anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
357 ODPOWIEDZI 357

Elsa_Sonia
#8 Zapaleniec#

Było dobrze ,teraz jest do d....  chcę kupić np.żelazko daje licytacje , do końca najmniej i co.. muszę porównywać oferty , zamiast zobaczyć że za 10 min licytacja tefal a za 20 min braun 

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

Totalny dramat! Zamawiam często części do telefonów. Kompletnie nie interesują mnie produkty, bo w 90% przypadków i tak przy wystawianiu sprzedający wybierają co im tam allegro proponuje żeby allegro się odwaliło i piszą żeby nie sugerować się głupotami z katalogu allegro. Normalnie miałem listę ofert i wybierałem. Często nie interesują mnie takie rzeczy jak kolor, ani to czy coś jest nowe lub używane. Od klienta słyszę przykładowo że ma być tanio. I co? Wpisuję przykładowo s22 ultra lcd. W wynikach mam 33 produkty które muszę przeklikać i przejrzeć dane oferty żeby się dowiedzieć o ich istnieniu. 3 razy podchodziłem do zamówienia jednej części i rzucałem telefonem, a z moich ust szły ostre panie lekkich obyczajów w stronę tych co tam siedzą na allegro. Udało mi się dopiero na urlopie nad morzem podejść do tematu ponownie, pokazując przy okazji znajomym tą durnotę i po wypiciu połowy butelki whisky i straceniu 15 minut udało mi się wyszukać i zamówić to co chciałem. Tego się nie da używać na trzeźwo! Używam allegro od 2006 roku i nigdy nic nie napisałem że mi się nie podoba, a wiele zmian mnie irytowało, ale to co jest teraz plus wywalenie ofert z lokalnie to tego portalu nie da się wręcz używać. Trzymam kciuki za to żeby pojawiła się jakaś konkurencja na którą ludzie się przeniosą i żeby allegro dostało mocno po kieszeniach

oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#11 Animator#

Są już takie portale tylko trzeba się przestawić. Allegro jeszcze na tym bazuje, że klient który tu kupuje 20 lat niechętnie kupuje gdzie indziej, bo inaczej, niewygodnie, nie tak. Sama właśnie spojrzałam na portal wymieniony wyżej z prime za 49zł i chyba czas się przestawić a nie męczyć tu.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

No niestety na ten moment u mnie to nie działa. Znam te wszystkie portale, ale nie ma tam rzeczy które kupuje w 90%, albo jak już są to często 2x droższe, a dla samej idei nie będę wykładał z własnej kieszeni. Dla moich zakupów jedyną alternatywą jest chiński ali, ale zazwyczaj muszę mieć coś na nastepny dzień a nie za 10 dni. Są też sklepy internetowe i coraz częściej tam bywam bo mają taniej, ale wiadomo to mniej wygodne jak sie ma wszystko w jednym miejscu.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Jest polska firma, która cieszy się zaufaniem kupujących i sprzedających i mogłaby podciąć skrzydła Allegro. Ale czy zdecydują się zamienić mały ryneczek z produktami pierwszej potrzeby w duży ogólnodostępny marketplace? Bardzo bym chciała. Allegro od lat pokazuje nam wszystkim środkowy palec.

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Jakaś podpowiedź co to za firma? Bo ryneczek kojarzy mi się tylko z ryneczkiem lidla. 😛

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Lord_Greg To taki "Świeży" ryneczek, a firma jest potentatem w innej dziedzinie ściśle związanej z e-handlem 😉

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@-Sainkho- @Lord_Greg Do mnie niedawno w sprawie nowego marketplace dzwonił Kaufland (ciekawe, że to słowo jeszcze nie jest zakazane 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

sxgn
#8 Zapaleniec#

E R L I?

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@sxgn Nie no, jaki to potentat 😁

Chodzi o firmę, której nazwa na forum nie jest cenzurowana, bo to kontrahent Allegro, którego usługi są bardzo często (jeśli nie najczęściej) wybierane przez kupujących. Już jasne? 😃

oznacz moderatorów

sxgn
#8 Zapaleniec#

W sumie nie istotne. Każdy jest lepszy od tego urdelu który tu zrobili.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

i dziwnym trafem Allegro stawia swoje budy - a oni swój market...... popatrz no.... : D

oznacz moderatorów

Swisshemp_pl
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  co wpływa na pozycjonowanie ofert w nowym widoku ? Czy są jakieś nowe parametry na to wpływające ? Do tej pory jako sprzedawca byłem na górze 1  strony , po połączeniu ofert wypadam na 3/4 . Dlaczego ? 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

także przyłączam się do pytania. Proszę o podanie konkretnych parametrów najlepiej z wagą %

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

wpiszcie ean : 5905379002684

ciekawy przyklad - przy ofercie z 11 ofertami za 85zł top oferta - ani nie najtańsza ani PROMOWANA.... hmm ? 

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Butiktalulla Otóż to 😊. Jak dla mnie nie musieliby nawet robić wielkiej platformy. Mogliby przygarnąć mniejszych przedsiębiorców, których Allegro od lat próbuje zniechęcić do współpracy. Zaoferować to, do czego użytkownicy Allegro przyzwyczaili się przez lata, a co teraz jest im odbierane.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

wiem jedno z 20 letniego doświadczenia w handlu - jak ktoś olewa głos klientów - zwykle kończy -- 
ŹLE

oznacz moderatorów

sxgn
#8 Zapaleniec#

ILRE  - > tylko przeczytaj od tyłu, bo oczywiście nazwa ukrywana

oznacz moderatorów

Aatron
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Jak już wiecie chociażby z tego i wcześniejszego wątku, użytkownicy domagają się opcji rozdzielenia ofert. Podam przykład. Poszukuję ostatnio klimatyzatora. W wynikach wyszukiwania najtańszy model zaczyna się od 959zł (a w takim przypadku wolę kupić używany na **piiip**), natomiast zupełnie nie pokazuje mi szukanego wariantu o danej mocy i kolorze i w korzystniejszej cenie (więc nawet nie wiedziałbym, że jest taki do kupieni na Allegro) - widzę go dopiero jako wariant drogiego i znacznie silniejszego wariantu i to w innym kolorze, którym wcale nie jestem zainteresowany (!), bo jest przeznaczony do większego metrażu. Może to mi ktoś wyjaśnić?

Przecież to zniechęca do korzystania z portalu i zakup potrzebnego produktu! Uważacie, że takie rozwiązanie jest dobre dla użytkowników?
wynik.png

oznacz moderatorów

iza888
#8 Zapaleniec#

Właśnie dowiedziałam się, dlaczego spadła nam sprzedaż o 60%. Te nowości doprowadzają do zniszczenia mniejsze firmy. Brawo wy...

oznacz moderatorów