anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
753 ODPOWIEDZI 753

Client:44054049
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Client:44054049 Tak. Prawdziwą nazwą domeny jest to, co bezpośrednio przed .pl - czyli w tym wypadku page-9412. Lewizna na 100% 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Client:44054049
#7 Wielbiciel#

Tak myślałam, to „page” mi właśnie nie pasowało 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Client:44054049 Dobrze, że zachowałeś czujność. Niektórzy pytają dopiero po fakcie, tzn. po tym, jak już zapłacili i kasa poszła w czarną dziurę

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44054049 Możesz także sprawdzić masz na dole po lewej stronie nr oferty tu masz : b57f087e-3df0-4b1c-8f08-1f13dc0eacf6 i wklejasz ją w wyszukiwarkę Allegro będąc zalogowanym i co....

LEW433_0-1724504947790.png

 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @Client:44054049. Dzięki za sygnał i czujność. Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość związaną z Allegro, przekaż ją na adres phishing@allegro.pl - nasz dział bezpieczeństwa zajmie się tym niezwłocznie.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kzzeta
#1 Nowicjusz#

Kupowałam telefon na **piiip**, poproszono mnie o maila i dostałam takiego linka

https://allegrolokalnie.pl-4014.shop/oferta/b1df808d-0ce1-4c58-8ad5-975f64c3fa65

do aukcji na allegro lokalnie. Kiedy chciałam dokonać płatności blikiem coś się blokowało w końcu mój bank zapytał mnie czy na pewno chcę wypłacić te pieniądze w bankomacie w Juracie. Natychmiast przerwałam transakcje 

to jakiś nowy poziom oszustwa. Ale wszystko wyglądało jak Allegro Lokalnie, to jak się w tym połapać? 
czy moje dane są zagrożone?

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

To oszustwo, zauważ, że strona na której dokonujesz "zakupu" to "pl-4014.shop" a nie allegrolokalnie.pl

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kzzeta Nowy nie bo ten schemat działa już chyba dobre dwa lata.

Chcesz kupować bezpiecznie - szukaj ofert bezpośrednio na Allegro przez wyszukiwarkę a nie na O.L.X lub fb marketplace.

Ten link nie prowadzi do Allegro tylko do strony pl-4014.shop

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@q3qPL ok, dzięki za zwrócenie na to uwagi i podesłanie!

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:111711423
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ten link jest "prawdziwy" (tzn można go kliknąć i przejść na stronę) ale nie prowadzi on do Allegro tylko do strony listing-08.pl

To próba oszustwa więc nic tam nie "kupuj" 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

domia2511
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_

 Kupiłam dziś odkurzacz Dyson zapłaciłam blikiem, pieniędzy brak a potwierdzenia zakupu oraz w zakładce lokalnych kupionych też nic. Co mam robić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A zakup przez podesłany link? to wówczas zostałeś oszukany.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli znalazłaś ogłoszenie na o.l.x lub marketplace fb a potem dostałaś „link do allegro” to mam złe wieści. 
Link nie prowadził do allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis Allegro. 

BLIK najpewniej posłużył do wypłaty gotówki w bankomacie - sprawdź tą transakcję w bankowości. 

Możesz się z tym zgłosić na policję ale pieniędzy niestety nie odzyskasz. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domia2511 no to po kasie 😞 właśnie wypłaciłaś kasę w bankomacie ( sprawdź co potwierdziłaś ) lub zakupiłaś kryptowaluty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

domia2511
#7 Wielbiciel#

Zostałam okradziona przez aukcje z  o l x  babka sprzedająca odkurzacz wysłała mi link na maila. https://allegrolokalnie.v9xc-m12d.pl/?id=9Cj6NijkafA8OHJ40jJBH85GngIkOm blikiem wybrano pieniądze w bankomacie w Bytomiu na ul Kościuszki 11 i policja nie chce bardzo pomóc. Aukcje dalej na  a l l e g r o  są i znów wysyłają przekierowanie na fałszywe strony. Skusiłam się bo myślałam że tak szybciej 

oznacz moderatorów