anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z Chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:122661235
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Zamówiłem sobie to Radio DMR od Chińczyka i zastanawiam się, czy nie jest to czasami przekręt.

Czytając te forum nabrałem obaw czy nie zostanę oszukany.

Przewoźnikiem jest 4PX, 4PX3001184520411CN z trackingu wynika że przesyłka została nadana. Kiedy się mogę jej spodziewać?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
komis-bell
#21 Demiurg#

Orientacyjnie w okolicach 14 dni od daty nadania przesyłki.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przyjść może ,ma czas a czy to będzie radio i czy będzie grało to się przekonasz. Problemem może być zwrot czy reklamacja .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Córa bez mojej wiedzy kupiła do auta takiego samograja przez konkurencyjny portal na T , miałem ją zrypać ,ale ! po obejrzeniu stwierdziłem ,że można spróbować , zamontowałem i śmiga już 1,5 roku , jakość dźwięku bardzo OK ,  i bajerów cała masa  ,za te pieniądze co zapłaciła  ,szczerze mówiąc byłem nieco zaskoczony .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Lepiej żeby przyszło co zamówiłeś, zwrot Chiny- nieopłacalny, a z reklamacją to rożnie bywa.

oznacz moderatorów
Client:122661235
#7 Wielbiciel#

A co jeżeli przyjdzie nie to, co trzeba? Będę mógł wtedy liczyć na wsparcie Allegro?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122661235 Tak ale będziesz musiał złożyć reklamację i odesłać zakup na adres:

Tengchuang Department
A0788, Shui'ao TV Tower Road, Lianhe Village Branch, Wanzai County,
336000 Yichun
Chiny

Chyba że sprzedający uzna (teoretyczną na ten moment) reklamację bez odsyłania.

oznacz moderatorów
Client:122661235
#7 Wielbiciel#

Czy w takim przypadku Allegro pokryje koszty zwrotu?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122661235 Nie.
Przy odstąpieniu od umowy koszt odesłania ponosi zawsze kupujący.
Przy reklamacji (uznanej) sprzedający i teoretycznie to on powinien odebrać towar na swój koszt ale różnie z tym bywa... 😐

oznacz moderatorów
Client:122661235
#7 Wielbiciel#

Chore rozwiązanie...

Jak rozumiem - Przypuśćmy, że myfriend przyśle mi nie to co trzeba - otwieram dyskusję, i jak Allegro i to uzna to wtedy zwraca mi pieniądze za sam produkt? Z tego wynika, i że i tak byłbym stratny.

Mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122661235 Tak stanowią przepisy ustawy konsumenckiej.

Allegro nic nie uznaje tylko sprzedający musi odnieść się do ewentualnej reklamacji - ma prawo poprosić o odesłanie towaru.

Jeśli reklamacja będzie uznana to musi Ci zwrócić wszystkie koszty łącznie z przesyłkami w obie strony.

oznacz moderatorów
Client:122661235
#7 Wielbiciel#

Już wszystko rozumiem. Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Zakupy z Chin są fajne dopóki wszystko się zgadza ale jak trzeba złożyć reklamację lub odstąpienie od umowy to zaczynają się schody 🙃

oznacz moderatorów
Client:122661235
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę tutaj:

Dzisiaj rano spotkała mnie taka oto niespodzianka, że podobno z przesyłką jest coś nie tak. Sprawdziłem szczegóły w trackingu z którego wynika, że paczka wraca do nadawcy. Zadałem pytanie o zakup i po godzinie dostałem odpowiedź że to normalne.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co z tym chodzi, i czy opóźni to odbiór paczki?allegro3.pngallegro2.pngallegro1.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:122661235 sprzedający pewnie ma na myśli to, że przesyłki z Chin otrzymują takie statusy i że to jest normalne. Natomiast aby to wyjaśnić dopytaj proszę sprzedającego, ponieważ ja widzę taki sam status przesyłki jak Ty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów