anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

usunąć jedną gwiazdkę, którą wystawiłem sklepowi prima_derma

Client:96972130
#7 Wielbiciel#

zień dobry! Mam ten sam problem! Muszę usunąć jedną gwiazdkę, którą wystawiłem sklepowi prima_derma, ale nie jestem w stanie tego zrobić samodzielnie. Mam także pytania do specjalistów i pracowników Allegro! Czy mogę bez podawania przyczyny przyznać sklepowi jedną gwiazdkę, jeśli produkt mi się nie podobał? Właściciel sklepu pisze do mnie i grozi sądem, karami i postępowaniem karnym tylko dlatego, że dałem mu jedną gwiazdkę i nie wyjaśniłem dlaczego. Napisałem mu, że nie jestem zadowolony z produktu, ale czy naprawdę nie mam prawa wystawiać oceny bez podawania przyczyn? O jakim sądzie mówi? Czy naprawdę będą mnie sądzić z powodu jednej gwiazdki? Nie rozumiem ataków ze strony właściciela sklepu! Dziękuję!

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:96972130 Masz prawo wystawić 1 gwiazdkę, bez uzasadnienia > a sprzedawca ma prawo podać Cię do sądu > abyś tam się tłumaczył.

Nikt Cię nie będzie sądził za 1 gwiazdkę > sprzedawca poda Cię do sądu za straty jakie ponosi z powodu Twojej oceny > pewnie spadła mu jakość sprzedaży? > być może straci Smarta? > niech sąd rozstrzygnie kto ma rację.

oznacz moderatorów

Client:96972130
#7 Wielbiciel#

Tak, dziękuję za odpowiedzi! Czy mogę jakoś usunąć tę jedną gwiazdkę?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie masz się co dziwić że sprzedawca jest niezadowolony z jednej gwiazdki bez sensownego wytłumaczenia bo to rujnuje mu sprzedaż . Wystarczyło przed wystawieniem gwiazdki przedstawić mu meilowo powód swojego niezadowolenia i wypracować wspólnie rozwiązanie problemu . Obrzucanie się błotem nikomu dobrze nie służy . Ty masz prawo subiektywnie oceniać a on ma prawo iść do sądu i tam szukać pomocy z powodu np. bezzasadnego niszczenia wizerunku firmy.  

oznacz moderatorów

Client:96972130
#7 Wielbiciel#

dziękuję za odpowiedzi! Czy mogę jakoś usunąć tę jedną gwiazdkę?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:96972130 Nie usuwaj nic Ci nie zrobi, jak nie łamie regulaminu i nie obrażą, inni kupujący mają prawo wiedzieć jak przebiegła transakcja, sam czytasz i chcesz znać czy warto kupować czy nie od tego sprzedającego.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:96972130 Nie słuchaj LEWA, bo on tylko podpuszcza do awantur > im więcej kłótni tym jest bardziej szczęśliwy > to go zaspokaja.

A ten drugi jego przytakiwacz to forumowy troll > zakłada coraz to nowe konto > chyba już 40-te z kolei, bo poprzednie mu usuwają za trollowanie i "chaberkowe" wpisy > zresztą on namiętnie trolluje moje wpisy > jemu wcale nie zależy na Tobie.

Nikt nie wie, czy ktoś przegrał sprawę w sądzie, bo nikt się tym nie chwali > zresztą był tu już kiedyś wpis z wyrokiem sądu za niewłaściwą ocenę.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:96972130 Możesz skontaktować się ze sprzedawcą ,wyjaśnić i poprosić aby napisał przez formularz "prośbę o usunięcie opinii" . Jak Ci ją podeśle to wtedy ją usuwasz i możesz napisać inną.

oznacz moderatorów

Client:114004879
#7 Wielbiciel#

@Client:96972130 

Po pierwsze, wcale nie musisz usuwać swojej opinii. Możesz dać sprzedawcy jedną gwiazdkę i nic złego Ci się nie stanie.

