anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 489 ODPOWIEDZI 1 489
judis
#8 Zapaleniec#

Dodam może jeszcze, że ten pokraczny system "grupowania" ofert nie pokazuje Monet nawet przy zaznaczonej opcji:
image_2022-05-09_183605635.png

oznacz moderatorów
judis
#8 Zapaleniec#

Dodam też, że sortowanie jest skasztanione - nie można na przykład sortować od najnowszych:
image_2022-05-09_183842093.png

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@judis Przykro mi, ale jeśli nie masz dostępnej opcji "rozłącz te same oferty" obok okna sortowania oznacza to, że zaliczasz się do grona uczestników testu, o którym informowaliśmy m.in. w tym wątku. Niestety ma możliwości, abyś wypisała się z tego testu bądź abyśmy przywrócili na Twoim koncie stary widok. Jeśli test się zakończy, opcja "rozłącz oferty" powróci na Twoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
judis
#8 Zapaleniec#

Użycie słowa "jeśli" w sformułowaniu "Jeśli test się zakończy" brzmi niepokojąco, bo zawiera niewypowiedzianą groźbę: a co, jeśli się NIE zakończy? 🙂

Niemniej dziękuję za informację.

Natomiast, skoro już się dorwałam do głosu, chciałabym nadmienić, że:

- póki co funkcjonalność uważam za wadliwą, przynajmniej w aspekcie niepokazywania Monet nawet gdy "pokazuj oferty z Monetami" jest zaznaczone explicite;

- UX byłby znacznie lepszy, gdyby dostępna była większa liczba filtrów (na przykład dodatkowy checkbox "wyszukaj dokładnie" - do szału mnie doprowadza, gdy szukam czegoś nietypowego, a Allegro uznaje to za literówkę i mi podmienia na coś, co uważa, że jest poprawne);

- znaczącą poprawą UX byłoby zapisywanie preferencji użytkownika w większym stopniu, niż obecnie, na przykład zapisywanie ulubionego sortowania po cenie oraz "bez dopasowania";

- a w ogóle marzeniem byłoby zapisywanie preferencji użytkownika na stronie ustawień, a nie poprzez cookies (wiem, to nierealne).

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@judis Możesz być spokojna, test na pewno kiedyś się zakończy, ale na tę chwilę nie mogę podać Ci dokładnej informacji kiedy. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
ambulanslublin
#7 Wielbiciel#

witam , niezmiernie przeszkadza mi brak możliwości rozłączenia ofert na moim koncie

oznacz moderatorów
temerii
#8 Zapaleniec#

Znalazłem na to inny sposób 🙂 wylogowuje się ze swojego konta, wtedy wyszukiwanie ofert wraca do normalnego widoku. Jak znajdę to co chce kupić, klikam kup teraz i loguje się ponownie.

oznacz moderatorów
digbyns
#1 Nowicjusz#

To takie "kiedyś się zakończy" to taki PRL "Zaraz wracam". Gdybym wiedział, że nie będzie możliwości wyjścia z tego "kiedyś się zakończy", nigdy bym nie zgodził się na udział w teście. Zrobiliście ludzi w "balona". Szkoda gadać.

oznacz moderatorów
khalat1
#1 Nowicjusz#

Również jestem bardzo niezadowolony z BRAKU MOŻLIWOŚCI WYBORU...

oznacz moderatorów
danek33
#1 Nowicjusz#

Czas szukać alternatyw. Ponad 20 lat korzystałem z allegro. Pewnie od 15 lat, zaczeli zmieniać funkcje tak, że było coraz mniej czytelniej. Coraz mniej miałeś wpływ na to co kupujesz i co sprzedajesz. Dzisiaj zabili wyszukiwarkę na takim poziomie, że jestem zmuszony opuścić "szanowny: portal i szukać innych alternatyw. Brawo allegro. Trzymam kciuki za tych co stworzą coś nowego wykorzystując te samobójstwo portalu.

oznacz moderatorów
poczytajmi-pl
#8 Zapaleniec#

Dlaczego zniknęła opcja masowego wyszukiwania wszystkich ofert po nazwie produktu lub numerze EAN? Da się jakoś wyłączyć nową wyszukiwarkę, która grupuje oferty w produkty? 

