anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją, dlaczego mój komentarz do zakupu został usunięty?

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Wygrałam krajalnicę z aukcji: "Zassenhaus Klasyczna krajalnica do chleba, stal", zapłaciłam i przyszła, ale okazało się że jest gorszym stanie niż się spodziewałam. Krajalnica posiadała prócz grubych rys na czerwonej obudowie również porysowany sam nóż (solingen)! Otworzyłam spór, pokazłam zdjęcia a sprzedający wyparł się wszystkiego reklamację z góry uznał za bezzasdną i jedynie na swój koszt miałam odesłać towar. Nie wyraziłam na to zgody, bo miałbym tylko większe straty. Wystawiłam wobec tego komentarz negatywny o treści: 

"Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 
Jednak po kilku dniach komentarz został usunięty, bo ponoć naruszyłam Regulamin Allegro 

odpowedź Pracownika A:

"Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Postaram się pomóc.
Przykro mi, że Pani komentarz został usunięty. Nasz dział bezpieczeństwa usunął go, ponieważ naruszał on punkt 11.6 Regulaminu Allegro. Sprawdziłam również, że otrzymała Pani w tej sprawie ostrzeżenie wysłane 29.01.2021. Proszę jednak pamiętać, że według Artykułu 11.9 : "po usunięciu oceny w trybie opisanym w art. 11.7. Kupujący może ponownie ocenić przebieg Transakcji, pod warunkiem, że nie minęło jeszcze 90 dni od daty zawarcia umowy w ramach danej Oferty".
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu. Chętnie pomogę." 
Na moje pięciokrotne zapytania kiedy miałam otrzymać to ostrzeżenie i faktycznie kiedy złamałam regulamin nigdy mi żaden Pracownik A nie odpowiedział dlatego pytam się tutaj. Dodatkowo dyskusja została zamknięta przez Pracownika A. jako rozwiązana:

Proszę kupującego o jednoznaczne potwierdzenie, czy zamierza odesłać towar do sprzedającego w ramach reklamacji z tyłu rękojmi.
 
 02 lutego 2021 10:41
Proszę kupującego o informację czy chce odesłać towar w ramach reklamacji. Jeśli Kupujący nie chce skorzystać z tego roszczenia to proszę o doprecyzowanie zgłoszonego problemu.
 
 03 lutego 2021 20:15
Kupujący nie zgłasza dalszych problemów, dlatego zamykamy dyskusję.
03 lutego 2021 20:15
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
Nie chodzi mi o to żeby rzucać negatywami, ale wielu spraw tu nie rozumiem i Was proszę o pomoc. 




oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vonNogay Używane To by załatwiało problem bo ewidentnie ten komis wprowadza klientów w błąd co widać po komentarzach i wcale się nie dziwie, skoro wstawia zdjęcia nowych przedmiotów jako główne lub podobnych innych jak to jest w przypadku danego ogłoszenia.

Żaden problem w dzisiejszych czasach zrobić zdjęcie na białym tle lub je wyciąć. Przez takich sprzedawców zwykle innym sprzedawcom się potem dostaje, bo wprowadzony raz w błąd konsument, już patrzy na innych jak by go też chcieli oszukać wprowadzając w błąd. 😠

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Żaden problem w dzisiejszych czasach zrobić zdjęcie na białym tle lub je wyciąć" - wyciąć nie problem, ale bywa to czasochłonne. Natomiast zrobić fotkę na białym tle już nie jest tak prosto (bo albo trzeba mieć namiot bezcieniowy, albo stół podświetlany od dołu).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Knowhere  Eeee, tam... Nie mam ani stołu, ani namiotu, a patrz jaką piękną fotę na białym tle wykonałam 🙂

00.jpg

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Brawo Ty! Apple PL13 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Idę o zakład, że po zgłoszeniu oferty z taką miniaturką zostałaby ona usunięta w trybie najprawdopodobniej ekspresowym, bo "miniaturka nie była dość biała" (255.255.255)😁
Kliknąłem próbnikiem koloru w prawym dolnym narożniku (wydaje się najbardziej biały) i zwrócona wartość to 242.245.250 (czyli blisko, ale nie do końca).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Knowhere Sprawdź teraz

00.jpg

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Lepiej, prawie idealnie, choć czym bliżej japka, tym mniej biało😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  @Knowhere 

Trochę niedbale bo na szybko 😊00.png

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Cudownie 🙂  Ja tak nie potrafię, ale nie potrzebuję umieć 🙂 Użyłaś lassa magnetycznego i dałaś nową warstwę?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  Tyle godzin przepłakałam jak miałam zmienić tło w kilku tysiącach miniaturek, że się w końcu z tej rozpaczy nauczyłam  🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 @Kaliope_Brzeg Od tego są specjalne strony, nie trzeba się bawić ręcznie i się denerwować - wystarczy zapytanie do wujka https://www.google.com/search?q=remove+background😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Wszystko to przerabiałam. Jak książka ma białą okładkę to te strony ją wygryzą 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Jeśli chodzi o książki, to one mogą wypełniać całą przestrzeń miniaturki, czyż nie?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Knowhere Bo to jest żywe zdjęcie, nieobrabiane za bardzo. Jabłuszko rzuca cień 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Ty już piszesz o profesjonalnych zdjęciach 😄 Spoko, rozumiem Cię, ale to nie jest powód do korzystania z czyjejś pracy.  Sam wiesz pewnie że biznes wymaga różnych wkładów aby generować zyski, nie ma nic za darmo lub bez pracy. A tak jakiś cwaniak weźmie czyjąś pracę i ma wy...ne. 

A wystarczy stół z białym obrusem lub papierem, lub biała ściana i na dole biały papier, pożyczasz aparat chociaż biznesowy telefon też da radę. Każdy robi jak potrafi i dla chcącego nic trudnego. Wiem z doświadczenia że sprzedawcy jednak mają więcej możliwości, my mieliśmy grafika / fotografa. Znam firmy które zlecały zdjęcia inne same robią we własnym zakresie. Ale mają własne i nikt im się nie doczepi 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WREDZIA-W1 piękne zdjęcie!
@ZibiK30 @vonNogay w ofercie powinny znajdować się zdjęcia tylko tego przedmiotu, który Kupujący otrzyma po zakupie. Zdjęcie, które Sprzedający miał jako miniaturę było więc niezgodne z regulaminem. 
W przypadku towaru używanego i konta bez firmowego statusu, towar może być przedstawiony "w aranżacji", czyli nie musi być na białym tle. 
Client:66875211 w temacie usuniętego komentarza proszę o jeszcze trochę cierpliwości, na pewno wrócę tutaj z informacją, gdy dowiem się czegoś więcej. 


   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@la_nika Tak mi się wydawało, jednak już ostatnio nie mam pewności do wielu rzeczy 😄

Skoro już zostało stwierdzone iż zdjęcia nie były zgodne z regulaminem, przynajmniej te pierwsze najważniejsze.

To informuję iż jest wspaniała wiadomość dla tego sprzedawcy bo możecie mu pomóc w zaprzestaniu otrzymywania kolejnych negatywnych ocen i komentarzy, usuwając mu niezgodne z regulaminem zdjęcia z co najmniej 150 aktualnych ofert przedmiotów używanych,  Chyba wszystkie (bo mogłem się pomylić) zawierają pierwsze zdjęcia nowych urządzeń nie tych sprzedawanych. Pozostałe 150 nie chciało mi się oglądać  😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Taaa, usuną po tym zgłoszeniu, abyś się nie zdziwił. Będziesz musiał zgłaszać przez formularz każdą aukcję lub wszystkie razem kilka lub kilkanaście razy - może wtedy usuną.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Dałam Ci wpunkta 😀 Tylko mi nie pisz bym se go wsadziła w d.....e 😂 🤣 😂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@la_nika Dziękuję 🙂 Takie za piękne nie jest, bo zrobione na szybko 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów