anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podziel się opinią na temat Allegro Delivery

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Cześć! W czerwcu wprowadziliśmy nowy program Allegro Delivery, w którym to my odpowiadamy za cały proces dostawy, dlatego chcemy zadać kilka pytań na temat Waszych doświadczeń.
Zależy nam, aby oferowane metody dostawy były dla Was jak najlepsze, dlatego wszystkie merytoryczne i konkretne komentarze, spostrzeżenia czy uwagi (również krytyczne) są dla nas bardzo cenne, będziemy wdzięczni za każdą informację zwrotną.

1. Czy podczas wyboru metody dostawy można łatwo znaleźć Allegro Delivery?
Czy te metody są dobrze widoczne na formularzu dostawy i płatności?
2. Czy znalezienie wybranego Allegro One Box lub automatu ORLEN paczki sprawiło Ci trudność? Jeśli tak, co było problemem?
3. Czy obsługa automatu paczkowego Allegro One Box i automatu ORLEN paczki jest dla Ciebie prosta?
4. Czy podczas odbioru przesyłki z automatów albo punktów Allegro One lub ORLEN paczki pojawiły się jakieś trudności?
5. Czy odebrana przesyłka (zarówno towar jak i opakowanie) była w dobrym stanie?
6. Jak oceniasz komfort odbioru przesyłek z Allegro One Box, w porównaniu z innymi automatami paczkowymi?


👉 Poprosimy o informacje dotyczące tylko przesyłek dostarczanych w ramach Allegro Delivery, są to metody dostawy:
Allegro One Box
Allegro One Punkt
Allegro One Kurier
Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka
Allegro Automat ORLEN Paczka

na formularzu dostawy i płatności są oznaczone w ten sposób: 

la_nika_0-1720013421989.png

 

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi!

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

7tekbar4
#8 Zapaleniec#

1. Znajduje się je tak samo ja każdą inną opcję dostawy. Pytanie bez sensu, chyba tylko pod ładne słupki w excellu.

2. Nie, działa tak samo jak wyszukiwanie pozostałych punktów odbioru 

3. Jest normalna 

4.  Tak, zbyt często paczka trafia do innego punktu niż mój domyślny. Nawet jeśli jest nim już jedna moja paczka, to zamiast dołożyć do niej kolejną jest wysyłana do innego automatu.

5. Zdarzało się, że paczki były w złym stanie, rzadko, bo rzadko, ale jednak częściej niż u konkurencji. Raz na paczce ktoś stanął i uszkodził towaru w środku, co zresztą opisywałem już kiedyś tutaj na forum.

6. Komfort odbierana jest słaby, przez brak funkcji multiskrytki i rzadką sieć automatów, co owocuje częstym przerzucanie paczek do automatów zastępczych.

oznacz moderatorów

De_monicus
#1 Nowicjusz#

3. Jakie w Twojej opinii są mocne i słabe strony programu Allegro Delivery?

- Cóż , jak dotąd  pierwszy raz korzystałem z Allegro Delivery ; i mamy do czynienia WYŁĄCZNIE ze słabymi stronami ... by nie rzec : Ktoś podkłada świnię waszej firmie . Większą bezczelnością byłoby podanie wyniku meczu który odbył się kopiąc przesyłkę ... fotki poniżej . 

IMG_20240709_183737.jpgIMG_20240709_183706.jpg

 4. Jaki element związany z wprowadzeniem Allegro Delivery sprawił Ci największą trudność?

Największą trudnością dla mnie jest przyswojenie sobie stanu rzeczy - Opłacam za transport towaru który wcześniej kupiłem na Allegro licząc na to , że przesyłka dotrze w optymalnym stanie ... tym czasem boję się pomyśleć co jeśli wesoły "piłkarz" poczułby potrzebę pokopania sobie np drogiej elektroniki albo towaru o cenie z trzema i więcej zerami . Tym razem zniszczył opakowania herbaty . 

Allegro niema szczęścia do współpracy z kurierami - Miałem sytuację z czasów gdy na skrzynkach inPost wywieszali swoje nalepki ; Od czasu gdy kurier InPost mnie okradł  nie korzystam z ich usług ... Czy rezygnować też z OrlenKaczki ? 

Nie chcę odszkodowań ani żadnych takich ; wolałbym wiedzieć o ukaraniu winnych 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@De_monicus bardzo mi przykro, że przesyłka dotarła do Ciebie w takim stanie. 
Czy zgłosiłeś to już za pomocą formularza

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:48122279
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem 3 razy, 2 razy z 3 paczka była uszkodzona (wydaje się być powszechną rzeczą, widząc poprzedni komentarz), 1 raz z 3 był opóźniony bez wyjaśnienia, a 3 razy z 3 nie zostałem powiadomiony o dostawie, kierowcy nie dzwonią do drzwi, nie dostajesz e-maili ani nic.
Nigdy więcej i nie odnowię mojego Smarta do końca roku. Po 7 latach jako "Smart" jakość świadczonych usług znacznie spadła.

PXL_20240715_074655263.jpg

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

przekażę opinię szanownej małżonki cyt większego dziadostwa nie widziałam... Opinia wystawiona jak zamawianą paczkę dostała z 2 dniowym opóźnieniem bo pracownik one albo podwykonawca waszych delivery przewozów nie zechciał odebrać paczek od sprzedawcy na czas. Równie zniesmaczona jest tym waszym testem w ramach smarta gdzie metoda dostawy to kurier allegro za darmo, a potem okazuje się, że już gorszego przewoźnika nie dało się wybrać no ale paczka dotarła szczęściem dzisiaj skitrana w krzakach bo wszak koło furtki nie ma tego no dzwonka, a w domu byli domownicy. Jak przyjdzie to sprawdzi zawartość czy cała, towar nie był całe szczęście potrzebny na gwałt bo by ją krew zalała za taką dostawę. Podsumowując niby nic się nie stało ale forma wykonania taka że niesmak pozostał...

oznacz moderatorów

riddick47
#7 Wielbiciel#

1. Łatwo. W zasadzie od razu widać tą opcję 

2. Nie, ale kiedyś paczka trafiła na Orlen, ale nie do paczkomatu. Trochę mi zajęło znalezienie jej.

3. Tak. W przypadku allegro onebox jest to nawet wygodniejsze od inpostu

4. Nie, oprócz wymienionej wyżej sytuacji gdzie paczka miała być w paczkomacie Orlen a była na stacji w okienku 

5. Tak

6. Tak samo albo nawet trochę lepiej bo w jednym miejscu mam śledzenie paczek, odebranie ich oraz info o moich wszystkich zakupach allegro. To było szczególnie wygodne gdy miałem kilkanaście zamówień w tym samym czasie

oznacz moderatorów

nika_miles
#8 Zapaleniec#

1. Metody dostawy są wyraźnie widoczne podczas zakupów, łatwo je znaleźć.
2. Automat paczkowy, który mam w okolicy jest łatwy do znalezienia. Te automaty wyróżniają się wyglądem (są ładniejsze).
3. Tak, obsługa jest bardzo prosta. Fajnie, że skrytkę można otworzyć zdalnie.
4. Nie pojawiły się trudności, ale brakuje opcji multiskrytki, kiedyś odbierałam kilkanaście paczek, każda była umieszczona w osobnej skrytce. Na  plus, że ekran informuje o tym ile jeszcze przesyłek jest do odebrania i numer telefonu jest już zapisany, ale za każdym razem trzeba podawać kod. Gdyby można było umieścić więcej paczek w skrytce, byłoby łatwiej, 
5. Na plus. Jest to wygodne. Fajnie, że można zdalnie otwierać skrytkę i że wszystkie informacje o paczce są w aplikacji Allegro.

oznacz moderatorów

NewLexi
#7 Wielbiciel#

1. Czy podczas wyboru metody dostawy można łatwo znaleźć Allegro Delivery?
Czy te metody są dobrze widoczne na formularzu dostawy i płatności?

Metody w formularzu dostawy i płatności są dobrze widoczne, oznaczone ikoną "Allegro Delivery". Przydałaby się jakaś ikona, po której kliniękciu wyświetliłaby się informacja, czym właściwie jest Allegro Delivery i co to dla mnie oznacza.


2. Czy znalezienie wybranego Allegro One Box lub automatu ORLEN paczki sprawiło Ci trudność? Jeśli tak, co było problemem?

Nie, wybieram znane mi automaty, a w razie potrzeby korzystam z map Google.


3. Czy obsługa automatu paczkowego Allegro One Box i automatu ORLEN paczki jest dla Ciebie prosta?

Tak, wszystko robię z poziomu aplikacji.