Po drugie, nigdy żaden sprzedawca nie podał za to klienta do sądu i żaden nigdy tego nie zrobi. Wszystkie groźby, które dostajesz to czcza gadanina i blef sprzedawców, którzy nie potrafią rozwiązywać swoich problemów inaczej, niż wysyłając nic niewarte "wezwania przedsądowe". 

I po trzecie, wbrew nazwie tego forum wcale nie jesteś wśród innych kupujących - trafiłeś do kółeczka wzajemnej adoracji sprzedawców, którzy nie są Twoimi przyjaciółmi i nie powinieneś wierzyć w ani jedno ich słowo. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@Client:114004879 Mozesz dać sprzedawcy 1 gwiazdkę ale jeśli nie jest to niczym poparte to musisz się liczyć z konsekwencjami. Jeśli oceniasz zgodność przedmiotu z opisem na 1 gwiazdkę a sprzedawca ma dowody na to ze przedmiot był zgodny z opisem to jak najbardziej może pozwać kupującego. 

nigdy żaden sprzedawca nie podał kupującego do sądu? Jestem pierwsza? Nie sadze. Ale w tej chwili jestem na drodze sądowej z dwoma kupującymi właśnie za kłamliwe komentarze. 

oznacz moderatorów

Client:114004879
#7 Wielbiciel#

@Health___Beauty Takie przechwałki widziałem tu już nieraz. @RED pozywa klientów za kłamliwe komentarze już od dwóch lat, tylko jakoś nie chce pokazać pozwu. Ty też nie pokażesz.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@Client:114004879 a czemu mam pokazywać pozew na publicznym forum? To są dane wrażliwe 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Weekend i już buszuje w głowie niektorym ziolo i troll z izraela.😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiesz miałeś komentarz i co było tam pisane, a tu nie wiadomo jaki powód i już ' najeżdżacie kupującego , zastraszacie i oczywiście że pójdzie do sądu, nie musi pokazywać ale nie zastraszajcie innych. Jest system ocen i kupujący ocenia ze jest niezadowolony i może być.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Oczywiscie ze może być. Ja mam 12 negatywnych komentarzy a nie pozywam wszystkich. Pozywam dwóch którzy mnie oskarżają o sprzedaż podróbek - sprzedaje oryginalne produkty i jeśli ktoś uważa inaczej to niech to udowodni w sądzie. Bo ja bez problemu udowodnię oryginalność swoich produktów 

oznacz moderatorów

Client:114004879
#7 Wielbiciel#

@Health___Beauty  napisał(a):

@Client:114004879 a czemu mam pokazywać pozew na publicznym forum? To są dane wrażliwe 


Żeby jakoś uprawdopodobnić swoje przechwałki. Oczywiście tego nie zrobisz, bo żadnego pozwu, ani tym bardziej korzystnego dla Ciebie wyroku nie będzie. Jak zwykle wyślesz skopiowane z internetu "wezwanie przedsądowe" i, jeśli kupujący się zlęknie, negatyw zniknie. A jeśli kupujący będzie miał trochę oleju w głowie, to się nie przestraszy i negatyw będzie widoczny przez rok, aż w końcu Allegro samo go usunie. I to by było na tyle w kwestii "bycia na drodze sądowej" z kupującymi. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@Client:114004879 Aha :)) to dobrze ze wiesz lepiej :)))

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:96972130 @Podstawowa kwestia jest taka, że ocena sprzedającego - jak sama nazwa wskazuje - służy do oceny sprzedającego i przebiegu transakcji. Od oceny towaru jest osobna ocena produktu i to tam powinno się przedstawić wrażenia z użytkowania towaru. 
Przecież to nie jest wina sprzedającego, że towar Ci się nie spodobał. 
Czym innym jest oczywiście sytuacja w której występuje niezgodność z opisem tylko pytanie wtedy jest takie czy towar nie był zgodny z opisem czy był a tylko Ci się nie spodobał. 

oznacz moderatorów