anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieznany Client?

MAMY ROZWIĄZANIE!
wrocer
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś zna użytkownika Client:[edit]?

Otrzymałem od niego wiadomość dotyczącą mojego ogłoszenia, lecz w tłumaczeniu z obcego języka. Podejrzewam, że to jest próba jakiegoś oszustwa. Treść wiadomości: 

"Witaj, Jestem zainteresowany zakupem tego produktu od Ciebie, czy nadal masz go na sprzedaż, proszę o kontakt pod adresem ([edit]@yahoo.com) w celu dalszej rozmowy. Przepraszam, pracuję jako kapitan statku i teraz jestem na długa podróż Mam dostęp tylko do mojego adresu e-mail

28 Kwi. 2020, 16:32"

oraz treść e-maila:

"Am ready to give you 750 EUR for the item,am here to make a legal and secure transaction with you i hope you will do the same with me?. i will like to inform you that i work as a ship captain and am buying it for my Family in Africa,so i will be the one responsible for the pick up and delivery stuff,i already have a shipping company,the shipping agent will come over to your location to pick up the item from you after i have made the payment to you, kindly get back to me with your  full name  and address so that i can forward it to the shipping company to calculate the shipping fees for me
 
Name:
Direction:
City:
State:
zip code:
Country:"
Moje ogłoszenie dotyczy sprzedaży samochodu!
Co o tym sądzicie? Ma ktoś podobne doświadczenia?
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Client:79179573
#16 Inspirator#

@wrocer 

To prymitywna próba oszustwa, tzw. nigeryjski przekręt. Nie odpowiadaj, nadawcę zablokuj, powiadom Allegro o oszuście.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Przekręt, stary jak internet. Zablokuj, zapomnij.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
bartbreak
#7 Wielbiciel#

Jaki cel jest w takim przekręcie? Z pozoru nie widać zagrożenia. Dopóki kupujący nie wpłaci, nie wyślę towaru.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@bartbreak Jedna z wersji : wysyła Ci podrobiony dokument że przelew wyszedł, ale otrzymasz go dopiero gdy wyślesz przedmiot.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

dokładnie @bartbreak  - otrzymasz coś co ma sugerować, że wpłata od niego poszła, może jest transferowana między bankami itd. Oczywiście to będzie lipa, większość osób na to nie pójdzie, ale znajdą się tacy to łykną i wyślą na ładne oczy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
wrocer
#9 Pomysłodawca#

nie mogę znaleźć opcji zablokowania klienta... jak to zrobić? Ten klient znowu przysłał taką samą wiadomość.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@wrocer  obawiam sie, że nie da się zablokować wiadomości, można kogoś dodać do czarnej listy, ale to blokuje możliwość zakupu, ale chyba nie wysyłania wiadomości.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
wrocer
#9 Pomysłodawca#

a gdzie jest ta czarna lista?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wrocer "Czarną listę" znajdziesz w tej zakładce.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów