anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pomoc z nieuczciwym sprzedawcą

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy od nieuczciwego sprzedawcy.
20 września na allegro lokalnie zapłaciłem za komplet towaru wygrany w licytacji i wybrałem paczkomaty jako formę dostawy, po dokończeniu zapłaty kupujący odrzucił bez podania powodu paczkomaty i wymusił kuriera,
gdybym wiedział, że dostępny jest tylko kurier, nie kupowałbym, ponieważ nie mam zaufania do tej formy dostawy. Jest to pierwsze nieuczciwe zachowanie kupującego - po zapłacie powinien mi dać możliwość rezygnacji z zakupu, jeśli wybrana przeze mnie forma dostawy nie wchodziłą w grę.
Zobowiązał się do przekazania mi informacji, że przekazał paczkę kurierowi, po tym jak zrobi, 
nie zrobił tego, kolejne nieuczciwe zachowanie.
W ciągu ostaniego tygodnia pytałem się go 3 razy o numer przesyłki, za każdym razem ignoruje pytanie
i wykonuje sprytny unik. Tak samo zachował się po pytaniu kto jest dostawcą i jak wygląda przesyłka.
Kolejne nieuczciwe zachowanie.
Nie otrzymałem żadnej widaomości o przesyłce na telefonu lub email.
Na chwilę obecną minęło już dawno 24h od kiedy wezwałem go dostarczenia jakiegokolwiek dowodu nadania przesyłki lub zwrotu pieniędzy i go nie dostarczył i nie zwrócił pieniędzy.
Na chwilę obecną minęło 11 dni od zakupu:
-nie mam towaru
-nie ma dowodu, że kiedykolwiek sprzedający wysłał jakąkolwiek przesyłkę
-nie dostałem zwrotu pieniędzy
-nie ma dowodu, że sprzedający rzeczywiście wykonał cokolwiek co zadeklarował

Sam sprzedający w poniedziałek stwierdził, że przesyłki nie mam co się spowiedzawać, jako, że nie przedstawił żadnego dowodu nadania (miał na to 24h robocze od 10:05 w piątek) powinien mi wypłacić zwrot pieniędzy.
Sam sprzedający stwierdził, że rzekomo to on ma problem, tylko, że to nie jest prawda, on ma moje pieniądze, ja nie mam towaru i nie mam jakiegokolowiek dowodu na nadanie przesyłki (sprzedający zadeklarował, że zrobi to w 23.09.2024 lub 24.09.2024).

Proszę zespół allegro o niezłoczne wyegzekwownie zwrotu pieniędzy i częściowe/całkowite zablokowanie konta sprzedającego z powodu łamania regulaminu przez niego.
Sprzedający miał już określony w regulaminie czas na dostarczenie jakiegokolwiek dowodu nadaniaw dyskusji, czego nie zrobił, należy, więc uznać, że mamy do czynienia z brakiem nadania towaru.
Kupiłem na allegro lokalnie w licytacji tylko dlatego, że uważałem, że allegro wypłaci mi pieniądze, jeśli towar nie dojdzie lub trafię na nieuczciwego sprzedającego.

Sprzedający zaoferował, że dostarczy dowód, że był na policji. Ale to nie oznacza, że jego zawiadomienie nie jest fałszywe. Nie ma dowodów i powodów, żeby mu wierzyć, zręcznie unika odpowiedzi na pewne pytania i nie dostarcza dowodu na jakiekolwiek jego działanie.

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Tak się składa, że sprzedający, z którym mam doczynienia nie nadał nawet paczki, odmawia jednak przyznania mi zwrotu, niedawno stwierdził, że jest tylko pośrednikiem, pomimo tego, że w ogłoszeniu pisał, że ma towar (czyli jest właścicielem). Wczoraj poprosiłem o pomoc allegro, bot nakazał sprzedawcy wysłanie dowodu nadania lub dowód zwrotu pieniędzy w załączniku,
dzisiaj sprzedawca po 10 odpisał, że nie ma dowodu nadania i nie wykonał zwrotu i stwierdził, że "jest tylko pośrednikiem". Poprosiłem kolejny raz allegro o pomoc, tym razem dostałem informację, że się ze mną skontaktują, co jeszcze nie nastąpiło, w dyskusji poprosiłem o wniosek do allegro protect. W regulaminie allegro protect jest napisane, że jeśli klient nie dostanie towaru i sprzedawcy nie udało się wysłać towaru wniosek powinien być zaakpceptowany. Ile jeszcze czasu allegro pozwoli działać temu nieuczciwemu sprzedawcy?
Nie dostarczył on ani jednego dowodu na potwierdzenie czegokolwiek z jego strony,
na chwilę uznaje, że chcę on wyłudzić pieniądze na nieistniejący towar
i wszystkie kroki jakie podejmuje mają cel sprawienie, aby allegro pozwoliło mu mnie okraść.

Czy ktoś zaznajomiony z prawem mógłby mi poradzić gdzie szukać:
- nazw przestępstw, do których można podciągnąć zachowanie "sprzedającego"
i kary jakie mogą być wymierzone za nie
- prawa, które "sprzedający" złamał

Oczywiście doedukuję się z tej kwestii też na własną rękę

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:118073694 Dobra już chyba wiem o co chodzi.

Napisałeś wcześniej "Sprzedający zaoferował, że dostarczy dowód, że był na policji."
Teraz napisałeś: "stwierdził, że jest tylko pośrednikiem"

Z opisu sytuacji wynika, że sprzedający sam padł ofiarą oszustwa - został słupem.

Znalazł ogłoszenie "pracy" polegające na wystawianiu ogłoszeń a wysyłką ma zająć się ktoś inny.
On wystawia ogłoszenia, kasę za sprzedaż przelewa "pracodawcy" a towar nigdy nie zostaje wysłany...

Ręki sobie uciąć nie dam ale na 95% tak to właśnie wygląda.
Schemat oszustw znany od długiego czasu.

Nie zwalnia go to oczywiście z odpowiedzialności za zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za tą odpowiedź, wkrótce mija 14 dni od zakupu i bez zwłoki złożę wniosek do allegro protect, jak otrzymam odpowiedź to napiszę.

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Wczoraj poprosiłem o pomoc allegro, bot poprosił sprzedającego o dowód nadania lub zwrotu pieniędzy,
sprzedawca dzisiaj po 10 odpisał, że nie ma dowodu nadania i jest "tylko pośrednikiem", w ofercie nie tylko nie było nic o tym mowy

z opisu oferty jasno wynika, że sprzedający twierdzi, że jest właścicielem zestawu
"Na sprzedaż oferuję kompletny zestaw ..."

"... jednak nie posiadam już oryginalnego opakowania do tego elementu."

Mam, więc do czynienia z oszustwem - sprzedający nigdy nie posiadał towaru i wyłudził pieniądze.
Poprosiłem o pomoc allegro kolejny raz i wskazałem, że sprzedający nie jest żadnym pośrednikiem
i warunki do zwrotu z allegro protect (towar nie dotarł i sprzedającemu nie udało się go wysłać).
Poprosiłem o wniosek do allegro protect, ale zamiast mi pomóc, gdy jest ewidentne, że padłem ofiarą oszustwa
konsultant umożliwił nieuczciwemu sprzedającemu dalszą możliwość oszustwa - dał mu czas do 19:50 02.10.2024r na dostarczenie dowodu nadania (w dyskusji sprzedająca już wskazał, że go nie ma) albo dowodu zwrotu pieniędzy (o to prosiłem już kilka razy bez skutku).


Sprzedający wie, że w tym tygodniu wyjeżdzam i może nawet jeszcze dzisiaj wysłać pustą paczkę, żeby przeciągnąć dyskusje i wykorzystać moją nieobeność do twierdzenia, że wysłał towar.
Konsultant nie powinien nawet dać mu takiej możliwość - regulamin allegro lokalnie jasno stanowi:
"Sprzedający powinien wskazać termin dostawy, jeżeli przekracza on 7 dni od momentu zawarcia Transakcji, przy czym czas dostawy nie może być dłuższy niż 10 dni kalendarzowych."
Dzisiaj mija 13 dzień od zakupu, więc jest to niezgodne z waszym regulaminem.

Jest to działanie jawnie antykonsumenckie - zakup jest chroniony allegro protect, więc prawa konsumenta allegro powinno szanować

Moderację proszę o skontaktowanie się z konsultantami allegro i zmianę tej antykonsumenckiej i niezgodnej z waszym regulaminem decyzji na tylko
dostarczenie nadania przesyłki w dniach umówionych z kupującym (poniedziałek 23.09.2024 lub wtorek 24.09.2024r ) dostarczenie dowodu zwrotu pieniędzy do 19:50 02.10.2024r

W przeciwnym razie będę zmuszony kontaktować się z uokik, aby zgłosić to jawnie antykonsumenckie działanie allegro i z policją, aby zgłosić to, że allegro swoją decyzją otworzyło furtkę do dokończenia wyłudzenia pieniędzy, czyli mu w tym pomogło.

Nieuczciwy sprzedający bardzo dobrze manilupuje i może wykorzystać tą furtkę do dalszej manilupacji, skorygować ten istotny detal proszę niezwłocznie.

Szczególnie z uwagi na to, że w tym tygodniu wyjeżdzam.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:118073694 @W poprzednim wątku napisałem Ci jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy. 
Jedynie kontynuowanie dyskusji tu pomoże.

 

PS. W tej transakcji nie występujesz jako konsument. 
PS 2. Zgłoszenie do UOKIK nic Ci nie da bo allegro z tej instytucji sobie nic nie robi. 

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Rzucicie okiem do tej dyskusji?

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Proszę też moderatorów allegro o przekazanie mi wszystkich danych potrzebnych do złożenia zawiadomienia o przestępstwie, proszę o wysłąnie ich na mojego maila (powiązany w tym kontem allegro)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:118073694 przeczytałem z grubsza posty, po pierwsze dane te co masz to masz allegro nic Ci więcej nie da 😞 po drugie po co kombinujesz, poczekaj 14 dni, wniosek do protect i dostaniesz zwrot kasy o ile sprzedawca Ci nie oda lub nie wyśle towaru 🙂

Po 14 dniach oznaczasz jako nierozwiązana i masz wniosek dostępny 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:118073694 Obowiązuje rodo. Allegro przekaże dane tylko policji.

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Danych z rodo rzeczywiście nie mogą mi przekazać, ale mogą mi powiedzieć co mam w wpisać w datę (okres od daty zakupu do teraz, czy tylko data zakupu) i miejsce (allegro? allegro lokalnie? zadeklarowane miejsce z licytacji allegro lokalnie?), nick sprzedawcy mam już go od allegro nie potrzebuje

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Pisać śmiało.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:118073694  Albo sprzedający szybko zwróci albo AP, pisz o rekompensatę.

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Czy mógłby ktoś z państwa powiedzieć mi jak allegro traktuje "pośrednictwo",
szczególności, gdy sprzedający o tym nie informuje przed i w trakcie zakupu
i towar przedstawiany był jako osobiście posiadany przez sprzedającego


(po zakupie, gdy sprzedający wymusił zmianę dostawy na kurier poprosiłem aby mi napisał gdy on przekaże przesyłkę z towarem kurierowi, odpowiedział "ok" [nie zrobił tego], 2 dni po zakupie spytałem się kiedy wyśle towar odparł, żę w poniedziałek lub wtorek [23-24.09.2024r],
wciąż nic nie mówił o "pośrednictwie"

cytat z sprzedającego (wczoraj, 01.10.2024r) po tym gdy pierwszy raz kliknąłem poproś allegro o pomoc
"Dzień dobry. Jestem tylko pośrednikiem, nie miałem wpływu na wysyłkę ..."

ogólnie miłoby, gdyby też ktoś z moderacji wyjaśnił mi jak dokładnie mogą pomagać forumowiczom, pomoc to obszerne słowo, a czytajać inne tematy na allegro gadane mam wrażenie to możecie sporo zdziałać, ale to można być tylko moja mylna interpretacja 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:118073694 Owszem pośrednictwo jest legalne i dopuszczone przez Allegro > sprzedawca nie musi informować, że działa w dropshippingu > wadą jest to, że wydłuża się czas dostawy > często końcowy sprzedawca obrywa za brak towaru > jest zależny od właściciela towaru

Często zdarzają się przekręty > ktoś proponuje sprzedaż towaru w jego imieniu > ten sprzedaje, przekazuje kasę i dane "właścicielowi" towaru, a gość znika > ale dalej za towar odpowiada sprzedający > to też pośrednictwo tylko  "na słupa"

A jak chcesz zadać pytanie naszym moderatorkom to kliknij "oznacz moderatorów"  >  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedź i wyjaśnienie tego, w moim przypadku raczej mam doczynienia ze słupem lub innym rodzajem oszustwa. Na początku kliknąłem oznacz moderatorów, czy nie widać oznaczenia? (może dostałem shadow ban???)

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:118073694 Jak byś dostał bana to by Ci napisali na ile dni > nie mógłbyś wejść na AG i publikować postów > a po za tym moderatorki też ludzie i mają prawo nie zauważyć Twojego wezwania > Tylko ten się nie myli, co nic nie robi.

A tak na poważnie to zamiast się spinać to poczekaj aż ci Allegro w dyskusji umożliwi wniosek do AP

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Nie o to mi chodziło, u mnie na samej górze są oznaczone moderatorki, doskonale rozumiem, że też są ludźmi, dlatego nie "ponaglam" co 5 minut, ale może rzeczywiście powinien podejść do sprawy wolniej. Nie ukrywam, że się mocno stresuje, bo sprawa dotyczy kilku tysięcy złotych.

Shadow ban oznacza, że np wciąż możesz publikować, ale są nałożone pewne ograniczenia, np algorytm nie wyświetla twoich publikacji w rekomendacjach, ale jeśli ktoś je odszuka to będzie mógł je zobaczyć. Znacząco różni się od zwykłego bana.

Przepraszam moderatorki, jeśli moje podejście do sprawy było zbyt nachalne

oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@Client:118073694 przykro mi, ale nie mam innych kompetencji niż doradca. Proszę kontynuuj dyskusję. Możesz oczywiście iść na policję. My niestety w tej kwestii nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Możesz dochodzić swoich praw również w sądzie. 

Jeśli chodzi o dyskusję. Widzę, że jeśli sprzedający nie doda do dyskusji dowodu nadania, dzisiaj do godziny 19:50 zostaną na jego konto nałożone ograniczenia. Po tym czasie kliknij "Poproś o pomoc Allegro". Doradca włączy się do dyskusji i będzie działać dalej w Twojej sprawie. 

Pamiętaj, że jeśli minie 14 dni możesz oznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną. W tej sytuacji możesz wnioskować o zwrot pieniędzy z Allegro Protect. 

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Konto sprzedającego zostało zamknięte i mogę wypełnić wniosek, jednak jak chce go złożyć dostaje błąd: Niepoprawne imię i nazwisko lub nazwa firmy poszkodowanego

Firmy żadnej nie mam, a imię i nazwisko wpisuje poprawnie

Proszę o pomoc

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Client:118073694
#7 Wielbiciel#

Nieważne, kliknąłem wróc i zauważyłem, że mam kilknąć poproś allegro o pomoc i opisać problem, przepraszam za nieuwagę

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:118073694 Tylko dlaczego ja jako sprzedawca miałbym walczyć z firmą kurierską skoro paczka nie należy do mnie? > w ten sposób to już wszystko było by zepchnięte na sprzedawcę > I będzie jak w Seksmisji > nie będziemy 0dpowiadać tylko za trzęsienia Ziemi gradobicie i koklusz!

oznacz moderatorów