anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją, dlaczego mój komentarz do zakupu został usunięty?

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Wygrałam krajalnicę z aukcji: "Zassenhaus Klasyczna krajalnica do chleba, stal", zapłaciłam i przyszła, ale okazało się że jest gorszym stanie niż się spodziewałam. Krajalnica posiadała prócz grubych rys na czerwonej obudowie również porysowany sam nóż (solingen)! Otworzyłam spór, pokazłam zdjęcia a sprzedający wyparł się wszystkiego reklamację z góry uznał za bezzasdną i jedynie na swój koszt miałam odesłać towar. Nie wyraziłam na to zgody, bo miałbym tylko większe straty. Wystawiłam wobec tego komentarz negatywny o treści: 

"Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 
Jednak po kilku dniach komentarz został usunięty, bo ponoć naruszyłam Regulamin Allegro 

odpowedź Pracownika A:

"Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Postaram się pomóc.
Przykro mi, że Pani komentarz został usunięty. Nasz dział bezpieczeństwa usunął go, ponieważ naruszał on punkt 11.6 Regulaminu Allegro. Sprawdziłam również, że otrzymała Pani w tej sprawie ostrzeżenie wysłane 29.01.2021. Proszę jednak pamiętać, że według Artykułu 11.9 : "po usunięciu oceny w trybie opisanym w art. 11.7. Kupujący może ponownie ocenić przebieg Transakcji, pod warunkiem, że nie minęło jeszcze 90 dni od daty zawarcia umowy w ramach danej Oferty".
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu. Chętnie pomogę." 
Na moje pięciokrotne zapytania kiedy miałam otrzymać to ostrzeżenie i faktycznie kiedy złamałam regulamin nigdy mi żaden Pracownik A nie odpowiedział dlatego pytam się tutaj. Dodatkowo dyskusja została zamknięta przez Pracownika A. jako rozwiązana:

Proszę kupującego o jednoznaczne potwierdzenie, czy zamierza odesłać towar do sprzedającego w ramach reklamacji z tyłu rękojmi.
 
 02 lutego 2021 10:41
Proszę kupującego o informację czy chce odesłać towar w ramach reklamacji. Jeśli Kupujący nie chce skorzystać z tego roszczenia to proszę o doprecyzowanie zgłoszonego problemu.
 
 03 lutego 2021 20:15
Kupujący nie zgłasza dalszych problemów, dlatego zamykamy dyskusję.
03 lutego 2021 20:15
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
Nie chodzi mi o to żeby rzucać negatywami, ale wielu spraw tu nie rozumiem i Was proszę o pomoc. 




oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie tak 🙂 Na wszelki wypadek, obserwując ten watek, mam kolejną odpowiedź z Działu bezpieczeństwa. @Knowhere  Nie znam Artura, znowu poległeś 🙂 Kingi też nie znam 🙂

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Chciałbym Paxxx wyjaśnić, że w przypadku gdy wystawia Paxxx przedmiot używany z konta zwykłego to nie wymagany białego tła na miniaturze.
Nie ma tutaj znaczenia w jakiej kategorii wystawiany jest przedmiot.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
// Artur B
Zespół Allegro

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Inna wykluczałaby wartość podpowiedzi w Pomocy.

Oczywistym dla mnie jest, że artykuł 2 wspomnianego załącznika regulaminu wymaga przeredagowania. Albo połączyć 2.2 i 2.4 (aby nie było wrażenia, że w jednym mowa o białym tle, a w drugim o aranżacji na miniaturce), albo przynajmniej zmienić 2.4 na:

"Dozwolone jest również przedstawienie Towaru bez białego tła, jeśli ukazany jest w kontekście jego zastosowania lub aranżacji (np. poprzez umieszczenie zdjęcia altany na tle ogrodu), w sytuacjach, gdy spełniony jest jeden z poniższych warunków:"

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Czyli krótko i prosto to ujmując, na koncie zwykłym mogę używać miniaturek mających dowolne tło pod warunkiem, że przedmiot nie ma ustawionego stanu "nowe" (z jego wariacjami) - zgadza się?

@xyz96 Widzisz, najpierw sama zaczepiasz, a później moderacja musi cię bronić.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Nie ośmieszaj się dodatkowo, nie pisz bzdur. Poległeś na całej linii.

Jeszcze dopytujesz, jeszcze nie zrozumiałeś?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Tak, jeśli spełnione są wszystkie warunki, nie musisz używać białego tła w miniaturkach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Zatem dlaczego kilka miesięcy temu usunięto mi oferty przedmiotów ze stanem "używane" oraz "uszkodzone", które nie miały miniaturek na białym tle, a w których jako powód usunięcia podano niezgodność z zasadami dot. miniaturek określonych w art. 2 załącznika nr 2 do regulaminu allegro (bez wskazania złamania konkretnego punktu, a jedynie z prośbą dostosowania się do obowiązujących zasad)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Nikomu nie usuwają z tego powodu. Może ciebie po prostu nikt w Allegro nie lubi?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Wczoraj pytałam Cię o numer takiej sprawy, ale sam stwierdziłeś, że go nie ma i dałeś sobie spokój z jej zgłaszaniem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No dałem sobie spokój, ale skoro właśnie mi potwierdziłaś, że w takich ofertach, jakie zostały mi usunięte z ww. powodów, miniaturki nie musiały mieć białego tła, zaczęło mnie zastanawiać jakimi zawiłymi procesami myślowymi ktoś się kierował i czy aby na pewno zna regulamin allegro🤔

Tak przy okazji - czy mógłbym prosić Cię o usunięcie tych kilku powyższych wycieczek osobistych xyz96 czynionych w moim kierunku?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere To teraz już ty będziesz moderował moje posty? @_HolaOla_ nie usuwa twoich wycieczek osobistych względem mnie po moich zgłoszeniach, choćby tych sprzed kilku dni i wczorajszych, a ostatnio zwróciła ci uwagę 11 grudnia, zresztą bezskutecznie.

