anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 332 ODPOWIEDZI 1 332
lukasz3050
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Dlaczego wpisując na swoim telefonie w aplikacji allegro frazę " zderzak przód 3x f25" dostaje zaledwie 50 wyszukanych aukcji, natomiast gdy wpisze tę samą frazę w telefonie żony to u niej wyskakuje prawie 1500 wyszukiwań. O co tu chodzi??! Na **piiip** jest to sami.

Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
RobertB1992
#9 Pomysłodawca#

Poczytaj poniższy temat. Allegro sukcesywnie kolejnym użytkownikom zabiera możliwość wyszukiwania ofert, a jedynie pozwala na wyszukiwanie produktów. Od 1 października wszystkich przymusowo zmigrują.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/brak-opcji-roz%C5%82%C4%85cz-te-same-ofer...

oznacz moderatorów
Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Ja zaczynam migrację na E R L I, wczoraj pierwsze zakupy. Takie wczesne Allegro, ofert mniej, ale przynajmniej można coś znaleźć i jak na razie nie mają mnie gdzieś.

oznacz moderatorów
JanSkl
#9 Pomysłodawca#

I powoli trafia w niebyt. Poszukiwacze skarbów(atrakcyjnych ofert - zwłaszcza z drugiej reki) sie wyniosa. Z Lokalnie juz nie wyszukuje (czyli powstały dwa byty). Zalew chińszczyzny.

oznacz moderatorów
dario1973
#3 Debiutant#

System pomija w ten sposób naprawdę niższe ceny. Szukałem Calvina Kleina Obsession i okazało się, że ten nowy złodziejski sposób znajduje najtaniej za 99 zł, a faktycznie cena zaczyna się od 88 zł!!!!!! Niestety można to znaleźć tylko jako niezalogowany. Ciekawe jaki sku......yn to wymyślił. Do tej pory chwaliłem Allegro jako najkepszą wyszukiwarkę teraz to ten sam syf co **piiip** i Aleexpress!!!!!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro, tak teraz jest i tak ma być, dla naszego dobra.🤗

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To allegro. Chociaż masz to sortowanie. Ja dzisiaj próbowałam kupić córkę książki do 6 stej klasy i dostałam w wyszukiwaniu same do 7mej. Po wylogowaniu też 5 stron książek do 7mej klasy, choć wyraźnie szukałam do szóstej. Ciekawe ile osób teraz będzie takie zakupy odsyłać i kto pokryje koszty tego???

oznacz moderatorów
best_produkt
#9 Pomysłodawca#

Ja już przestałem szukać przedmiotów na Allegro, wpisuje w google to czego szukam i zazwyczaj cena jest taka sama albo podobna. Smarta już na pewno nie wykupię w tym roku.

oznacz moderatorów
robcio646
#10 Popularyzator#

Screenshot_2024-09-06-16-55-06-41_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Według allegro to jest powodem problemów braku wystarczającej ilości ofert. No przecież to już jest jakaś totalna kpina. Raz że nie mam adbloka, a dwa że nawet gdybym miał to gów.no im do tego czy używam adbloka czy nie i nie rozumiem co może mieć abdlok do ilości ofert. No chyba że chodzi o cały chiński bad.ziew i reklamy z nim związane... 

oznacz moderatorów
qioo
#1 Nowicjusz#

Czy ktoś może poinformować Allegro że brak przycisku "Rozłącz te same oferty" sprawia że nie da się znaleźć najtańszego produktu co strasznie utrudnia życie kupującym, wyszukiwanie na allegro zawsze było słabe ale teraz nie pozostało nic tylko używać googla i w ten sposób szukać najniższej ceny co jest bardzo ryzykowne dla Allegro bo przy okazji google znajduje inne o wiele tańsze oferty w sklepach na necie!

Były czasy że 100% zakupów robiliśmy na allegro i byliśmy pewni że dostajemy najlepszą cenę, w tej chwili może połowę zakupów robimy na Allegro, jeśli dojdziemy do sytuacji że smart przestanie nam się opłacać to nie będziemy mieć już zadnego powodu żeby tutaj kupować :s

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Moderator napisał że nie liczy się to czy nam się to podoba czy nie, liczy się zysk.

oznacz moderatorów
Agent555
#18 Luminarz#

Otrzymałem taka odpowiedź od doradcy 

 

Przykro mi, niestety nie jest to spowodowane błędem a nowym działaniem naszej wyszukiwarki. W pierwszej kolejności mimo filtrowania najniższa cena będą wyświetlane oferty droższe sponsorowane, oferty sponsorowana mimo ze są droższe mają pierszeństwo w wyszukiwarce, nawet mimo zaznaczenia filtra najtańsze. Nie jest to błąd naszej wyszukiwarki.

