anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pusta skrytka w automacie

joannagr
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, Otworzyliśmy dzisiaj skrytkę wg wskazanego adresu i zastosowaniem przysłanego kodu QR i okazała się być pustą. Ponadto jest o wiele za mała aby miał zmieścić się zamówiony produkt (wózek dzięcięcy). Wg statusu allegro paczka została odebrana.

Proszę moderatora o sprawdzenie, gdzie znajduje się @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ przesyłka

Punkt odbioru Allegro One Box, zielony automat Gałczyńskiego 2 80-524 Gdańsk całodobowo Przewoźnik i numer przesyłki Allegro ALE00000CEBCAC0

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@joannagr, czy kontaktowałaś się ze sprzedającym w tej sprawie? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

joannagr
#7 Wielbiciel#

Nie, jeszcze nie. Zaraz powiadomię.

Czy mogłoby się tak zdarzyć, że dostawca nie zostawił paczki, bo np, nie było wolnych dużych skrytek w tym automacie i nie zaznaczył. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Otworzyliśmy dzisiaj skrytkę wg wskazanego adresu i zastosowaniem przysłanego kodu QR i okazała się być pustą. Ponadto jest o wiele za mała aby miał zmieścić się zamówiony produkt (wózek dzięcięcy). Wg statusu allegro paczka została odebrana.

Dzisiaj jest niedziela. Sprzedawca może (nie musi) mieć dziś wolne - nawet Regulamin Allegro na to pozwala.
Udzielanie wymijającej odpowiedzi na prośbę o pomoc (w sprawie Waszej usługi) jest gorsze od milczenia, które mogłoby być usprawiedliwione np. tym, że jest niedziela.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupującego nie interesuje, czyja to jest usługa. On zawarł umowę ze sprzedawcą na zakup i dostarczenie rzeczy. W tym przypadku sprzedawca świadczy tę usługę. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
W tym przypadku sprzedawca świadczy tę usługę
Lepiej doczytaj kto jest w takim przypadku "świadczeniodawcą" usługi transportowej zanim utrudnisz Kupującej wejście w posiadanie zakupionej rzeczy.
Kupująca prawdopodobnie nie jest zainteresowana (zwłaszcza w tym gorącym, przedświątecznym okresie) oczekiwaniem nawet do 30-dni, które ma ustawowo przedsiębiorca (o ile nie uchybił terminowi wysyłki) na wydanie jej zakupionej rzeczy.
Słusznie więc o pomoc zwraca się w tym przypadku do Allegro. Szczęśliwie, przesyłka (wskazywana przez Allegro jako odebrana !) - jednak nie zaginęła.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@A3dam Ty sam sobie poczytaj ustawę konsumencką i rejestr klauzul niedozwolonych UOKiK,

bo teraz wszystkich tu próbujesz wprowadzić w błąd. 

Jak widać, nie znasz też zasady dotyczącej terminu dostawy, jeśli w umowie ten termin określono inaczej, czyli nie na 30 dni. 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
jeśli w umowie ten termin określono inaczej

Jeśli określono ... a standardowo nie jest on określony na Allegro.
Umowa zawierana pomiędzy Sprzedawcą, a Kupującym na Allegro standardowo (o ile Sprzedawca np. w toku korespondencji przed zakupem nie złożył Kupującemu zapewnienia, że przesyłka zostanie dostarczona przed upływem konkretnego terminu) nie zawiera terminu dostarczenia rzeczy (ponieważ oferta Sprzedającego go standardowo nie zawiera) - zawiera jedynie deklarowany przez Sprzedającego termin wysyłki.
Predykcja Allegro co do przewidywanego terminu dostarczenia nie jest treścią oferty Sprzedawcy w rozumieniu przepisów prawa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zielone automaty to działka allegro i to ich warto spytać gdzie ją dali jak się nie mieściła do schowka w automacie.

oznacz moderatorów

joannagr
#7 Wielbiciel#

Tez tak podejrzewam

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@joannagr, otrzymałam informację, że właśnie z powodu swojego gabarytu przesyłka została odesłana do nadawcy - nie zmieściła się w skrytce. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma I tu się pojawia pytanie. Dlaczego można było ją nadać tą drogą skoro nie spełnia wymiarów??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

joannagr
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

Nie rozumiem, jak to się nie zmieściła, nawet do największej skrytki? Przecież sprzedawca chyba wie, jaki przedmiot sprzedaje i jeśli jest za duży, to dlaczego oferuje opcje wysyłania przez automat.

Dlaczego zatem nie dostałam informacji od Allegro, że przesyłka nie dostała dostarczona, tylko że należy odebrać przesyłkę podając kod odbioru.

Co powinnam teraz zrobić w tej sprawie? Czy chociaż sprzedawca dostanie informacje od Allegro, że przesyłka nie dotarła ( z jego winy) i powinien zwrócić pieniążki od razu? Czy będę musiała czekać i "walczyć o swoje"?

Przykro mi, że dziecko zostanie bez prezentu na święta.

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@joannagr 
Jeżeli przedmiot byłby za duży do wysłania określoną formą dostawy to sprzedawca nie byłby w stanie (powinien nie być w stanie) zrealizować wysyłki i wówczas byłby to problem wyłącznie Sprzedawcy, a nie również Twój.


Dlaczego zatem nie dostałam informacji od Allegro, że przesyłka nie dostała dostarczona, tylko że należy odebrać przesyłkę podając kod odbioru.

To jest bardzo dobre pytanie, na które z ciekawością również poczekam na odpowiedź z Allegro.


Co powinnam teraz zrobić w tej sprawie? Czy chociaż sprzedawca dostanie informacje od Allegro, że przesyłka nie dotarła ( z jego winy) i powinien zwrócić pieniążki od razu? Czy będę musiała czekać i "walczyć o swoje"?

Teraz - mając już wiedzę na temat losów przesyłki: skontaktuj się ze Sprzedawcą i poinformuj go o zaistniałej sytuacji. Nie zaczynałbym jednak od stawiania zarzutów "jego winy" (winę należałoby udowodnić) bo to nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Przy dobrej woli obu stron w mojej opinii jeszcze nie jest za późno na otrzymanie tego prezentu na święta.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@joannagr, mi też jest bardzo przykro, rozumiem Twoje rozczarowanie. Przepraszam Cię za tę sytuację.

Na swoim koncie znajdziesz 10 Monet. Możesz je wykorzystać na następny zakup, który mam nadzieję, trafi do Twoich rąk przed świętami. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Te monetki to tak na otarcie łez i zamiecenie pod dywan swoich win .Jeśli gabaryt był za duży to nie powinien być dopuszczony do wysyłki i sami jesteście co najmniej współwinni tej sytuacji.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, z Twojej perspektywy to tak wygląda? Z mojej jest to zrobienie, co w mojej mocy, aby jak najszybciej wyjaśnić sytuację i choć w niewielkim stopniu ją zrekompensować.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mr_oma Czy gdyby to był paczkomat Inpostu, a nie wasz to też rzucilibyście kupującej 10 zł na otarcie łez? 😂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Pieniądze to nie wszystko ,może nieco otrą łzy ale niesmak do tych waszych paczkomatów niestety zostanie jak nie będą działać tak jak u konkurencji a to wydaje mi się że póki co jest niemożliwe.

oznacz moderatorów