anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

To gdzie są w końcu te moje pieniążki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
szymela54
Maestra

"Mianowicie mam problem":

Jesteście ostatnią deską ratunku,
więc się tej deski ostatniej chwytam
(sprawa dotyczy mojego sprawunku)
i Was, kochani uprzejmie pytam:
     Kupiłam majteczki, czapeczkę, cążki
     - to gdzie są teraz moje pieniążki?
 
Siadłam do kompa raniutko w piątek.
Myślę: na All zrobię dziś sprawuneczki;
przeglądam aukcje i na początek
kupuję cudne majteczki w kropeczki,
     do tego czapeczka i jeszcze cążki,
     lecę na pocztę, wpłacam pieniążki!
 
Wracam do domku, do kompa siadam,
swoje "Kupione" biorę na cel -
ta wielkość majtek mi nie odpowiada
(S rozmiar kupiłam miast 3XL)!
 
Czapeczka licha, a cążki ciut zgrzebne,
czapeczki raczej nie potrzebuję
i cążki też chyba mi niepotrzebne...
Siadam, zakupy w mig anuluję
     (znaczy: majteczki, czapeczkę, cążki),
     zaraz odzyskam swoje pieniążki!
 
Dziś jest leniwa, cicha sobota,
ale Allegro ze zwrotem zwleka!
To co tam u Was jest za robota?
Toż ja tu na pieniążki już czekam!
 
Nie mam majteczek, czapeczki, cążków
chyba więc u Was więcej nie kupię,
bo - co najgorsze - nie mam pieniążków!
I teraz jestem już w czarnej Przepraszam.
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
xyz96
#21 Demiurg#

@szymela54 Po anulowaniu zakupu sprzedawca powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni. Jeśli to przelew na poczcie, sprzedawca otrzyma wpłatę w ciągu około 3 dni roboczych. Jeżeli anulowałaś zakup, trzeba poczekać na zwrot wpłaty do 14 dni. Jeżeli anulowałaś tylko płatność, pieniądze wrócą do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych. Otrzymasz maila z pytanie, na jakie konto zwrócić wpłatę.

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@xyz96  O tak poważnym potraktowaniu tematu i o takiej rzetelnej odpowiedzi nawet nie marzyłam! (tu nie weszła mi odpowiednia emotikonka). Bardzo uprzejmie dziękuję.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@szymela54 Poczucie humoru, to nie każdemu przysługuje. 🙂

🤣🤣🤣🤣🤣

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

🙂 mało się rymuje ale dość śmieszne

 

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Client:44052296 napisał: "dość śmieszne"

No tak średnio bym powiedział, tak średnio.

@szymela54 napisała: "lecę na pocztę, wpłacam pieniążki"

Który tam u Ciebie jest rok? 1999?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Client:98572120 u mnie 1980. ZOMO za rogiem stoi 🙂

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

Zgadzam się z Tobą, to jest średnio, mało, a nawet nieśmieszne, bo to jest zwyczajnie smutne. A podmiot liryczny (tu emotka z przymrużeniem oka) moich wypocin uosabia dość liczną rzeszę społeczności allegrowej i to nie ja się z nim (tym podmiotem) identyfikuję. 
U mnie jest rok dokładnie taki, jak u Ciebie.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@szymela54 Muszę Cię zmartwić - nie ma żadnej "społeczności allegrowej". Allegro to platforma e-commerce, a nie wykop.pl, nk.pl, czy jakiś inny portal ze śmiesznymi obrazkami. Tutaj się robi szybkie interesy, a nie pisze wierszem i uruchamia przepony czytelników. Przespałaś ostatnie 10 lat, sorry.

BTW: Gdybym ja zrobił podobny żarcik i dajmy na to wstawił tutaj mema z oczywiście fikcyjną rozmową sprzedawcy z kupującym, to zamiast braw od moderatorki dostałbym dwutygodniowego bana.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@Client:98572120  

Nie martwię się. Na liście "Centrum Pomocy" strony głównej Allegro jest pozycja "Spytaj Społeczność", na blogu w temacie "Czym jest Allegro Gadane?" termin "Społeczność" występuje wielokrotnie, tam też znajdziemy odsyłacz do "Regulaminu Społeczności". I chcesz czy nie, istnienie tej społeczności jest faktem, a zarówno Ty jak i ja jesteśmy jej - że się tak wyrażę - członkami.
Nie przespałam tych 10 lat, wiem czym jest e-commerce i korzystam z jego dobrodziejstw (m.in. na Allegro), kupując od przysłowiowej gumy do majtek, poprzez elektronikę, książki, po przedmioty kolekcjonerskie, a wykopy czy inne jak nk.pl były i są mi obce.

BTW: A co do (zbędnego, jak rozumiem) uruchamiania przepony... Znany szczeciński antykwariusz, jeden z członków-założycieli Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich, kiedyś sprzedawał również na Allegro (nb. pierwszą Miśnię kupiłam od niego, jak również otrzymałam cenne wskazówki z zakresu kolekcjonerstwa). To poważny przedsiębiorca, a jego antykwariat (najstarszy w Szczecinie, cieszący się międzynarodową sławą) prowadzi* również sprzedaż internetową (czyli jak by nie patrzeć e-commerce :-)). Na internetowej stronie głównej antykwariatu, oprócz działów "Malarstwo", "Meble", "Porcelana" itp. znajdziemy* dział "Felietony", a także - o zgrozo! - "Limeryki"!
W "Felietonach" poważny antykwariusz zebrał artykuły swojego autorstwa publikowane niegdyś w szczecińskiej gazecie w rubryce "Między galerią a antykwariatem", uzupełniając je na bieżąco o nowe, bardziej aktualne. Te fachowe felietony opatrzone są potężną dawką humoru.
A już lektura "Limeryków" zacnego antykwariusza jest w stanie wprawić przeponę czytelnika w przewlekłe vibrato! I nie sądzę, aby ten fakt powodował w e-commerce pana Jacka jakowyś uszczerbek. Wręcz przeciwnie, co wiem z autopsji.


*gdyby ktoś chciał tam zajrzeć (a warto), to ma na to 3 dni, bo niestety z dniem 31 sierpnia br., z powodu ciężkiej choroby leciwego właściciela antykwariat zostanie zamknięty (nad czym głęboko ubolewam).

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@szymela54 

O limerykach to ja coś wiem 😉 Są bardzo przystępne, nawet dla zwykłego śmiertelnika.

Pewna Szymela z numerem fifty four,
Na allegro Gadane presented swój utwór.
Publiczność na dwa obozy się podzieliła,
Gdyż twórczość radosna nie wszystkich rozbawiła.
Wisławą nie będzie, never more.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@cookie000  Sołtys miał też swoje opowieści swego czasu. 😄

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@cookie000 

Pewien ciacho z Ursusa pod Warszawą
okrył biedną Szymelę tu niesławą.
Ona łez wylewa morze,
modląc się: o mój Boże,
niechby on chociaż został Wisławą!

PS
A poza tym biję Ci brawo 🙂 

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@szymela54 

You made my day ;D

Dzięki limerykom każdy może zostać poetą. Nawet jeśli nie będzie to Wisława Szym... borska 😄

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szymela54 proszę zostań w naszej społeczności Gadane na dłużej 🤗

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"BTW: Gdybym ja zrobił podobny żarcik i dajmy na to wstawił tutaj mema z oczywiście fikcyjną rozmową sprzedawcy z kupującym, to zamiast braw od moderatorki dostałbym dwutygodniowego bana." - i prawidłowo. Bo w tym "memie" (którego sąd za jako taki by nie uznał), de facto będącym spreparowaną rozmową na dość konkretny temat, użyłeś prawdziwym nicków z AG, celem dyskredytacji tych konkretnych osób.
Za to i kilka innych podróbek, których tu się dopuściłeś i nadal dopuszczasz, to już dawno powinien być perm na wszystkie posiadane tu konta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szymela54 Wygląda na to, że zgłoszenie jest fikcją literacką i w tej kategorii - duże brawa:

ovation.gif

Jeśli jednak dotyczy konkretnego zakupu (na innym koncie), wyjaśnienie @xyz96 trafia w punkt.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@nat_not  Dziękuję za brawa, ale jeżeli co poniektórym "zrobiłam dzień", uruchomiłam przeponę lub choćby wywołałam uśmiech, to już dobrze. Słusznie zauważasz, że zgłoszenie jest fikcją, ale już jego treść to rzeczywistość, która - jak to ona - czasem skrzeczy. A dotyczy wielu konkretnych zakupów z wielu innych kont wielu innych użytkowników płci obojga. Ja jestem skromna :-), posiadam jedno jedyne konto od ponad 15-tu lat. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@szymela54 Jednak niektórzy potraktowali to poważnie i niestety przepona dawno zastygła. 😄

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@szymela54 Dałbym Ci i tysiąc punktów. Szkoda że się nie da. Jasno , dobitnie i z kulturą.

@Client:44052296 Wszystko się rymuje!

oznacz moderatorów