oznacz moderatorów
WAMPIREZ
#9 Pomysłodawca#

No ale to jest nakłąnianie do niekorzystnego zakupu , a wręcz OSZUSTWO !

oznacz moderatorów
Madoniowie
#8 Zapaleniec#

Oto clou cudownej listy produktowej allegro:

Allehahaha.jpg

Jak piszą "Wybrali najlepszą ofertę pod względem ceny i jakości sprzedającego". I co widzimy:

  1. Wybrali produkt najdroższy z listy, ponad 4x droższy od najtańszego
  2. Wybrali drugiego od końca pod względem ocen (jakości) sprzedającego

Jakiś komentarz, drogie Allegro? Próbujecie oszu.kać swoich klientów? (Celowe wprowadzenie w błąd, aby osiągnąć korzyść majątkową, na przykład w postaci wyższej prowizji, wyczerpuje definicję art. 286 z Kodeksu Karnego)

Pomijam tu, że każda oferta dotyczy innego produktu. Kompletnie innego. Według Allegro to ten sam produkt. Po to łączycie te same produkty, prawda? Żeby nam było łatwiej. No i oczywiście produkt z góry jest dostępny na innych aukcjach, ale na listę z „tymi samymi” produktami się nie załapał.

Wasz "katalog produktowy" jest żałosny.

oznacz moderatorów
VegeTronic
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję na allegro używane podzespoły komputerowe od 10 lat. Odkąd weszła ta opcja moja sprzedaż spadła o połowę. Straciłem super sprzedawcę, ponieważ mam mniej niż 50 zamówień i nie spełniam wymogów. Jeśli tak dalej będzie jestem zmuszony zamknąć firmę bo niestety więcej zarobię na etacie w pracy a szkoda bardzo bo tą działałność kochałem, z zawodu jestem informatykiem i praca ta dawała mi szczęście. Niestety teraz zarobki spadły o połowę i nie utrzymam się.

Jeszcze pozostaje opcja się promować może to coś da tylko każdy wie ile ta promocja kosztuje.

Dziękuje zespołowi allegro. Może ktoś kto ma podzespołów dwa razy tyle się utrzyma ale nie ja.

oznacz moderatorów
VegeTronic
#8 Zapaleniec#

Możliwe też, że przez lato, urlopy itp sprzedaż była mniejsza a nie przez usunięcie tej opcji bo jednak moje przedmioty się wyświetlają często na samym początku więc super sprzedawca to podstawa przy pozycjonowaniu 😉 Oby ta opcja nie wpłynęła na gorszą sprzedaż, ponieważ przez 10 lat zawsze była na fajnym dla mnie poziomie.

oznacz moderatorów
Madoniowie
#8 Zapaleniec#

To pewnie jeden z powodów podjęcia tej "decyzji biznesowej". Wykosi masy drobnych sprzedawców konkurujących ceną i zaniżających wpływy z prowizji.

oznacz moderatorów
VegeTronic
#8 Zapaleniec#

Drobnym to nie jestem patrząc na kategorię używane karty graficzne, procesory, płyty główne i tylko paru sprzedawców ma trochę więcej towaru na stanie. Problem tkwi gdzie indziej. Muszę odzyskać super sprzedawcę i zobaczymy jak to się potoczy. Raczej problem mają handlujący nowymi rzeczami bo ktoś kto ma lepszą sprzedaż, więcej przedmiotów i drożej to i tak jego oferta pojawi się jako pierwsza, niż ten który ma przedmiot ten sam taniej. W używanych tego nie ma.  Moje oferty są widoczne na tle innych używanych przedmiotów ale bez super sprzedawcy pozycjonowanie spadło.

oznacz moderatorów
Grzesiek3108
#1 Nowicjusz#

Cena dlatego bo pewnie promowanie i kasa pewnie z 15zł idzie do alle xD a my za to płacimy.
Normalne nie promowane to 17 / 20 jak pokazałeś xd kowalski płać. To chyba nadaje się do uokik

oznacz moderatorów
fiodorowitz
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich Allegrowiczów,

czy tylko u mnie po raz kolejny zniknęła opcja rozłączania ofert?

Przeciez z tego sie nie da korzystać. Nie jestem w stanie normalnie przeglądać ofert bo ktoś w Allegro 'wymyślił lepiej'. 

Pozdrawiam,Krzysiek

oznacz moderatorów