oznacz moderatorów
BBMtomy
#1 Nowicjusz#

grupowanie ofert może jest dobre dla sprzedawców rowerów, albo AGD, ale nie dla tych, którzy zajmują się książkami. To kompletnie DEWASTUJĄCA sytuacja, w której nie da się niczego znaleźć i która uniemożliwia wycenę wystawianych tytułów. Niestety Allegro tego kompletnie nie rozumie. Myślą, że gdy ktoś chce kupić np. Pana Tadeusza, to chodzi mu o konkretne wydanie, co w 99% przypadków jest kosmiczną bzdurą. Na to się nakłada bałagan z fejkowymi ISBNami, których tu są potężne tysiące. Tu nawet przedwojenne książki mają ISBNy, co jest przecież bzdurą i wprowadzeniem w błąd.

oznacz moderatorów
danek33
#1 Nowicjusz#

W grach mam to samo - burdel na kółkach. Nie jestem w stanie zobaczyć całej oferty

oznacz moderatorów
karmel1978
#8 Zapaleniec#

Jak i Kolekcje, gdzie sortowanie według czasu było kluczowe dla wyłapywania atrakcyjnych "białych kruków".
Co lepsze czasem połączone oferty mają się nijak do produktu - a to według obsługi Allegro, powinni porządkować/zgłaszać Allegrowicze:)

oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@poczytajmi-pl @BBMtomy Nie znacie się, to wszystko dla naszego dobra. Allegro wie lepiej, to taki Putin i Papież w jednym

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
Necromancer1981
#8 Zapaleniec#

"Szanowni" moderatorzy, testy przeprowadzajcie na sobie i swoich rodzinach. Chociaż jak znam życie to zakupy robicie w innych serwisach 😉 

oznacz moderatorów
Taillow
#1 Nowicjusz#

To jest jakiś dramat. Incognito, wylogowanie nic nie daje. Dziękuję allegro za blisko 20 letnią współpracę - mówi to kupujący 🙂

oznacz moderatorów
Taillow
#1 Nowicjusz#

Odpowiem samemu sobie, bo nie rozumiem zasady działania tego "forum"

Czym jest trafność produktowa

Trafność produktowa to domyślne sortowanie list produktów. W Katalogu produktów Allegro zbieramy i opisujemy wszystkie produkty, które są dostępne w ofertach. Tak połączone oferty wyświetlamy na listach produktów. Dzięki zgrupowaniu ofert z tym samym produktem klienci szybciej znajdują to, czego dokładnie potrzebują – najpierw mogą wybrać interesujący ich produkt, a następnie ofertę, która najbardziej im odpowiada, na przykład pod względem ceny lub przewidywanego czasu dostawy.

Co zmienimy

Szczegółowo opiszemy w regulaminie czynniki, które bierzemy pod uwagę w sortowaniu list produktów według trafności. Są to między innymi:

  • liczba ofert podpiętych pod produkt
  • ocena produktu
  • liczba ocen produktu
  • liczba wyświetleń oferty danego produktu.

Podstawa: usprawnienie działania serwisu i obsługi użytkowników (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera d).

Pies pogrzebany. Już widzę jak 
"Iphone 11 KOLORY 64GB" będzie zgrupowane, tak samo inne telefony. To tylko przykład jednej z wielu kategorii. Allegro, serio?

oznacz moderatorów
danek33
#1 Nowicjusz#

Allegro zamienia się w Ceneo. Zamiast stworzyć portal obok, który miałby podobne możliwości, to zabijają to co miało moc w mixie wszystkiego. Czyli z bazaru na którym było wszystko, chcą zrobić galerię. Ktoś kto w tej chwili może przeznaczyć budżet na portal jakim allegro był wcześniej, powstaje niepowtarzalna okazja na przejęcie wolnego rynku. Trzymam kciuki.

oznacz moderatorów
qioo
#7 Wielbiciel#

dajcie ludziom rozłączyć wyszukiwanie ofert!

grupowanie wprowadzono z wiadomych przyczyn i sprawa pójdzie do rzecznika ochrony praw konsumenta

ale przede wszystkim sprawia że ta strona jest bezużyteczna nie da się niczego znaleźć!

oznacz moderatorów