4. Czy podczas odbioru przesyłki z automatów albo punktów Allegro One lub ORLEN paczki pojawiły się jakieś trudności?

Czasami paczki są głęboko włożone do skrytki - sprawia mi to problem, kiedy paczka jest na najwyższym piętrze urządzenia. Wiem, że można korzystać z wyboru skrytki w aplikacji, ale w zdecydowanej większości mam takiej konieczności. Byłoby super, gdyby porozmawiać z kurierami na temat umieszczania paczek płycej. 


5. Czy odebrana przesyłka (zarówno towar jak i opakowanie) była w dobrym stanie?

Nigdy nie miałam żadnych problemów z paczkami.


6. Jak oceniasz komfort odbioru przesyłek z Allegro One Box, w porównaniu z innymi automatami paczkowymi?

Nie mam uwag. Wszystko na porównywalnym poziomie. Na plus Allegro One Box działa to, że w razie sytuacji awarynjej mogę przedłużyć bezpłatnie czas na odbiór paczek kontaktując się z Allegro.

oznacz moderatorów

joeanka21
#7 Wielbiciel#

1. Czy podczas wyboru metody dostawy można łatwo znaleźć Allegro Delivery? Czy te metody są dobrze widoczne na formularzu dostawy i płatności?

Tak, metody dostawy są widoczne i łatwe do znalezienia - powiedziałabym wręcz, że dominują na liście, która w niektórych przypadkach robi się długa jak węgorz 😉

2. Czy znalezienie wybranego Allegro One Box lub automatu ORLEN paczki sprawiło Ci trudność? Jeśli tak, co było problemem?

Czasami mapa z One Boxami nie pokazywała wszystkich automatów - ale problem rozwiązywało odświeżenie strony.

3. Czy obsługa automatu paczkowego Allegro One Box i automatu ORLEN paczki jest dla Ciebie prosta?

Prosta i szybka, zwłaszcza dzięki otwieraniu zdalnym skrytek.

4. Czy podczas odbioru przesyłki z automatów albo punktów Allegro One lub ORLEN paczki pojawiły się jakieś trudności?

Kilka razy przy ORLEN Paczce drzwiczki trochę się zacięły przy otwieraniu, ale udało się wydostać paczkę.

5. Czy odebrana przesyłka (zarówno towar jak i opakowanie) była w dobrym stanie?

Tak, jeszcze się nie zdarzyło, by paczka była zniszczona - albo ja tego nie zauważyłam. 

6. Jak oceniasz komfort odbioru przesyłek z Allegro One Box, w porównaniu z innymi automatami paczkowymi?

Jest porównywalne, jednak brakuje mi opcji multiskrytki - przy odbieraniu kilku paczek jednocześnie jest to dość niewygodne, by otwierać kolejne skrytki jedna po drugiej.

oznacz moderatorów

102350239
#7 Wielbiciel#

Cześć! łatwo można znaleźć Delivery na formularzu. Mają takie specjalne oznaczenie, chociaż nie rozumiałam co jest innego w tej metodzie. Mam mój zielony automat pod domem, więc łatwo go znajduję. Jeden raz nie było w nim miejsca i paczka poszła do innego i dopiero na następny dzien do mojego. Bardzo łatwo się odbiera, klikam w aplikacji. Raz miałam problem i zmężem dzwoniliśmy do Allegro i nam otworzyli przez telefon. Sprawa została szybko załatwiona. W dobrym stanie paczki przychodzą, nigdy nie mieliśmy problemu. No to podobnie jak InPost, szybko i wygodnie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@102350239 ile płacą ? 😁

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria no właśnie te laurki mnie zastanawiają ... na forum jest co chwilę po x wątków pt jak allegro one skopało mi dostawę a tu peany

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria @az1rael No właśnie mam to samo. Laurki, pierwsze komentarze na Gadane po to aby wystawić taki opis. Ludzie na Allegro pozytywów nie wystawiają, a tu nagle wysyp 🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:34690366
#2 Obserwator#

1. Opcja bardzo łatwa do znalezienia

2. Raczej nie sprawiło problemu, już wcześniej widziałem

 

3. Bardzo prosta obsługa

4. Nie

5.tak!

6. Lepsze niż dpd!

 

oznacz moderatorów

Cmyk69
#9 Pomysłodawca#

Jako kupujący -największą bolączką jest Orlen -ich aplikacja często nie pokazuje własnych paczek -dobrze, że działa otwieranie automatu z poziomu apki allegro... Druga rzecz to siłowe faworyzowanie tej metody przez allegro -poprzez różne "myki" (niby na podstawie wcześniejszych dostaw danego sprzedawcy) dotyczące terminów dostawy wyświetlanych podczas zakupu -nijak mają się do faktycznych terminów i mijają się nawet z tym co sami ci sprzedawcy mają w ustawieniach. Słabe.
Jako sprzedający -problemem są kurierzy obsługujący tą metodę: UPS/DPD, oni dobrze wiedzą, że sprzedawcy są na nich skazani (nie mogą nie mieć opcji metod one bo nie będą mieć smarta...) przez to traktują podjęcia jak im wygodnie -zazwyczaj po prostu są o wiele za wcześnie aby sprzedawca mógł oferować sensowne godziny graniczne wysyłki tego samego dnia, albo czasem nie zjawią się po paczki wcale, "bo nie zdążyli"...  Podzielenie obsługi tych przesyłek na więcej niż jednego kuriera jeszcze utrudniło i skomplikowało bardziej sytuację... Automaty nadawcze Orlenu często się zawieszają, otwierają skrytki mniejsze od ustalonego gabarytu, po czym zawieszają się przy próbie zmiany na większą skrytkę, czasami otwierają skrytki, w których już znajduje się jakaś paczka i nie wiadomo co robić...

oznacz moderatorów

Bladziak
#10 Popularyzator#

a mnie sie wydaje ze allegro tak nie lubi inpostu ze na glowie staje zeby ich wygryz problem polega na tym ze inni opertaorzy nie są w stanie zapewnic obslugi i wszytskiego co inpost oferuje ale z uporem godnym lepszej sprawy caly czas nie ustaja w wysyilkach jakby mogli to zrezygnowali by z inpostu najchetniej ale ich tajne dane wyraznie pokazuja ze jak zrezygnuja z inpostu to przegraja na rynku z moldawskim potentatem e-comerce ....

oznacz moderatorów

mkgk999
#8 Zapaleniec#

Unikać, nie korzystać, odradzać innym! Nie, nie i jeszcze raz nie. Kup do 12:00 dostawa jutro! Dobre mi żarty! Paczka leży 5! dni w boxie i nawet nie jest odebrana.

oznacz moderatorów

Aksi
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@Client:110944380@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

1. Niestety tak, jak dla mnie to powinno być gdzieś głęboko ukryte, żeby jak najrzadziej z tego korzystać.

2. Nie

3. Tak

4. Nie

5. Tak

6. Ani lepiej ani gorzej - tak samo. Ale w porównaniu z innymi formami dostawy Allegro One to jest dno i tak naprawdę wielkie oszustwo. Tylko w tej formie jest wybór daty dostawy. Ostatnio znowu dałem się na to nabrać - wybrałem dostawę tego samego dnia i zapłaciłem, bo akurat robiłem zakup za niewielką kwotę (tak, mam smart'a). I co? Oczywiście przesyłka nie dotarła. To był piątek. Oczywiście w sobotę też nie dotarła. Ciekawe czy gdybym zapłacił mniej i wybrał datę dostawy następnego dnia to czy dostałbym przesyłkę w sobotę. Już drugi raz dałem się złapać na to wielkie gó...no. I ostatni. Więcej nie wybiorę tej formy dostawy. A drzewo zasadzę sam.

oznacz moderatorów

keretey
#8 Zapaleniec#

1. tak

2. nie

3. tak

4. nie

5. kupuje wiele żwirków dla kota rocznie. TYLKO allegro onebox udało się je rozwalić (kilkadziesiąt razy inpost bez problemu)

6. mają inny kolor obudowy... poza tym nie ma różnic

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Najpierw wymuszą albo sami włączą a później pytają;) Jak tu nie kochać pomarańczowego świra. Przyłączyłem się do tej gromady mega szczęśliwych klientów. Po prostu z potrzeby powszechnego zachwytu nad Waszymi "decyzjami biznesowymi". Czy Allegro poza handlem wódą planuje również koszenie trawników w ramach Allegro Grass lub przemyt z Chin na szeroką skalę w ramach Allegro China Day?

oznacz moderatorów