anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zgłoszenie zwrotu zakupu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kar-gaw
#7 Wielbiciel#

Witam kupiłem pewien przedmiot przez pomyłkę dokonałem zgłoszenia zwrotu lecz po przemyśleniu chce go zostawić bo go zastosuje do czego innego. Więc jak mogę anulować to zgłoszenie zwrotu. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
LEW433
#21 Demiurg#

@kar-gaw Jak anulowałeś to pisz do sprzedającego, czy wyśle. Najlepiej kup powtórnie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kar-gaw Nie musisz go anulować, po prostu nie odsyłasz towaru, a sprzedawca nie oddaje Ci pieniędzy. Możesz wysłać sprzedawcy maila z informacją, że rezygnujesz ze zwrotu.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kar-gaw 
Ze zgłoszenia zwrotu czyli chęci wysłania towaru do Sprzedającego zrezygnować możesz.
Jeżeli jednak wysłałeś równocześnie odstąpienie od Umowy bez podania przyczyny (rezygnację z zakupu) to prawo nie przewiduje wycofania oświadczenia, ani anulowania rozwiązania umowy.
Od chwili złożenia oświadczenia przez Kupującego - Sprzedający staje się ponownie właścicielem rzeczy (a Kupujący ma obowiązek dokonać jej zwrotu). W przypadku jej nieodesłania Sprzedawca może naliczać koszty bezumownego korzystania (oraz ew. związanego z tym zmniejszenia wartości rzeczy).
Jeżeli odstąpiłeś - to zwróć przedmiot i ew. kup go ponownie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
cyryl_savchuk
#7 Wielbiciel#

A co w sytuacji gdy np zainicjowałem zwrot towaru kupionego na fakturę, ale jeszcze nie wysłałem, a sprzedający w międzyczasie napisał w wiadomościach Allegro że nie muszę odsyłać towaru, wystawił korektę faktury oraz zlecił zwrot środków? Czy w takim przypadku mogę faktycznie zatrzymać towar bo na piśmie mam od sprzedającego że nie chce towaru z powrotem?

oznacz moderatorów
Glazik21
#1 Nowicjusz#

polska to jest stan umysłu....

oznacz moderatorów
jerzk1
#1 Nowicjusz#

chciałem zwrócić towar ale się  rozmyślilem  a już zgłosiłem zwrot

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jerzk1, czy kontaktowałeś się w tej sprawie ze sprzedającym?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@jerzk1 Nie musisz anulować. Po prostu nie odsyłasz towaru, a sprzedawca nie odda Ci pieniędzy. Poinformuj tylko sprzedawcę, że rezygnujesz ze zwrotu, ucieszy się. 

oznacz moderatorów
AgataVeris
#1 Nowicjusz#

Mam podobny problem. Chcę zrezygnować ze zwrotu. Napisałam do sprzedawcy, że chcę zachować produkty i nie chcę zwrotu pieniędzy za nie. Czy tak może być?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Powiadom sprzedającego, ale jak nie odeślesz to on nie odda środków i nic się nie dzieje.

oznacz moderatorów
sklepklekle
#8 Zapaleniec#

Gdyby inni mieli podobny problem w przyszłości: Kupujący zgłasza sprzedawcy (w wiadomości/mailem), że rezygnuje ze zwrotu. Sprzedający w zakładce" Zwroty towarów" wybiera decyzja zwrotowa/odmowa zwrotu/odmowa zwrotu środków i tam wpisuje wyjaśnienie typu "Ustalono z klientem, że opcja zwrotu została wybrana przez pomyłkę", które otrzyma kupujący i Allegro. Tak to powinno prawidłowo przebiegać.

oznacz moderatorów
ulixal
#7 Wielbiciel#

Ja zrobiłam głupotę, zamówiłam produkt, później wypełniłam formularz zwrotu a ostatecznie uznałam że jednak lepiej niech już on przyjdzie do mnie xd. Teraz wisi - Zakup zwrócony. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ulixal ale kto gdzie się powiesił 🤔 jak otrzymałeś przedmiot i nie zamierzasz go zwracać to tylko poinformuj sprzedawcę.

oznacz moderatorów
ulixal
#7 Wielbiciel#

Jeszcze go oczekuje bo podobno już wysłany.

oznacz moderatorów