anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty monedo

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gifted1
#8 Zapaleniec#

Witam, mam do splacenie ostatnie 2 raty na Monedo a tu wczoraj dostaje takiego maila<bedzie na samym dole> nie wiem jak do tego podejsc, Monedo/kreditech nie odbiera telefonu, a czytam opinie w necie ze ta kancelaria to tez niezla sciema, czy ktos z tym sie juz spotkal?

 

Zawiadomienie o zmianie rachunku do spłaty pożyczki Kreditech Polska sp. z o.o.



Szanowni Państwo,
Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. z siedzibą w Łodzi działając w imieniu Kreditech SPV I ( Luxembourg) S.A. z siedzibą przy 2, route d’Arlon, L-8008 Strassen, Wielkie Księstwo Luksemburga zgodnie z umową z dnia 14 lutego 2021 informuje o zmianach w Umowie Pożyczki ZLP1283315R11
W załączeniu przesyłamy stosowną informację.

Wszystkie warunki pożyczki pozostają bez zamian. Od 15 lutego 2021 obsługą Państwa płatności będzie się zajmować Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. w miejsce Monedo Polska sp. z o.o.

 

Dane do płatności:
[edycja]

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
michawiec
#7 Wielbiciel#

Taka sprawa w mojej ocenie jest conajmniej próbą wprowadzenia w błąd, a bardziej dosadnie podejrzewam próbę doprowadzenia mnie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. To nadaje się do prokuratury.

Strona nie związana ze mną żadną umową wysyła mi SMS, że mam na jej rachunek płacić kwoty rat zamiast osobie prawnej z którą zawarłem umowę. Przy czym brak odpowiedzi oficjalnej od strony umowy (Mondeo), traktuję jako brak potwierdzenia powyższego.

Ja wobec powyższego kolejną ratę wpłaciłem na rachunek z umowy. Jak trzeba będę miał jasny dowód dlaczego tam wpłacam.

oznacz moderatorów
dragonalbatros
#7 Wielbiciel#

@spec237 @  A czytałeś co podpisujesz biorąc pożyczkę / raty w kreditech polska będącym właścicielem monedo? Czy teraz masz "ale" bo tego jednak nie zrobiłeś? 

Wyraziłeś zgodę na przeprowadzenie cesji w każdej chwili. Wyraziłeś zgodę na przesłanie Ci cesji w formie elektronicznej jako plik pdf i takowy dostałeś w e-mailu od wec wraz z numerem sprawy umożliwiającym założenie konta na e-wec.

Na jakiej podstawie chcesz samemu zmienić warunki zawartej umowy by cesje wysłali Ci na adres domowy listem???

@michawiec  To samo. Podpisując umowę zgodziłeś się na cesje i przekazanie wszystkich danych z obecnej umowy w tym tel i e mail. Jak nie czytasz to później sobie będziesz tak utrudniał życie, a wystarczyło zareagować ponad pół roku temu na wiadomość wysłana od podmiotu z którym masz umowe. 

 

Ludzie, od ponad pół roku wiadomo o cesji i wycofania się kreditech polska (upadłość) i cesji na kreditech z Luksemburga. Były stosowne informacje wysyłane. Czemu nikt z was nie zadzwonił i nie zadał pytań monedo tylko teraz zdziwieni?

W styczniu dzwonili i informowali, że luty jest ostatnim miesiącem do wpłaty dla nich. Czemu nie odbieraliście?

Teraz udajecie Greków, że nic nie wiecie a był czas na to by się dowiedzieć co i jak. Ręce opadają. 

A zacząć trzeba od tego, że się czyta co się podpisuje to później nie ma się problemów.

 

 

Co do **piiip**olinika z płatnościami typu ktoś miał nadpłatę a teraz tego nie ma (głównie tyczy to osób robiących przelew z banku a nie online) . Jest coś takiego jak potwierdzenie przelewu w banku oraz dedykowany adres @ w wec. Pobierasz z banku i wysyłasz a sprawę wec wyjaśni z monedo.

 

 

Co do płatności automatycznych kartą w monedo. Logujecie się i wchodzicie w ustawienia. Tam jest zakładka płatności i można ustawiać spłatę automatyczną. Jak tam widnieje to lepiej to wyłączyć 

Watpie by kreditech polska przed upadłością pozbył się rachunków, ale po co utrudniać sobie życie i później prosić o zwroty. 

 

oznacz moderatorów
Client:62230298
#7 Wielbiciel#

Dla jasności. Informacja od WEC: należności nie zostały scedowane na WEC. 

WEC jedynie obsługuje te kredyty/ pożyczki.

Resztę - niech każdy zinterpretuje i zrobi, jak sam uważa.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
dragonalbatros
#7 Wielbiciel#

Cesja jest z kreditech polska właściciela monedo na kreditech lt z Luksemburga. Wec obsługuje to w imieniu kreditech z Luksemburga na którego jest Cesja z kreditech polska. 

 

Wec tylko świadczy usługę dla nowego wlasciciela.

 

Wynika to z tego, że kreditech zwija się tylko z rynku Polskiego więc z Polskiego kreditecha scedowano to. Wszystko zostaje w jednej grupie kapitałowej 

oznacz moderatorów
NewWestStyle
#7 Wielbiciel#

dokładnie to samo mam i dodatkowo mam dzisiaj ratę do spłaty i już dostałem sms-a z informacją o tym żeby wpłacić nie mam pojęcia co robić, sprzedali zobowiązania do innej firmy nie wysyłając nawet pism do klientów tylko pisząc smsy i maile ?? żarty oni sobie robią ? najgorsze ze nie pamietam ile mam rat do spłaty i nie wiem gdzie to sprawdzić zawsze logowałem się do paneli klienta i wszystko miałem jak na dłoni 

oznacz moderatorów
dragonalbatros
#7 Wielbiciel#

@NewWestStyle nie wiesz co podpisałeś? To nie żart a sam się na to zgodziłeś. Nauczka by czytać umowy cywilnoprawne zawierane z innymi podmiotami. Do tego w tamtym roku monedo rozsyłało informacje o wszczęciu upadłości przez kreditech polska. 

 

Ile masz rat/kwoty/terminy i płatność online możesz dokonać w panelu e-wec. W monedo już tego nie ma. Do założenia konta w e-wec potrzebujesz nr sprawy (przesłane w  wiadomości e-mail) nr teleonu podanego w monedo oraz pesel. Dostaniesz wtedy na adres e mail login a na nr tel hasło. Proste poradzisz sobie. 

oznacz moderatorów
sonia633
#7 Wielbiciel#

Uważajcie, bo na maila wysylaja kwoty o wiele większe niż w umowie. Na szczęście u nas była to ostatnia RATA. Dodam, że spłacaliśmy co miesiąc więcej niż RATA, bez jakichkolwiek spóźnień. Oszustwo roku.

oznacz moderatorów
karol34_2004
#8 Zapaleniec#

mi zostala jedna rata do splaty tez dostalem ta wiadomosc zadzwonilem do kancelari wec wyjasnilismy no i zaplacilem ale i tak nie chce miec na przyszlosc nic wspolnego z ta firma monedo

oznacz moderatorów
sylwek0510
#1 Nowicjusz#

Witam, ma  pytanie czy można w tej innej firmie spłacić kredyt wcześniej zozliwoscia zwrotu kosztów pożyczki??

 

oznacz moderatorów
sylwek0510
#1 Nowicjusz#

Tak jak to było mozna zrobić w moned, wcześniejsza splata? 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sylwek0510 Sugeruję bezpośredni kontakt w tej sprawie z Monedo.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
klient261278
#2 Obserwator#

U tych [edycja] z wec nie ma opcji wcześniejszej spłaty, jedynie co wg nich to splata całkowita i złożenie wniosku o zwrot nadpłaty, ja już poinformowałem UOKiK w taj sprawie

oznacz moderatorów