom konsumenta, który w jasny i prosty sposób nie może znaleźć najlepszego przedmiotu pod względem przydatności i ceny oraz promuje w sposób agresywny pewne produkty, które nie są przez klientów poszukiwane.
Ponieważ nie wyraziłam zgody na takie eksperymenty przy braku powrotu funkcji rozłączania ofert złożę skargę do UOKiK. Wszyscy konsumenci powinni być traktowani równo i posiadać dostęp do funkcji które oferuje portal. Inne traktowanie jest szykanowaniem. 
oznacz moderatorów
supian
#8 Zapaleniec#

Jak dla mnie to jedyną osobą która może ten spór wyjaśnić jest Rzecznik Praw Konsumenta , który zdecyduje czy Allegro złamało prawa konsumenta , a jeśli tak to zajmie stanowisko w danej sprawie . Ja jednak mam wrażenie , że Allegro doskonale przeliczyło bilans strat i zysków - dlatego nawet mimo ewentualnej kary , kilku, lub nawet kilkunastu milionowej nic nie zmieni . Tym bardziej że zapewne mają sztab prawników którzy już dawno w regulaminie zapisali prawa do takich zmian jak ta. My jedynie możemy popłakać i ponarzekać, nic się poza tym nie zmieni...

oznacz moderatorów
subjasz999
#9 Pomysłodawca#

To Ty płacz a ja napiszę skargę, bo nie jestem łosiem.

oznacz moderatorów
pattymatheson
#8 Zapaleniec#

To, że coś jest w regulaminie nie oznacza, że nie może być klauzulą lub praktyką niedozwoloną lub godzić w zbiorowe interesy konsumentów.

oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

Kolega ma słuszność.

Moim zdaniem złożenie skargi do UOKiK to najlepsze wyście z sytuacji. Prawa konsumenta zostały ewidentnie pogwałcone przez Allegro i to, jak sądzę, w kilku punktach:

  • konsumenci zostali bez swojej zgody podzielni na dwie grupy – jedna używa wyszukiwarki w pełni funkcjonalnej, druga – nie ma takiej możliwości; ta druga grupa jest oczywiście pokrzywdzona, co więcej – jak dowodzi cały ta dyskusja – nie ma możliwości decyzji co do swego uczestnictwa, jest jej ono narzucone

  • konsumenci są regularnie wprowadzani w błąd – ponownie wystarczy przejrzeć wpisy w temacie: otrzymujemy sprzeczne informacje co do trwania testów; otrzymujemy błędne informacje co do sposobów „naprawy” wyszukiwarki – np. przez usunięcie plików cookies; otrzymujemy sprzeczne informacje, co do przyszłości problemu (słyszymy np.: to tylko przejściowe testy po zakończeniu których wyszukiwarka znów będzie miała możliwość rozłączania ofert; a za chwilę: tak już zostanie, coraz większa grupa użytkowników nie ma możliwości wyłączenia opcji grupowania – itd.)

To są kwestie ewidentne! Jest jeszcze pytanie: po co oni to robią? Cóż, być może po to, ażeby lepiej kontrolować zachowania konsumenckie; a czy to nie jest aby nadużywanie pozycji monopolisty? - Allegro już raz zapłaciło za praktyki monopolistyczne parę milionów; nie jestem kompetentny w tym temacie, ale to możliwe! – a zatem: mamy EWIDETNE ŁAMANIE PRAW KONSUMENTA – i MOŻLIWE NADUŻYWANIE POZYCJI MONOPOLISTY.

Zgłaszam to do UOKiK – i Wam także to radzę!

oznacz moderatorów
www-lapkom24-pl
#10 Popularyzator#

Przed zmianami, w tytule wpisywało się kluczowe słowa ułatwiające kupującemu szybsze znalezienie to czego szuka. Było to np. tak: "Dell Precision 7740 XEON E-2276M 64GB 1TB SSD NVMe RTX 3000 6GB DDR6 W11P". Mogłem w tytule wpisywać różne słowa (model procesora, model karty graficznej, wersja systemu, stan laptopa, np. Klasa A+, itp), które odróżniały moją aukcję od moich pozostałych i innych sprzedających aukcji. Kupujący to wszystko widział. Teraz jest wszystko na jedno kopyto, czyli " Laptop Dell Precision 7740 17,3 " Intel Xeon 64 GB / 1024 GB czarny".  Nie da się szukać po nazwie w tytule. Szukając teraz widać tylko że jest Xeon, ale nie wiadomo jaki model. Dopiero po wejściu w aukcje można zobaczyć, ale jak to nie jest ten co ktoś szuka to musi dać wstecz i szukać dalej. Tak sprawdzić kilkanaście aukcji, może uda się znaleźć laptop z tym modelem procesora który szuka. 

Jak to teraz mam zrobić ? 

oznacz moderatorów
supian
#8 Zapaleniec#

 

Mam skromne pytanie jako użytkownik allegro od ponad 20 lat ,

skoro tak łatwo przychodzi Wam wprowadzanie zmian na gorsze , to dlaczego tak trudno jest zmienić coś na lepsze choćby przez dołączenie członków portalu do programu Allegro Cash??!

Dlaczego nie zapytano nikogo o zdanie czy chce w takich badaniach brać udział ?

Z góry zakładam że jako pracownik Allegro nie przedstawi Pani żadnych informacji szczegółowych , w jaki sposób dokonano selekcji / bo określenie skazanie użytkowników na stres i nerwówkę nie wchodzi w grę / oraz ile osób zostało wytypowanych oraz w jaki sposób ??

oznacz moderatorów
henryk_kwinto
#7 Wielbiciel#

Test w postaci strzało w kolanu. Gratulacje. Wy chyba sami nie macie pojęcia o wymyśliliście. W wyniku tego 'testu' mechanizm wyszukiwania jest bezużyteczny.

oznacz moderatorów
Jackos
#8 Zapaleniec#

A w czerwcu twierdziliście, że te testy skończą się na początku lipca. Jak widać macie gdzieś użytkowników.

oznacz moderatorów
mich41x
#9 Pomysłodawca#

Wspaniale. To ja informuję, że w moim przypadku wynik testu brzmi: "przestałem całkowicie korzystać z Allegro od dwóch dni" i możecie mi już to gowno wyłączyć z pełną satysfakcją z uzyskanych rezultatów .

Chciałbym też dodać, że nikt mi nie płaci za beta-testowanie waszych głupot, a za darmo to wiadomo co można dostać.

Jeszcze żeby chociaż dało się to wyłączyć to bym może przebolał, że się czasem samo włączy, ale nie...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie słuchają nic a nic.

oznacz moderatorów
wiercipieta
#2 Obserwator#

A nie można ludziom pozostawić swobody wyboru? Kto chce, ten sobie oferty połączy, kto nie chce, ten sobie je rozłączy. Jakie wady ma taki system?

oznacz moderatorów
bochniaczek
#8 Zapaleniec#

W sierpniu siadła mi sprzedaż totalnie. Mam jedne z najtańszych ofert (porównuję ceny przed wystawieniem), ale moich ofert nie da się znaleźć przy połączonych ofertach. Wpisuję nazwę przedmiotu - oferty innych sprzedawców są, natomiast połowy moich nie ma. Wyloguję się więc, rozłączenie ofert działa i voila: moje oferty da się znaleźć. Tylko ile osób o tym wie, ile będzie praktykować wylogowywane się, aby coś znaleźć. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To dziadostwo wprowadziło Allegro, i mimo krytyki przez wszystkich uważają że to dla nas dobre.

oznacz moderatorów
Client:41045827
#1 Nowicjusz#

Aktualnie nie widzę opcji rozdzielenia ofert - pojawiają się zbiorczo dla danego produktu. W jaki sposób można przywrócić aby były rozdzielone dodam że kiedyś był przycisk aby połączyć lub rozdzielić oferty.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Allegro sobie ofiary do takiego testu znalazło. Wyrazy współczucia, od wczoraj pojawiają się takie posty. Spróbuj może do supportu napisać ale wątpię, żeby to coś dało. Oni tak zawsze bez wiedzy i zgody i szans na wyłączenie losowo wybranej grupie włączają.

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:41045827  Cześć 🙂 Obecnie trwają testy różnych wersji listy ofert i produktów. Część użytkowników nie widzi opcji rozłączenia tych samych ofert. Ten test potrwa do 30 kwietnia. 

Jeśli chcesz zmienić widok, to spróbuj skorzystać z innej przeglądarki lub innego urządzenia. 

oznacz moderatorów
mgmagya
#8 Zapaleniec#

Test miał trwać do 30 kwietnia, a jest dzisiaj 30 lipca i nadal nie mam możliwości rozłączenia ofert, próbowałam na kilku przeglądarkach i jest to samo. Do kogo mam napisać aby uzyskać pomoc i rozłączyć oferty?????

oznacz moderatorów