Na przykład tu; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/co-zrobi%C4%87-gdy-sprzedaj%C4%85...

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

Ja stawiam, że _tylko_ na 2.2 w przywoływanym załączniku. Pod warunkiem, że nie było innego powodu. A jaką przyjąłeś wersję rozpoczynając dyskusję na ten temat z vonNogayem ? Bo linki to widzieliśmy, ale które konkretnie zapisy przekonały Cię ?

A tak off the record: jesteście jak yin i yang. Żyć bez siebie nie umiecie ;]

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 Jakie zapisy przekonały mnie do czego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

W gruncie rzeczy - mniejsza o to. Nie ma sensu rozgrzebywać tego ponownie. Każdy może się pomylić - nawet HolaOla po konsultacji podała inną odpowiedź niż wcześniej. Czasami jestem tak zmęczony w pracy, że mózg przestaje pracować (dwóch liczb dodać w pamięci nie potrafię), a działam "z automatu".

Najważniejsze, że jakieś konkluzje z tego przydługawego wątku (wcześniej sugerowałem, że każdy powinien go przeczytać, ale chyba tylko najtwardsi by do końca przebrnęli) wyszły i dział od regulaminu poprawi te zapisy. Od tego tu jesteśmy aby takie nieścisłości pokazywać, czyż nie ?

Dla mnie szluss i EOT ;]

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 @Wioletta2701 Dziękuję za Wasze opinie w tym temacie. Oczywiście przekażę je do osób odpowiedzialnych za ten obszar. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Przed laty jeszcze tutaj sprzedawałam - wyłącznie prywatne rzeczy. Zawsze jednak dokładałam wszelkich starań, aby zdjęcia były czytelne, uwidaczniały ew. wady, ryski i inne uszkodzenia.

Dziś niejednokrotnie denerwuję się oglądając przedmioty używane, powystawowe, że sprzedawcy dodają zdjęcia producenta często na białym tle.

Tak być nie powinno. Zdjęcia są integralną częścią opisu i przy wystawianiu powystawowych i używanych przedmiotów, stan tych rzeczy nie powinien budzić najmniejszych wątpliwości, a więc zdjęcia powinny obrazować wystawiany przedmiot. W opisie aukcji często widnieje informacja, że przedmioty mogą zawierać ryski, a opakowania mogą być uszkodzone, zawierać wgniecenia itp. Nie mniej jednak mam prawo widzieć wystawiany przedmiot, zamiast lakonicznego opisu.

ÓLX też nie akceptuje zdjęć na białym tle. Dla chcącego nic trudnwgo. Resztę informacji wystarczy zawrzeć w opisie aukcji.

Jeśli klient wciąż ma pytania, może skontaktować się ze sprzedającym.

To należy bezwzględnie egzekwować.

Wiola
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Wioletta2701 Twoje "słowa" są w tym wątku już kilkakrotnie pisane i jest jakieś dziwne zacięcie, aby od razu zablokować kogoś kto ma je w 99% , o nim się pisze w jego sprawie powstał wątek, jednak dotyczy w rzeczywistości usunięcia komentarza, który był efektem kombinacji sprzedawcy ze zdjęciami miedzy innymi ukrywając wady na tych właściwych sprzedawanego przedmiotu.

Sam nie wiem co o tym sądzić, bo wygląda to tak jak by zobaczyć przechodzącego policjanta obok okradanego banku, gdzie ludzie krzyczą złodzieje!!! a policjant nie reaguje bo nie dostał zgłoszenia 🤣

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

"Trochę się już znamy i Jestem pewna, że Twoje pytania do czegoś prowadzą,"

Prowadzi do rozwiązania sprawy honorowej z tego wątku ;]

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Ujmę to najprecyzyjniej jak potrafię.

Początek cytowanej pomocy odnośnie wyjątków od białego tła mówi (wkleję jeszcze raz):

Stosowanie tła innego niż białe możliwe jest tylko w wybranych kategoriach i w przypadku określonych przedmiotów:

  • Przedmioty z parametrem używane, regenerowane lub uszkodzone wystawiane na koncie zwykłym

czyli jakoby dla używanych przedmiotów dla konta zwykłego nie ma rozróżnienia kategorii - jest używany, więc nie musi być białego tła. Skąd taki wniosek ? Bo dalej są wymieniane przypadki dla kont firmowych i przypadków poszczególnych kategorii:

Przedmioty z parametrem używane , regenerowane lub uszkodzone wystawione przez konto firmowe w kategorii: Motoryzacja > Części samochodowe

itd.

Zaglądając do pomocy, gdzie czyta się taką odpowiedż na pytanie o wyjątki gdy nie musi być białego tła takie można odnieść wrażenie. A przynajmniej ja tak to rozumiem.

oznacz moderatorów