anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ograniczenia od sprzedajacego

iza150875
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  

Wystawiłam negatywna opinie o sprzedającym i widzę, że nie mogę już kupić w tym sklepie bo mnie ograniczył.  Czy ma do tego prawo? Co mogę zrobić? 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

az1rael
#21 Demiurg#

tak ma do tego prawo 
możesz kupić u innego sprzedawcy

oznacz moderatorów

iza150875
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20230414_005842.jpg

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dostałaś bana za zmniejszenie zasięgów sprzedaży oraz zmniejszenie wpływów sklepu internetowego poprzez pogorszenie jego pozycjonowania na tabeli wyników wyszukiwania allegro nie za negatywa tylko w konsekwencji negatywa 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tobie allegro zezwala na subiektywną ocenę sprzedawcy a on ma również taką możliwość aby się z tą opinią nie zgodzić i wpisać Cię na listę "moi nieaktywni kupujący" . Warto zanim się wystawi pochopnego negatywa wyjaśnić sprawę ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@iza150875 Nie ma prawa, ale co zrobisz? a dlaczego chcesz kupować od kogoś co nie wywiązuje się z umowy >negatyw.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@iza150875 Owszem może > po to jest lista MNK > a dlaczego chcesz znowu kupować, skoro tamten zakup Ci nie odpowiadał? > chcesz wystawić następny " negatyw"?

Kup gdzie indziej.

oznacz moderatorów

iza150875
#7 Wielbiciel#

Produkt był ok, oceniłam negatywnie obsługę 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@iza150875 To niczego nie zmienia > sprzedającemu z powodu Twojego negatywa spadła jakość sprzedaży > niczego nie wywalczysz > takich wątków na AG było już mnóstwo > zawsze to samo > i zawsze bez efektów > po prostu kup gdzie indziej

Dlaczego chcesz kupić po raz drugi?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@iza150875 to zależy co się stało , strzeliłaś ocenę mającą duży wpływ na dalszą sprzedaż bo ?

Podjęłaś próbę wyjaśnienia , a sprzedawca mówiąc brutalnie olał problem ?? .... tak , nie miał prawa 

Bez kontaktu strzeliłaś negatywem bo uważałaś ,że to dobre wyjście zrobić na złość ?? .... tak miał prawo 

.....samo życie ....

oznacz moderatorów

iza150875
#7 Wielbiciel#

Oceniłam negatywnie obsługę a nie produkt . Poprosiłam o zmianę paczkomatu, odmówiono a produkt został wysłany po półtora dnia od mojej prośby więc.... 

Przeczytaj regulamin, nie mają prawa odmawiać mi sprzedaży z tego powodu. Produkty są ok 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@iza150875 to nie jest tak jak myślisz , że wszystko się da na **piiip**nięcie klienta , jak znam życie przesyłka ze smartem , sprzedawca wygenerował etykietę zanim  poprosiłaś o zmianę , drugiej z pakietu ,,smart ,, nie wygeneruje , musi przesyłkę opłacić ze swijej kieszeni , to nie ma znaczenia kiedy nadał , ważna jest kolejność zdarzeń .

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

1. nie robi się tak - przesyłka musi być nadana na dane podane w formularzu dostawy (to też kwestia bezpieczeństwa -żeby ktoś nie zmienił podanego adresu dostawy dla innego Klienta, podszywając się mailem lub telefonicznie)

2. jak nie dostaniesz przesyłki lub jej nie odbierzesz to Allegro będzie weryfikowało czy została nadana na dane podane przy zakupie, nie dane podane telefonicznie/mailowo (Twoje bezpieczeństwo)

3. w takim wypadku zgłoś zwrot (lub anuluj zakup jak jeszcze można) i zakup ponownie podając prawidłowe dane. Jeśli pierwszy zakup już został wysłany to paczka po prostu wróci do Sprzedawcy. Otrzymasz drugą na nowe prawidłowe dane.

4. niższe ceny przesyłek na Allegro (np. Inpost normalnie kosztuje 17zł: https://inpost.pl/cenniki ) obowiązują dla przesyłek nadawanych na dane podane w formularzu dostawy i zapłaty (zabezpieczenie, żeby Sprzedawcy nie wykorzystywali tych przesyłek do innych celów). Jeśli zakup był dodatkowo z pakietem SMART to tak samo - darmowa dostawa dla danych podanych w formularzu zapłaty i dostawy. Nie można wygenerować etykiety dla innych, zatem nie ma możliwości bezkosztowej zmiany tych danych.

5. po zakupie generuje się etykiety nadawcze dla danej transakcji - ważne są miesiąc, dlatego nie zawsze muszą być generowane na 2 minuty przed pakowaniem. Wygenerowanie takiej etykiety (na preferencyjnych warunkach - jak w pkt. 4) powoduje, że dla danej transakcji nie można już wygenerować drugiej etykiety na tych samych warunkach. Tylko i wyłącznie pełnopłatną.

 

Co konkretnie odpisał Ci sprzedawca ? Czy był niemiły, czy po prostu odpisał o braku takiej możliwości ? Jeśli żądasz czegoś, czego Sprzedawca nie może zrobić, a potem za to go oceniasz, to może mieć jakieś uwagi do takiej transakcji. To trochę tak, jakby Sprzedawca zażądał dopłaty po zakupie, a potem negatywnie ocenił Kupującego, bo ten nie chce dopłacić do wcześniej zaakceptowanej i ustalonej przez strony ceny.

Rzecz jasna upraszczam, ale mógł mieć swoje powody odmowy (j/w).

oznacz moderatorów

iza150875
#7 Wielbiciel#

Gdyby sprzedawca powiedział że to to nie możliwe z powodu smarta, to ok. Ale dostałam odpowiedź, że nie ,bo nie, bo już wysłana. A wyslanazostala półtora dnia później.  Potem jeszxzeteksty , że nikt nie będzie szukał mojej paczki żeby zmienić etykiete

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@iza150875 Ty tak to widzisz , a teraz spójrz oczami sprzedawcy ,, żle wypełniny formularz dostawy i jeszcze raban robi ,, Trafiłaś na listę MNK pewnie nie za negatywa tylko za to ,że nie potrafisz poprawnie wypełnić formularza dostawy i na dodatek robisz z tego problem , trzeba było anulować zamówienie i kupić ponownie .

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Otóż to ! W punkt ! Królowe internetu 🤣😂

oznacz moderatorów

iza150875
#7 Wielbiciel#

A ty co ? Mądrala? Popisać się chcesz? Byle cos napisać? 

oznacz moderatorów

iza150875
#7 Wielbiciel#

Popisać się chciałeś? Zabłysnąć? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz prawo do oceny i odpowiadają Ci sprzedajacy i nie będą po twojej stronie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@iza150875  napisał odpowiadający ci @LEW433  sprzedający czyli hipokryzja level master. Zresztą jak ktoś ma wysylki rzędu kilkuset lub więcej paczek dziennie to nie będzie w kilka osób paczki szukał przez Bóg wie ile bo taniej wyjdzie na wysyłce stracić niż zapłacić za ten czas pracownikom gdzie mogliby wtedy generować $$$

oznacz moderatorów