anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego blokujecie wyswietlanie ofert jak ktos ma adblocka?

mysteryclient
#8 Zapaleniec#

Drogie Allegro,

dlaczego blokujecie wyswietlanie ofert w wyszukiwarce produktow jezeli ktos ma wlaczonego adblocka? Zamiast ofert otrzymuje taki oto irytujacy komunikat:

"Tutaj powinno być więcej ofert

Jeśli widzisz mniej ofert niż miało być, to pewnie masz włączoną blokadę treści reklamowych, tzw. AdBlock. Możesz to wyłączyć w przeglądarce, której używasz. Otwórz program blokujący reklamy i wyłącz go."

Przeciez Wy, czyli Allegro, nie oferujecie na swojej stronie nic za darmo. Kiedy robie przez Allegro zakupy nie chce byc molestowany reklamami. To chyba zrozumiale? 

Prosze odniesc sie do tej sprawy.

Pozdrawiam

TL

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@SzymonL8 poproszę o zrzut ekranu z tym komunikatem.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

SzymonL8
#9 Pomysłodawca#

A.jpgWykonane przed chwilą.

oznacz moderatorów

Client:90370249
#7 Wielbiciel#

Client90370249_0-1725741812417.png

 

Też zrobione teraz, 22:42, 07.09.2024

 

oznacz moderatorów

-SYKES-
#7 Wielbiciel#

IMG_9010.png

 No niestety, komunikat nadal jest jak byk. Bardzo nieprzyjemnie się korzysta z allegro ostatnio, ciągle jakieś “niespodzianki”. 😕

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@-SYKES- czy na innych urządzeniach ten komunikat również się u Ciebie pojawia? 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

Jak sie adblocka wylaczy to znika komunikat czyli dalej macie wlaczone 'szpiegowanie'

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Mam parę przeglądarek i ten komunikat pojawia się nawet w tych gdzie nie mam w ogóle zainstalowanego Adblocka. Komunikat pojawia się nawet w miejscu gdzie widać z lewej strony że jest tylko jeden taki przedmiot czyli zgadza się wyświetlana liczba ofert. Czy mogę prosić o wyjaśnienie? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AkcesoriaIT @Pawel_Miezianko @-SYKES- @Client:90370249 przekazałam już Wasze zgłoszenia do zespołu technicznego, więc poproszę Was o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Czyzyk_255
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem. Nadal widzę ten komunikat.

oznacz moderatorów

-SYKES-
#7 Wielbiciel#

tak

SYKES_0-1725780944933.png

 

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Skoro już tu odpowiadasz Moderatorko, to czemu nie zatwierdzasz obrazów?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Crow_Empire wszystkie obrazki są zatwierdzone i widoczne. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Crow_Empire @AkcesoriaIT @-SYKES- @Client:90370249 przed chwilą dostałam informację od zespołu technicznego - ten komunikat nie oznacza, że nie widzicie całego listingu jednak sponsorowane oferty mogą być w niektórych blockerach niewidoczne. Dlatego też widzicie ten komunikat, ale pracujemy nad tą kwestią. Wyłączenie adblocka spowoduje zniknięcie komunikatu.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

tu nadal nie rozchodzi sie o to czy dziala czy nie, czy komunikat jest czy nie

 

rozchodzi sie o lamanie prawa ue, a dokladnie dyrektywy e-privacy

 

czy allegro pytalo uzytkownikow czy maja adblockera, czy tez samo przeskanowalo komputer w poszukiwaniu takowego i wyswietla na podstawie tego komunikat?

oznacz moderatorów

saper_2
#9 Pomysłodawca#

Hej, też to macie:

Clipboard03.jpg

Jestem ciekawy co na to rzecznik praw klienta czy ci od konkurencji by powiedzieli.

 


Dlaczego adblock: nie zgadzam się być śledzonym przez inne serwisy (nawet anonimowo), dlatego używam adBlock'a - jeśli zamierzacie walczyć z z adBlockiem to jedynie ucierpią sprzedający których ofert nie wyświetlicie. A ja kupie to nie przez was od naszego polskiego sprzedawcy, a prosto od chińczyka - czyli pominę wasz zarobek oraz polskiego sprzedawcę. Jeżeli ktoś myśl, że kliknięcie na guziczek "nie wyrażam zgody na śledzenie" to wystarczy to jest naiwny.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z tym Chińczykiem to bym tak ostro nie szedł, tam mogą być problemy, ale blokownie to w pewnym sensie "dyskryminacja".😡

oznacz moderatorów

saper_2
#9 Pomysłodawca#

Trochę kupuję, i od czasu do czasu trafi się jakiś wałek, ale to baaardzo już rzadko, a na chińskiej konkurencji alegro dość sprawnie rozwiązują problemy.

jak dla mnie to tylko alegro strzela w nogę sprzedawcom, nie kupującym. Ja jak widzę, że jakaś strona denerwuje mnie komunikatami o adblock to więcej na nią nie wchodzę.

 

O widzę obok też temat o tym samym (tylko inny tytuł wątku).

 

Ps. Jak chcesz wiedzieć, to serwisy zbierające dane zbierają nawet informacje o inicjacji połączenia też (a ta musi zajść, żeby sprawdziły ciasteczko z informacją czy wyrażasz zgodę na gromadzenie danych...)

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_Miezianko @saper_2 odpowiadając na Wasze pytania i wątpliwości, chciałabym zaznaczyć, że nie skanujemy Waszych urządzeńAllegro nie musi skanować urządzeń, aby dowiedzieć się, czy komputer ma włączony AdBlock, czy nie. Nasza strona zawiera element, który jeśli zniknie, jest zamieniany na baner ostrzegawczy, który widzieliście. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

No wlasnie skad ten element wie, ze to adblock? Wlasnie przez te 'skanowanie'(w przenosni, nie bedziemy sie chyba rozpisywac dokladnie jak to dziala, nie?)

oznacz moderatorów

saper_2
#9 Pomysłodawca#

Wiem, że nie skanujecie (ja nic nie pisałem o tym 🙄), oraz wiem jak to działa: na zasadzie wykrywania czy jakiś element (skrypt)został wczytany (oraz czy ustawił jakieś zmienne globalne, etc...) .

Zresztą, ktokolwiek wpadł na ten deb---- pomysł wykrywania adblocka, raczej działa na waszą szkodę, "jak to?": a to że ci co mają adblocka to są tacy "troszkę bardziej kumiaci" i taki "wujcio juzek" jak coś chce kupić to pyta się takiego kumatego w rodzinie czy wie czy coś takiego-siakiego jest etc... no to ten kumaty zamiast kupić to wujkowi przez alegro to kupi np. prosto od chińczyka lub ze strony sklepu w internecie bo alegro go "denerwuje" (choć bardziej pasuje słowo na literkę "w") komunikatami o adblocku.

Nie raz jestem pytany przez rodzinę o coś, może przestanę polecać żeby szukali na alegro oraz je omijali....

btw. używając regułki powyżej nie widze tego banera, więc nawet jak zlikwidujecie to dziadostwo to i tak nie będę o tym widział 😎

oznacz moderatorów